آیا بارداری با پیشاب امکان پذیر است؟

بارداری با پیشاب

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می­ آید که آیا بارداری با پیشاب رخ می­دهد؟ پاسخ کوتاه این سوال جنجالی بله است.

برای درک میزان احتمال بارداری با پیشاب ، ابتدا باید میزان موثر بودن روش طبیعی پیشگیری از بارداری و درصد حضور اسپرم در پیشاب را بسنجیم و بفهمیم که این روش به چه افرادی توصیه می شود و به چه افرادی توصیه نمی شود.

روش طبیعی پیشگیری از بارداری، همان بیرون کشیدن آلت تناسلی مرد پیش از ارضا و دور کردن آن از ناحیه تناسلی خانم است، که معمولاً این کار را در زمان ارضا شدن یا کمی پیش از آن انجام می دهد. در بسیاری از افراد سالم مایع منی حاوی مقدار کافی اسپرم است که بتواند فرد را باردار کند. از لحاظ نظری در روش بیرون کشیدن آلت، اسپرم به تخمک نمی رسد و امکان باردار شدن وجود ندارد.

آیا روش طبیعی برای پیشگیری از بارداری موثر است؟

در کل روش طبیعی روشی بسیار موثر برای پیشگیری از بارداری به شمار نمی آید. هر ساله از هر ۱۰۰ نفری که برای پیشگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کند حدود 20 الی 27  نفر باردار می شوند. حتی در صورت عملی کردن درست این روش سالانه از هر ۱۰۰ نفر ۴ نفر باردار می شوند.

 

اپلیکیشن مینت

اما نکته اینجاست که نمی‌توان این روش را به درستی عملی کرد. اگر همانطور که گفته می‌شود روش پیش گیری از بارداری به درستی عمل کند، چرا نرخ بارداری در افرادی که از آن استفاده می‌کنند بسیار بالاست؟

دلایل بارداری با پیشاب

یکی از دلایل آن این است که به کار گیری این روش برای برخی افراد دشوار است چرا که به راحتی ممکن است فراموش کنند چه زمانی باید رابطه را قطع کنند یا برخی از افراد نتوانند تشخیص دهند چه زمانی ارضا می شوند و آلت را دیر بیرون بیاورند. این روش نیازمند کنترل و آگاهی بالای مرد و اعتماد بالای زن به او است چرا که این روش تنها تحت کنترل یکی از آنهاست و هیچ راهی وجود ندارد که پس از رابطه بتوان فهمید آیا روش به درستی انجام شده است یا خیر.

دلیل دومی که برای موثر بودن این روش آورده می‌شود این است که ممکن است در پیشاب، اسپرم وجود داشته باشد. پیشاب پیش از آزاد شدن مایع منی ترشح می شود ونقش روان کننده و تنظیم کننده میزان اسید موجود در مجاری ادراری را دارد چرا که مجاری ادراری و لوله انتقال اسپرم در مردان یکی است.

اینکه آیا در پیشاب اسپرم وجود دارد یا خیر و اینکه اگر وجود داشته باشد این اسپرم می تواند منجر به بارداری شود، هنوز پرسش بسیاری از پژوهش هاست و نتایج این پژوهش ها همواره یکی نیست، اما پاسخ خلاصه به این پرسش بله است؛ پیشاب حاوی اسپرم است اما نه در همه افراد.

با توجه به توضیحات بالا چگونه بفهمم که باردار هستم یا خیر؟

تا اینجا فهمیدید که بارداری با پیشاب امکان پذیر است.

خب اگر امکان پذیر هستش چطور بفهمیم که باردار هستیم یا نه؟ کلی استرس گرفتیم. اصلا راهی به غیر از آزمایش خون یا استفاده از بیبی چک وجود داره؟

این سوالی است که اکثر مخاطبان مینت پس از خواندن این مقاله از ما می پرسند. (کافیست نظر های این مطلب را بخوانید!)

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بارداری به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه در چه قسمت از سیکل قاعدگی رابطه داشته داشته اید، چند بار رابطه داشته اید یا اینکه پس از رابطه چه علائمی دارید یا حتی اینکه سرماخوردگی دارید یا نه، در پاسخ این سوال موثر هستند و برای هرکس متفاوت است.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا قسمت تست بارداری آنلاین را در اپلیکیشن اضافه کنیم. در این قسمت به تعدادی سوال پاسخ می دهید و با توجه به عواملی که در بالا اشاره کردیم؛ درصد بارداریتان مشخص خواهد شد.

