تاخیر در پریودی و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید!

در این مقاله به دو موضوع اساسی در رابطه با تاخیر در پریودی اشاره می کنیم:

ابتدا به دلایل تاخیر در پریودی اشاره می کنیم که ویژه کسانی است که پریودشان عقب افتاده و نمی دانند دلیل آن چیست و اینکه آیا می تواند نشانه بارداری باشد یا خیر و در ادامه به راهکارهای عقب انداختن پریودی اشاره می کنیم که ویژه کسانی است که به دلایل خاصی می خواهند پریودشان را عقب بیندازند، اما نمی دانند،چگونه این کار را باید انجام دهند.

دلایل تاخیر در پریودی

تاخیر در پریودی می تواند یک سورپرایز باشد، مخصوصا اگر تمایلی به بارداری نداشته باشید.

آیا با تاخیر در پریودی فورا باید تست بارداری بدهید؟ خیر. باید چند روزی صبر کرد.

 

اپلیکیشن مینت

در واقع علاوه بر بارداری، دلایل بسیاری برای تاخیر در پریودی وجود دارد. تاخیر در پریودی ممکن است به خاطر دلایلی مثل سن، سلامتی، رژیم غذایی، استرس و حتی فعالیت های ورزشی باشد.

در این قسمت از مقاله به یکی از دردسرساز ترین و پرمخاطب ترین مسئله زنان، با عنوان تاخیر در پریودی می پردازیم و سعی می کنیم تمامی نکات و سوالاتی را که به طور مکرر پرسیده می شود، پاسخ دهیم.

پریودم عقب افتاده!! آیا جای نگرانی دارد؟

مطالعات نشان داده است که تفاوت اندک در طول دوره قاعدگی، کاملا نرمال است. بر روی بیش از 100 خانم که سیکل قاعدگیشان در محدوده ای بین 35-21 روز بوده است، آزمایش انجام شده که 42% از آن ها سیکل قاعدگیشان حدود 7 روز جابجا شده است. 2-1 روز تاخیر در عادت ماهانه اصلا جای نگرانی ندارد.

پریودم چند روزی است که عقب افتاده و شک دارم که باردار هستم  چگونه می توانم بدون استفاده از بی بی چک بفهمم که باردار هستم؟ یا اینکه تاخیر در پریودی دلیل دیگری دارد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم تاخیر در پریودی همیشه نشانه ای از بارداری نیست، اما چنانچه رابطه محافظت نشده داشته اید و فکر می کنید باردار هستید، باید بیشتر از شرایط رابطه، مثلا اینکه در چه زمانی از سیکل قاعدگی رابطه داشته اید، چند بار رابطه داشته اید، چه علائمی دارید؟ پریودتان چند روز عقب افتاده است؟ یا اینکه در چه شرایط پزشکی قرار دارید، اطلاعات داشته باشید و همه این نکات را کنار هم قرار دهید تا بفهمید که باردار هستید یا خیر.

توجه کنید که صرف داشتن تنها یکی از شرایط بالا، نشانه ای از بارداری نیست و با توجه به همگی نکات بالا می توان تصیم گرفت که باردار هستید یا خیر. 

اکثر مخاطبان مینت هنگامیکه این مقاله را می خواندند این سوال برایشان پیش می آمد که چگونه این نکات را کنار هم قرار دهند تا در رابطه با احتمال بارداریشان تصمیم گیری کنند! (نظرات این مقاله را بخوانید)

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا قسمت تست بارداری آنلاین را به اپلیکیشن مینت اضافه کنیم تا بتوانید با پاسخ دادن به تعدادی سوال، احتمال بارداریتان مشخص شود.

قسمت تست بارداری اپلیکیشن مینت

قسمت تست بارداری اپلیکیشن مینت

برای مراجعه به قسمت تست بارداری آنلاین، اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، وارد بخش دکتر مینت شوید و قسمت تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید. سپس به سوالات آن پاسخ دهید تا احتمال بارداریتان با توجه به شرایط رابطه اعلام شود. دانلود اپلیکیشن

توضیحات دکتر فائزه شهبازی در رابطه با تاخیر در پریودی به عنوان یکی از علائم بارداری

در این ویدیو، دکتر فائزه شهبازی، علائم بارداری از جمله تاخیر در پریودی و سایر علائم را معرفی می کند و در رابطه با نحوه تشخیص آن ها و تفاوتی که با علائم سندروم پیش از قاعدگی دارند، توضیحاتی ارائه می دهد؛ پیشنهاد می کنیم این ویدیو را از دست ندهید و به دقت به آن توجه کنید:

در چند روز آینده، مراسم عروسی در پیش دارم و نمی خواهم پریود شوم، چگونه می توانم پریودم را به تاخیر بندازم؟ 

اول از همه باید بگوییم که به تاخیر انداختن قاعدگی، کار چندان درستی نیست و نباید این کار را مدام انجام دهید. مگر اینکه در شرایط ویژه ای مانند عروسی، سفر زیارتی یا… قرار داشته باشید.

اما در کل با روش های مختلفی می توان پریود را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت، از جمله استفاده از قرص های ضد بارداری عقب بیندازید که این کار نیز شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین از مصرف اشتباه و نادرست قرص های ضد بارداری پرهیز کنید، چرا که با مصرف نادرست آن ها ممکن است عوارضی را تجربه کنید.

نمونه ای از سوالات قسمت تاخیر در پریودی اپلیکیشن مینت

نمونه ای از سوالات قسمت تاخیر در پریودی اپلیکیشن مینت

چنانچه قصد دارید پریود خود را عقب بیندازید و در شرایط ویژه ای قرار دارید؛ از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت را دریافت کنید وارد قسمت دکتر مینت و سپس قسمت راهکارهای عقب انداختن قاعدگی شوید، شرایط خود را در آن قسمت وارد کنید، تا با توجه به شرایطتان راهکارهای پیشنهادی را دریافت کنید. دانلود اپلیکیشن 

تاخیر در پریودی برای نوجوانان زیر 16سال

چرا پریودم دیر شده است؟

این سوالیست که توسط خیلی از دختر های نوجوان پرسیده می شود. در واقع بسیاری از دختر های نوجوان زیر 20 سال برای اینکه پس از اولین قاعدگیشان که رخ داده است، پریود منظمی داشته باشند، چند سالی طول می کشد و اغلب در آن ها تاخیر در پریودی رخ می دهد و طبیعی است. بدن یک دختر، پس از بلوغ، از نظر جنسی، سالیانه به تکامل بیشتری می رسد و این احتمال وجود دارد که تخمک هر ماه از تخمدان ها آزاد نشود، در نتیجه قاعدگی ممکن است هر دو هفته به طور مکرر یا هر سه ماه اتفاق بیفتد.

