زمان تست بارداری و نتایج بی بی چک : دکتر فائزه شهبازی

تصمیم گیری برای زمان تست بارداری می تواند برای بسیاری از زنان، استرس آور باشد. چه انتظار جواب منفی و چه مثبت را داشته باشید، تست بارداری می تواند خیالتان را راحت و یا بر نگرانیتان بیفزاید. همچین برای بسیاری از بانوان چگونگی کار با بی بی چک یا همان تست بارداری و خواندن نتایج آن چالش برانگیز است.

در این مقاله در رابطه با نحوه کار با تست بارداری و زمان استفاده از آن و تحلیل نتایج بی بی چک صحبت می کنیم و در این میان نیز به معرفی راهکاری به جز استفاده از بی بی چک، برای تشخیص بارداری می پردازیم.

چه زمانی پس از رابطه می توانید تست بارداری بدهید؟

اگر چه ممکن است که برای انجام تست بارداری، بسیار مشتاق باشید، اما بهترین زمان تست بارداری، چه استفاده از بی بی چک و چه تست خون، حداقل یک هفته پس از زمانی است که باید پریود می شدید. اگر نمی توانید تا این موقع صبر کنید، حداقل یک الی دو هفته پس از انجام رابطه، تست بارداری را انجام دهید.

این زمان صبر، بسیار مهم است، چرا که به زمان حداقلی برای تولید هورمون HCG در بدنتان نیاز دارید تا بتوانید برداشت صحیحی از نتیجه آزمایش بارداری داشته باشید. سطح هورمون های HCG را 7 الی 12 روز پس از لانه گزینی تخمک، میتوانید تشخیص دهید. اگر این تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است جواب منفی بگیرید؛ حتی اگر باردار هم باشید.

 

اپلیکیشن مینت

بهترین زمان تست بارداری چه وقتی است؟ صبح یا شب؟

معمولا بهترین زمان انجام تست بارداری مورد بحث است. که ایا بهتر است این آزمایش را صبح انجام دهیم یا شب؟ برای گرفتن نتیجه دقیق، بهتر است این تست را صبح ها انجام دهید. چرا؟ چون که اولین ادرار صبحگاهی بیشترین غلظت هورمون HCG را دارد. به جز اینکه اگر بتوانید نصفه شب از خواب بیدار شوید و از بی بی چک استفاده کنید، بهترین زمان استفاده از بی بی چک، صبح ها و پس از بیدار شدن از خواب است.

این نکته به این معنی نیست که نمی توایند تست بارداری را در ساعاتی دیگر از روز انجام دهید. اما به این معنی است که اگر باردار هم باشید، درصد گرفتن جواب منفی بیشتر است، بخصوص اگر مقدار زیادی آب نوشیده باشید.

ممکن است زمان انجام تست بارداری در صبح را فراموش کنید، به همین دلیل گذاشتن آلارم می تواند کمک کننده باشد. برخی نیز می گویند که ساعت خواب ما متفاوت است و معمولا صبح ها در خواب هستیم. در اینجا نیز بهتر است هنگامیکه از خواب بیدار می شوید تست را بلافاصله انجام دهید و از آخرین دفع ادرارتان حداقل 4 ساعت گذشته باشد.

قبل از انجام تست بارداری ، نباید بیشتر از حد معمول آب بخورید. در حقیقت نوشیدن آب زیاد، ادرار را رقیق می کند و از دقت نتیجه تست می کاهد.

اگر پاسخ منفی از تست گرفتید، اما هنوز هم فکر می کنید باردار هستید، تست را دوباره چند روز بعد تکرار کنید. انجام دادن مجدد تست همیشه ایده خوبی است.

آیا به جز بی بی چک، راه دیگری برای فهمیدن بارداری وجود دارد؟

همانطور که در این مقاله و همچنین مقالات دیگر اشاره کردیم، با بارور شدن تخمک به وسیله اسپرم و تشکیل لقاح و در نتیجه لانه گزینی رویان؛ مجموعه تغییراتی در بدن به وجود می آید که علائم ویژه ای را به همراه خود دارند.

چنانچه بتوانید مجموعه این علائم را به درستی تشخیص دهید و آن ها را با علائم دیگری اشتباه نگیرید، بله، پاسخ مثبت است و با احتمال خوبی می توانید بفهمید که باردار هستید یا خیر.