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

برای این کار کافیست اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت و سپس تست بارداری آن شوید و به سوالات آن پاسخ دهید. سپس با توجه به پاسخ های شما و بنابر منابع پزشکی روز دنیا، احتمال بارداریتان مشخص خواهد شد. دانلود اپلیکیشن

آیا در پیشاب، اسپرم وجود دارد؟

وجود اسپرم در پیشاب

وجود اسپرم در پیشاب

در بهار ۲۰۱۹ تنها ۵ پژوهش در مورد وجود اسپرم در پیشاب انجام شد که در دو پژوهش هیچ یک از شرکت کننده ها در پیشاب خود اسپرم نداشتند اما در پژوهشی دیگر حدود ۱۶ الی ۴۱ درصد شرکت کنندگان در پیشاب خود اسپرم داشتند. در این پژوهش ها تعداد اسپرم ها کم بود و تمامی آنها قابلیت بارور کردن تخمک را نداشتند اما باز هم احتمال بارداری وجود داشت.

چندین دلیل وجود دارد که نتایج پژوهش ها یکسان نمی شوند. در یکی از پژوهش‌ها پژوهشگر پی برد افرادی که در پیشاب خود اسپرم داشتند، همواره در پیشابشان اسپرم وجود داشته است. در حالی که افرادی که در پژوهش در پیشابشان اسپرم وجود نداشت، هیچگاه در پیشاب خود اسپرم نداشته اند.

با توجه به محدود بودن تعداد شرکت کننده ها در تمام پژوهش ها – تعداد کمتر از ۴۵ نفر – امکان دارد که برخی از این پژوهش ها به صورت اتفاقی افرادی را از قلم انداخته باشند که در پیشاب خود اسپرم دارند. همچنین روش های پژوهشی و ابزارهای آزمایشگاهی که مورد استفاده قرار گرفته بودند، متفاوت بودند بنابراین ممکن است در برخی موارد اسپرم از بین رفته باشد و نتوانسته باشند آنها را بررسی کنند.

بسیاری معتقدند که اسپرم موجود در پیشاب “باقی مانده” مایع منی از دفعه قبلی است که فرد ارضا شده است و اگر پیش از رابطه جنسی دفع ادرار داشته باشد، دیگر اسپرم در پیشاب نخواهد بود. اما چنین ادعایی درست نیست.

در پژوهشی که 41 درصد شرکت کنندگان در پیشاب خود اسپرم داشتند، تمامی شرکت کنندگان پیش از نمونه گیری از پیشاب، دفع ادرار داشته بودند. این بدین معنی است که یا اسپرم موجود در پیشابشان جدید بوده است، و یا ادرار نمی­تواند مجاری اداراری را از اسپرم­های پیشین کاملاً پاک کند.

آیا نبود اسپرم در پیشاب، بارداری را غیر ممکن می­کند؟

روش طبیعی پیشگیری از بارداری بسیار رایج است چرا که بدون هزینه و بدون نیاز به آمادگی پیشین است (برای مثال به نسخه پزشک یا مراجعه به داروخانه نیاز نخواهید داشت)، اما میزان استفاده از آن با توجه به سن، فرهنگ و کشور متفاوت است و از دیگر روش­های پیشگیری، شناخته شده­ تر نیست.

 

 

در دنیا، از هر 10 خانم، 6 نفر آنها حداقل یکبار از این روش استفاده می­کنند؛ اما تعداد خانم­هایی که حداقل یکبار از کاندوم استفاده می­کنند، 9 نفر از هر 10 نفر است. در کشورهای مختلف اروپایی از هر 100 نفر، 1 الی 33 نفر روش طبیعی پیشگیری از بارداری را به تنهایی (بدون استفاده از دیگر روش­ها) به کار می­گیرند. در حالی که دستگاه­های آی یو دی از هر 100 نفر، 9 الی 24 نفر مصرف کننده دارند.

کاندوم، تنها راه جلوگیری از بیماری های مقاربتی است

کاندوم، تنها راه جلوگیری از بیماری های مقاربتی است

هم چنین بسیاری از افراد روش طبیعی پیشگیری را در کنار دیگر روش­ها مانند کاندوم، اسپرم کش، عدم انجام سکس در دوره هایی خاص (عدم برقراری رابطه جنسی در برخی دوره­ های خاص) به کار می­گیرند.

روش طبیعی پیشگیری از بارداری برای برخی افراد روش بسیار مؤثری است. مانند:

 • افرادی که از بدن و زمان ارضا شدن خود آگاهی دارند.
 • افرادی که به اندازه کافی روی بدن خود کنترل دارند که بتوانند در هنگام نیاز رابطه را قطع کنند.
 • افرادی که برای انجام این روش به اندازه کافی به یکدیگر اعتماد دارند و اگر اشتباهی رخ دهد به یکدیگر اطلاع می­دهند.
 • و افرادی که در پیشاب خود اسپرم ندارند.

