ارگاسم زنان ، هر آنچه که نیاز است بدانید و از اینکه درمورد آن بپرسید، خجالت می کشید

وقتی صحبت از ارگاسم زنان می شود، تنها لذت مطرح نیست بلکه یکی از جنبه های سلامت بانوان است چون آزادسازی هورمون ها طی ارگاسم، باعث آرامش، کاهش استرس، کمک به مبارزه با افسردگی و توسعه کامل روحی و ذهنی می شود.

ارگاسم برای تمامی بانوان بسیار پر اهمیت بوده و ۹۰ درصد مخاطبان مینت در این مورد، سوالات مکرر و همیشگی داشتند. اما اکثرا از اینکه این مسئله مهم را با پزشک یا همسرشان درمیان بگذارند خجالت می کشیدند. امیدوارم با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالاتتان برسید.

انواع ارگاسم

عمده ترین انواع ارگاسم زنان : ارگاسم از طریق کلیتوریس، واژینال و مخلوط این دو نوع

رایج ترین نوع ارگاسم زنان ، کلیتورال است. 75٪ بانوان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک تماسی ناحیه کلیتوریس دارند.

ارگاسم واژینال به این معنی است که یک زن می تواند بدون تحریک ناحیه کلیتوریس نیز به اوج لذت جنسی برسد. که اغلب این موارد از طریق دخول واژینال صورت می گیرد. آخرین تحقیقات نشان می دهد که ارگاسم واژن تنها با ارتباط واژینال امکان پذیر است و واژن به طور آناتومیک قادر به تولید یک ارگاسم نیست.

 

اپلیکیشن مینت

اکثر بانوان تجارب لذت بخش ترین ارگاسم ها را در نوع کلیتورال و واژینال به طور همزمان داشته اند و بانوان با تحریک دو جانبه، در کوتاه ترین زمان ممکن به ارگاسم می رسند.

به نظر می رسد که داشتن ارگاسم با تحریک واژینال و تحریک کلیتوریس کمتر اتفاق می افتد.

نقطه جی در بانوان کجاست؟

نقطه G در سال 1950 توسط ارنست گرافنبرگ، متخصص زنان آلمانی کشف شد، اما وجود آن همچنان سوال برانگیز است.

بعضی از افراد معتقدند که نقطه جی، توسعه یافته بافت کلیتوریس است و بسیاری دیگر نقطه جی را قسمت برامده اطراف کلیتوریس می دانند.

نقطه جی

نقطه جی

در واقع نقطه G در دیواره جلویی (2-3 سانتی متر) دور از ورودی واژن قرار دارد. که با لمس این دکمه و فشار دادن آن ممکن است احساس پرشدن مثانه در شخص ایجاد شود. اما بعد از مدتی، این احساس ناپدید خواهد شد.

در موقعیت های خاص، تحریک نقطه G می تواند احساس لذت شدیدی را به شما بدهد. حدود 30 درصد از بانوان می گویند که ارگاسم واژن و انقباض عضلات لگن با تحریک نقطه G در طول رابطه جنسی به دست می آیند.

چه چیزی باعث ناتوانی در ارگاسم می شود؟

بر اساس شواهد موجود، حدود ۳۳٪ بانوان، هرگز ارگاسم را تجربه نمی کنند. دلایل آنورگاسمی به دو گروه تقسیم می شود:

دلایل فیزیولوژیک:

 • کنترل بیش از حد احساسات، ناتوانی در برقرار ارتباط
 • پایین بودن اعتماد به نفس و ترس از انجام کار اشتباه
 • ترس از باردار شدن
 • تجارب منفی از اولین رابطه جنسی
 • آسیب های فیزیولوژیک
 • استرس

دلایل پاتولوژیک:

 • مشکلات هورمونی
 • مشکلات سیستم قلب و عروق و سیستم اعصاب
 • مصرف داروهایی مانند ضد افسردگی ها از دسته ی SSRIs

به طور کلی، درمان آنورگاسمی با برطرف کردن علت مشکل بوجود آمده، انجام می شود. گاهی اوقات کافی است که یک موقعیت یا پوزیشن جدید را امتحان کنید یا بیشتر در مورد به اوج لذت رسیدن، تمرکز کنید. رسیدن به ارگاسم، حق طبیعی بانوان است.

همانطور که این موضوع برای آقایان در بالاترین مرتبه قرار می گیرد، برای بانوان نیز حیاتی بوده و تنها راه رسیدن به بالاترین حد کیفیت روابط جنسی، برطرف کردن مشکلات این چنینی است.