نوسان در قاعدگی به مدت دو سال یا کمتر در دخترهای نوجوان، در سنین بلوغ رخ می دهد که با فعالیت های ورزشی نرمال، می تواند منظم تر شود.

 

 

شروع قاعدگی در سنین بلوغ، به سطح هورمون ها در بدن نوجوانان وابسته است و قاعدگی آن ها با تثبیت سطح هورمون ها، می تواند منظم شود. با این وجود بسیاری از خانم ها، همچنان ممکن است قاعدگی های نامنظمی را داشته باشند.

آیا با تاخیر در پریودی می بایست بلافاصله تست بارداری انجام دهیم؟

تاخیر در پریودی و تست بارداری

تاخیر در پریودی و تست بارداری

علاوه بر بارداری، دلایل بسیاری برای تاخیر در پریودی وجود دارد:

 • سبک زندگی
 • استرس
 • رژیم غذایی سخت
 • فعالیت های ورزشی سنگین
 • مصرف قرص های ضد بارداری
 • بیماری های مختلف
 • نرمال نبودن سطح هورمون ها
 • مشکلات دستگاه تناسلی
 • مشکلات غددی که سطح هورمون ها را تنظیم می کند

و نهایتا در مرحله آخر، تاخیر در قاعدگی می تواند نشانه بارداری باشد.

تست های خانگی تشخیص بارداری نمی توانند بارداری را در مراحل اولیه تشخیص دهند، این تست ها، سطح هورمون حاملگی یا هورمون HCG را در ادرار اندازه گیری می کنند. بدن این هورمون را وقتیکه تخمک بارور شود و در رحم لانه گزینی کند، تولید می کند.

آیا قاعدگیتان 5 روز به تاخیر افتاده است؟

برای به دست آوردن یک نتیجه مطمئن، حتما تست انجام دهید. در بعضی موارد، با بالا رفتن سطح هورمون HCG جواب مثبت تست ممکن است زود تر مشخص شود. اما این مورد در هر خانم متفاوت است. با این حال با وجود تاخیر در پریودی، در بعضی از موارد ممکن است جواب تست بارداری منفی شود و بنابراین تاخیر در پریودی همیشه نشان دهنده بارداری نیست.

دلایل تاخیر در پریودی، چه مواردی می تواند باشد؟

اگر قاعدگیتان 3روز به تعویق افتاد، لزوما نشانه  بارداری نیست. دلایل تاخیر در قاعدگی، به سه گروه تقسیم می شود:

فیزیولوژیک:

استرس، تغییرات ناگهانی وزن، تغییرات آب و هوا و زمان منطقه ای، شیردهی (آمنوره دوران شیر دهی)

دلایل پزشکی:

بهم ریختگی سیکل قاعدگی با مصرف یا قطع مصرف بعضی داروها ایجاد می شود، مثل قرص های هورمونی ضد بارداری و ضد افسردگی ها

پاتولوژیک:

پاتولوژیک

پاتولوژیک

بهم ریختگی سیکل قاعدگی به علت بیماری هایی مثل بیماری تخمدان، بیماری های رحم یا مشکلات غدد درون ریز

تاثیر لاغری مفرط بر تاخیر در پریودی

لاغری مفرط، وزنی که 10 درصد کمتر از وزن نرمال است، عملکرد بسیاری از هورمون های بدن را بهم می ریزد و باعث قطع تخمک گذاری و قاعدگی می شود.

بانوانی که مشکلات غذا خوردن دارند، مانند بی اشتهایی یا پرخوری عصبی، معمولا به علت تغییر در سطح هورمون هایشان، تاخیر در پریودی را تجربه می کنند.

تاثیر فعالیت بدنی و ورزش بر تاخیر در پریودی

انجام فعالیت هایی که نیازمند تلاش و تمرین زیاد است، یا با فاکتورهایی مثل چربی کم بدن، استرس و صرف انرژی زیاد همراه است، که ممکن است سیکل قاعدگی خانم ها را بهم بریزد.

نکته: یادتان باشد که اگر پریودی 10-7 روز، پس از آن تایمی که انتظار دارید رخ ندهد، می بایست به پزشک مراجعه کنید و تست انجام دهید.

حالا به سراغ سوالات مکرری که در مورد تاخیر در پریودی پرسیده می شود، می رویم:

آیا امکان دارد، که پریودی اتفاق نیفتد و بارداری نیز رخ نداده باشد؟

بله، بارداری تنها دلیل تاخیر در قاعدگی نیست، سطح هورمونی نامتعادل مثل سندروم تخمدان های پلی کیستیک (PCOs) یا کیست های فولیکولی که باعث تاخیر در قاعدگی می شود و همچنین در اکثر افراد باعث قطع موقت پریودی به مدت یک الی چند سیکل پشت هم می شود.

استرس، قرص های جلوگیری از بارداری، فعالیت های بدنی شدید، سو تغذیه، شیر دهی، بیماری های مزمن، یک سری داروهای معین، همگی باعث اتفاق نیفتادن قاعدگی می شود.

چه مدت پس از بارداری، پریودی قطع می شود؟

اکثر خانم ها، حدودا دو هفته پس از بارداری، قاعدگیشان قطع می شود. به علت اینکه بارداری حدودا 14-12 روز قبل از شروع قاعدگی بعدیتان رخ می دهد، یعنی درست زمانیکه تخمک گذاری اتفاق می افتد. دو هفته پس از آن یعنی زمانیکه در روز 28 سیکل هستید و انتظار دارید قاعدگی سیکل جدید اتفاق بیفتد.

آیا امکان دارد 2ماه پریود نشوم و باردار نباشم؟

با توجه به دلیل آن، بله، می تواند اینطور باشد.

شرایطی مثل سندروم تخمدان پلی کیستیک، نقص تخمدان نارس، بیماری های مزمن یا سو تغذیه می تواند باعث پریود نشدن به مدت چند سیکل پشت سر هم شود.  قطع مصرف بعضی از انواع قرص های ضد بارداری نیز، می تواند باعث قطع قاعدگی شود. با این حال پیشنهاد ما این است که حتما در این شرایط تست های تشخیص بارداری را انجام دهید، اگر جواب تست منفی بود، برای پیدا کردن علت فقدان قاعدگی چند سیکل پشت هم، به پزشک مراجعه کنید.