اگرچه سه مورد نخست مواردی هستند که فرد می­تواند روی آنها کار کند اما بدون انجام آزمایش هیچگاه نمی­توان گفت که آیا فرد در پیشاب خود اسپرم دارد یا خیر و در نتیجه آیا برای روابط زناشویی وی امکان بارداری با پیشاب وجود دارد یا خیر.

البته بارداری تنها چیزی نیست که فرد در رابطه جنسی باید نگرانش باشد. حتی اگر در پیشاب اسپرم وجود نداشته باشد، اما بیماری ایدز و احتمالاً دیگر بیماری­های مقاربتی از طریق پیشاب منتقل می­شوند.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید از روش طبیعی پیشگیری از بارداری استفاده کنید، بهتر است میزان نگرانی خود درمورد احتمال بارداری با پیشاب را بسنجید و پیش از رابطه آزمایش­های مربوط به بیماری­های جنسی را انجام دهید. اگر جواب آزمایش نشان دهنده عدم ابتلای شما و شریک جنسیتان به این بیماری­ها بود، و درمورد احتمال بارداری با پیشاب نگران نیستید، روش طبیعی پیشگیری از بارداری می­تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. برای احتیاط بیشتر می­توانید قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری را تهیه کنید و همواره در خانه نگه دارید تا اگر رابطه جنسی را سر موقع قطع نکردید، بتوانید از بارداری پیشگیری کنید.

اگر شما و شریک جنسیتان به هیچ وجه قصد ندارید اکنون بچه­ دار شوید، و درمورد سلامت جنسی خود اطلاعات درستی ندارید، روش طبیعی پیشگیری از بارداری گزینه مناسبی برایتان نخواهد بود.

فرقی ندارد که از چه روشی برای پیشگیری از بارداری یا پیشگیری از بیماری­های مقاربتی استفاده می­کنید، همواره می­توانید از راهنماهای رابطه جنسی، علائم بارداری و علائم بیماری­های مقاربتی استفاده کنید.

[تعداد: 7    میانگین: 3/5]

یک نظر

 1. .. پاسخ

  سلام من با نامردم رابطه داشتم ولی بدون دخول مقدار کمی از پیشابش لای پام ریخته شد میخواستم بدونم امکانش هست ک سر خورده باشه و وارد واژنم شده باشه و احتمال بارداری وجود داره یا ن درضمن من سریع بدنمو شستم و اینکه نامزدم یکی دو شب پیش ارضا کامل شده وهرچقد ک‌من میگم احتمالش هست ک اسپرم وارد پیشابت شده باشه میگ ن کامل تخلیه شدم
  من نزدیک دوران‌پریودیمه همیشه قبل از پریودی کمر و دلدرد میگرفتم‌اما این سری
  نشد فقط یکی دو روز پیش مقدار کمی‌درد داشتم ک برطرف شد و هنوز عادت نشدم امکانش بارداری وجود داره؟ممنون میشم جواب بدید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، اینکه نامزد شما چند روز پیش حتی یک ساعت پیش تخلیه شده باشه، اصلا تاثیری نداره و اگه پیشاب وارد واژن شده باشه، همانطور که در متن بالا هم گفتیم، اگر تخمک گذاری اننجام شده باشه، احتمال بارداری وجود داره…

    1. فرنوش پاسخ

     سلام من ۷ روز پیش رابطه بدون دخول داشتم باکره هستم که نامزدم التشو روی الت من کشید ولی مطمئن نیستم که پیشاب وجود داشته یا نه دخولی هم نبوده فقط کمی روی الت من کشیدن احتمال بارداری هست؟؟

     1. دکتر شهبازی نویسنده

      فرنوش جان سلام، خیر احتمال بارداری نیست. اما اگه پیشاب یا منی وارد واژن بشه و نزدیک به روزای تخمک گذاری باشید ممکنه باردار بشید.

