علائم بارداری ؛چگونه همین الان بفهمیم که باردار هستیم یا خیر؟

در این مقاله به بررسی جزئی ترین علائم بارداری از هفته اول تا روزهای آتی آن می پردازیم. اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن از علائم بارداری خود باخبر شوید، همراه مینت باشید.

علائم هفته اول بارداری

شناسایی برخی از علائم، در هفته اول بارداری امکان پذیر است. ممکن است در این روز ها متوجه نشوید که باردار هستید؛ اما نشانه های کوچکی وجود دارند که در تشخیص بارداری به شما کمک می کنند. این علائم به این دلیل است که تخمک بارور شده، لانه گزینی کرده است و هورمون های بدنتان در حال تغییر کردن است.

7 روز پس از تخمک گذاری: چه چیزی را انتظار داشته باشید؟

بسیاری از زنان، هنگامیکه پریودی را جا می اندازند به بارداری مشکوک می شوند. چه اتفاقاتی در روزهای اولیه بارداری برای بدنتان می افتد؟

در این زمان، تخمک از تخمدان ها آزاد شده است (تخمک گذاری) و تخمک به وسیله اسپرم، بارور شده است. رویان یا همان تخمک بارور شده از یک سلول ساده به یک توپ سلولی یا بلاستوسیست تغییر شکل می دهد و در نهایت این توپ سلولی به نطفه تبدیل می شود.

 

اپلیکیشن مینت

رفته رفته، سلول ها به سرعت تقسیم می شوند و بلاستوسیست به سمت لوله های فالوپ حرکت می کند و در دیواره رحم، لانه گزینی می کند. بدنتان همیشه شرایط بارداری را در هر ماه فراهم می کند و هورمون هایتان در هر سیکل تغییر می کند. اگر تخمک، بارور شد، بدن سایر شرایط بارداری را مهیا می کند که تغییرات هورمونی بزرگی رخ می دهد و بر قسمت های دیگر بدن نیز تاثیر می گذارد.

چگونه با توجه به علائم بارداری همین الان بفهمم باردار هستم یا نه؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، با بارور شدن تخمک و لانه گزینی آن و سپس آزاد شدن هورمون های مختلف، تغییرات وسیعی در بدن ایجاد می شود تا بدن آمادگی بارداری را پیدا کند. به دنبال این تغییرات، علائم ویژه ای ظاهر می شود که اگر این علائم را با توجه به زمان رابطه، زمان تخمک گذاری و همچنین سایر شرایط بررسی کنید، به راحتی خواهید فهمید که باردار هستید یا خیر. این نکته را هم در نظر بگیرید که همه این علائم را باید در کنار هم بررسی کنید تا نتیجه مطمئنی را بگیرید و صرف داشتن تعداد معدودی از علائم نمی توان نتیجه گیری قطعی را انجام داد.

البته توجه کنید که اگر در شرایط ویژه ای قرار داشته باشید، مثلا سرما خوردگی داشته باشید، ممکن است علائم آن را با علائم بارداری اشتباه بگیرید.

در پایین به تعدادی از این علائم اشاره کرده ایم، اما چنانچه هنوز مطمئن نشده اید که خودتان می توانید بفمید باردار هستید یا خیر، می توانید اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، وارد قسمت دکتر مینت شوید؛ سپس قسمت تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید.

نمونه ای از پاسخ های تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ های تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

در این قسمت هر آنچه که به علائم بارداری مربوط است، از شما پرسیده می شود و در نهایت با توجه به پاسخ هایتان و منابع پزشکی روز دنیا، احتمال بارداریتان مشخص خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن

توضیحات دکتر فائزه شهبازی در رابطه با علائم بارداری

در این ویدیو، دکتر فائزه شهبازی در رابطه با علائم بارداری و تفاوت آن ها با علائم سندروم پیش از قاعدگی، توضیح می دهد.

7 روز پس از تخمک گذاری: علائم بارداری

در این زمان چند نشانه وجود دارد که ممکن است بارداری را نشان دهند. در این قسمت به این نشانه ها اشاره می کنیم:

به دلیل اینکه لانه گزینی می تواند 6 الی 12 روز پس از باروری رخ دهد، سخت است که بگوییم این علائم به دلیل پریود است یا بارداری. علائم شایعی که ممکن است با لانه گزنی ظاهر شود، عبارتند از:

دل درد و خونریزی

برخی از زنان، در این مرحله از بارداری، دلدرد های شدید تر از پریودی را تجربه می کنند. اگر این توپ سلولی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، لانه گزینی کند، رنگ خون قاعدگی ممکن است متفاوت از رنگ معمول باشد. لکه بینی سبک به رنگ صورتی یا قهوه ای کمرنگ که به مدت 3 روز باقی بماند، ممکن است از نشانه های خونریزی لانه گزینی باشد.

تغییر خلق و خو

تغییرات خلق و خو از علائم بارداری

تغییرات خلق و خو از علائم بارداری

این تغییرات خلق و خو نیز ممکن است شبیه علائم سندروم پیش از قاعدگی باشد. باز هم مشکل است که بگوییم این علائم به سیکل قاعدگی مربوط است یا علائم بارداری. اگر این تغییرات بطور متفاوتی از علائم PMS هستند، می تواند نشانه جدی از بارداری باشد.

سفتی سینه ها

بسیاری از بانوان، جدا ازینکه باردار باشند یا خیر، سفتی سینه ها را قبل ازینکه قاعدگی شروع شود؛ تجربه می کنند. اما سفت شدن سینه ها نیز یکی از علائم شایع بارداری است. در مراحل اولیه بارداری، ممکن است احساس کنید که سینه هایتان پر تر و سنگین تر از قبل شده است و سینه درد را تجربه کنید.

حساسیت نوک سینه ها

حساسیت نوک سینه ها را یک تا دو هفته پس از باروری؛ تجربه می کنید که به دلیل افزایش جریان خون در سینه ها و افزایش سایز آن ها است. بسیاری از زنان، درد نوک سینه ها، مور مور شدن و افزایش حساسیت را به دلیل این تغییرات، گزارش داده اند.

ویار

ویار غذایی به همراه حالت تهوع صبحگاهی از نشانه های جدی بارداری هستند. مردم از قدیم فکر می کردند که ویار های عجیب و شدید به همه مواد غذایی از علائم جدی بارداری است. اگر ویار را نسبت به غذاهای خاصی دارید و شدت آن طوری است که عصبی شده اید، حتما تست بارداری بدهید.

