تاثیر لپ تاپ بر ناباروری مردان

تاثیر لپ تاپ بر ناباروری مردان

آیا لپتاپ را روی پاهایتان می‌گذارید و کار می‌کنید؟ اگر اینطور است توصیه می‌کنیم عاداتتان را تغییر دهید. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط متخصصان دانشگاه دولتی نیویورک، گرمای لپتاپ می‌تواند درجه حرارت بیضه‌ها را تا 2.8 درجه بالا ببرد. این موضوع شاید به نظر مهم نرسد اما همین قدر افزایش درجه حرارت در بیضه می‌تواند زمینه ساز ناباروری باشد.  در مقاله های قبل در رابطه با ناباروری زنان صحبت کرده بودیم. در این مقاله رابطه با تاثیر لپ تاپ بر ناباروری مردان صحبت می کنیم.

بررسی‌های انجام شده در رابطه با تاثیر لپ تاپ بر ناباروری مردان نشان داده است گرمای حاصله از لپتاپ و افزیش دمای بیضه‌ها چه روی کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد و چه نگذارد، به هر حال می‌تواند سبب ناباروری مردانه شود. در عین حال باید بدانید که پدها از انتقال گرما پیشگیری نمی‌کنند ولی برخی روش‌های ساده مثلا کاهش زمان استفاده از لپتاپ یا باز گذاشتن پاها هنگام کار با لپتاپ می‌تواند در کاهش درجه حرارت بیضه‌ها موثر باشد.

جالب است بدانید به مردانی که به ناباروری دچار هستند توصیه می‌شود با پوشیدن شلوارهای نازک و نخی و خودداری از گرفتن حمام های آب داغ و کاهش وزن سعی کنند درجه حرارت بیضه‌ها را کاهش دهند. استفاده از لپتاپ‌های سنگین طی دهه‌های اخیر به شدت روی قدرت باروری مردان تاثیر منفی گذاشته و سبب بروز تغییرات قابل مشاهده‌ای در کارکرد جنسی مردان شده است.

محققان آرژانتینی نیز در بررسی‌های خود به نکته جالب دیگری دست یافتند و آن اینکه مواجهه طولانی مدت با وای فای می‌تواند سبب آسیب DNA و کاهش حرکت اسپرم شود. این دو عامل هر دو در باردار شدن خانم‌ها موثر است.

 

اپلیکیشن مینت

برای حفظ باروری چه باید کرد؟

اگر برای فرزند دار شدن تلاش می‌کنید بهتر است از هر عاملی که می‌تواند باعث بروز اختلال شود دور بمانید. از مدت زمانی که لپتاپ را روی پا می‌گذارید بکاهید. در عین حال اگر دچار ناباروری هستید به متخصص مجربی مراجعه کرده و هر دو نفر آزمایشات لازم از جمله بررسی سطح هورمون تستسترون و دیگر هورمونها و میزان حرکت اسپرم را انجام دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close