توجه کنید که با دیدن یک یا دو تا از علائم بارداری، نمیتوانید به طور کامل بفهمبد باردار هستید یا خیر و ممکن است مثلا علائم سرما خوردگی را با بارداری اشتباه بگیرید. پس دو قدم زیر برای تشخیص بارداری از راه علائم آن ضروری است:

 • شناخت کامل همه علائم بارداری و بررسی همگی آن ها در کنار هم
 • اشتباه نگرفتن علائم سایر شرایط مانند استرس و سرماخوردگی با علائم بارداری

شاید با خواندن این قسمت با خود فکر کنید که این نوع از تست بارداری کار بیهوده ای است و دقت آن پایین است. به همین دلیل ما به کمک پزشکان متخصص این زمینه قسمت تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت را راه اندازی کردیم، تا بتوانید با خیال راحت، با پاسخ دادن به مجموعه ای از سوالات درصد احتمای بارداریتان را مشخص کنید.

نمونه ای از پاسخ های تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ های تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

برای این کار تنها کافیست از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت را نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت و سپس تست بارداری آنلاین شوید و احتمال بارداریتان را مشخص کنید.  دانلود اپلیکیشن

بارداری چه علائمی دارد؟ چگونه می توان این علائم را تشخیص داد؟

به دلیل اهمیت این موضوع و سوالات متعددی که از ما پرسیده می شد، دکتر فائزه شهبازی در این ویدیو، ابتدا به صورت مختصر فرایند بارداری را توضیح می دهد و سپس به معرفی علائم بارداری، یک هفته پس از لقاح و لانه گزینی می پردازد و در ادامه به نحوه تمایز و شناسایی این علائم با علائم سندروم پس از قاعدگی اشاره می کند و توضیحاتی را نیز در رابطه با تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، ارائه می دهد.

چه زمانی برای انجام تست بارداری ، خیلی زود است؟

بهترین زمان تست بارداری

بهترین زمان تست بارداری

انجام تست بارداری زود تر از 8 روز پس از تخمک گذاری ممکن است به نتیجه منفی بینجامد. به این دلیل است که تخمک بارور شده تا زمانی که لانه گزینی کامل نشود؛ هورمون HCG را تولید نمی کند. نزدیک به 85% اوقات، لانه گزینی 8 تا 10 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. پس از لانه گزینی، سطح هورمون های HCG در هر 48 ساعت، دو برابر می شوند. در این زمان ، تست بارداری می تواند سطح هورمون های HCG را اندازه گیری کند و در صورت وجود، پاسخ مثبت دهد.

بی بی چک منفی : تکلیف چیست؟

بی بی چک منفی یه این معنی است که سطح پایینی از هورمون های  HCG دارید. اما پس از این پاسخ، باید چکار کنید؟ آیا باز هم احتمال بارداری وجود دارد؟ در این قسمت از مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را دریابید.

بی بی چک چگونه کار می کند؟

بی بی چک به شما کمک می کند که در مراحل اولیه بارداری، از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

این تست که به عنوان تست بارداری خانگی معروف است، سطح هورمون های HCG را در ادرار می سنجد. بدن هنگامی این هورمون را تولید می کند که لانه گزینی تخمک بارور شده، انجام گرفته است.

 

 

بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این تست، 5 تا 10 روز پس از عقب افتادن پریود است و اگر دو خط در نوار بی بی چک ظاهر شد، به معنی مثبت بودن نتیجه تست بارداری است. (همانند عکس زیر)

جواب مثبت بی بی چک

جواب مثبت بی بی چک

دلایل منفی شدن نتیجه بی بی چک

همانطور که در عکس زیر می بینید با ظاهر شدن تنها یک خط پاسخ بیبی چک منفی است.

بی بی چک منفی

بی بی چک منفی

 • باردار هستید، اما تست دقیق نیست. می توانید یک بی بی چک دیگر را خریداری کنید.
 • مراحل انجام بی بی چک را به دقت انجام نداده اید.
 • باردار هستید، اما تست را خیلی زود انجام داده اید.
 • تخمک گذاری دیر اتفاق افتاده است و باعث تاخیر در لانه گزینی تخمک شده است.
 • دو قلو یا سه قلو باردار هستید و بدنتان سطح بسیار زیادی از هورمون HCG را دارد که بی بی چک نمی تواند آن را تشخیص دهد.
 • بارداری خارج از رحم دارید که باعث شده است تولید HCG به تعویق بیفتد.
 • باردار نیستید و پریودتان به دلایل دیگری به تاخیر افتاده است. دلایل پریود نامنظم در مقاله های دیگر سایت توضیح داده ایم.