چگونه در حداقل زمان ممکن بفهمم باردار هستم؟

استفاده از تست بارداری

استفاده از تست بارداری

اکثر پزشکان، پیشنهاد می کنند که تا روز اول قاعدگیتان صبر کنید و سپس تست بارداری انجام دهید. اگر تست بارداری را زود تر از موقع انجام دهید، ممکن است اشتباها پاسخ منفی بگیرید. با این حال بعضی از تست ها نسبت به بقیه بسیار حساس تر هستند و می تواند 12-7 روز پس از بارداری انجام شود. دقیق ترین روش برای تعیین بارداری، تست خون HCG است.

روش های خانگی جهت درمان تاخیر در پریودی چه چیزهایی هستند؟

درمان قاعدگی های نامنظم با توجه به دلیل آن هاست. اما درمان خانگی معین می تواند سیکلتان را منظم تر کند. از آنجایی که استرس، دلیل اصلی در قاعدگی نامنظم است، پس انجام ورزش هایی مثل یوگا، می تواند کمک کننده باشد.

داشتن یک وزن مناسب، ورزش منظم، مکمل های حاوی زنجبیل یا دارچین نیز در تنظیم سیکل کمک کننده هستند.

آیا استرس باعث به تعویق انداختن قاعدگی می شود؟

حتما و 100 درصد.

استرس و نگرانی باعث عدم تعادل هورمون ها و در نتیجه باعث علائمی مثل اسهال، تنفس تند، درد شکمی و تاخیر در قاعدگی می شود.

استرس باعث متوقف کردن عملکرد هورمون های معینی که برای تنظیم سیکل قاعدگی حیاتی هستند، می شود. به همین دلیل است که پیدا کردن روش هایی جهت کنترل و مدیریت کردن استرس و منشا های آن، می تواند در تنظیم سیکل قاعدگی بسیار کمک کننده باشد.

تاخیر در قاعدگی تا چه مدت طبیعی است؟

سیکل های قاعدگی زمانی نرمال در نظر گرفته می شوند که به فاصلعه زمانی هر 35-21 روز اتفاق بیفتند. زمان سیکل قاعدگی می تواند متفاوت باشد اما اگر قاعدگیتان از زمان معینی که برای آن پیش بینی کردید، بیش از 5روز دیر تر اتفاق بیفتد، به آن تاخیر در قاعدگی گویند.

اگر 6 هفته یا بیشتر، پس از اولین روز آخرین قاعدگیتان، پریود نشدید به آن پریود از دست رفته می گویند.

علائم لانه گزینی رویان چیست؟

لانه گزینی فرایندی است که در آن، رویان (نتیجه لقاح تخمک و اسپرم) به دیواره رحم چسبیده و در آن جا لانه گزینی می کند. اینطور نیست که همیشه همراه علائم باشد، با این حال بعضی از بانوان دل دردهای خفیف، سردرد، تغییر خلق را حین زمان لانه گزینی تجربه می کنند. خونریزی لانه گزینی می تواند نزدیک به زمانیکه انتظار داشتید قاعدگی اتفاق بیفتد، ایجاد شود. اما معمولا سبک تر و فقط باعث ترشحات و لکه بینی به رنگ صورتی یا قهوه ای می شود.

چگونه بارداری در هفته اول را تشخیص دهیم؟

صبور نبودن در این زمینه کاملا طبیعی است، اکثر تست های بارداری نمی توانند بارداری هفته اول را تشخیص دهند. بعضی از تست های تشخیصی می توانند 5-4 روز پس از داشتن رابطه جنسی نا امن، استفاده شوند اما همیشه قابل اعتماد نیستند. اگر یک هفته پس از رابطه جنسی، جواب تست منفی شود، درصورتیکه پریودیتان عقب بیفتد، باید تست را تکرار کنید.

چند روز پس از عقب افتادن پریودی، تست بارداری می تواند مثبت شود؟

وقتی قاعدگی به تعویق می افتد، اکثر تست های تشخیص بارداری دقیق هستند اما در بعضی از بانوان سطح هورمون HCG پایین تر از مقدار ممکن است و به وسیله تست های تشخیصی، قابل شناسایی نیست. در این شرایط 10-5 روز پس از به تعویق افتادن قاعدگی میبایست تست تشخیص بارداری مجددا انجام شود که نتیجه دقیق تری دارد. تست خون، دقیق ترین روش برای تعیین سطح هورمون HCG است.

یک نظر

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، اینکه برای مدتی قاعدگی متوقف شده و اتفاق نمی افتد، و اکثر پزشک ها پروژسترون رو بعنوان باز کننده ی خونریزی تجویز می کنند، بسیار پر ریسک و در درمان های مجدد به هیچ وجه نباید از این طریق اقدام کرد. باز شدن قاعدگی، حساب دقیقی ندارد و معمولا کمتر از یک هفته خونریزی اتفاق می افتد.

   1. آرزو پاسخ

    سلام. من ۱ روز از عقب انداختم روز آخر پریودی رابطه داشتم و همسر قرص مصرف میکنه منم بعد از رابطه بلافاصله از قرص اورژانسی استفاده کردم بعد الان که ۱ روز گذشته با بیبی چک تست گرفتم منفی نشون داد و یکهفته است تمام علائم پریودی رو دارم امکان داره باردار باشم.

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     آرزو جان سلام، علائمتون به احتمال زیاد، بخاطر مصرف هورمون لوونورژسترل و اضطراب و تلقین هستش. امکان بارداری نیست.

     1. ملیکا حسینی

      سلام من نزدیک چن ماه از پریود شدنم گذشته سنمم کمه 15 سالمه فکر میکنین مشکلی هست.

     2. دکتر شهبازی نویسنده

      ملیکا جون سلام، آره عزیزم حتما برای چک وضعیت تخمدان ها و سطح هورمونیتون پزشک مراجعه کنید که سیکلتون منظم بشه.

   2. فرزانه پاسخ

    سلام خطته نباشید،۳۳سالمه وبرای اولین بار یکماه بیشتر پریودم عقب افتاده.دکتر اینجابرای من امپول تجویز کردن…با توجه ب پاسختون به خانوم فاطمه به نظرشما چه کار دیگه ای میشه برای درمان شروع کرد؟لطفا ج بدیدممنون.

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     فرزانه جان سلام، از پزشکتون بخواید از روش دیگه ای برای تنظیم قاعدگیتون استفاده کنند. ایندیوس کردن پریود با تزریق پروژسترون، ریسک سرطان های رحمی رو افزتیش میده. باید پزشک بررسی بیشتری انجام بدن.

