یوگا برای تنبلی تخمدان

حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

سندروم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان یک اختلال شایع هورمونی در زنان است که با کیست تخمدان همراه می‌شود. طبق آمار 5 تا 10 درصد زنان به این بیماری مبتلایند و از هر سه زن مخصوصا زنان جوان، یک نفر با علایم آن دسته و پنجه نرم می‌کند. برای رفع این مشکل لازم است در کنار رفع اختلالات هورمونی، با علایم بیماری نیز آشنا باشیم تا به موقع بتونیم با آن برخورد کنیم. در این مقاله به حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان اشاره می کنیم.

 حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

حرکات یوگا یا آساناهایی که برای درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک طراحی شده‌اند به باز شدن لگن کمک کرده و سبب آرامش می‌شوند. در عین حال تمرینات تنفسی می‌توانند به آرام شدن ذهن هم کمک کنند. برخی حرکات یوگا تسکین دهنده بوده و در عین حال به سم زدایی و تنش زادیی بدن می‌انجامند. آرامش نقش مهمی در بهبود علایم تخمدان پلی کیستیک دارد. به کمک تمرین تنفس در آساناها می‌توانید آرامش یابید. پس در طول تمام تمرینات عمیق تنفس کنید.

نکته: تمامی حرکات یوگا باید زیر نظر مربی انجام شود. وضعیت‌هایی که به شکم فشار زیادی وارد می‌کند نباید توسط زنانی که مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند انجام شوند. بعد از انجام هر حرکت نیز استراحت لازم است. حرکاتی که معرفی می‌شوند برای کاهش وزن نیز موثرند و به خانم‌های مبتلا به تخمدان پلی کیستیک که اکثرا اضافه وزن دارند توصیه می‌شوند. کاهش تنها 5 تا 10 درصد وزن در این بیماران سبب احساس بهتر فرد نسبت به خود، آرام شدن ذهن و کاهش استرس و مرتب شدن چرخه‌های قاعدگی می‌شود.

حرکت پروانه

حرکت پروانه، حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

حرکت پروانه، حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

در این حرکت چهارزانو بنشینید و کف پاها را به هم بچسبانید. برای بازنگه داشتن پاها از هم خیلی تلاش نکنید. در عوض سعی کنید مدت طولانی‌تری در این حالت بمانید. برای بهتر شدن وضعیت حتی می‌توانید در همین حالت بدن را به سمت جلو آورده و سینه خیز شوید. این حالت به آرامش بیشتر کمک می‌کند. می‌توانید همزمان به موسیقی گوش دهید و اگر مبتدی هستید کوسنی را زیر مفصل ران خود قرار دهید.

 

اپلیکیشن مینت

حرکت چرخش ستون فقرات

حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

حرکات یوگا برای درمان تنبلی تخمدان

این حرکت نوعی پیچش نخاعی نشسته است. که برای مبتلایان به تخمدان پلی کیستیک توصیه می‌شود.

حرکت آسیاب دستی

حرکت آسیاب دستی

حرکت آسیاب دستی

این تمرین ساده تقویت کننده کبد و کلیه لوزالمعده رحم و اندام های تولید مثلی است.

حرکت مرده

corpse pose

corpse pose

این حرکت در پایان جلسات یوگا برای استراحت توصیه می‌شود و بسیار وضعیت مناسبی برای زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

حرکات دیگر نظیر حرکت قایق، گربه گاو، سوپرمن و کبری نیز خوب است به شرطی که فشار زیادی روی شکم آورده نشود.

مجموعه حرکات سلام خورشید

مجموعه حرکات سلام خورشید

حرکت سلام بر خورشید هم در صورتی که با سرعت بالا انجام شود بر کاهش وزن موثر است. برای کسب آرامش آن را باید با دور کند انجام داد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close