فقدان اوج لذت جنسی در ابتدای زندگی مشترک و ازدواج کاملا طبیعی است اما اگر این مشکل ادامه دار شد، این اختلال حتما نیاز به پیگیری دارد.

عوارض داروهای ضد افسردگی: چگونه بر میل جنسی و ارگاسم، تاثیر می گذارند؟

عوارض داروهای ضد افسردگی در ارگاسم زنان

عوارض داروهای ضد افسردگی در ارگاسم زنان

مصرف هر دارویی عوارض خاص خود را دارد و دارو های ضد افسردگی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. مصرف داروهای ضد افسردگی باعث افزایش وزن، حالت تهوع یا گیجی می شود و زیاده روی در مصرف آن، حتی ممکن است به کاهش میل جنسی بینجامد. اما چرا این اتفاق می افتد؟

داروهای ضد افسردگی بدین گونه کار می کنند: سطح هورمون سروتونین را افزایش می دهند و در نتیجه حس آرامش و ریلکسیشن را به همراه خود می آورند. در این زمان این حس، هورمون هایی را نیز که مسئول تحریک جنسی هستند، مسدود می کند و از دستورات مغزی، فرمان نمی گیرند.

کاهش میل جنسی با کاهش لغزندگی واژن همراه می شود و در نتیجه باعث تاخیر و یا عدم ارگاسم زنان خواهد شد.

بدون شک بروز عوارض داروهای ضد افسردگی  و شدت آن ها در افراد مختلف، با یکدیگر کاملا متفاوت است. به دلیل اینکه مصرف داروهای ضد افسردگی معمولا میل جنسی را کاهش می دهد؛ پس اگر به این موضوع دچار شدید، اصلا خجالت نکشید. با همسرتان صبحت کنید و با پزشک خود در میان بگذارید.

ارگاسم های غیر واژینال: از شایعه تا واقعیت

تحریک عضوهای جنسی از محبوب ترین راه برای رسیدن به ارگاسم زنان است، اما تنها راه آن نیست. به طور مثال، برخی از زنان با تحریک نوک سینه ها به این حالتمی رسند. بنا بر یافته های علمی در این زمان همان قسمت از مغر برانگیخته می شود که هنگام تحریک ارگان های واژینال برانگیخته خواهد شد. برخی هنگام خواب، ورزش، گوش دادن به موسیقی و حتی در خیالات نیز به ارگاسم می رسند.

 

 

اما به خاطر داشته باشید، که این اتفاق تنها برای درصد انگشت شماری از بانوان اتفاق می افتد و به حالت روحی و شخصیت روانی فرد نیز بسیار بستگی دارد.

ارگاسم مکرر: آیا ممکن است؟

ارگاسم مکرر زنان

ارگاسم مکرر زنان

ارگاسم مکرر به این معنی است که حین یک رابطه و دخول، چندین بار به ارگاسم برسید. برای بسیار از زنان، ارگاسم چند باره، دست یافتنی است اما همه زوجین نمی توانند از این توانایی استفاده کنند.

در ابتدا باید از نظر روحی آمادگی داشته باشید. بسیار مهم است که این باور را داشته باشید، که شما هم می توانید چندین بار به این حالت برسید. بسیار لازم است که به بدنتان گوش کنید و قسمت های حساس تر بدنتان را بیابید.

تحریک مداوم یکی از شرایط اصلی رسیدن به ارگاسم مکرر است و بسیار به همسرتان بستگی دارد و پس از اولین ارگاسم، همچنان همسرتان باید به کار خود ادامه دهد!

ممکن است پس از ارگاسم، واژن و آلت همسرتان حساس شود و تماس بیشتر، دردناک باشد. در این مورد، می توانید نقاط حساس دیگر را تحریک کنید. (کلیتوریس، نقطه جی، سینه ها، گردن و …) برای رسیدن به ارگاسم های مکرر، حساسیت واژن، بسیار مهم است. می توانید این حساسیت را با ورزش هایی مانند کگل و تقویت عضلات واژن، بهبود ببخشید.

رابطه ارگاسم زنان و سن آن ها

بنا بر مطالعات، یک زن ممکن است شدید ترین ارگاسم خود را در 35 سالگی تجربه کند. این نکته به این دلیل است که یک زن در این سن، بیشترین دانش، اعتماد به نفس و تجربه رابطه جنسی را دارد. این 3 نکته، اصلی ترین نکات برای رسیدن به نهایت لذت، حین رابطه است.

به همین دلیل است که زنانی که در دهه سی سالگی قرار دارند، ارگاسم های مکرر بیشتری را نسبت به خانم های جوان تر، تجربه می کنند. مطالعات نشان داده است که در این دوران، زمان رسیدن به ارگاسم کمتر می شود اما شخص، حساس تر می شود.