سردرد

در بسیاری از زنان، هنگامیکه هورمون های بدنشان تغییر می کند، سردرد بسیار شایع است. این سردرد های دوره ای به دلیل پاسخ به تغییرات هورمونی در هر سیکل قاعدگی است.

ممکن است در مراحل اولیه بارداری نیز، سردرد را تجربه کنید؛ چرا که در این مراحل نیز تغییرات هورمونی شدیدی دارید. این تغییرات به این دلیل رخ می دهد که بدنتان شروع به تولید بیشتر خون برای تغذیه نوزاد، می کند که در نتیجه حجم خون افزایش پیدا می کند. تغییرات سطح هورمون ها ممکن است به گیجی نیز منجر شود.

 

 

تست بارداری 7 روز پس از تخمک گذاری، چقدر دقت دارد؟

خب، ممکن است تا الان نشانه هایی را از علائم 7 روز اول بارداری داشته باشید. اما آیا اکنون زمان مناسبی برای تست بارداری است؟ این تست چقدر دقیق است؟

بسیاری از سازندگان تست های بارداری خانگی، اذعان داشته اند که اگر این تست ها را در روزی که قرار است پروید شوید و نشده اید، انجام دهید؛ تا 99% دقت دارند. این زمان، حدودی است. اگرچه هر زنی، سیکل 28 روزه ندارد، اما امتحان کردن این تست در این روز، خالی از لطف نیست.

همانطور که در مقاله تخمک گذاری اشاره کردیم، ممکن است چند رو قبل یا بعد از دوران معمول تخمک گذاری، باردار شوید. این نکته به این دلیل است که اسپرم ها تا 5 روز پس از رابطه در واژن زن زنده می مانند. به همین دلیل است که پاسخ دقیق برای ابن سوال که سریع ترین زمان تشخیص بارداری، چه تایمی پس از باروری است، مشکل است و عوامل متعددی تاثیر گذار هستند.

اگر تا 7 روز پس از زمانیکه فکر می کنید باردار شده اید، تست بارداری انجام دادید و پاسخ منفی بود، کمی بیشتر صبر کنید. حتی اگر باردار نیز باشید، ممکن است سطح هورمون HCG برای تشخیص، کافی نباشد.

علائم بارداری در هفته سوم

بررسی بارداری قبل از اینکه پریود نیز جا بیفتد؛ ممکن است، اما باید علائم آن را به خوبی بشناسید. یکی از اولین علائم بارداری، جا انداختن پریود است که معمولا 15 تا 17 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. علاوه بر این،سایرعلائمی که در بالا اشاره کردیم  ازعلائم بارداری در هفته سوم نیز هستند.

تغییرات سینه ها در هفته سوم

تغییرات سینه ها در هفته سوم بارداری

تغییرات سینه ها در هفته سوم بارداری

سفتی سینه ها

سینه هایتان ممکن است نسبت به قبل سفت تر بشوند. تغییرات اساسی هومونی، تقریبا از هفته سوم بارداری شروع می شوند، پس بروز تغیرات سینه مانند سفت شدن و درد آن در این دوران، می تواند از علائم اصلی بارداری باشد.

حساسیت نوک سینه ها

از علائم بارداری در هفته سوم این است که نوک سینه ها حساس تر شده و هاله اطراف آن ها نیز نیز تیره تر می شود.

سنگینی یا احساس پری سینه ها

همانطور که اشاره کردیم، از همان روزهای نخست بارداری، ممکن است احساس کنید سینه هایتان سنگین و پر شده است. هورمون های استروژن و پروژسترون سبب افزایش تعداد و اندازه مجاری و غدد شیری داخل سینه ها می شوند؛ که این تغییرات سبب می شود سینه ها آب بیشتری نگه دارند، متورم شوند و احساس پری کنید.

حساسیت سینه ها

هرچقدر در روزهای اولیه بارداری، جلو می روید، سطح هورمون ها افزایش پیدا کرده و سبب افزایش جریان خون داخل سینه ها می شود. همین نکته، سبب تغیبر بافت های سینه می شود و سبب می شود که سینه هایتان حساس تر شوند و احساس مورمور شدن نیز داشته باشید.

افزایش حس بویایی

در سه ماهه اول بارداری، ممکن است بوی برخی از غذاها، نوشیدنی ها و خوش بو کننده ها قوی تر یا ضعیف تر به مشامتان برسد. این تغییرات به دلیل تغییرات هورمونی بدن، به خصوص هورمون های استروژن و HCG است.

17 روز پس از تخمک گذاری، بارداری یا قاعدگی؟

اگرچه زنان باردار در روزهای نخست بارداری، علائم زیادی را تجربه می کنند، اما ممکن است همه این علائم، از علائم باردارینبوده و تنها به قاعدگیتان مربوط باشد. به خاطر داشته باشید که اگر نتیجه بی بی چک منفی بود، بازهم امکان بارداری وجود دارد و چند روز آتی نیز باید تست را مجددا تکرار کنید. در این جا بازهم علائمی را که ممکن است 17 روز پس از تخمک گذاری تجربه کنید؛ معرفی می کنیم:

 • سردرد
 • تغییر خلق و خو و تحریک احساسات
 • دلدرد
 • خونریزی

احساس عدم بارداری

شدت و مقدار هرکدام از این علائم در زنان متفاوت است. اکثر علائم بارداری در هفته سوم و چهارم ظهور می کنند. تغییرات فیزیکی محرز در این دوران تقریبا ازهفته نهم تا یازدهم شروع می شوند؛ که در این میان می توان به افزایش وزن، جوش و تغییرات سینه اشاره کرد. در سه ماهه دوم، بسیاری از علائم شدید و اولیه بارداری ناپدید می شوند، اما برخی از آن ها ممکن است تا زمان زایمان نیز باقی بمانند. از طرفی دیگر برخی از زنان ممکن است در روز های اولیه بارداری، هیچکدام از این علائم را نداشته باشند و به بارداریشان مشکوک نشوند.

سطح هورمون های HCG، در هفته سوم بارداری

پاسخ بی بی چک

پاسخ بی بی چک

هورمون HCG هورمونی است که در دوران بارداری توسط جفت آزاد می شود. این هورمون چند روز پس از لانه گزینی، در خون قابل تشخیص است. اگر HCG در خون موجود باشد، تست بارداری مثبت می شود.