  2. امیر پاسخ

   سلام و وقت بخیر من با توجه به چیزایی که این مدت خوندم جوابتونو میدم امیدوارم که کمکتون کنه.
   1-راجع به ارضای کامل پارتنرتون اینو به ثراحت بگم خدمتتون هیچ ربطی نداره ایشون حتی اگ ۱۰ دقیقه قبلش ارضای کامل شده باشن و اگر ادرار نکرده باشن پس احتمال اینکه اسپرم تو پیشاب باشه خیلی زیاده چون اسپرما تو محیط اسیدی دووم نمیارن،پس با توجه به گفته شما این امکان کاملا مردوده.
   ۲-استرس باعث میشه هورموناتون قاطی کنه؛اینکه میفرمایید الان علائم پریود رو ندارید قطعا میتونه دلیلش همین استرس بیش از حد شما باشه.
   ۳-اگر بلافاصله با اب و صابون محل رو شستشو دادین خیالتون راحت باشه
   امکان بارداری خیلی ضعیفه.

 2. سبا پاسخ

  سلام . من ۱۱ روز پیش با همسرم رابطه داشتم دقیقا ۱۱ روز بعد از پایانه پریودیم . ممکنه با پیشابشون من باردار باشم ؟ ۲ روز از پریودیم گذشته و هنوز پریود نشدم.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سبا جان، احتمال بارداری در روزهای نزدیک به تخمک گذاری بالاس. اما احتمال بارداری با پیشاب خیلی کمه و اگر پیشاب حاوی اسپرم نباشه، بارداری در کار نیست.

   1. سیما پاسخ

    سلام وقتتون بخیر . من دو سه روز مونده به پایان پریودیم با همسرم رابطه داشتم اما ارضا نشد و آبش نیومد . چقدر احتمال داره با توجه ب اینکه وسط تایم پریودیم بودم و ایشون هم ابش نیومد و صرفا پیشاب بود حامله بشم؟ سپاس

 3. مریم پاسخ

  سلام من با نامزدم رابطه ی مقعدی داشتم پیشاب بود و اصلا به واژنم برخورد نکرد .
  الان زمان پریودیمه و یه ذره خون از بدنم اومد و دیگر نیومد لخته ام دیدم . میخواستم بدونم احتمال حاملگی است ؟

 4. saba پاسخ

  سلام من تقریبا ۳هفته قبل از پریودم رابطه بدون دخول داستم و پیشاب به مقدار کمی بود و بالا تر از قسمت جذبی واژن بود ولی شک دارم که به پایی‌خورده باشه من سر وقت همیشگی پریود شدم ولی شک دارم که حامله باشم باکره هستم

  1. امیر پاسخ

   سلام
   درکل احتمال باردار شدن دختر باکره خیلی ضعیفه و تحت این شرایطی که فرمودین نزدیک به صفر هستش.استرس نداشته باشید

 5. ساناز افتخاری پاسخ

  سلام وقتتون بخیر…
  من باکره هستم و با نامزدم رابطه داشتم که مقداری از پیشاب رو بین پام حس کردم ایا امکان بارداری وجود داره؟؟

  1. مهراد پاسخ

   سلام ، من شبه قبل با نامزدم رابطه داشتم
   زمانه تخليه شدن ، خيلي مواظب بودم حتي قطره اي داخل واژن نره … احتمال بارداري با پيشاب هست ؟ چند درصد ؟

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    مهراد جان سلام، بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و برای هر شخص متفاوته، اپلیکیشن رو دانلود کنید، تست بارداری آنلاین رو انجام بدید تا شرایطتتون مشخص بشه، بعد از اوون احتمال بارداری رو دریافت خواهید کرد.

 6. مهشیدنیلیان پاسخ

  سلام من بعد از پریودی قبلیم بلافاصله با همسرم رابطه داشتم ک پیشابو کامل داخل واژنم میکرد وچندین روز رابطه داشتیم ب همین شکل الان 12روز از شروع پریودیه قبلیم میگذره ک کلا 4 روز پریود بودم حالا حالت تهوع گاهی امروز گرفتم و سرگیجه شدید و سردردخستگی داشتم احتمال بارداری هست؟ ینی باردارم ؟الان معلوم میشه ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهشید جان سلام، احتمال بارداری نیست. خونریزی لانه گزینی که موقع پریود اتفاق میفته، کاملا متفاوت از پریوده و بصورت لکه بینی و خون آبه و روشن هستش. اگه پریودتون متفاوت از همیشه بوده تست بارداری انجام بدید.

 7. مهشیدنیلیان پاسخ

  خسته نباشید،
  درادامه ی بحث قبلیم باید بگم اونموقع ک پریود بودم و تموم بعد رابطه داشتیم هربارم کامل پیشاب میرفت داخل واژنم الان دوهفته ایی میگذره حالت های بارداری دارم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهشید جان سلام، شما بجز روز تخمک گذاریتون، ۵ وز قبل و یک روز بعدش باید مراقب احتمال بارداری باشید. باید اول روز تخمک گذاریتون رو تشخیص بدید.