   3. صحرا راد پاسخ

    سلام خسته نباشید . ببخشید من تخمدان پلی کیستیک دارم و برای درمانم مدروکسی پروژسترون مصرف میکنم . حدود دو هفته ی پیش رابطه ی محافظت نشده داشتم البته بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم . الان یک هفته از زمان پریود شدنم میگذره و هنوز پریود نشدم . احتمال داره که باردار باشم ؟

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     سلام عزیزم،
     احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
     از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

     http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

  1. آسيه پاسخ

   سلام. وقتتون به خير.
   من سندروم پلي كيستيك داشتم و مدت دو سال و نيم قرص ياز همراه با اسپينورالاكتون مصرف كردم. پزشك معالجم مصرف اين دو قرص را قطع كردند و گفتند براي دو ماه از روز ١٥ پريود تا ١٠ روز قرصي كه اسمش يادم نيست مصرف كنم. تو اين دو ماه به موقع پريود شدم اما الان كه هيچ قرصي مصرف نميكنم حدود يك ماه از زماني كه بايد پريود ميشدم گذشته. بدنم موهاي هورموني درآورده و صورتم جوشهايي زده كه قبلا هيچ وقت تجربه نكرده بودم. به نظرتون بايد نگران باشم؟
   متشكرم 🙏

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    آسیه جان سلام، سندروم تخمدان پلی کیستیک درمان قطعی نداره مثلن با چند دوره مصرف دارو از دستش خلاص نمیشید و درمان باید همیشگی باشه و قطع نکنید. حال بسته به شرایط بیمار، درمان های مختلفی وجود داره. و مهم تر بقیه رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش و فعالیت بدنی مداوم هستش. در حال حاضر برای ادامه ی درمانتون به پزشک مراجعه کنید و نیازی به نگرانی نیست.

 1. ریما حسینی پاسخ

  سلام من سه روز پیش رابطه رابطه جنسی داشتم و الان پریود شدم و نگران بارداری هستم میخوام بدونم ک ایا ممکنه باردار شده باشم؟ و اگر باردار شده باشم باید منتظر پریود بعدیم باشم یا همینکه الان پریود شدم نشون دهنده اینه ک باردار نشدم؟

 2. mahro پاسخ

  سلام خسته نباشید من ۱۳ روزه عقب انداختم روز ۱۲ ام بیبی زدم منفی بود صبحا حالت تحوع دارم سینه اام یکمی بزرگ شده خیلی ب همه چی حساس شدم داخل خونه نمیدونم چیکار کنم ب نظر شما من باردار هستم یا نه ☹

 3. mahro پاسخ

  سلام من ۱۳ روز عقب انداختم روز ۱۱ ام تست زدم منفی بود صبحا حالت تحوع دارم سینه هامم یکمی بزرگ شده و سنگین تقریبا همشم ب همه چی حساس شدم ب نظر شما حامله هستم یا خیر?

 4. Donya پاسخ

  سلام من ۱۷ سالمه و با خوندن این مطالب واقعا ناامید شدم که بدنم به حالت عادی برگردم تو ژنتیک ما تخیر در دوره قائدگی هست اما من دیگه رکورد زدم و حدود ۱۰ ماهه که منتظرم دوبار به پزشک مراجعه کردم و گفتن تا ۲۰ سال نامنظمه و هیچ دارویی هم استفاده نکردم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   دنیا جان سلام، اینکه 10 ماهه پریود نشدی واقعا جای نگرانی داره و باید حتما آزمایشای لازم رو بدی . حتما سطح هورمونیت باید چک بشه و هچنین سونو تخمدان ها انجام بشه. شما دچار نوسانات هورمونی و فقدان پریودی هستی. باید تحت درمان قرار بگیری. به احتمال زیاد تخمدان پلی کیستیک دارین.

   1. آرزو پاسخ

    سلام. من ۱ روز که عقب انداختم. دوره پریودی ماه قبل روز آخر رابطه داشتم و همسر قرص مصرف میکنه منم بعد از رابطه بلافاصله از قرص اورژانسی استفاده کردم الان که ۳۱ روز گذشته و باید پریود میشدم با بیبی چک تست گرفتم منفی نشون داد و یکهفته است تمام علائم پریودی رو دارم امکان داره باردار باشم.

  2. پریسا پاسخ

   سلام خانم دکتر خسته نباشید
   ببخشید من ۳۰روز قرص و امپول پرژستون استفاده کردم و بعد ک پریود شدم امپول پی دی پرگو قرص کلموفین مصرف کردم و متفورمین این ماه ده روزه عقب انداختم و جواب تست بتا منفی ازمایش خون هم دادم ۴روز از عقب افتادن ولی منفی بود ایا امکان داره باردار باشم

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    پریسا جان سلام، خیر احتمال بارداری وجود نداره. برای پیگیری بیشتر به پزشکتون مراجعه کنید.

 5. نیلوفر پاسخ

  سلام
  من پریودم ب تاخیر افتاد
  دکتر گفت که سه روز روزی دوتا قرص مارولین مصرف کنم
  الان یک هفته از مصرفم گذشته و هنوز پریود نشدم چیکار کنم؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نیلوفر جان سلام، تاخیر پریودی دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. تجویز و تشخیصی که پزشک براتون گذاشتن مشخص نیست. ولی در اینجور مواقع، قرص های جلوگیری از بارداری رو باید 21 روز مصرف، 7 روز استراحت مصرف کنید و منتظر پریودی باشین. علت این شیوه ی تجویز رو نمیدونم. البته بازهم باید با توجه به علت تاخیر، علت درمانی انجام بشه.

 6. ثریا پاسخ

  سلام خانم دکترمن چهارماهه اقدام به بارداری کردم وپریودیم منظم بودوهست ولی اولین ماهه که پریودیم ده روزعقب انداختم والان دارم لک هایه قهوه ای میبینم بادردتست گرفتم منفی بودبنظرتون چی هست وچرااینجوری شدم

 7. حصین پاسخ

  سلام خسته نباشین من 20روز پیش با خانمم رابطه داشتم رابطه ی پر خطر بدون جلوگیری و قرص مصرف نکرد و دوروز بعدش بازم همون اتفاق افتادرابطه داشتیم بدون‌پوشش و جلوگیرکننده رابطه ی پر خطر ولی این سری قرص ضد بارداری خورد.
  خانمم هر ماه19 ام پریود میشد الان تغریبا 5روز6روز از عادتش گزشته ولی عادت نشده.
  چیکار کنیم؟؟
  لطفا کمک کنید.
  خیلی استرس داره بخاطر دلایلی بچه نمیخاد میگه اگه حامله شم خودمو میکشم لطفا کمک کنید

 8. منیژ پاسخ

  سلام.پریودی من نه روزعقب افتاد وبعدازدوز ک لکه بینی قهوه ای داشتم پریود شدم ودرضمن اولین باریه ک اقدام ب بارداری کردیم.علتش چی میتونه باشه.دوره ی من 28روزه بوده همیشه ولی الان ک اقدام به بارداری کردیم37روز شد

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   منیژه جان سلام، علت تاخیر پریودیتون ممکنه بعلت استرس باردار نشدن یا مصرف دارویی باشه که به تازگی استفاده کردین. و دلایل مختلف دیگه . اگه ماه آینده هم دچار تاخیر شدین، به پزشک مراجعه کنین.