در برخی از باور ها نیز آماده است که قوی ترین ارگاسم زنان پس از یائسگی رخ می دهد! چرا که فرد در این زمان می خواهد بیشترین استفاده را از زندگیش داشته باشد و استرس و ترس از بارداری ناخواسته را نیز ندارد.

آیا ارگاسم زنانه وجود دارد یا تنها افسانه است؟

زنان بسیار کمی هستند که ادعا می‌کنند به ارگاسم واژینال می‌رسند. از نظر علمی تحقیقات در این زمینه بسیار کم بوده است. بر اساس تحقیقی که اخیرا در این رابطه انجام شده است و مشروح نتایج آن در مجله “رابطه جنسی و زوج درمانی” منتشر شد، 37 درصد از زنان آمریکایی برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتوریس نیاز دارند. همین تحقیق ثابت کرد کمتر از یک پنجم زنان در طول زندگی جنسی خود به ارگاسم واژینال دست می‌یابند. به گفته متخصصان، ارگاسم واژینال وجود دارد اما رسیدن به آن نیازمند تمرکز، تحریک، قرار گرفتن در موقعیت جنسی مناسب و تمرین است. در این مقاله تلاش می‌کنیم با آموزش برخی تکنیک‌ها به شما کمک کنیم ارگاسم واژینال را تجربه کنید.

معاشقه را امتحان کنید

عشق بازی قبل از آغاز رابطه بسیار مهم است. این موضوع بویژه در زنان می‌تواند سبب تحریک و رسیدن به نقطه‌ای شود که برای به ارگاسم لازم است. عشق بازی هم تاثیرات فیزیکی دارد و هم احساسی. به عبارتی ذهن و جسم را برای رابطه جنسی آماده می‌کند.

معاشقه باید شامل نوازش و بوسه باشد. به دنبال معاشقه واژن نرم و لزج می‌شود که این موضوع در داشتن رابطه جنسی راحت تر و رسیدن به ارگاسم موثر است. در این میان نوع رابطه زوجین با هم نیز تاثیر دارد اما بر اساس مقاله‌ای که در مجله “تحقیقات رابطه جنسی” منتشر شده است 18 دقیقه معاشقه می‌تواند در زنان در رسیدن به ارگاسم واژینال کمک کند.

به رابطه جنسی واژینال تحریک کلیتورال اضافه کنید.

کلیتوریس بخش مهمی از اندام جنسی زنان است که تحریک آن با واکنش فیزیولوژیکی جنسی همراه است. برای رسیدن به این حالت تحریک مستقیم کلیتوریس لازم است.

تمرینات کگل را انجام دهید

انجام تمرینات کگل با تقویت عضلات کف لگن نه تنها سبب کنترل بهتر عضلات مثانه شده بلکه در رسیدن زنان به ارگاسم هم کمک می‌کند. تمرینات کگل باعث انقباضات شدیدتر در عضلات لگن هنگام مقاربت شده و با افزایش جریان در ناحیه واژن سبب انقاضات قوی تر و ارگاسم شدیدتر می‌شود. همچنین تمرینات کگل با افزایش جریان خون در ناحیه واژن و قوی کردن عضلات ناحیه سبب تنگی کانال می‌شود که اعتماد به نفس و لذت جنسی را در زن بالا می‌برد.

قبل از شروع رابطه جنسی به ارگاسم برسید

به گفته برخی زنان رسیدن به ارگاسم کلیتورال می‌تواند زمینه ساز ارگاسم واژینال باشد. به نظر می‌رسد ارگاسم کلیتورال نوعی گرم شدن بدنی است که زمینه را برای نوعی ارگاسم عمقی تر فراهم می‌کند.

بهترین پوزیشن جنسی را برای ارگاسم پیدا کنید

 بهترین وضعیت جنسی برای رسیدن به ارگاسم موقعیتی است که در آن کلیتوریس در بیشترین حالت تحریکی قرار بگیرد. این وضعیت برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد اما در اکثر زنان وضعیت داگ استایل این ویژگی را دارد. در این وضعیت بیضه معمولا برخورد مداوم با کلیتوریس دارد که سبب ارگاسم می‌شود. وضعیت دیگر زن در بالاست که درآن خانم می‌تواند میزان نفوذ و زاویه آلت را برای رسیدن به ارگاسم تنظیم کند. وضعیت دیگر حالت نشسته است که سبب نفوذ عمقی و تحریک کلیتوریس می‌شود.