تست ادرار، تقریبا 14 تا 15 روز بعد از لانه گزینی، وجود این هورمون را مشخص می کند و در صورت وجود این هورمون، پاسخ تست را مثبت اعلام می کند. 17 روز پس از تخمک گذاری، سطح هورمون HCG تقریبا 132 MIU/ml است و این مقدار ممکن است بین 17 تا 429 متغیر باشد.

 • چنانچه پاسخ  تست HCG کمتر از 5mIU/ml باشد، پاسخ تست منفی است و باردار نیستید.
 • چنانچه پاسخ تست HCG بین 5 و 25mIU/ml باشد، در حد وسط قرار دارد و چند روز بعد، دوباره تست را تکرار کنید.
 • چنانچه پاسخ تست HCG بالاتر از 25mIU/ml باشد، پاسخ تست مثبت است و باردار هستید.

چند روز پس از تخمک گذاری کافی است تا بدانید باردار هستید؟

تست بارداری حتی قبل از جا انداختن پریود نیز می تواند مثبت باشد و در برخی از زنان علائم بارداری، زودتر ظهور می کنند. اولین نشانه بارداری، معمولا جا انداختن پریود است که تقریبا 15 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. اگر از بی بی چک استفاده می کنید، می توانید از روز هفتم تست را انجام دهید و چنانچه پاسخ منفی بود؛ دو سه روز بعد دوباره تست را تکرار کنید.

پاسخ ساده سوال ” چند روز پس از تخمک گذاری کافی است تا بدانیم باردار هستیم؟” 7 تا 10 روز است.

17 روز پس از تخمک گذاری، معمولا زمانی است که در هر زنی مشخص می شود باردار است یا خیر.

همچنین چنانچه تست را خیلی زود هم انجام دهید، ممکن است پاسخ تست به اشتباه، منفی باشد.

برخی از زنان نیز تنها پس از لانه گزینی، علائم بارداری را تجربه می کنند.

چنانچه قصد بارداری دارید، شناخت روز باروری بسیار مهم است. چرا که در روز تخمک گذاری تنها 12 تا 24 ساعت فرصت دارید تا قبل از اینکه تخمک آزاد شده از بین برود، رابطه داشته باشید و لقاح صورت گیرد. چنانچه لقاح صورت گیرد، حداکثر 17 روز پس از آن، می توانید پاسخ مثبت بارداری را دریافت کنید.

زمان لانه گزینی و علائم آن

همانطور که در بالا گفتیم لانه گزینی به معنی لقاح اسپرم و تخمک است که در یکی از لوله های فالوپ رخ می دهد و پس از آن رویان به سمت دیواره رحم حرکت کرده و در آن جا شروع به رشد کردن می کند. اما لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟ علائم آن چیست؟ در این قسمت از مقاله بیشتر در مورد لانه گزینی که یکی از علائم اصلی بارداری است، صحبت می کنیم.

خونریزی لانه گزینی، یکی از علائم بارداری

خونریزی لانه گزینی، یکی از علائم بارداری

لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟

لانه گزینی تخمک بارور شده، تقریبا 6 الی 10 روز پس از اقدام به بارداری صورت می گیرد. برای یک بارداری موفق، رویان باید به درستی در دیواره رحم که برای این موضوع ضخیم شده است، لانه گزینی کند. هنگامیکه لانه گزینی رخ می دهد، بدن هورمونی به نام hCG ترشح می کند، که تغییراتی را برای آمادگی بارداری در بدن ایجاد می کند. وجود این هورمون، شاخص همه تست های بارداری است.

علائم لانه گزینی

در برخی از موارد، یکی از علائم بارداری و لانه گزینی، لکه بینی یا خونریزی سبک است. این لکه بینی سبک به عنوان خونریزی لانه گزینی شناخته می شود و هنگامی رخ می دهد که تخمک بارور شده، 6 تا 10 روز پس از اقدام به بارداری به دیواره رحم بچسبد. همه زنان این خونریزی را تجربه نمی کنند.

لانه گزینی ممکن است همراه با دلدرد باشد و دقیقا زمانی رخ می دهد که تخمک بارور شده به دیواره رحم چسبیده باشد.

خونریزی لانه گزینی کاملا طبیعی است. این خونریزی معمولا هنگامی رخ می دهد که انتظار دارید، پریود شوید. توجه کنید که این خونریزی سبک تر از خونریزی قاعدگی است.

خونریزی لانه گزینی سبک است، به درمان نیاز ندارد و خود به خود قطع می شود.

لانه گزینی همچنین ممکن است همراه به دلدرد باشد و این درد لگن و زیر شکم را نیز به خود درگیر کند.

سوالات متداول علائم بارداری

از چه زمانی می توانم از بی بی چک استفاده کنم؟

تقریبا می توان گفت از یک هفته پس از تخمک گذاری و لقاح می توان استفاده از بی بی چک را شروع کرد. اما توجه داشته باشید دقت بی بی  چک در این زمان کمتر است و هر چقدر از مدت زمان بارداری بگذرد، دقت آ ن بیشتر است. به همین دلیل ممکن است پاسخ منفی بدهد، در حالیکه باردار هستید. اما در کل می توان گفت دقیقا یکی دوز بعد از موعد پریودی که پریود نشده اید، می توانید از بی بی چک استفاده کنید.

آیا پاسخ بی بی چک می تواند اشتباه باشد؟

همانطور که در پاسخ سوال بالا نیز گفتیم، بله امکان دارد. در بعضی از مواقع ممکن است از بی بی چک زود تر از موعد استفاده کرده باشید و نتواند بارداری را تشخیص دهد. به همین دلیل بهتر است، یکی دو روز بعد مجددا امتحان کنید.

آیا می توان با پیشاب باردار شد؟

در مقاله بارداری با پیشاب به تفصیل در رابطه با این موضوع صحبت کرده ایم. اما اگر بخواهیم پاسخ کوتاهی به این مورد بدهیم، این است که در برخی از مردان، اسپرم در پیشاب آن ها وجود دارد؛ هرچند کم اما احتمال بارداری با پیشاب وجود دارد. به همین دلیل اگر قصد بارداری ندارید، حتما از یکی از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

آیا بارداری در دوران پریودی امکان پذیر است؟

در این مورد نیز به طور کامل در مقاله بارداری در پریودی صحبت کرده ایم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای اینکه باردار شوید، باید اسپرم و تخمک با همدیگر برخورد کنند و رویان را تشکیل دهند. دوران تخمک گذاری معمولا چند روز پس از اتمام قاعدگی شروع می شود. اما نکته ای که در این میان تاثیر گذار است این است که ممکن است سیکل قاعدگی کوتاهی داشته باشید و این نکته بسیار حائز اهمیت است.