 8. نازنين پاسخ

  سلام من ١٠هفتع پيش رابطع بدون دخول داشتم درحدي ك فقط پيشاب بود من باكره ام
  بعد ازون بااستفاده از قرص مدروكسي پروژسترون و امپول پروژسترون دو دوره پريود شدم ولي الان كه بايد پريود ميشدم هنوز نشدم
  من هرماه مدروكسي مصرف ميكنم ايا امكان داره باردار باشم؟؟پريودام هر دوشون كامل و بالخته بودن.ممنون مبشم جواب بدين

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام نازنین جان، خیر احتمال بارداری به هیچ وجه وجود نداره. تعویق پریودیتون ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه. اکه اختلال پریودیتون ادامه دار بود توسط پزشک پیگیری کنین.

 9. بهاره پاسخ

  سلام من ٢٠ ام ماه رابطه جنسي داشتيم هميشه ٢٦ ام پريود ميشدم من ارضا شدم همسرم نه ،٣ روز ميشه كه از تاريخ پريودم ميگذره درد يكم در ناحيه شكم و كمر و سفت شدن سينه هارو دارم كه نشونه هاي پريودمه اما هنوز پريود نشدم استرس زيادي دارم ميخوام ببينم ايا امكان حاملگي وجود داره ؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   بهاره جان سلام، بارداری در نتیجه ی برخورد اسپرم و تخمک هستش، در صورتی که منی خارج نشده، پس احتمال بارداری نیست.

 10. تارا پاسخ

  سلام من 12 روز پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتم در حد برخورد آلت ها به خاطر استرسی که داشتم متوجه نشدم که آیا پیشاب با واژنم برخورد داشته یا نه ولی ایشون گفتن که ارضا نشدن. من پریودی نا منظمی دارم الان 3 روز از تایمی که حدودی باید پریود بشم میگذره و هنوز پریودی رخ نداده میخوام بدونم چقدر احتمال بارداری وجود داره؟ و چه زمانی میتونم آزمایش خون بدم برای اطمینان؟
  ممنون از توجهتون

 11. مریم پاسخ

  سلام من پریودیم از روزه سوم به صورت لکه هست تا روز ۷ام یا ۵ام
  الان بعد از تموم شدنه ۷روز پریودیم
  رابطه داشتم باره اول با کاندوم‌
  همون لحظه بعد،بدون کاندوم
  ولی منی داخل ریخته نشده.
  سوالم اینه احتمال بارداری با پیشاب وجود داره؟

 12. نرگس پاسخ

  سلام من پریودیم از روزه سوم به صورت لکه هست تا روز ۷ام یا ۵ام
  الان بعد از تموم شدنه ۷روز پریودیم
  رابطه داشتم باره اول با کاندوم‌
  همون لحظه بعد،بدون کاندوم
  ولی منی داخل ریخته نشده.
  سوالم اینه احتمال بارداری با پیشاب وجود داره؟

 13. نرگس پاسخ

  سلام من پریودیم از روزه سوم به صورت لکه هست تا روز ۷ام یا ۵ام
  الان بعد از تموم شدنه ۷روز پریودیم
  رابطه داشتم باره اول با کاندوم‌
  همون لحظه بعد،بدون کاندوم
  ولی منی داخل ریخته نشده.
  سوالم اینه احتمال بارداری وجود داره؟
  با پیشاب

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نرگس جان سلام، احتمال بارداری با پیشاب به وجود اسپرم در پیشاب و زمان نزدیکی که در محدوده امن سیکل رابطه داشتید، امکان بارداری وجود نداره مگر اینکه سیکل های زیر ۲۶ روز داشته باشید.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهشید جان سلام، از ۱۲ روز پس از تخمک گذاری میتونید تست رو انجام بدید ولی، ۱۰ روز پط از موعد پریودی کاملا میشه به جوابش اطمینان داشت.

 14. مهشید پاسخ

  من روز تخمک گذاریم رابطه داشتم باشوهرم ک با پیشابش دخول صورت گرفت الان ی هفته قبل از پریودیم میش ک ی لک روشن شفاف قهوه ایی طور ازم اومد و بعد ی ساعت دوباره لکه ی قهوه ایی اومده وبیشتره اندازه ی لکه اش . کمردردو سردردم دارم خستگی ام دارم احتمال اینکه لانه گزینی صورت گرفته چقده ؟ لانه گزینی چقد طول میکش خونریزیش؟ بی بی چک کی جواب میده ؟ مرسییی

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   خونریزی لانه گزینی خیلی سبک، در حده لکه های صورتی یا قهوه ای هستش و معمولا در زمان موعد پریودی ایجاد میشه .