اگر جواب بی بی چک منفی بود، آیا باید دوباره تست بارداری را انجام دهید؟

اگر نسبت به پاسخ بی بی چک مشکوک هستید:

 • چک کنید که آیا مراحل انجام کار را درست انجام داده اید یا خیر.
 • غلظت هورمون HCG به سرعت افزایش پیدا می کند و هر 2 تا 3 روز دو برابر می شود. پس می توانید این تست را در روز های آینده مجددا تکرار کنید.
 • رابطه جنسی را در روز های تخمک گذاری، مجددا تکرار کنید.

چرا دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد؟

احتمالا تا کنون به دقت تمام مراحل بارداری را انجام داده اید و کاملا برای بارداری آماده هستید، پزشکتان نیز سلامتی شما را برای باردار شدم تایید کرده است. اما در سیکل اول باردار نشده اید. آیا جای نگرانی وجود دارد؟

خیر. نگران نشوید. یک بارداری موفق به عوامل مختلفی بستگی دارد و این موضوع به هر دو طرف بستگی دارد و تنها به شرایط زن وابسته نیست.

استرس، بی خوابی مزمن، کمبود یا اضافه وزن شدید می تواند منجر به منفی شدن پاسخ بی بی چک شود. حتی ممکن است که در زمان درستی رابطه نداشته اید و هیچ تخمک گذاری انجام نشده است.

خواب منظم و تغذیه سالم در باروری موفق،بسیار موثر هستند. به تلاشتان ادامه دهید و مطمئنا موفق می شوید.

چه زمانی تست خون بارداری را بدهیم؟

تست خون بارداری

تست خون بارداری

ممکن است تست خانگی یا همان استفاده از بی بی چک را انجام داده باشید، اما حالا پزشکتان پیشنهاد تست خون را می دهد. تست خون دقیقا چیست و چه زمانی باید آن را انجام دهید؟

بی بی چک میزان سطح هورمون HCG ادرار را می سنجند. اما تست خون میزان هورمون HCG موجود در خون را می سنجد. پزشکان به این دلیل تست خون را پیشنهاد می دهند که این تست حساس تر است و جزئیات بیشتری را نسبت به تست ادرار ارائه می دهد.

بهترین زمان برای انجام تست خون بارداری زمانی است که پریودتان چند روزی به عقب افتاده است. اگر تست خانگیتان منفی است، اما علائم بارداری را تجربه کرده اید، دادن تست خون ایده خوبی می تواند باشد.

دقیق ترین تست های خون بارداری، تست های کمی هستند، چرا که مقدار دقیق هورمون HCG را می سنجد. این تست بسیار مهم است؛ چرا که پزشکتان می فهمد که آیا باردار هستید یا اینکه دوباره باید چند روز دیگر تست بدهید.

همچنین اگر تجربه بارداری خارج از رحم یا سقط را داشته باشید، پزشک انجام تست خون را پیشنهاد می دهد. با این تست در هفته های اول این دوران، بارداریتان مشخص می شود.

سوالات متداول تست بارداری

سریعترین زمان ممکن برای انجام تست بارداری، چه وقتی است؟

اکثر پزشکان پیشنهاد می کنند که تا یک روز پس از عدم پریودی صبر کنید و پس از دفع ادرار، این تست را انجام دهید. این زمان تقریبا دو هفته پس از عمل لقاح و زمان تخمک گذاری است.

آیا نتیجه تست بارداری می تواند اشتباه باشد؟

بله ممکن است نتیجه ای که از تست بارداری میگیرید به اشتباه منفی اعلام شده باشد. معمولا این خطا در پاسخگویی به دلیل انجام تست بارداری، زود تر از موعد است. در این مواقع بهتر است که تست را چند روز بعد مجددا انجام دهید.

آیا می توان تست بارداری را شب ها انجام داد؟

بهتر است که تست بارداری را صبح ها و قبل از دفع ادرار انجام دهید. اما تا زمانیکه بتوان سطح هورمون های HCG را اندازه گیری کرد، این آزمایش را می توان در هر زمانی از روز انجام داد.

حالت تهوع مربوط به بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

بارداری علائم مختلفی دارد. اما یکی از شایع ترین و سریع ترین نشانه بارداری که در 80 درصد بانوان رخ می دهد، حالت تهوع است. حالت تهوع بارداری معمولا در هفته ششم بارداری آغاز می شود و تا هفته 12 تا 14 ادامه پیدا می کند.