 9. یگانه پاسخ

  سلام
  من یه هفتس عقب انداختم تست بی بی چک هم گرفتم ولی منفی اومد
  و اینکه هیچ علایمی نمیبینم فقط شکمم یکمی بزرگ تر شده ایا حاملم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   یگانه جان سلام، بزرگ شدن شکم در بارداری از ماه چهارم قابل مشاهده هستش، اگه خیلی مشکوک هستید تست بتا انجام بدید.

  2. تينا پاسخ

   سلام،من دو ماه پريود نشدم، دكتر رفتم، سونو آزمايش هورمونم اوكي بود، فقط پرولاكتينم ٩واحد بالا بود، ه پيشنهاد دكترم ٣ماه منظم قرض ياز خوردم براي تنظيم پريودم، الان كه قطع كردم ٦روز از تاريخ اصلي پريودم ميگذره،
   با توجه به بالا بودن پرولاكتينم براي ٩ماه پيش امكانش هست كه تاخير پريودم براي قطع مصرف ياز باشه؟

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    تینا جان سلام، اگر سطح پرولاکتینتون بازهم بالا باشه، باعث تاخیر در پریودی میشه. تاخیر پریودی بعلت قطع مصرف یاز نیست.

    1. فاطمه پاسخ

     سلام
     من ۱۷ روز پیش با نامزدم معاشقه داشتم فکر نکنم دخول انجام داده باشیم یعنی در واقع چیزی حس نکردم اما بعدش به شدت زیر دلم درد میکرد.بعد از دقیقا ۷۰ساعت قرص اورژانسی ۱/۵ استفاده کردم یعنی دوهفته پیش.الان دو روز از وقت پریودیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم.امکان حاملگی هست؟! و اینکه تا قبل از این رابطه نداشته ام یعنی باکره بودم.ممنونم از راهنماییتون

     1. دکتر شهبازی نویسنده

      سلام عزیزم،
      احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
      از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 10. بهار پاسخ

  با سلام من ۸ روزه پریودم عقب افتاده و باکره هستم و تا حالا رابطه جنسی نداشتم دل درد و حالت تهوح دارم
  اینم بگم قبلش هم پریودم کاملا منظم بود

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   بهار جان سلام، عقب افتادن پریود ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه، اگه فقط همین سیکل رو به این شکل بودید و سیکلای بعدی رو مشکل نداشتید، نیازی به مراجعه به پزشک نیست. علائمی مثل حالت تهوع و دل درد از علائم پیش از قاعدگی هستش.

 11. علی پاسخ

  سلام خانوم دکتر.من یکماه پیش با نامزدم نزدیکی داشتم.شک دارم که منی به اندازه خیلی کم داخل شده باشه‌.
  بعد از سه روز هم پریود شدن و خونریزی داشتن و اینطور که توسایت ها خوندیم ب دلیل خونریزی بارداری وجود نداره برای همین کار خاصی نکردیم.
  لازم ب ذکر هستش که دوره پریودی نامزدم ۲۱ تا ۲۷ روزه هستش.
  اما الان ۳ روز از زمان ۲۱ روزه گذشته و هنوز پریود نشدن.و علائمی چون دل درد ،کمردرد و پادرد هم دارن ان هم در سمت راست.
  ایا امکان بارداری وجود داره؟
  لازم ب ذکر هستش که بعد از نزدیکی دیگه رابطه ای نداشتیم.
  تورو خدا راهنمایم کنید
  باید چیکار کنیم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   اگه پریودشون بیش از ۱۰ روز از موعد تایم قبل عقب افتاد، برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنن.

 12. علی پاسخ

  سلام خانوم دکتر.من یکماه پیش با نامزدم نزدیکی داشتم.شک دارم که منی به اندازه خیلی کم داخل شده باشه‌.
  بعد از سه روز هم پریود شدن و خونریزی داشتن و اینطور که توسایت ها خوندیم ب دلیل خونریزی بارداری وجود نداره برای همین کار خاصی نکردیم.
  لازم ب ذکر هستش که دوره پریودی نامزدم ۲۱ تا ۲۷ روزه هستش.
  اما الان ۳ روز از زمان ۲۱ روزه گذشته و هنوز پریود نشدن.وگاهی علائمی چون دل درد ،کمردرد و پادرد هم دارن ان هم در سمت راست و همچنین حالت تهوع
  ایا امکان بارداری وجود داره؟
  لازم ب ذکر هستش که بعد از نزدیکی دیگه رابطه ای نداشتیم.
  تورو خدا راهنمایم کنید
  باید چیکار کنیم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، احتمال بارداری وجود نداره، اما ممکنه بعلت استرس و مسائل و مشکلات زمینه ای دیگه، پریودشون عقب افتاده باشه.

 13. خوب پاسخ

  سلام مناون ماه 5 پریود شدم الان هم از سیکل عاقدگی 4 روز گذشته ودوازده روز بعد از عاقدگیم لکه بینی داشتم ایا باردارم????

 14. Sasa پاسخ

  سلام خانم دکتر. من 15 روز پیش با نامزدم نزدیکی بدون دخول داشتیم. و مقداری از اب نامزدم روی واژنم ریخت‌.من باکره ام. الان 5 روز از تاریخ پریودم گذشته و پریود نشدم و امروز فقط لکه بینی صورتی روشن دارم.و کامل خونریزی ندارم. خییلی کم لکه دارم فقط.دلیلیش چیه؟ احتمال داره باردار باشم؟ خواهش میکنم جوابمو بدید…

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سارا جان سلام، اگر اسپرم به تخمک رسیده باشه، احتمال بارداری باوجود بکارت، هست. حتما تست بارداری بدید.

 15. فاطمہ رحیمی فر پاسخ

  سلام من ۱۴سالمہ قدم ۱۴۹تمام علائم پریود رو دارم حتی نزدیک ۱سالہ ترشح رو دارم ولی ھنوز پریود نشدم چرا؟ ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، باید حتما پزشک مراجعه کنید که از نظر تعادل هورمونی، وراثت و سایر چکاپ های لازم بررسی بشید.