از آنجا که اسپرم تا 5 روز می تواند زنده بماند، ( تخمک تا 24 ساعت پس از آزاد سازی می تواند زنده بماند) چنانچه در انتهای قاعدگی رابطه داشته باشید و سیکل کوتاهی نیز داشته باشید، ممکن است در مدت کوتاهی پس از اتمام قاعدگی، تخمک آزاد کنید و اسپرمی که از قبل زنده است؛ با این تخمک رویان تشکیل دهد و باردار شوید. بنابر این در این شرایط، بارداری در پریودی امکان پذیر است.

همچنین در موارد بسیار نادری ممکن است تخمک گذاری در خود دوران قاعدگی رخ دهد و احتمال بارداری را بالا ببرد.

آیا استرس بر علائم بارداری تاثیر گذار است؟

یکی از اصلی ترین علائم بارداری، تاخیر در پریودی است. در بسیاری از موارد زوجینی که قصد بارداری ندارند، ممکن است استرس زیادی داشته باشند و چون یکی از دلایل عقب افتادن پریودی، استرس بالا است؛ این تاخیر در پریودی می تواند ناشی از استرس بالا باشد و هیچ ربطی به علائم بارداری نداشته باشد.

استرس بالا همچین می تواند بر سایر علائم حاملگی نیز تاثیر گذار باشد.

چطوری می توانم به کمک اپلیکیشن مینت، بفهمم باردار هستم یا نه؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم، اپلیکیشن مینت را از طریق وبسایت ما دانلود کنید، سپس به قسمت دکتر مینت و بخش تست بارداری آنلاین مراجعه کنید. سپس به سوالات آن با دقت پاسخ دهید، با پاسخ دادن به این سوالات، شرایطی که در آن قرار دارید، شبیه سازی شده و احتمال بارداریتان را دریافت می کنید.

تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، با توجه به علائم و عوامل موثر در بارداری که در بالا ذکر کردیم، احتمال بارداریتان را تخمین می زند.

[تعداد: 15    میانگین: 3/5]

یک نظر

 1. ساناز پاسخ

  سلام من روز ۴یا ۵ پریودیم با شوهرم رابطه ساده از پشت داشتم ولی با این وجود جلوگیری اوژانسی کردم کمتر از ۲۴ الان بعد یه هفته خونریزی دارم.یعنی باردارم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام ساناز جان، خیر باردار نیستید و نیازی به مصرف اورژانسی نبوده، خونریزی الان شما بعلت مصرف قرص هورمونی هستش.

 2. زهرا پاسخ

  سلام خسته نباشید من پسرمو ۵ماهه ازشیرگرفتم الان ازنوک پستانم ماده شیری رنگ می اید وهم حس درد وحس سنگین شدن در ناحیه سینه رادارم ایا باردارم

  1. حميرا پاسخ

   سلام
   من در روز دهم پريود با شوهرم نزيكي نمودم و از آن روز تا حال ده روز گذشته
   حال چي بفهمم كه بار دار هستم يا نه چون هيچ علايم كه ذكر شده. در وجود من نيست ؟؟

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    سلام عزیزم، تست بارداری بدید، لزوما که باردار نیستید. احتمالش وجود داره فقط.

    1. Hamideh پاسخ

     سلام وقت شما بخیر از وقت پریود دو سه روز گذشته تقریبا اون علائم رو دارم اما تست منفی شد امکانش هست باردار باشم

    2. Hamideh پاسخ

     سلام وقت شما بخیر از وقت پریود دو سه روز گذشته تقریبا اون علائم رو دارم اما تست منفی شد امکانش هست باردار باشم تکرر ادرار شدیدی هم دارم حالت تهوع و کم اشتهایی خیلی هم عصبی شدم

     1. دکتر شهبازی نویسنده

      سلام عزیزم، بله گاهی سطح هورمون LH در ادرار، به اندازه کافی نیست و تست منفی نشون میده. میتونید مجدد امتحان کنید ید آزمایش بتا HCGبدید.

    3. زهرا پاسخ

     سلام
     من هفته ۵ بارداری هستم سوزش های ناگهانی زیر شکم دارم و کمر درد . لکه بینی و خونریزی ندارم این نشانه سوزش یعنی جنین در خطر هستش یا نه طبیعیه

 3. مرضیه پاسخ

  سلام من همزمان باقاعدگی آخرم (7روزه)در روزهای پایانی باشو هرم رابطه جنسی بدون جلوگیری داشتم الان از تاریخ اولین روز پریدیم 45 روز گذشته چند روزه که احساس بدی در سرم دارم شبیه درد است اما قابل تحمل دور شکمم در می کنه احساس کسلی وضعف می کنم ومدام حالت تحو به سراغم میاد آیا امکان داره باردار باشم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مرضیه جان سلام، اگه سیکل های کوتاهی داشته باشید و تخمک گذاری زودتر از موقع اتفاق افتاده باشه، بله ممکنه باردار باشید حتما تست بارداری رو انجام بدین.

 4. سمانه تقوی پاسخ

  سلام خسته نباشید من 2 روز قبل تخمک گذاری نزدیکی داشتم الان 6 روز از روز تخمک گذاریم میگذره یه سری علائم مثل سفت شدن سینه و تکرر ادرار و الانم دردام مثل پریودیمه ولی امروز بیبی چک زدم منفی بود
  احتمال بارداری دارم؟ کی میتونم برم ازمایش خون بدم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سمانه جان سلام، شما ۱۲ روز بعد تخمک گذاری میتونید تست انجام بدید. جواب بی بی چک به سطح هورمون ال اچ داخل ادرار بستگی داره.

   1. زهراسادات علوی پاسخ

    سلام.ببخشیدولی نزدیکی حین پریودی ولواواخرآن باشد حرام است وچنانچه فرزندی درآن هنگام ایجادشودحرام زاده خواهدبود.

