ارگاسم زنان ، هر آنچه که نیاز است بدانید و از اینکه درمورد آن بپرسید، خجالت می کشید

وقتی صحبت از ارگاسم زنان می شود، تنها لذت مطرح نیست بلکه یکی از جنبه های سلامت بانوان است چون آزادسازی هورمون ها طی ارگاسم، باعث آرامش، کاهش استرس، کمک به مبارزه با افسردگی و توسعه کامل روحی و ذهنی می شود.

ارگاسم برای تمامی بانوان بسیار پر اهمیت بوده و ۹۰ درصد مخاطبان مینت در این مورد، سوالات مکرر و همیشگی داشتند. اما اکثرا از اینکه این مسئله مهم را با پزشک یا همسرشان درمیان بگذارند خجالت می کشیدند. امیدوارم با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالاتتان برسید.

انواع ارگاسم

عمده ترین انواع ارگاسم زنان : ارگاسم از طریق کلیتوریس، واژینال و مخلوط این دو نوع

رایج ترین نوع ارگاسم زنان ، کلیتورال است. 75٪ بانوان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک تماسی ناحیه کلیتوریس دارند.

ارگاسم واژینال به این معنی است که یک زن می تواند بدون تحریک ناحیه کلیتوریس نیز به اوج لذت جنسی برسد. که اغلب این موارد از طریق دخول واژینال صورت می گیرد. آخرین تحقیقات نشان می دهد که ارگاسم واژن تنها با ارتباط واژینال امکان پذیر است و واژن به طور آناتومیک قادر به تولید یک ارگاسم نیست.

 

اپلیکیشن مینت

اکثر بانوان تجارب لذت بخش ترین ارگاسم ها را در نوع کلیتورال و واژینال به طور همزمان داشته اند و بانوان با تحریک دو جانبه، در کوتاه ترین زمان ممکن به ارگاسم می رسند.

به نظر می رسد که داشتن ارگاسم با تحریک واژینال و تحریک کلیتوریس کمتر اتفاق می افتد.

نقطه جی در بانوان کجاست؟

نقطه G در سال 1950 توسط ارنست گرافنبرگ، متخصص زنان آلمانی کشف شد، اما وجود آن همچنان سوال برانگیز است.

بعضی از افراد معتقدند که نقطه جی، توسعه یافته بافت کلیتوریس است و بسیاری دیگر نقطه جی را قسمت برامده اطراف کلیتوریس می دانند.

نقطه جی

نقطه جی

در واقع نقطه G در دیواره جلویی (2-3 سانتی متر) دور از ورودی واژن قرار دارد. که با لمس این دکمه و فشار دادن آن ممکن است احساس پرشدن مثانه در شخص ایجاد شود. اما بعد از مدتی، این احساس ناپدید خواهد شد.

در موقعیت های خاص، تحریک نقطه G می تواند احساس لذت شدیدی را به شما بدهد. حدود 30 درصد از بانوان می گویند که ارگاسم واژن و انقباض عضلات لگن با تحریک نقطه G در طول رابطه جنسی به دست می آیند.

چه چیزی باعث ناتوانی در ارگاسم می شود؟

بر اساس شواهد موجود، حدود ۳۳٪ بانوان، هرگز ارگاسم را تجربه نمی کنند. دلایل آنورگاسمی به دو گروه تقسیم می شود:

دلایل فیزیولوژیک:

 • کنترل بیش از حد احساسات، ناتوانی در برقرار ارتباط
 • پایین بودن اعتماد به نفس و ترس از انجام کار اشتباه
 • ترس از باردار شدن
 • تجارب منفی از اولین رابطه جنسی
 • آسیب های فیزیولوژیک
 • استرس

دلایل پاتولوژیک:

 • مشکلات هورمونی
 • مشکلات سیستم قلب و عروق و سیستم اعصاب
 • مصرف داروهایی مانند ضد افسردگی ها از دسته ی SSRIs

به طور کلی، درمان آنورگاسمی با برطرف کردن علت مشکل بوجود آمده، انجام می شود. گاهی اوقات کافی است که یک موقعیت یا پوزیشن جدید را امتحان کنید یا بیشتر در مورد به اوج لذت رسیدن، تمرکز کنید. رسیدن به ارگاسم، حق طبیعی بانوان است.

همانطور که این موضوع برای آقایان در بالاترین مرتبه قرار می گیرد، برای بانوان نیز حیاتی بوده و تنها راه رسیدن به بالاترین حد کیفیت روابط جنسی، برطرف کردن مشکلات این چنینی است.

فقدان ارگاسم در ابتدای زندگی مشترک و ازدواج کاملا طبیعی است اما اگر این مشکل ادامه دار شد، این اختلال حتما نیاز به پیگیری دارد.