 16. پریسا پاسخ

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  ببخشید من ۳۰روز قرص و امپول پرژستون استفاده کردم و بعد ک پریود شدم امپول پی دی پرگو قرص کلموفین مصرف کردم و متفورمین این ماه ده روزه عقب انداختم و جواب تست بتا منفی ازمایش خون هم دادم ۴روز از عقب افتادن ولی منفی بود ایا امکان داره باردار باشم

 17. nazi پاسخ

  سلام وقت بخیر 8 سال با همسرم رابطه دارم و برای بارداری به صورت طبیعی جلو گیری کردم الان اقدام به بارداری کردم بدون مراجعه با پزشک و الان 4 روزه از زمان پریودم عقب افتاده و هیچ علائم حاملگی هم ندارم تست بارداری گرفتم و منفی بوده اگر حامله نیستم دلیل خواصی برای عقب افتادن وجود دارد یا اینکه احتما دارد تست بی بی چک اشتباه کرده باشد

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، برای قطعیت بیشتر، تست بتا HCG انجام بدید. تعویق پریودی ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. باید برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

   1. رحمانی پاسخ

    با سلام من 46 سال دارم وهمیشه مرتب عادت ماهیانه می شدم اما این ماه روز 20 باید عادت بشم نشدم استرس فراوان دارم چند سال قرص می خوردم اما 2 ما ه است که جلوگیری طبیعی دارم واین ماه نیزبه دلایلی قرص ارام بخش هم می خورم ماه اول بعد ترک قرص جلوگیری عتدت شدم اما این ماه نشدم لطفا راهنمایی کنید درضمن مادرم هم در سن45 سالگی یاءسه شدند

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     سلام عزیزم، چون سابقه ی ژنتیکی خیلی در روند یائسگی تاثیر گذاره، باید حتما چکاپ هورمونی بشید. اما تاخیر یک هفته ای در موعد پریودی، کاملا طبیعیه. دلایل دیگه مثل استرس و مصرف داروهای ضد اضطراب، در تعویق قاعدگی بی تاثیر نیست.

 18. هاجر سادات افزاز پاسخ

  سلام خانم دکتر من مشکل عقب افتادن قاعدگی را قبل از ازدواجم داشتم الانم دارم ولی این بار خیلی طولانی شده4روز عقب افتاده علاعم قاعدگی ک هر بار داشتم الانم دارم ولی کم مثل درد سینه و جوش صورت چون خیلی نگران بودم قرصLDهم امروز خوردم ولی هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، تعویق قاعدگی بمدت ۷ الی ۱۰ روز طبیعیه، نیازی به مصرف ال دی نبود.

 19. زهرا پاسخ

  سلام خانم دکتر، من دوره ی قاعدگیم بیست و پنج روزه بوده، اما الان هفت روز هست که عقب افتاده، سه روز پیش صبح وقتی بیدار شدم سرگیجه شدید و حالت تهوع داشتم اما بعدش این مشکل برام به وجود نیومد اما سه روزه که دل درد خیفی و کمر درد دارم، متاهل هستم و تو این ماه رابطه مشکوک هم داشتیم. روز ششم از تعویق قاعدگیم تست خون دادم منفی بود. علت چی میتونه باشه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، اگر تست بارداری منفی هستش، این علائم نشاندهنده ی pms ه و تلویق پریودیتون میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. مثل، مشکلات تیروئید، استرس، کیست تخمدان، اضافه ورزن، رژیم های لاغری، و خیلی دلیل دیگه.

 20. مهسا محمدی پاسخ

  من ۲۰ توم پریود شدم الان ۲۹ هست .باید زمان تاخیری پریودیم از ۲۰ ماه قبل حساب کنم که شروع به پریودی شد یا نه همون موقع ایی که تموم شد پریودیم باید حساب کنم که یه ماه شد یا نه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهسا جان سلام، هر سیکل پریود از ابتدای خونریزی تا شروع خونریری بعدی حساب میشه.

 21. مونس پاسخ

  سلام. دختر مجردی که رابطه جنسی محافظت نشده داشته.. اما دخولی صورت نگرفته.
  پریودی تقریبا منظمی هم داشته.. اما الان دو الی سه روزه که پریودی به تعویق افتاده.. دو هفته از زمان رابطه میگذره.. آزمایش خون بتا برای بارداری هم انجام داده و جواب منفیه..
  به تازگی هم باشگاه میره و بدن سازی کار میکنه و استرس هم زیاد داشته.. باید چیکار کرد؟! به چه پزشکی مراجعه کنند؟؟ احتمال بارداری هست؟ ایا باید آزمایش تکرار بشه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، با وجود پاسخ منفی و عدم دخول، بارداری ممکن نیست. تعویق قاعدگی ممکنه به دلایل دیگه باشه.

 22. طاهره پاسخ

  با سلام من 46 سال دارم ومرتب هم پریود می شدم فقط در بعضی مواقع وحدود 11 سال است که قرص می خورم وقتی با خوردن قرص می دیدم که قاعدگی من هر ماه کم می شود آن را کنار گذاشتم وجلوگیری طبیعی کردم وماه اول ان پریود شدم اما این ماه نشدم وعلائم قاعدگی را هم دارم درد زیر شکم وکمر امروز که اول ابان است هنوز قاعده نشدهام در ضمن مادرم هم در همین سن یائسه شد ایا احتما دارد که من هم یائسه شده باشم.آیا با زدن امپول احتمال دارد که قاعده شوم ممنوناز شما

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   طاهره جان سلام، جابجایی قاعدگی و تعویق آن، پس از قطع قرص های جلوگیری از بارداری، کاملا طبیعیه. اگه میخواید بفهمید که در دوران پیش یائسگی هستید یا خیر باید سطح هورمونای خودتون رو بسنجید و آزمایش بدید.

 23. نارسیس پاسخ

  می بخشید من چندماهه پریود نشدم تقریبا چهارماه! دوشیزه هم هستم و اینکه ما تقریبا همون چهارماه پیش مسافرت کردیم و یه کشور دیگه رفتیم و اخرین پریودم همون موقع بود بعد از اون دیگه پریود نشدن، تقریبا توی تیر یا قبلش بود میخواستم بدونم مشکل چیه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، تغییرات جغرافیایی و آب و هوایی میتونه یکی از دلایل تعویق پریودی باشه. اما شما برای پیگیری بیشتر و تنظیم سیکل قاعدگیتون، حتما باید پزشک زنان مراجعه کنین.

