بهترین روش جلوگیری از بارداری

چگونه بهترین روش جلوگیری از بارداری را انتخاب کنیم؟!

برای جلوگیری از بارداری روش‌‌های متعددی از جمله استفاده از برخی ابزارها و داروها، رفتارهای جنسی و جراحی‌‌‌ وجود دارد. اگرچه برخی روش‌ها قابل اعتماد‌‌‌‌تر از دیگر متدهاست، عملکرد موفق هر روش بستگی به‌‌‌‌‌‌‌‌ میزان دقت استفاده در آن دارد‌‌‌‌. به عنوان مثال قرص‌‌‌‌‌های جلوگیری از بارداری اگر به درستی استفاده شوند تا 99 درصد‌‌‌‌ می‌توانند از بارداری پیشگیری کنند اما به دلیل اشتباه در مصرف، سالانه 9 زن با وجود مصرف آنها باردار‌‌‌‌ می‌شوند. در این مقاله به طیف وسیعی از روش‌‌های جلوگیری از بارداری‌‌‌‌ و‌‌‌‌‌‌‌‌ میزان موثر بودن آنها اشاره‌‌‌‌ می‌کنیم اما نباید به هر حال خطای انسانی را از یاد برد همچنین به نحوه انتخاب بهترین روش جلوگیری از بارداری نیز اشاره می کنیم.

 حقایقی در مورد کنترل نرخ تولد و پیشگیری از بارداری

پیشگیری از بارداری ناخواسته‌‌‌‌ می‌تواند به زوجین کمک کند تا در زمان درست برای بچه دار شدن اقدام کنند.

روش‌‌‌‌‌های مختلفی برای انتخاب بهترین روش جلوگیری از بارداری وجود دارد‌‌‌‌ که از آن جمله‌‌‌‌ می‌توان به استفاده از کاندوم، مصرف داروها و روش‌‌‌‌‌های سنتی و طبیعی‌‌‌‌ اشاره کرد.

اثربخشی این روش‌ها متفاوت است و اغلب بستگی به‌‌‌‌ میزان استفاده دقیق از روش دارد.

 

اپلیکیشن مینت

روش‌‌های طبیعی جلوگیری از بارداری

روش‌‌های سنتی و طبیعی شامل استفاده از هیچ دارو یا ابزاری برای پیشگیری از بارداری نمی‌شود و در آن مرد با روش طبیعی سعی در پیشگیری از حاملگی دارد. از جمله این روش‌ها‌‌‌‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری طبیعی از بارداری

جلوگیری طبیعی از بارداری

بیرون کشیدن آلت قبل از انزال از درون واژن روش دیگری است. از نظر تئوری این روش با جلوگیری از ورود اسپرم به داخل رحم مانع از بارداری‌‌‌‌ می‌شود. بر اساس آمار دفتر امور بهداشت و خدمات بهداشتی و درمانی ایالت متحده آمریکا هر ساله از هر 100 زنی که از این روش برای پیشگیری از بارداری استفاده‌‌‌‌ می‌کند 20 نفر باردار‌‌‌‌ می‌شوند. به عبارت دیگر احتمال موفقیت در این روش حدود 80 درصد است و باز هم همانطور که قبلا ذکر شد‌‌‌‌‌‌‌‌ میزان استفاده و دقت به عمل آمده ‌‌‌‌ می‌تواند در کاهش یا افزایش موفقیت موثر باشد. فراموش نکنید برای باردار شدن نیازی نیست که آلت داخل واژن باشد. گاه در بازی‌‌‌‌‌های جنسی و ریختن اسپرم روی واژن هم احتمال بارداری وجود دارد.

استفاده از دستگاه‌ها

دستگاه‌‌‌ها ابزار‌هایی هستند که مانع از رسیدن اسپرم به تخمک‌‌‌‌ می‌شوند و برخی حتی با داشتن ترکیبات اسپرم کش‌‌‌‌ می‌توانند اسپرم را نابود کنند.

کاندوم مردانه

کاندوم مردانه نوعی مانع برای پیشگیری از ورود اسپرم به واژن و در نتیجه پیشگیری از بارداری است. قبل از آغاز رابطه جنسی کاندوم که از جنس لاتکس یا پلی اورتان است روی آلت کشیده‌‌‌‌ می‌شود و در عین حال‌‌‌‌ می‌تواند از شیوع عفونت‌‌‌‌‌های مقاربتی هم پیشگیری کند.