آیا دقت بی بی چک های دیجتال و آنالوگ موجود در داروخانه ها با هم تفاوت دارد؟

خیر. در هر دوی این بی بی چک ها، نحوه تشخیص بارداری یکسان است، تنها نحوه نمایش و اعلام نتیجه به کاربر متفاوت است که در نهایت تغییری در دقت نتیجه را حاصل نمی کند. هر دوی این تست ها را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید اما نوع دیجیتال آن، کمتر در بازار ایران موجود است.

چطوری از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت استفاده کنم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم و دکتر شهبازی نیز در ویدیو بالا توضیح دادند، اپلیکیشن مینت را می توانید از طریق وبسایت ما با گوگل پلی و کافه بازار دانلود کنید، پس از نصب اپلیکیشن، به قسمت دکتر مینت مراجعه کنید و روی بخش تست بارداری آنلاین کلیک کنید؛ سپس به سوالات این قسمت به دقت پاسخ دهید تا شرایطی که در آن رابطه داشته اید و علائمی که هم اکنون دارید شبیه سازی شود، سپس با توجه به این شرایط شبیه سازی شده، احتمال بارداریتان، تخمین زده می شود.

آیا در رابطه دهانی امکان باردار شدن وجود دارد؟

تنها فعالیت جنسی که به هیچ وجه منجر به بارداری نمی­شود، رابطه دهانی است. تحریک آلت تناسلی شریک جنسی با استفاده از لب ها و زبان هیچ ربطی به نزدیک شدن اسپرم به تخمک ندارد، بنابراین در این مورد می­توانید اطمینان داشته باشید که بارداری ناخواسته رخ نمی­دهد و لازم به انجاک تست بارداری نیست!

حتی اگر مایع منی قورت داده شود، هیچ راه ارتباطی بین دستگاه گوارش و سیستم تولید مثل وجود ندارد بنابراین هیچ اسپرمی نمی­تواند وارد واژن شود. (یکی از سوالات متداول مخاطبان مینت همین مسئله است!)

آیا در رابطه جنسی ایستاده امکان باردار شدن وجود دارد؟

این یکی دیگر از افسانه های مربوط به بارداری است. حقیقت این است که رابطه واژینال در هر پوزیشنی امکان باردار شدن را به همراه دارد.

آیا امکان بارداری از طریق انگشت وجود دارد؟

در اصل خیر، اما بستگی دارد که چه چیزی روی انگشت شریک جنسیتان باشد. اگر انگشتان تمیز و عاری از مایع منی باشند، خطر باردار شدن وجود ندارد. اما اگر در زمان معاشقه انگشت با مایع منی تماس داشته است، باید بیشتر مراقب باشید، در این صورت می توانید از تست بارداری استفاده کنید.

آیا در رابطه جنسی بدون دخول و با لباس امکان باردار شدن وجود دارد؟

رابطه جنسی با لباس منجر به بارداری نمی­شود چرا که مانع از ورود اسپرم به واژن می­شود.

آیا در صورت نشستن روی توالت امکان باردار شدن وجود دارد؟

این یکی از بزرگترین سوء تفاهم ها درمورد بارداری است. مایع منی نمی­تواند روی سطحی مانند کاسه توالت یا مشابه آن باقی بماند. چرا که برای زنده ماندن به یک محیط مرطوب نیاز دارد. یعنی در صورتی که به طور معمول روی توالت بنشینید، امکان ندارد از این راه باردار شوید.

آیا پاک کردن یا دوش واژن می­تواند از بارداری پیشگیری کند؟

خیر. نباید این طور تصور کنید که با شستن واژن امکان باردار شدن از بین می ­رود. مایع منی در زمان دخول به نوعی در واژن تخلیه می­شود که به قسمت­های بالایی دستگاه تناسلی می­رسد و نمی­توان با پاک کردن یا دوش واژن آن را از بین برد.

آیا می­توان بدون به ارگاسم رسیدن باردار شد؟

ارگاسم نقطه اوج لذت جنسی است که توسط هر دو نفر تجربه می ­شود. با این حال، بارداری می­تواند در رابطه بدون ارگاسم نیز رخ دهد.