   1. غزال اختر پاسخ

    سلام من ۲۶ روز از پریود قبلیم میگذره
    قبل از تخمک گذاریم هرشب رابطه داشتم
    الان امکان بارداری هست؟۲شبه اصلا خواب ندارم نمیتونم بخوابم دستم سنگین میشه امکان داره بخاطر بارداری باشه تورو خدا کمکم کنین کلافه شدم از بیخوابی

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     غزال جان سلام،
     احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
     از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

     http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 5. mona پاسخ

  سلام من ۲۲مرداد پریود شدم الان این ماه پریود نشدم وپریودیم هم نامنظم ولی یه سری دردا رو دارم دور نافم تیر می‌کشه معدم خیلی درد می‌کنه میسوزه وجلوگیری داشتیم شک به بارداری دارم دوبار تست زدم منفی بود امروز هم زدم منفی بود

 6. نسترن پاسخ

  سلام ، من هفته پنجم بارداری هستم. تست بارداری رو زمان شروع سیکل پریودیم دادم و مثب بود. در دو هفته گذشته سرما خوردم و هر روز تب میکنم از دیروز علائم بارداریم (سفت شدن سینه ها و درد زیرشکم) از بین رفته. چقدر امکان داره بچه ام سقط بشه ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام این علائم هم میتونه در اوایل بارداری و هم در اوایل قاعدگی رخ بده. مشابهن و راه تفکیک اون تست بارداریه.

 7. لادن پاسخ

  سلام و خسته نباشید من چندروز پریودم عقب افتاده بی بی چک زدم منفی بود ولی رفتم ازمایش دادم بتام ۲۳هستش ولی دردمثل پریودی دارم ایا باردار هستم یانه

 8. لادن پاسخ

  سلام و خسته نباشید من چندروز پریودم عقب افتاد بی بی چک زدم منفی بود رفتم ازمایش دادم بتا۲۳بود ولی درد مثل پریود دارم ایا باردار هستم یانه

 9. R.h پاسخ

  سلام.
  من اعلائم بارداری داشتم و بی بی جک امتحان کردم مثبت شد دوهفته میشه .
  فعلا قصد بچه دار شدن نداریم راهی هست عادت ماهانه بشم .
  ممنون از شما

 10. زهرا پاسخ

  سلام .خسته نباشید .من از دوروز قبل از روز تخمک گذاری تا چند روز نزدیکی داشتم . چند بار کیت تخمک گذاری هم گذاشتم مثبت بود.بعدش کمر درد شدید گرفتم قسمت پایین کمرم تا دو پهلو کمرم درد داشتم .گاهی هم شکمم درد میگرفت .ایا امکان بارداری هست ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام، میتونی ۱۲ روز بعد از تخمک گذاری، تست بارداری انحام بدی. علائمی که گفتید بین علائم پیش از قالدگی و بارداری مشترک هستند.

 11. Niloufar پاسخ

  خانم دکتر من تو آخرین روز پریودی از پشت با نامزدم رابطه داشتم
  بعد اینکه اصن لباس زیرم رو در نیاوردم پد بهداشتی هم داشتم
  بعد رابطه به مدت 9 روز قرص ال دی مصرف کردم
  15 روزه که از رابطمون میگذره من از دیروز صبح دچار خونریزی شدم که الان قطع شده
  یعنی 1/5 روز دچار خونریزی بودم
  دلم و کمرم هر از گاهی درد میگیره و احساس میکنم یه نفر از داخل بدنم شکمم رو گرفته
  حالت تهوع و سردرد و اینا هم ندارم
  آیا امکان بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نیلوفر جان سلام، بعلت مصرف قرص ال دی که دلیلشم نمیدونم، چرا ال دی شروع کردین مصرف کنین. خونریزی پس از قطع مصرف قرص طبیعیه و احتمال بارداری نیست.

 12. Niloufar پاسخ

  خانم دکتر من تو آخرین روز پریودی از پشت با نامزدم رابطه داشتم
  بعد اینکه اصن لباس زیرم رو در نیاوردم پد بهداشتی هم داشتم
  بعد رابطه به مدت 9 روز قرص ال دی مصرف کردم
  15 روزه که از رابطمون میگذره من از دیروز صبح دچار خونریزی شدم که الان قطع شده
  یعنی 1/5 روز دچار خونریزی بودم
  دلم و کمرم هر از گاهی درد میگیره و احساس میکنم یه نفر از داخل بدنم شکمم رو گرفته
  حالت تهوع و سردرد و اینا هم ندارم
  آیا امکان بارداری وجود داره؟
  و اینکه قرص ال دی رو هرروز یه دونه مصرف کردم

 13. نیلوفر پاسخ

  خانم دکتر من تو آخرین روز پریودی از پشت با نامزدم رابطه داشتم
  بعد اینکه اصن لباس زیرم رو در نیاوردم پد بهداشتی هم داشتم
  بعد رابطه به مدت 9 روز قرص ال دی مصرف کردم
  15 روزه که از رابطمون میگذره من از دیروز صبح دچار خونریزی شدم که الان قطع شده
  یعنی 1/5 روز دچار خونریزی بودم
  دلم و کمرم هر از گاهی درد میگیره و احساس میکنم یه نفر از داخل بدنم شکمم رو گرفته
  حالت تهوع و سردرد و اینا هم ندارم
  آیا امکان بارداری وجود داره؟
  و اینکه من قرص ال دی رو هرروز یه دونه مصرف کردم

 14. میشا ط پاسخ

  سلام ، من پریود منظمی داشتم و الان از تاریخ پریودم چهار روز گذشته، در این چهار روز دو روز رو لکه بینی یا خون ریزی خیلی خفیف داشتم، بطوری که پد بهداشتیم خونی نمیشه، میخوام بدونم ممکنه حامله شده باشم؟ و اینکه برای اینکه تست بتا انجام بدم یا از بیبی چک استفاده کنم هنوز زوده؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، بله ممکنه باردار باشید، و علائم خونریزی لانه گزینی رو داشته باشید. میتونید هر دو نوع تست رو انجام بدید.