استفاده از کاندوم تا 82 درصد موثر است و از هر 100 زن که از کاندوم مردانه برای پیشگیری از بارداری استفاده‌‌‌‌ می‌کنند 18

آیا کاندوم بهترین روش جلوگیری از بارداری است؟

آیا کاندوم بهترین روش جلوگیری از بارداری است؟

نفر باردار‌‌‌‌ می‌شوند. کاندوم را‌‌‌‌ می‌توان از داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌‌‌ها‌‌‌‌ خریداری کرد.

کاندوم زنانه

این نوع کاندوم از جنسی پلی اورتان ساخته شده است. در هر طرف حلقه‌ای انعطاف پذیر دارد که یکی برای نگه داشتن کاندوم پشت استخوان شرمگاهی تعبیه شده و دیگری در خارج قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. در کنار کاندوم زنانه می‌توان از اسپری اسپرم کش هم استفاده کرد. کاندوم زنانه تا 79 درصد موثر است و هر ساله از هر 100 زن 21 نفر به این تریب باردار‌‌‌‌ می‌شوند. کاندوم‌‌‌‌‌های زنانه در مقایسه با کاندوم مردانه کمیاب‌ترند ولی‌‌‌‌ می‌توانید آنها را از داروخانه تهیه کنید.

اسفنج

اسفنج جلوگیری از بارداری

اسفنج جلوگیری از بارداری

در این روش یک اسفنج داخل واژن قرار‌‌‌‌ می‌گیرد. اسفنج فرورفتگی دارد تا بتواند اسفنج را در انتهای واژن نگه دارد. اسفنج به کمک اپیلیکاتور داخل واژن فرو‌‌‌‌ می‌رود‌‌‌‌ و حاوی اسپرم کش است. در عین حال جلوی دهانه رحم قرار‌‌‌‌ می‌گیرد تا از ورود اسپرم به داخل رحم پیشگیری کند. از هر 100 زنی که از این روش پیشگیری استفاده‌‌‌‌ می‌کند 12 تا 24 زن باردار‌‌‌‌ می‌شوند. در صورتی که خانمی تجرربه زایمان داشته باشد، این روش تاثیر کمتری در پیشگیری از بارداری خواهد داشت.

دیافراگم

دیافراگم

دیافراگم

دیافراگم یک روش پیشگیری از بارداری است که بهتر است با اسپرم کش استفاده شود. دیافراگم یک وسیله لاستیکی و گنبدی شکل است که داخل واژن قرار گرفته‌‌‌‌ و روی دهانه رحم را‌‌‌‌ می‌پوشاند. دیافراگم پشت استخوان شرمگاهی قرار‌‌‌‌ می‌گیرد و دارای حلقه‌ای محکم اما انعطاف پذیر است تا روی دیواره‌‌‌‌‌های واژن قرار گیرد. استفاده از دیافراگم همراه با اسپرم کش تا 88 درصد احتمال بارداری ناخواسته را کاهش می‌دهد و اگر به تنهایی مصرف شود بین 77 تا 83 درصد موثر است.

سرپوش گردن رحم

سرپوش گردن رحم نوعی ابزار به شکل انگشت‌دانه‌ از جنس لاتکس است که روی دهانه رحم قرار گرفته‌‌‌‌ و از ورود اسپرم به داخل رحم پیشگیری‌‌‌‌ می‌کند. قبل از استفاده تا یک سوم آن را باید از اسپرم کش پر کرد. درپوش با خاصیت مکشی که دارد در جای خود ثابت‌‌‌‌ می‌ماند. درصد موفقیت در این روش پیشگیری حدود 88 درصد است و اگر اسپرم کش استفاده نشود این‌‌‌‌‌‌‌‌ میزان تا 77 درصد کاهش‌‌‌‌ می‌‌یابد.

آمپول ضد بارداری

آمپول ضد بارداری

آمپول ضد بارداری

دارو‌‌های پیشگیری از بارداری تزریقی یا همان آمپول های ضد بارداری حاوی پروژسترون هستند و برای طولانی مدت‌‌‌‌ می‌توانند از بارداری پیشگیری کنند. شاید اگر قصد جلوگیری بلند مدت دارید، این روش از گزینه های بهترین روش جلوگیری از بارداری می تواند باشد. نام داروی مصرفی، آمپول دپوپروورا که به شات دپو یا DMPA هم معروف است.

این تزریق باید هر 3 ماه یکبار انجام شود تا از بارداری پیشگیری کند. این روش جلوگیری تا 94 درصد موفق است و با قطع آن احتمال بارداری افزایش‌‌‌‌ می‌یابد. برای اطمینان از موثر بودن این روش بهتر است در 3 ماه نخست از یک روش کمکی دیگر هم استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که این روش از بیماری‌‌های مقاربتی پیشگیری نمی‌کند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close