 15. مبینا پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من ۲۶ماه پیش رابطه داشتم ولی همسرم آب منی داخل نریخت برای اطمینان ک با پیشاب بارداری صورت نگیره قرص اورژانسی مصرف کردم ۷۵٪رو یک ساعت بعد رابطه خوردم و قرص بعدی رو ۱۱ساعت بعد ولی بعد مصرف قرص خونریزی یا لکه بینی نداشتم الان ۲۲روز از مصرف قرص میگذره و من پریود نشدم احتمال بارداری هست؟
  ممنون میشم سریع پاسخ بدید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مبینا جان سلام، معمولا چند روز یا یک هفته پس از مصرف اورژانسی قاعدگی مجدد اتفاق میفته حالا یا بصورت لکه بینی یا خونریزی متفاوت با پریود. اگر از موعد پریودتون گذشت و پریود نشدید حتما تست بارداری بدید.

 16. نفیس پاسخ

  سلام خسته نباشید اگر بعد از یک رابطه ای با دخول خیلی کم که منی روی شکم تخلیه بشه و یک هفته بعد قرص اورژانسی مصرف بشه و یک هفته بعد پریودی رخ بده به مدت شش روز و ماه بعدم در همان تاریخ پریودی رخ دهد احتمال حاملگی وجود دارد؟

 17. کمیل پاسخ

  سلام ببخشید 6روز پس از پریودی همسرم رابطه برقرار کردم. احتمال میدم مقداری پساب به واژن برخورد کرده باشه. احتمال بارداری وجود داره؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، اگه ۶ روز پس از اتمام پریودی باشه، بله احتمال بارداری هست. اما اگه روز ۶ پریودی بودن، احتمال بارداری نیست.

 18. نفیس پاسخ

  سلام خسته نباشید اگر در یک رابطه ای که منی خارج (روی شکم) ریخته بشه ویک هفته پس از رابطه قرص اورژانسی مصرف بشه
  و یک هفته پس از مصرف پریود رخ بده به مدت ۶ روز همراه با لخته خون
  و ماه بعدم همان تاریخ پریودی رخ دهد
  احتمال حاملگی هست؟

 19. شادی پاسخ

  سلام خسته نباشید لطفا میشه راهنماییم کنید
  دوست من روز 4 پریودیش برای اولین بار با نامزدش رابطه بدون دخول داشته ایشون احساس کرده پیشاب به روی الت تناسلیش وواژنش ریخته شده 36 ساعت بعد از رابطه 2 عدد قرص اورژانسی 75 خورده بعد از خوردن قرص ها 4 روز خون ریزی داشته ولی الان که یک ماه وموقع پریودیشه هنوز پریود نشده در ضمن دوستم باکره هستند

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   شادی جان سلام، احتمال بارداری دوستتون صفره. ولی بعلت مصرف اورژانسی پریودشون مختل میشه که طبیعیه.

 20. شادی پاسخ

  سلام لطفا میشه راهنماییم کنید
  دوست یک ماه پیش با نامزدش برای اولین بار در روز 4 پریودیش رابطه بدون دخول داشته و احساس کرده که پیشاب روی الت تناسلی و واژنش ریخته 36 ساعت بعد از رابطه 2 عدد قرص اورژانسی 75 خورده بعد از خوردن قرص 4 روز خون ریزی داشته ولی الان موقع پریودیشه هنوز پریود نشده ایا امکان بارداری وجود داره در ضمن دوستم باکره هستند

 21. zahra پاسخ

  سلام .5روز مونده به زمان پریود قبلیم با پارت نرم رابطه درحد لاپایی و مالش داشتیم پیش ابشون درتماس با واژن و کمی بالاتر بوده و سه باراینکارتکرار شد بدون ارضا شدن پارتنر …6روز از زمان پریودم گذشته ولی پریود نشدم.باکره هستم.پریود نامنظمی هم دارم.امکان باردای وجود داره؟ازروشهای جلوگیری هم استفاده نکردیم .

