دختردار شدن

تمامی راهکار های لازم برای دختردار شدن و دخترزایی

اگر این مطلب را می خوانید احتمالا قصد اقدام به بارداری دارید یا در دوران اقدام به بارداری قرار دارید و احتمالا جنسیت فرزند آینده‌تان نیز برایتان مهم است. اگر از آن دسته زوجینی هستید دوست دارید فرزند آینده‌تان دختر باشد و همیشه آرزوی این را داشته اید که روزی صاحب دختر شوید، همین الان اقدام به بارداریتان را متوقف کنید و راهکارهای این مطلب را با دقت رعایت کنید. در این مقاله در رابطه با دخترزایی و روش های دختردار شدن صحبت می کنیم.

آیا با رعایت این راهکارها، دختردار شدن 100 درصد است؟

همانطور که در مقاله پسردار شدن هم توضیح دادیم، خیلی دوست داشتیم که بگوییم بله به رعایت تمامی این راهکارها، 100 درصد به جنسیت فرزند آینده‌تان می رسید، اما نکته اساسی این است که رعایت این راهکارها تا 75 درصد در تعیین جنسیت فرزند‌تان در دوران اقدام به بارداری موثر است. اما 25 درصد مابقی چی؟ به چه چیزی مربوط است…؟ بله درست فکر کردید، 25 درصد مابقی به ژنتیک و شرایط وراثتی شما بستگی دارد. بنابراین چنانچه خانواده ای هستید که بیشتر فرزندانشان پسر هستند، این 25 درصد ژنتیکی قوت بیشتری می گیرد و اگر از آن دسته خانواده هایی هستید که پر از دختر هستند، بنابراین احتمال موفقیت بیشتر برای دخترزایی و دختردار شدن خواهید داشت.

اما برویم سر اصل مطلب…

چه عواملی در دختردار شدن تاثیر گذار هستند؟

دخترزایی و دختردار شدن

دخترزایی و دختردار شدن

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که 4 عامل اصلی در تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری و دختردار شدن ، تاثیر گذار هستند. این عوامل عبارتند از:

اپلیکیشن مینت

  • زمان رابطه زناسویی با توجه به دوران تخمک گذاری
  • قلیایی یا اسیدی بودن محیط واژن
  • قلیایی یا اسیدی بودن خون زوجین
  • نوع تغذیه در دوران اقدام به بارداری

باید بدانید که سلول های جنسی زن (تخمک) و مرد (اسپرم) دارای کروموزوم های جنسی خاص خود هستند. کروموزوم های جنسی زن، XX و کروموزوم های جنسی مرد XY است. که هنگام لقاح برخورد سلول های جنسی زوجین و نوع کروموزوم آن ها در تعیین جنسیت بسیار تاثیر گذار است.

همانطور که مشخص است این سلول جنسی مرد (اسپرم) است که تعیین می کند، جنین تشکیل شده حاصل از لقاح، دختر باشد یا پسر و سلولی جنسی زن یا همان تخمک در تعیین جنسیت، فاقد تاثیر گذاری است. اما تخمک زمانی نقش خود را ایفا می کند که هنگام لقاح از بین اسپرم هایی که از نظر کیفیت بهترین هستند و در بازه زمانی مناسب خود را به تخمک رسانده اند، بهترین اسپرم مناسب لقاح را انتخاب می کند. حال بسته به شرایط مختلفی که در بالا ذکر کردیم، ممکن است این اسپرم انتخاب شده توسط تخمک کروموزوم جنسی‌اش X باشد یا Y. که اگر X باشد، جنین تشکیل شده از لقاح دختر است و اگر Y باشد، جنین تشکیل شده پسر است. به همین خاطر هیچگاه نباید نقش تخمک را در تعیین جنسیت نادیده گرفت.

حال ممکن است در برخی شرایط محیطی (اسیدی و قلیایی بودن محیط واژن) و شرایط زمانی، زمان حیاتی لازم برای زنده ماندن اسپرم های حاوی کروموزوم X یا Y لقاح وابسته به این دو عامل و عوامل تغذیه ای که زوجین از چندین ماه قبل آن را رعایت کرده اند، بین اسپرمی که حاوی کروموزوم X است با تخمک که همیشه X است، اتفاق بیفتد یا اینکه بین اسپرمی که حاوی کروموزوم Y با تخمکی که همیشه X است، اتفاق بیفتد و جنسیت جنین تعیین شود.

برای عملی کردن شرایط بالا چه کارهایی را باید انجام داد؟

پس از نوشتن این مطلب، بسیاری از زوجینی که قصد دختردار شدن را داشتند، این سوال را پرسیدند خب برای عملی کردن شرایط بالا چه کارهایی را باید انجام داد؟

به همین دلیل تصمیم گرفتیم بخشی را تحت عنوان تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری به اپلیکیشن مینت اضافه کنیم. در این بخش یک نمودار کاربردی در رابطه با زمان رابطه با توجه به سیکل قاعدگی شما ارائه شده است که باید زمان رابطه خود را با توجه به این نمودار تنظیم کنید، همچنین توضیحات دیگری نیز ارائه شده است که چه کارهایی را باید انجام دهید که محیط واژن . همچنین خون را اسیدی یا قلیایی کنید.

همانطور که در نمودار زیر می بینید، تاریخ رابطه زناشویی و ارتباط آن با دخترزایی ( دختردار شدن ) یا پسرزایی برای یکی از کاربران اپلیکیشن مینت مشخص شده است.

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

برای دسترسی به بخش تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری، کافیست اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، به بخش دکتر مینت و قسمت تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری مراجعه کنید و از راهکارهای عملی این قسمت، استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن

 

 

 

اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

علائم بارداری  

Close