در مردان ارگاسم با تخلیه مانع منی از آلت تناسلی همراه است اما مایع پیشاب نیز ممکن است حاوی مقادیری اسپرم باشد که منجر به بارداری شود. در زنان هیچ رابطه ای بین ارگاسم و باردار شدن وجود ندارد – اگر زن در حین دخول یا پس از آن به ارگاسم نرسد، باز هم احتمال باردار شدنش وجود دارد.

آیا در دوران پیش یائسگی امکان باردار شدن وجود دارد؟

پیش یائسگی به دوره ای در زندگی زنان گفته می­شود که به زمان یائسگی او نزدیک است. اگرچه در این زمان تعداد تخمک ها نسبت به قبل کمتر است و از سلامت کمتری برخوردار هستند، اما در این مرحله نیز امکان باردار شدنتان وجود دارد.

یک نظر

 1. فاطیما پاسخ

  سلام من بین5تا 12 پریود میشم ولی الان دوروز از پریودیم میگزره و پریود نشدم سرگیجه سردرد شدیدم دارم بینایمم عوض میشه امروز بیبی چک گرفتم میتونم فردا صبح امتحان کنم ؟

 2. میترابهروزی منش پاسخ

  سلام.من ۶ماه هست عادت ماهانه ام تنظیم شده این ماه باید۲۱پریودمیشدم امانشدم ۴روزازموعدم گذشته بی بی چک استفاده کردم منفی شدکمردردبازیرشکمم دردمیکنه ترشح هم زیاددارم البته من سربچه اولم سابقه اینوداشتم که لقاحم دیربگیره حالامن چکارکنم امکان داره این بارهم مثل بچه اولم لقاح دیربگیره؟من کی ازمایش بدم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم برای نتیجه قطعی، پس از گذشت یک هفته از موعد پریودی، تست بتا hcg انجام بدید.

 3. تهمينه پاسخ

  سلام من يك سؤال دارم ببخشين ميشه دكتر جان پاسخ دهيد من سه بار تست بارداري كردم همش مثبت بود ولي نمي دانم رأست است يا نه چون در لندن استم داكترم تست خون گرفتن أيا تست إدرار دقيق نيست زياد نگران استم لطفا پاسخ دهيد.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   تهمینه جان سلام،
   تست خون از بی بی چک دقیق تر هستش، بی بی چک ممکنه خطا داشته باشه، اما احتمال کمتری داره

 4. **** پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من قاعدگیم نامرتبه و ماه قبل ۲۵ شدم ولی الان ۸ روز یا ۹ روز عقب افتاده.و رابطه هم داشتیم.بی بی چک استفاده کردم منفی بودد
  آیا چون شب قبلش رابطه داشتیم امکان داره اشتباه شده باشه؟؟
  یا من زود از بی بی چک استفاده کردم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام. زمان استفاده از بی بی چک حداقل یک هفته الی ده روز بعد از لقاح و تخمک گذاری هستش. چند روز بعد هم مجددا امتحان کنید

 5. Lili پاسخ

  اپليكيشن شما براي گوشي ايفون نيست لطفا براي گوشى هاي ايفونم اين برنامه را درست كنيد واقعا برنامه خوبيه چون به زبان فارسيه متشكر.

 6. زهرا پاسخ

  سلام خانم دکترمن چندروزپیش نزدیکی داشتم الان شب هاخوابیدنی شکمم در میکنه هنوزبه وقت پریودم مونده٢هفته احتمال داره باردارباشم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام، بارداری به عوامل زیادی بستگی داره، برای اطمینان لطفا تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت رو امتحان کنید

  2. Mkh پاسخ

   سلام وقت بخیر ببخشید خانم دکتر من ۱۲ روز از پریودیم گذشته تو این مدت سینه هام متورم شدن و درد نسبتا زیادی داشتن چند روزی هست درد سینه هام کم شده و شل شدن درد مقطعی زیر شکمم دارم ترشحات خیلی کم و لکه بینی اصلا نداشتم تست بارداری انجام دادم مثبت شد چقد احتمال داره تست اشتباه باشه

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    سلام، احتمال بارداری، به عوامل مختلفی بستگی داره که باید در کنارهم بررسی بشن. میتونید به تست بارداری آنلاین در قسمت دکتر مینت اپلیکیشن مینت مراجعه کنید تا درصد بارداری مشخص بشه. اپلیکیشن مینت رو میتونید از سایت دانلود کنید.