 22. صنم رضایی پاسخ

  سلام، من 26 شهریور یه نزدیکی بدون دخول در حد برخورد آلت ها داشتم منی خارج نشد از پیشاب مطمئن نیستم بعد از اون با تاخیر 10 روزه پریود شدم(من پریود نامنظمی دارم) آزمایش بتا دادم منفی بود(20 روز بعد از نزدیکی) با عدد 1 و اون آزمایش بالای 10 رو باردار حساب میکرد. فردای آزمایش پریود شدم با خونریزی شدید و فقط یک بار یه لخته خون تقریبا 4-5 سانتی دفع کردم و بقیه خون ریزی رقیق بود. میخواستم بودنم چرا خون ریزیم اینبار انقدر شدید بود؟(اینم بگم من برای تقریبا یک هفته کلی گیاه قاعده آور خوردم ممکنه به خاطر اون باشه؟) و آیا امکان بارداری با این شرایط هنوز وجود داره؟ چون الان که چند روز از پریودم میگذره هنوز سینه ام تیر میکشه و خیلی خسته و بی حال هستم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   صنم جان سلام، احتمال بارداری وجود نداره، و تغییر نوع خونریزی میتونه بخاطر استرس و گیاه های دارویی باشه که استفاده کردین.

 23. Sahar پاسخ

  سلام من دختر باکره هستم ورابطه از پشت بدون دخول داشتم جوری ک اسن حس نکردم قبلا پریودی من عقب میفتاد ولی الان استرس دارم نکنه بارداری اتفاق افتاده باشه درضمن من آخ9رای پریودی بودم

 24. سیمین پاسخ

  سلام من هفت روز پیش جنین ۵ هفتهای رو ساکشن کردم امروز تو سنو گفت ساک بارداری خالی موجوده که هفت هفته رو نشون داد دکترم گفت تو شستشوی واژن از بین میره آیا درسته

 25. ملیکا پاسخ

  سلام خانم دکتر شهبازی ببخشید سؤالی داشتم. من حدودا سه هفته پیش رابطه بدون دخول داشتم باکره هم هستم مایع منی که اصلا خارج نشد. فقط در خارج شدن پیشاب شک دارم. الان چهاروز از موعد پریودم گذشته اما هنوزنشدم. استرس زیادی دارم که علت تاخیر پریودم بارداری باشه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، امکان بارداری وجود تداره، الکی استرس نگیرید، که تعویق پریودی ممکنه دلیل دیگه داشته باشه.

 26. Somayeh پاسخ

  سلام . من باکره هستم و ۱۰ روز پس از پایان پریودیم رابطه جنسی بدون دخول داشتم که پارتنرم ارضا نشد و فقط پیشابش به واژنم برخورد کرد . همون روز هم سریع قرص اورژانسی خوردم . احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 27. پریسا پاسخ

  سلام. من ۱۸ روز بعد از پایان پریودیم رابطه مقعد داشتم که وقتی نامزدم کم کم میخواست ارضا شه آلتش دراومد و حس کردم با وجودی که من دستمال گرفته بودم جلو واژنم بازم یکم برخورد کرد با واژنم و بعدش دیگه دخولی صورت نگرف و با دست ارضا شد ولی نمیدونم وقتی آلتش خورد به آلتم منی اومده بود یا نه.
  ضمنا من ۲روز بعدش پریود شدم(ماه قبل ۱۵ بودم این ماه ۱۱)همیشه چن روز زودتر میشم.
  میشه منو از استرس نجات بدین؟امکان بارداری چقده؟ آیا من تو زمان ناباروری رابطه داشتم؟ تورو خدا کامل بگید

 28. پریسا پاسخ

  سلام تورو خدا جواب بدین. من باکره هسم و رابطه مقعد داشتم و وقتی نامزدم کم کم میخاس ارضا شه آلتش در اومد و حس کردم با وجودی که من دستمال گرفته بودم رو واژنم بازم یکم برخورد کرد باهاش و بعدش دیگه دخولی صورت نگرفت و سریع با دست ارضا شد . *****در ضمن من ۲روز بعدش پریود شدم(ماه پیش ۱۵ این ماه ۱۱).
  آیا رابطم در زمان ناباروری بوده؟ آیا امکان حاملگی هس؟
  جواب بدید لطفا

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   پریسا جان سلام
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 29. Mahsa پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  پریودای من تقریبا منظم هستش و ۲۸ تا ۳۰ روزه.
  روز ۶ پریودیم رابطه بدون دخول در حد برخورد داشتم مطمءنم منی ایشون به واژنم برخورد نکرده اما از برخورد پیشاب میترسم
  تا روز ۴ پریودی خونریزی دارم از روز ۴ تا ۷ لکه و خونریزی مختصر به رنگ قهوه ای
  احتمال باردار شدنم هست؟
  باکره هستم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهسا جان سلام،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 30. اروشا عمادی پاسخ