 24. سارا احمدی پاسخ

  سلام من 16 ام هر ماه پریود میشم
  اما برای ماه پیش از قرص اورژانسی استفاده کردم و پریودیم 2 هفته از زمان همیشگی پریودیم جلو افتاد و یعنی 2ام پریود شدم
  برای این ماه الان 4ام هست و هنوز پریو نشدم میخواستم بدونم زمان پریودیم به قبل از قرص خوردنم میوفته یعنی این ماه 16 ام پریود میشم و یا اینکه الان پریود نشدم جای نگرانی هست؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سورا جان سلام، پس از مصرف قرص های اورژانسی،به طور کلی تاریخ پریودی بهم میریزه و بی نظمیتون به اون خاطره. باید بجای اورژانسی، یه روش دائمی برای جلوگیری انتخاب کنید که این وضعیت تکرار نشه.

 25. ترانه پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من ۱ شهریور پریود شدم تا ۶ شهریور که پریودم تموم شد بعد از دوروز رابطه داشتم و به دلیل مشکوک بودن، قرص اورژانسی خوردم بعد مجددا ۱۵ شهریور پریود شدم تا ۲۰ شهریور
  بعد از اون تاریخ تا الان پریود نشدم اما الان ۹ روز هست که لکه بینی قهوه ای رنگ هم روشن هم تیره دارم ولی خونریزی پریودی نیست
  خفته پیش عصر هم تست خانگی بارداری دادم ولی منفی بود
  ممکن هست راهنماییم کنید
  خیلی ممنونم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ترانه جان سلام، پس از مصرف قرص اورژانسی، دچار بی نظمی قاعدگی و جابجایی تاریخ پریودی میشید، که طبیعیه.

   1. سارا پاشایی پاسخ

    سلام ینی چند روز به تعویق میفته؟ من ۴ دی قرصو مصرف کردم ۹ دی زمان پریودن بود که الان دو روزه عقب افتاده رابطمم بدون دخول بوده

 26. نازنین پاسخ

  سلام خانم دکتر من ماه پیش با نامزدم دو روز بعد تموم شدن پریودم رابطه از معقد برقرار کردیم بعدش سریع پاک کردم الان یک روز عقب انداختم ایا امکان حاملگی وجود داره

 27. ياسمين خزان پاسخ

  سلام من ٥ ماهه كه پريود نشدم فقط هر ٢٠ روز ١/٢ روز لكه بيني قهوه ايي رنگ دارم و موقع رابطه جنسي لكه صورتي ميبينم دليلش چيه؟!

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   یاسمین جان سلام، شما باید حتما پزشک متخصص زنان مراجعه کنید که بررسی های لازم رو انجام بدن.

 28. Mahsa پاسخ

  با سلام من در دوران قبلی قاعدگیم ۱۰ روز پریود بودم حالا که نوبت پریود شدنم شده ۱۰ روزی از ان گذشته .من نامزدی هستم تقریبا ۵ روز پیش با نامزادم در حد لاپایی رابطه داشتیم ایا امکان حامگلیم هست ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 29. Tina پاسخ

  سلام من ۲ ماه پیش قرص اورژانسی مصرف کردم و هفته بعدش با اینکه یک هفته قبل مصرف پریود بودم، پریود شدم
  حدود ۲۱ روز پیش رابطه جنسی کنترل شده داشتیم ولی قرص مصرف نکردم الان ۶ روزه پریودم عقب افتاده ینی به خاطر قرصیه که دو ماه پیش مصرف کردم یا باردارم؟
  لطفاااا جواب بدین خیلی مهمه واسم
  من قاعدگی نامنظمم داشتم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 30. رها پاسخ

  سلام
  من همیشه پریودیم منظم بود الان یه هفته هست پریود نشدم
  ما هم اقدام ب بارداری کردیم ولی از بیبی چک استفاده کردم منفی بود آزمایش هم دادم اونم منفی بود.ینی باردار نیستم
  اخه چرا پس پریودیم عقب افتاده

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 31. سعیده پاسخ

  سلام خسته نباشید من ۳ روزه قاعدگیم عقب افتاده ولی لکه بینی ندارم ۱روز بعد عقب افتادن پریودم بی بی چک زدم جواب منفی بود نشونه های بارداری مثل دل درد و کمر کرد بی حالی خستگی حالت تهوع دارم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سعیده جان سلام،

   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 32. سیما پاسخ

  سلام من سوم مهر ماه عادت شدم تا الانم که 15 ام ابان ماهه نشدم تست هم چنبار گرفتم منفی بوده درضمن داروهای ضد عفونت مصرف میکردم و ژل شستشو راهنمایی لطفا خانم دکتر

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سیما جان سلام،

   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

   1. مبینا پاسخ

    سلام خانم دکتر خسته نباشین من۱۸سالمه چهارماهه پریود نشدم امسال کنکور دارم و بعلاوه پدرمو یکساله ک از دست دادم زود عصبی میشم و بی دلیل گریه میکنم اینا تاثیری روی قاعدگیم گزاشته یا مشکل جدیه بنظرتون؟

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     مبینا جان سلام، تعویق پریودیتون بخاطر استرس و فشار های عصبی هستش که متحمل شدین، اگه پریود نشدنتون ادامه دار شد، جهت تنظیم سیکل پریودی حتما به پزشک مراجعه کنید.

 33. Ayda پاسخ

  سلام
  من رابطه جنسی داشتم
  سه روز بعده دخول خواستم قرص برای جلوگیری از بارداری مصرف کنم اما همون روز خونریزیم شروع شد البته موقع پریود شدنم هم نبود
  قبل از شروع خونریزی هم ضربه بدی به شکمم وارد شد که نمیدونم الان پریود شدم یا بخاطر ضربه خونریزی دارم…
  الان حدودا ده روز داره میگذره از رابطه من خیلی سرگیجه و حالت تهوع دارم
  در این صورت امکان حامله بود وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 34. Pantea پاسخ

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من دقیقا برای ۱ ماه آینده قصد سفر به کشور دیگه ای دارم و سیکلم هم منظم نیست (تقریبا بین ۳۰-۳۷ روز) امروز بعد ۶ روز پریودم تموم شد و ۱۴ ماه آینده مسافر هستم و نمیخوام که اصلا اون تایم پریود بشم آیا بهتره که قرص مصرف کنم برای عقب انداختن؟ ممنون

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   پانته آ جان سلام، میتونید روش عقب انداختن قاعدگیتون رو با نصب اپلیکیشن مینت، و مراجعه به قسمت دکتر مینت و سپس انتخاب روشهای عقب انداختن پریود با توجه به شرایط شخص دریافت کنید. این آدرس اپلیکیشن مینت هست که براتون گذاشتم.