 7. معصومه مومن پوری پاسخ

  سلام خانم دکترمن همیشه پریدم منظمه الان ده روزپریدم عقب افتاده الان کمی ترشح قهوه ای روشن دارم ۶روزکه تاخیرداشتم بی بی چک استفاده کردم منفی بودآیاممکنه باردارباشم توروخدازودجواب بدین خیلی برام مهمه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، احتمال بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره که نیاز به بررسی دقیق هست. میتونید از تست بارداری آنلاین در اپلیکیشن مینت در قسمت دکتر مینت استفاده کنید.

 8. matin پاسخ

  سلام خانوم دکتر.من چهارم ماه نزدیکی داشتم دهم موعد پریودم بود ولی شب قبلش ینی نهم با دل درد خفیف خونریزی تیره رنگی داشتم روز اول کم بود ولی دومین روز زیاد شد سومین روز نسبتا کمتر فعلن قطع نشده هیچ علایم دیگه ای ام ندارم احتمال بارداری هست؟کی میتونم تست خونگی انجام بدم؟اگه قطع نشه باردار نیستم؟
  چون پریودم هیچوقت اینجوری نبوده بدون درد و این رنگ خون!طبیعی نیست

 9. matin پاسخ

  سلام خانوم دکتر.من چهارم ماه نزدیکی داشتم دهم موعد پریودم بود ولی شب قبلش ینی نهم با دل درد خفیف خونریزی تیره رنگی داشتم روز اول کم بود ولی دومین روز زیاد شد سومین روز نسبتا کمتر فعلن قطع نشده هیچ علایم دیگه ای ام ندارم احتمال بارداری هست؟کی میتونم تست خونگی انجام بدم؟اگه بعد از ۳ روز قطع نشه باردار نیستم؟
  چون پریودم هیچوقت اینجوری نبوده بدون درد و این رنگ خون!طبیعی نیست

 10. متین پاسخ

  سلام خانوم دکتر.من چهارم ماه نزدیکی داشتم دهم موعد پریودم بود ولی شب قبلش ینی نهم با دل درد خفیف خونریزی تیره رنگی داشتم روز اول کم بود ولی دومین روز زیاد شد سومین روز نسبتا کمتر فعلن قطع نشده هیچ علایم دیگه ای ام ندارم احتمال بارداری هست؟کی میتونم تست خونگی انجام بدم؟اگه بعد از ۳ روز قطع نشه باردار نیستم؟
  چون پریودم هیچوقت اینجوری نبوده بدون درد و این رنگ خون!طبیعی نیست

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، احتمال بارداری، به عوامل مختلفی بستگی داره که باید در کنارهم بررسی بشن. میتونید از تست بارداری آنلاین در قسمت دکتر مینت، اپلیکیشن مینت استفاده کنید تا درصد بارداری مشخش بشه. اپلیکیشن مینت رو میتونید از سایت دانلود کنید.
   از بیبی چک هم میتونید استفاده کنید.

 11. پگاه پاسخ

  سلام خانم دکتر من ده روز تا موعد پریودم مونده زمان تخمک گذاریم هم رابطه داشتم چندروزپیش زیر شکمم احساس دردخفیفی داشتم الان دردنداره فقط احساس میکنم زیرشکمم ورم داره و یه خورده سفت شده میتونه از علائم بارداری باشه؟

  1. گلاره پاسخ

   سلام من ٦روز ازتاريخ پريوديم گذشته و توي اين ماه خيلي رابطه داشتيم بيبي چك زدم جواب مثبت بوده توي اين مدت سينه هام سفت شدن يه حالت غده مانند دارن و زيرشكمم خيلي دردميكنه و الان هرچيزي خوردم پريودنشدم من تمايل به بارداري ندارم چكاركنم مطمئن بشم كه باردارم يا خير؟

 12. شادی پاسخ

  سلام خانم دکتر ببخشید سوالی داشتم
  فرموده بودین بعد از۱۲ روز از رابطه بی بی چک تست کنیم، میخواستم بپرسم تو این ۱۲ روز میشه باز رابطه داشت و عمل لقاح انجام شه؟؟

 13. فاطمه جاسمی پاسخ

  سلام خانم دکتر بعد از انتقال جنین از طریق ای وی اف دکتر گفت نزدیکی نداشته باشیم نظر شما چیه

 14. فاطمه پاسخ

  سلام من زعفران خوردم و حالا می خوام ببیبی چک استفاده کنم ممکنه که دقیق نشون نده و الان ۵ روز هست که عقب انداختم لطفا کمکم کنید من نامزدم خیلی می ترسم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close