  سلام من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم قبل از ارضا شدن پیشابشون کمی ب دستشون برخورد کرد و بعد دستشون و به واژن من زدن من باکره هم هستم و روز ۷ ام قاعدگیم بود ولی قرصی مصرف نکردم امکان باردار شون هستش؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 31. samira پاسخ

  سلام من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتم در حد این که الت نامزدم روی واژن مالیده شد ولی ارضا نشد.من باکرم و این رابطه هشتم ماه انجام شد و من بیستم هر ماه پریودیم اغاز میشه ایا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سمیرا جان سلام،
   بارداری تنها در صورت ورود اسپرم به داخل و لقاح آن با تخمک میتونه رخ بده. اگه شک دارید که اسپرم وارد شده، در این شرایط احتمال بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره، لطفا اپلیکیشن رو دانلود کنیدو به تست بارداری آنلاین مراجعه کنید تا با توجه به شرایطتون، احتمال بارداری مشخص بشه

 32. Sheyda پاسخ

  سلام خانم دکتر من حدودا ۳ هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم و باکره هستم
  و به صورت خیلی کم دخول انجام شد و حدودا ۳ الی ۴ روز از پریودی من گذشته بودو من ارضا نشدم
  ایا امکان بارداری با پیشاب هست؟
  این اپلیکیشن برای اندروید هست و من نتونستم دانلود کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام شیدا جان، ارضا نشدن با بارداری هیچ رابطه ای نداره و احتمال بارداری میتونه وجود داشته باشه حتی با پیشاب

 33. نازنین سحرخیز پاسخ

  میشه جوابمو بدید لطفا!!! نگرانم!
  من دو هفته پیش با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم و فقط الت هامون بهم برخورد داشت و ایشون دور از من ارضا شد یعنی نه دخول داشتم نه ارضا شدن در واژن. اما همش میترسم به علت برخورد الت ها بهم پیشاب وارد واژن شده باشه لطفا بگید احتمال حاملگی هست؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نازنین جان سلام،

   در هر صورت احتمال بارداری با پیشاب جود داره. ولی خیلی کمه. مخصوصا در شرایط شما. ولی باز هم بهتره برای اطمینان بیشتر، تست بارداری اپلیکیشن رو امتحان کنید

 34. Ahmadi پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من حدود یک ماه پیش رابطه جنسی مقعدی داشتم.باکره هستم و اصلا دخول انجام نشد در حد مالش دستگاه های تناسلی روی هم..وقتیم ک نامزدم ارضا شد اصلا وارد واژن نشد..الان چهارروزه از تاریخی ک باید پریود بشم میگذره ولی نشدم ولی علائم رو نسبتا دارم.زعفرونم مصرف کردم.علاوه بر اون همش احساس خیسی میکنم و مایع سفید(کم)ازم خارج میشه..امکان بارداری با پیشاب وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زری جان سلام،
   همانطور که در بالا هم گفتیم، احتمال بارداری با پیشاب وجود داره اما خیلی کم هستش. با توجه به شرایط شما هم، این احتمال خیلی کم هستش. اما میتونید برای اطمینان بیشتر از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن استفاده کنید

 35. كژال پاسخ

  سلا من دقيقاً توي روز هاي تخمك گذاري با همسرم رابطه داشتم ولي قبل از ارضا شدن بيرون اورد التشو. الان ٦ روز مونده به پريوديم ترشحات قهوه اي-صورتي بعد از حمام مشاهده كردم. احتمال حاملگي من چقدر هست؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   کژال جان سلام، بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و با پیشاب هم میشه باردار شد. لطفا جهت اطمینان از پاسخ، از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، استفاده کنید.

 36. مهسا پاسخ

  باسلام من ۴ ساله که ازدواج کردم از روش طبیعی پیشگیری از بارداری استفاده میکنیم همسرم قبل از انزال آلتشو بیرون میکشه حالا من استرس اینو دارم که یعنی توی ۴سال اصلا پیشاب داخل واژنم نریخته،آیا امکان ناباروری درما وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهسا جان سلام، احتمال بارداری با پیشاب بسیار پایین هستش. قدرت باروری رو در شرایطی میشه سنجید که برخورد اسپرم و تخمک صورت بگیره. با این شرایط نمیشه تشخیص داد.

 37. ندا هاشمی پاسخ

  سلام.وقتتون بخیر.ایا در سن 43 سالگی احتمال باردار شدن به صورت طبیعی هستش؟و احتمالش چند درصد هستش؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ندا جون سلام،بله چراکه نه ، حتی در سن بالای ۵۰ سال هم احتمال داره و این شانس، وابسته به شرایط فردی هر کسی متفاوته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close