 15. ندا پاسخ

  سلام خانم دکتر من با نامزدم رابطه داشتم قبل پریودیم بعد چندروز دبگ پریودشدم ولی حالت تهوع وسرگیجه گرفتم وخون ریزیم کم بوده احتماال بارداری هس

 16. سوسن نورباران پاسخ

  ببخشید من شش مهر پاک شدم و هفت مهر تا ۱۴ مهر یک شب در میان رابطه داشتم..بعدش دچار مسائلی شدم ک ناراحتم کردو استرس اور بود…ولی تا دیروز در زیر شکم داشتم اما الان درد زیر شکمم قطع شده..هشت روز مانده تا پریودیم..احتمال بارداری دارم یا خیر…بی بی چک زدم منفی بود هشت روز مانده به پریودی

 17. Han پاسخ

  سلام خانم دکتر من یک هفته قبل پریودم مایع منی نامزدم خیلی کم ب دستم خورده بود با دستمال پاکش کرده بودم وقتی رفتم خونه بعد از نیم ساعت رفتم دستشویی دستم ب واژنم خورد بعداز یه هفته پریود شدم ب مدت چهار روز و شدت پریودم زیاد بود بعدازاون حالت تهوع کم ،کمردردکم ،اطراف نافم درد میکنه ،اسهال دارم بعضی اوقات،معدم هم درد میکنه یکم تو گلومم احساس خفگی دارم ووقتی دراز میشکم احساس سنگینی شکممو دارم ایا احتمال بارداری هس؟

 18. الهه پاسخ

  سلام خانوم دكتر
  من تو دوران تخمك گذاري سكس داشتم ولي دو روز بعد دل درد در قسمت راست شكمم داشتم تير ميكشيد شكمم بعد زد به دور نافم الان هم كه دو روز مانده به پريودم كمي كمر درد دارم ولي حالت عصبي بودن قبل پريود رو ندارم ايا من حامله هستم؟؟؟يا اينكه كي تست رو انجام بدم؟؟ روز دهم بعد از سكس تست گذاشتم منفي بود ميشه راهنمايي كنيد.
  ممنونم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   الهه جان سلام، احتمال بارداری وجود داره ولی باید با تست مطمئن بشید که ۱۲ روز بعد رابطه میتونید امتحان کنید.

 19. مریم کاظمی پاسخ

  سلام خانم دکتر من ماه پیش،باشوهرم ۷روز ب پریودیم نزدیکی کردم واسه نی نی دارشدن ولی عادت شدم و اینبارخیییییلی خون ریزی داشتم و بعداز پاک شدنم دوباره اقدام کردم و تقریبا هررررروزمن باشوهرم نزدیکی کردم والان سینم بزرگ شده معدم ترش میکنه تندتندمیرم دسشویی ونوک سینمم داره سیاه میشه توروخدا بگین من باردارم؟اینم شمارمه بهم خبربدین خانم دکتر۰۹۳۹۳۰۸۱۲۶۱

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مریم جان سلام، ۱۲ روز پس از روز تخمک گذاری میتونید تست بارداری بدید، با کنترل علائم به طور قاطع نمیشه نظر داد. اگه از زمان پریودتون گذشت، حتما تست hcg بدید.

 20. حدیث پاسخ

  سلام من چندروز از پریودیم گذشته ولی گاه درد درناحیه شکم وکمراحساس میکنم به نظرتون میتونه باردارشده باشم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   حدیث جان سلام، میتونید با انجام تست بارداری مطمئن بشید، صرفا با وجود چند علامت نمیشه تصمیم گیری کرد.

 21. حدیث پاسخ

  چون قصد بارداری روداشتم ولی هنوز پریودنشدم و گاهی هم درد پریودی دارم ولی نمیشم به نظرشما آزمایش بدم؟

 22. مرجان پاسخ

  سلام.وقتتون بخیر.یکساله ک اقدام ب باردارب کردم اما متاسفانه بدلیل تنبلی تخمدان باردارنشدم،الان دوماهه که ازروزسوم پریودی تا۵شب قرص کلومیفن میخوردم و ازروز ۱۵پریودی تا۱۰شب قرص پروژسترون.
  ماه قبل یک روز دیرترپریودشدم یعنی ۲۶بایدمیشدم ۲۷شدم…امروزم ۲۷ام زمان اومدن پری هست اما نیومد…البته ناگفته نماند حدود یک هفته قبل خیلی بدخلق شده بودم و یه حالتی مثل افسرده ها شده بودم.سردردو حالت تهوع داشتم.همش خستم و میخوام بخوابم،۳یا۴روزه که دلم و کمرم درد میکنه و سردردم شدیدترشده.بنظرتون باردارم؟کی میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟

 23. Sahar پاسخ

  سلام وقت بخیر من حدود یک ماه پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم مقداری منی ریخت روی واژنم سریع شستم و بعد از چند ساعت ۴ تا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعد هم خوردم چند روز زودتراز تاریخ پریودم خون ریزی داشتم ولی ۳ روز بود و بیشتر لخته بود میخوام بدونم واقعا پریود بوده یا خون ریزی حاملگی؟؟ من پریودم هفت روزه اس

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سحر جان سلام، پس از مصرف اورژانسی، بعلت مصرف هورمون، تاریخ پریود و حجم و نوع خونریزی ممکنه مقداری متفاوت با پریود های پیشین باشه که طبیعیه.

 24. مهناز پاسخ

  سلام خانم دکتر عزیز
  من سوم مهر پریود شدم تا ۲۴ مهر سه بار رابطه داشتم که در خطر بود و قرص اورژانسی خوردم .سیکل هم منظم هستش
  علایم هم بیشتر زیر دلم درد می‌کنه و تکرر ادرار دارم .یعنی باردارم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهناز جان سلام،اگه قرص اورژانسی رو درست و در زمان مشخص مصرف کرده باشید، احتمال بارداری بسیار پائینه، اما اگه از تاریخ پریودتون گذشت، حتما تست بارداری بدید، چون علائم پیش از شروع قاعدگی و اوایل بارداری مشابه هستند.

 25. سامان پاسخ

  سلام خانم دکتر خوبی
  ببخشید خانم دکتر من با نامزدم سکس بدون دخول داشتم نامزدمم از کاندوم استفاده کرده ک من باز ب ا اطمینان قرص اچ دی ب مدت دو روز خوردم
  یعنی روز اول دوتا خوردم ۲۴ ساعت بعدش ی دونه ۱۲ ساعت بعدش دوتادیگه
  اما۱۰ روز از این ماجرا میگذره الان زمان پریودیم هست ک سه روزه فقط لکه میبینم هیچ دردی ندارم خواستم ببینم من الان حامله ام یا ن؟
  تورا خدا جوابمو بدید لازمه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، با این شرتیط احتمال بارداری نیست‌. اما اورژانسی رو اشتباه مصرف ‌ردید، ابتدا ۲ اچ دی سپس ۱۲ ساعت بعد، ۲ اچ دی دیگه. ولی با این وجود احتمال بارداری نیست. لکه بینی و تغییر در روند قاعدگی، بعلت، مصرف قرص هاست نگران نباشین.