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 35. سعیده پاسخ

  سلام من 3روز قبل از پریودیم نزدیکی داشتم یک ساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم بعد الان علائم پریودی دارم بعد 3روز و لکه بینی قهوه ایی ایا باردار هستم یا خیر؟؟اگه باردار نیستم کی پریود میشم خیلی نگرانم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سعیده جان،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 36. رکسانا پاسخ

  من ۱۴سالمه رابطه جنسی داشتم وفقط دوباره اب روی پوست ریخته تنها علائم فک میکنم اینه ک پریود نشدم و پریودی نامنظمی دارم البته الان هم نباید پرید شم اکثرا اول ماه است اما استرس دارم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   رکسانا جان سلام، میتونید اپلیکیشن مینت رو از بازار نصب کنید، به قسمت دکترمینت مراجعه کنید و با بررسی پاسخ هاتون به سوالات مختلف، احتمال بارداری رو دریافت کنید.

 37. ... پاسخ

  خواستم یک سوال بپرسم بنده ۱ سال و خورده ای پیش رابطه داشتم بدون دخول و بکارتم سالمه و کمی منی مرد روی واژنم ریخت و از ۱ سال و خورده ی قبل تا الان دیگ هیچ رابطه ای نداشتیم کلا چون جدا شدیم امکان دارد باردار بشم یا خیر ؟!
  و اینم بگم ک اون اولین رابطم بوده قبل از اون نداشتم اصلا و بعدشم نداشتم دیگ یعنی امکان داره بعد از ۱ سال کسی باردار بشه ؟! چون دیدم ابان ماه عادت ماهانه نشدم ترسیدم خواستم سوال کنم از یه مشاور ممنون میشم پاسخ بدید

 38. سارا پاسخ

  سلام ۶ ام باید پریود میشدم امروز ۱۸ ام پریودم عقب افتاده و فقط با دست ارضا شدم ایا ممکنه حامله شده باشم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سارا جان، در بررسی احتمال بارداری، عوامل مختلفی دخیل هستن و با ایم اطلاعات نمیشه پاسخ درستی دادريال لطفا برای اطمینان بیشتر، اپلیکیشن رو نصب کبند و تست بارداری آنلاین بدید

 39. سهیلا پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من متأهل هستم دوهفته پیش رابطه کنترل شده داشتم امابااینکه هفته ی قبل بایدپریودمی شدم نشدم امکان بارداری هست?

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سهیلا جان سلام،

   یکی از علائم بارداری عقب افتادن پریودی هستش. اما صرفا با عقب افتادن پریود نمیشه گفت که باردار هستید. برای اطمینان بیشتر، اپلیکیشن مینت رو نصب کنبد و وارد قسمت تست بارداری آنلاین بشید.

 40. مهتاب پاسخ

  سلام دکترجان من یکم هرماه پریود میشم یک اذرکه پریودشدم وتموم شد ۱۷اذربانامزدم رابطه مقعدی داشتم سریع تمیزکردیم البته هنوزباکرم اما الان ۴دی هستش و هنوز پریود نشدم ایا امکان داره باردارباشم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهتاب جان سلام، در صورتی که اسپرم داخل واژن نشود، احتمال بارداری وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله رابطه مقعدی موجود در سایت رو مطالعه کنید.

 41. عسل پاسخ

  سلام عزیزم من دو ماه و دوازده روز پریود نشدم تست بارداری بی بی چک کردم منفی اومد نمیدونم باردارم یا پریودیم تأخیر داره
  کاش میشد با شما آنلاین حرف زد مرسی

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عسل جان. بعد دو ماه پریود نشدید و بی بی چک هم منفیه، پس باردار نیستید. بی بی چک معمولا ممکنه اگه یک بعد از تاخیر استفاده شه خطا داشته باشه. اما برای دو ماه خطا نداره

 42. سارینا پاسخ

  سلام من در یک هفته 3 بار رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ولی قبل از ارضا شدن آلت رو بیرون کشیدن ولی هنوز پریود نشدم سیکل من اصولا ۲۸ الی ۳۰ روز هست و ۱۳ آذر پریود شدم آخرین بار آیا احتمال بارداری وجود داره؟علائمی ام ندارم البته ولی خب استرس دارم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سارینا جان سلام. بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و همچنین عقب افتادن پریود هم میتونه از علائم بارداری باشه. اما صرفا نشونه ای از بارداری نیست و باید در کنار عوامل دیگه بررسی بشه. برای اطمینان بیشتر لطفا تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت رو امتحان کنید

 43. سارا پاشایی پاسخ

  سلام ببخشید من نامزد هستم ۴دی قرص اورژانسی مصرف کردم ۹ دی قرار بود پریود شم اما دو روزه به تعویق افتاده میتونه از اثرات قرص باشه رابطه بدون دخول بوده . قرص اورزانسی تا چن روز به تعویق میندازه قادگیو؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، پریودی و کیفیت و کمیت آن، پس از مصرف قرص اورژانسی در افراد مختلف متفاوته .

 44. پانیذ پاسخ

  سلام دکتر من رابطه بدون دخول داشتم…قرص اچ دی اورژانسی مصرف کردم ۱۴روز بعد پریود شدم اما الان نزدیک به سه هفته گذشته و پریود نشدم احتمال بارداری هست؟

 45. انیتا پاسخ

  سلام خسته نباشین
  من ماه پیش بعد از پریودی رابطه داشتم و بعد از مصرف قرص اورژانسی ۱هفته بعد باز پریود شدم الان زمانش باز رسیده دل درد و همه علائم رو دارم ولی عقب افتاده ۳روز

 46. Hamid پاسخ

  سلام دکتر.
  من با نامزدم 29 ام رابطه داشتم.ولی دخول نداشتیم و ایشونم بکارت دارن هنوز.ولی منی روی واژن ریخته شد که پاکش کردیم.قبل 72 ساعت (حدود 70 ساعت) هم قرص اورژانسی خورد.ولی تایم پریودیش که اول ماه بود تا الان که دوازدهمه عقب افتاده.خیلی استرس داریم.لطفا راهنماییی کنییییدددد😔

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، احتمال بارداری، به عوامل مختلفی بستگی داره که باید در کنارهم بررسی بشن. میتونید به تست بارداری آنلاین در قسمت دکتر مینت اپلیکیشن مینت مراجعه کنید تا درصد بارداری مشخث بشه. اپلیکیشن مینت رو میتونید از سایت دانلود کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close