عوارض داروهای ضد افسردگی: چگونه بر میل جنسی و ارگاسم، تاثیر می گذارند؟

عوارض داروهای ضد افسردگی در ارگاسم زنان

عوارض داروهای ضد افسردگی در ارگاسم زنان

مصرف هر دارویی عوارض خاص خود را دارد و دارو های ضد افسردگی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. مصرف داروهای ضد افسردگی باعث افزایش وزن، حالت تهوع یا گیجی می شود و زیاده روی در مصرف آن، حتی ممکن است به کاهش میل جنسی بینجامد. اما چرا این اتفاق می افتد؟

داروهای ضد افسردگی بدین گونه کار می کنند: سطح هورمون سروتونین را افزایش می دهند و در نتیجه حس آرامش و ریلکسیشن را به همراه خود می آورند. در این زمان این حس، هورمون هایی را نیز که مسئول تحریک جنسی هستند، مسدود می کند و از دستورات مغزی، فرمان نمی گیرند.

کاهش میل جنسی با کاهش لغزندگی واژن همراه می شود و در نتیجه باعث تاخیر و یا عدم ارگاسم زنان خواهد شد.

بدون شک بروز عوارض داروهای ضد افسردگی  و شدت آن ها در افراد مختلف، با یکدیگر کاملا متفاوت است. به دلیل اینکه مصرف داروهای ضد افسردگی معمولا میل جنسی را کاهش می دهد؛ پس اگر به این موضوع دچار شدید، اصلا خجالت نکشید. با همسرتان صبحت کنید و با پزشک خود در میان بگذارید.

ارگاسم های غیر واژینال: از شایعه تا واقعیت

تحریک عضوهای جنسی از محبوب ترین راه برای رسیدن به ارگاسم زنان است، اما تنها راه آن نیست. به طور مثال، برخی از زنان با تحریک نوک سینه ها به این حالتمی رسند. بنا بر یافته های علمی در این زمان همان قسمت از مغر برانگیخته می شود که هنگام تحریک ارگان های واژینال برانگیخته خواهد شد. برخی هنگام خواب، ورزش، گوش دادن به موسیقی و حتی در خیالات نیز به ارگاسم می رسند.

 

 

اما به خاطر داشته باشید، که این اتفاق تنها برای درصد انگشت شماری از بانوان اتفاق می افتد و به حالت روحی و شخصیت روانی فرد نیز بسیار بستگی دارد.

ارگاسم مکرر: آیا ممکن است؟

ارگاسم مکرر زنان

ارگاسم مکرر زنان

ارگاسم مکرر به این معنی است که حین یک رابطه و دخول، چندین بار به ارگاسم برسید. برای بسیار از زنان، ارگاسم چند باره، دست یافتنی است اما همه زوجین نمی توانند از این توانایی استفاده کنند.

در ابتدا باید از نظر روحی آمادگی داشته باشید. بسیار مهم است که این باور را داشته باشید، که شما هم می توانید چندین بار به ارگاسم برسید. بسیار لازم است که به بدنتان گوش کنید و قسمت های حساس تر بدنتان را بیابید.

تحریک مداوم یکی از شرایط اصلی رسیدن به ارگاسم مکرر است و بسیار به همسرتان بستگی دارد و پس از اولین ارگاسم، همچنان همسرتان باید به کار خود ادامه دهد!

ممکن است پس از ارگاسم، واژن و آلت همسرتان حساس شود و تماس بیشتر، دردناک باشد. در این مورد، می توانید نقاط حساس دیگر را تحریک کنید. (کلیتوریس، نقطه جی، سینه ها، گردن و …) برای رسیدن به ارگاسم های مکرر، حساسیت واژن، بسیار مهم است. می توانید این حساسیت را با ورزش هایی مانند کگل و تقویت عضلات واژن، بهبود ببخشید.

رابطه ارگاسم زنان و سن آن ها

بنا بر مطالعات، یک زن ممکن است شدید ترین ارگاسم خود را در 35 سالگی تجربه کند. این نکته به این دلیل است که یک زن در این سن، بیشترین دانش، اعتماد به نفس و تجربه رابطه جنسی را دارد. این 3 نکته، اصلی ترین نکات برای رسیدن به نهایت لذت، حین رابطه است.

به همین دلیل است که زنانی که در دهه سی سالگی قرار دارند، ارگاسم های مکرر بیشتری را نسبت به خانم های جوان تر، تجربه می کنند. مطالعات نشان داده است که در این دوران، زمان رسیدن به ارگاسم کمتر می شود اما شخص، حساس تر می شود.

در برخی از باور ها نیز آماده است که قوی ترین ارگاسم زنان پس از یائسگی رخ می دهد! چرا که فرد در این زمان می خواهد بیشترین استفاده را از زندگیش داشته باشد و استرس و ترس از بارداری ناخواسته را نیز ندارد.

یک نظر

 1. زارع پاسخ

  سلام خسته نباشید.همسرم زود انزال هست و برای اینکه منو هم به ارگاسم برسونه از انگشت داخل واژن استفاده میکنه میخام بدونم ایا این کار در بادار شدنم تاثیر منفی داره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close