 26. نسترن. پاسخ

  سلام. من هفتم پریودیم باشوهرم رابطه داشتم وهمچنین بد از اون. الان15روزه از پریودیم میگذره ومن چمد روزه حالت تهوع گاهی سرگیجه بیحالی در حدی که نمیتونم کار خونه انجام بدم و درد گرفتگی و سنگینی پاهامودارم. احتمال حامله بودم وجود داره؟ تست انجام بدم؟

 27. نسترن. پاسخ

  سلام. من هفتم پریودیم باشوهرم رابطه داشتم وهمچنین بد از اون.قرص هم مصرف نکردم الان15روزه از پریودیم میگذره ومن چمد روزه حالت تهوع گاهی سرگیجه بیحالی در حدی که نمیتونم کار خونه انجام بدم و درد گرفتگی و سنگینی پاهامودارم. احتمال حامله بودم وجود داره؟ تست انجام بدم؟

 28. نسرین پاسخ

  سلام من پنج روز مونده ب موعد پریودیم سه روز لکه بینی داشتم اما درد بخصوصی نداشتم جز گرفتگی جزئی روز سوم پاک شدم و الان دو روز مونده ب موعد پریودیم ایا ممکنه باردار باشم؟ چون اقدامم کرده بودیم تو ایم ماه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نسرین جان سلام،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 29. نسرینم پاسخ

  سلام من پنج روز مونده ب موعد پریودیم سه روز لکه بینی داشتم اما درد بخصوصی نداشتم جز گرفتگی جزئی روز سوم پاک شدم و الان دو روز مونده ب موعد پریودیم ایا ممکنه باردار باشم؟ چون اقدامم کرده بودیم تو ایم ماه

 30. زهرا پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من و نامزدم دوماه پیش رابطه داشتیم اما دخول انجام نگرفته مقداری از مایع منی دهانه واژن ریخته شد ک بعدش قرص اورژانسی تنسی استفاده کردم و قرص اچ دی
  حالا بعد از اون مدت فقط یه پریود سه روزه داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین

 31. سهیلا پاسخ

  سلام
  من با نامزدم رابطه داشتم ولی مایع منی رو در اطراف واژنم ریخت و همچنین پرده بکارت هم دارم
  ولی خیلی میترسم ازاین که حامله بشم
  نظر شما چیه؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سهیلا جان سلام،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 32. fatemeh پاسخ

  سلام خانوم دکترمن بعدازقطع شدن خونریزیم آبریزی هایی شبیه سفیده تخم مرغ خام داشتم ازاون روزبه بعدهرروزنزدیکی کردم باتوجه به این که دوره قاعدگیم نامنظم به پزشک مراجعه کردم دارو رواستفاده کردم دوماه منظم شدم که بالاشرح دادم چقدراحتمال داره این ماه باردارباشم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام فاطمه جان،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 33. parastoo پاسخ

  سلام من 7روز پریودم عقب افتاده سه بار بی بی چک استفاده کردم ک دوبار اول منفی شده ولی بارسوم حالت مشکوک افتاده ولی فقط کمر درد شدید دارم اونم فقط زمانی ک پیاده روی انجام میدم یا کارهای سنگین کمر درد شدید میگیرم

 34. هستی پاسخ

  سلام وقت بخیر خانم دکتر عزیزم من دوره قاعدگی نامنظمی داشتم یبار بمدت ۷روز قاعدگیم صورت گرفت بعد ۷روز بازم فقط لکه بینی شد بمدت ۵روز بعدش که با شوهرم نزدیکی داشتیم بدون جلوگیری و من از قبلش قرص ال دی مصرف میکردم بعدنزدیکی ۳تا از این قرصا خردم وتا ۵روز هر ۱۲ ساعت یک عدد از این قرصا خردم الان ۹روز گذشته که قسمت راست تخمدانم متورم شده وهیچ علائم بارداری که فرنودید رو ندارم فقط کمی کم اشته شدم .الان من باردار هستم یعنی؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام هستی جان،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

   1. مینا پاسخ

    سلام خانم دکتر
    من دارم برای حامله شدن اقدام میکنم
    و با کیتهای LH
    برای برسی تخمک گذاری اقدام کردم که حدود ۱۴ و ۱۵ سیکل ماه ام مقدار LH بالا رفت که ما تو این روزها اقدام کردیم ولی سوالم اینه که بعد از اون ۲ روز مقدار LH
    شروع به پایین اومدن کرده میخواهم بدونم که ایا اگه لقاح انجام شده باشه LH مقدارش بالا میمونه یا میاد پایین.
    ممنون از پاسختون

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     سلام عزیزم، سطح ال اچ پس از فاصله گرفتن از روز تخمک گذاری پایین میاد و ارتباطی به بارداری نداره

 35. زهرا بهشتی پاسخ

  سلام خسته نباشید من پریودم هر ماه ۴روز جلو میندازم ،ولی الان ۲روز از ماه پیش هم گذشته وزیر شکمم احساس صفتی میکنم و سینه هام درد میکنن وحالت تهو دارم ولی اصلا حالم بهم نمیخوره، احتمال بارداری دارم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 36. shiva پاسخ

  سلام دو روزه که از تایم پریودم گذشته و تو این دو روز به شدت عصبی ام و کمر درد دارم یکمم دل درد خون ریزی در حد چند قطره ب رنگ قهوه ای داشتم. همیشه قبل پریود سینم سفت میشه اینبار نشده رابطمم بعد از پریوده ماع قبل بوده احتمال بارداری هست یا عادیه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینکی که توی سایت مینت هست، اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه.

 37. فریده پاسخ

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید الان بیست روزه از پریودیم میگذره الان دو سه روزه سینه هام درد میکنن و سفت شدن و همه علاۓم بارداری رو دارم و اگرم باردار باشم ناخواسته بوده تکرر ادرار شدیدی دارم و کمردرد و دل درد خفیفی دارم گاهی هم جاهای مختلف شکمم مانند نبض میزنه درست مثل بارداری قبلیم تست زدم منفی بوده احتمال بارداری هست

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فریده جان سلام، میتونید اپلیکیشن مینت رو از بازار نصب کنید، به قسمت دکتر مینت مراجعه کنید و تست بارداری آنلاین رو انجام بدید با بررسی سوالاتی که مطرح میشه، احتمال بارداری رو دریافت میکنید.

 38. مونا پاسخ

  سلام خانم دکتر.من دو ماه پیش روز هفت پریودم با نامزدم رابطه داشتم البته دخول نداشتم ولی مایه منیشون ریخت رو واژنم فرداش قرص اورژانسی که ماما برام نوشته بود مصرف کردم….نزدیک یه هفته بعدش پریود شدم قبل پریودم دل درد شدید گرفتم تا نزدیک 5 روز پریود طبیعی داشتم..بعد از پریودم درد و حساس شدن شدید سینه داشتم بعد از یه مدتی برطرف شد..ولی این ماه باید سوم پریود میشدم ولی تا امروز که بیست و پنجمه هنوز نشدم..احتمال بارداری هست به نظرتون؟؟

 39. مهدیه پاسخ

  سلام خانوم دکتر من ۹م ماه قبل‌پریود شدم و ۱۴م تخمک گذاریم به بعد ۳ روز رابطه بدون جلوگیری داشتم همیشه ۵ روز زودتر پریود میشم از بعد از ربطه دل دردهایی داشتم و حالت روحیم تغییر کرده ۱۲ روز بعد از رابطه بیبی گذاشتم منفی بود بنظرتون باردارم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، احتمال بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره که با در نظر گرفتن اونا در کنار هم میشه شانس بارداری رو سنجید. میتونید اپلیکیشن مینت رو در سایت مینت، نصب کنید و در قسمت دکتر مینت، تست بارداری آنلاین رو انجام بدید. با بررسی تمامی جزئیات و پاسخ شما به این پرسش ها ، احتمال بارداری مشخص میشه.

 40. نازی پاسخ

  سلام،خسته نباشید من چند وقتیه که حس میکنم نبض شکمم قوی شده،حالت تهوع وسردرد هم گاهی اوقات دارم،اززمان پریودیم دو هفته میگذره،ایا باردارم؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نازی جون سلام، احتمال بارداری به فاکتورهای مختلفی بستگی داره. برای فهمیدن احتمال بارداری، میتونید اپلیکیشن مینت رو از کافه بازار نصب کنید و پس از پاسخ به سوالات متعدد و بررسی جزئیات ، از وضعیت خود مطمئن بشید.

 41. زینب حیدری پاسخ

  سلام روز بخیر
  من روز چهارم بعداز همبستری حالت تهوع هام شروع شد زمان تخمک کذاریم طبق نظر پزشک بین 12 تا 14 عادت ماهانه بود که سونو طول فولیکول رو 12 م اعلام کرد و ما از 12 تا 14 هرشب اینکار رو انجام دادیم روز 25و26 درد قاعدگی شدیدی اومد سراغم قبلا درد داشتم اما متمرکز رو ی قسمت بود بعد این دوروز دیگه دردهاخفیف شد اما بیبی چک جواب نمیداد چندماهی هست طول عادت ماهانه ام 26 روزه شده وطبق همین من روز سوم پریودیم یعنی 28 دوره ام چون پریود نشدم رفتم آزمایش خون اما hcg خونم 1 بود الان هم دیگه حالت تهوع ندارم ولی زیردلم در یک نقطه احساس سوزش دارم و دردای پریودم هم گاهی میاد سراغم در ضمن میزان ترشحاتمم زیاد شده
  الان وضعیت من چطوره و باید چکار کنم؟

 42. Setareh پاسخ

  سلام
  من عادات ماهانه منظم دارم
  سه روز قبل از تاریخ شروعش رابطه داشتم و الان سه روز از تاریخ عا‌دت ماهانم‌ گذشته و من علائمش رو دارم ولی پریود نشدم….

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ستاره جان سلام،
   لطفا برای اطمینان بیشتر ازینکه باردار هستید یا خیر، اپلیکیشن مینت رو نصب کنبد و تست بارداری آنلاین انجام بدید.

 43. فاطمه پاسخ

  سلام وقت بخیرببخشیدخانوم دکترمن قاعدگیم منظم بودتااینکه یک ماه نشدم همه علاعم بارداری روداشتم ماه دوم آخراش شدم آزمایش خونم دادم منفی بودولی بی بی چک گذاشتم مثبت شدچقدراحتمال داره باردارباشم؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام،
   بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و با این اطلاعات شما نمیشه پاسخ داد. اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، تست بارداری آنلاین رو بزنید و به سوالات اوون پاسخ بدید تا احتمال بارداریتون مشخص شه.

 44. افرا پاسخ

  سلام من روز پانزدهم پریودم باهمسرم نزدیکی داشتم یه هفته ازش گذشته ولی دردی شبیه پریود دارم خیلی دوس دارم باردار باشم آیا امکانش هس؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   افرا جان سلام. چنانچه در دوره تخمک گذاری رابطه داشته اید، بله احتمال بارداری هستش. ولی بارداری به عوامل مختلف دیگه ای هم بستگی داره که همه اون هارو باید باهم بررسی کنید تا نتیجه درستی بگیرید. برای اطمینان بیشتر، اپلیکیشن مینت رو نصب کن و تست بارداری آنلاین رو انجام بده

 45. افرا پاسخ

  سلام من روز پانزدهم پریودم باهمسرم نزدیکی داشتم یه هفته ازش گذشته ولی دردی شبیه پریود دارم خیلی دوس دارم باردار باشم آیا امکانش هس؟؟

 46. Asmasahebari پاسخ

  سلام .من در ۲۱ ابان با نامزدم رابطه مقعدی داشتم اما ایشون منی شون رو روی باسنم ریختن و من احساس کردم منی به سمت واژن سرازیر شد بعد ۱۰آدر مریود شدم و احساس تیرکی تو نوک سینه هام میکنم .ایا احتمال بارداری هس؟

 47. شاپرک پاسخ

  سلام خانم دکتر. پریودی من یک هفتس که عقب افتاده و سینه درد و بزرگ شدن نوک و هاله سینه، سرگیجه و حالت تهوع و ترشح آبکی و سفید که از روز های قبل بیشتر شده را دارم. آیا احتمال بارداری هست؟؟ اگه هست من کی آزمایش بتا بدم خوبه؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم حداقل ۱۰ روز از موعد پریودی که گذشت میتونید آزمایش بدید. بله احتمال بارداری وجود داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close