با همسرتان صحبت کنید

تمرینات کگل سبب تقویت عضلات لگنی و وضعیت‌های مختلف جنسی سبب تحریک کلیتوریس و نفوذ عمقی بیشتر می‌شوند. معاشقه نیز می‌تواند سبب لزج شدن واژن و مساعد شدن زمینه برای ارگاسم باشد اما مهم‌ترین مسئله در رسیدن به این حالت ارتباط خوب داشتن با همسر است. لازم است زوجین با هم حرف بزنند تا متوجه شوند در یک رابطه به چه چیزی نیاز دارند.

سرعت رابطه را خودتان تعیین کنید.

برای رابطه جنسی هیچ قاعده و قانون و محدودیتی وجود ندارد. این زوجین هستند که بر حسب علایقی که دارند باید میزان و سرعت رابطه را با هم هماهنگ شوند. اکثر زوجین ترکیبی از حرکات آهسته و تند را می‌پسندند.

از روان‌کننده‌های جنسی استفاده کنید

روان کننده‌ها با لزج کردن واژن سبب روانی حرکات حین رابطه جنسی شده و احتمال ارگاسم را بالا می‌برد. با آغاز معاشقه معمولا ترشحات واژن سبب نرم شدن و لزجی آن می‌شود اما اختلالات هورمونی و یائسگی و استرس و بارداری می‌تواند مانع از ترشحات کافی شود. 30 درصد از زنان از خشکی واژن شکایت دارند که این موضوع خود سبب عدم لذت از رابطه جنسی می‌شود.

ذهن‌تان را آماده کنید

برای رسیدن به این حالت باید از نظر ذهنی آماده شوید. ذهن‌تان را آرام کنید و از رابطه لذت ببرید. استرس، احساس مقصر بودن و قضاوت مانع از لذت جنسی می‌شود. خودتان را دوست داشته باشید. وقتی خودتان را همانطور که هستید بپذیرید از رابطه جنسی لذت خواهید برد و این موضوع احتمال ارگاسم واژینال را بالا می‌برد.

نداشتن ارگاسم واژینال به چه معنی است؟

اگر تمامی توصیه‌ها و راه‌ها را امتحان کردید اما نتوانستید به این حالت دست یابید نگران نشوید. این موضوع کاملا طبیعی است. اکثر زنان با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. اما دخول به اندازه کافی باعث تحریک کلیتوریس که خارج از واژن قرار دارد نمی‌شود. بنابراین می‌توان در عین دخول این ناحیه را هم تحریک کرد تا خانم بتواند در حین رابطه به ارگاسم برسد.

https://flo.health/menstrual-cycle/sex/pleasure/how-to-achieve-vaginal-orgasm

یک نظر

 1. زارع پاسخ

  سلام خسته نباشید.همسرم زود انزال هست و برای اینکه منو هم به ارگاسم برسونه از انگشت داخل واژن استفاده میکنه میخام بدونم ایا این کار در بادار شدنم تاثیر منفی داره؟

   1. رها پاسخ

    سلام
    من ۳۹ سالمه واژن خشکی دارم تاحالا به ارگاسم نرسیدم و به نوعی سرد مزاجم آیا درمانی هست ؟

 2. رز پاسخ

  ببخشيد من در رابطه جنسي ام از كاندوم استفاده ميكنم ،نامزدم انزال ميشود اما من اصلا ارگاسم نميشم يعني لذت دارم اما ترشحي به معناي ارگاسم ندارم هيچ دارو و مشكلي هم ندارم،اما استرس اينو دارم كه بخاطر ارگاسم نشدنم دچار كيست و سرطان بشم ميشه راهنماييم كنيد لطفا

 3. یکی پاسخ

  سلام
  من دختر هستم و وقتی مثانم پر میشه و باید برم دستشویی انگار واژنم تحریک میشه و حس میکنم دارم به ارگسام میرسم نمیدونم این چ مشکلیه

 4. Zahra پاسخ

  من فقط از قسمت بالای ناحیه تناسلی حس دارم اصلا از قسمت پایینش ک همون دخول میشه حسی ندارم ببخشید من بیماری جنسی دارم؟راه حلی دارین؟

  1. سارا پاسخ

   سلام
   من دختر هستم رابطه من از مقعد هست میخواستم بدونم میتونم به ارگاسم برسم؟البته که تا الان نرسیدم

   1. جاوید پاسخ

    سلام
    معمولا رابطه مقعدی بسیار کم به ارگاسم منجر میشود ولی در حین رابطه مقعدی میتوانید از شریکتان بخواهید که همزمان واژن شما را با حرکات دورانی و لرزشی لمس کند این کار باعث تحریک بیشتر و درصورت آمادگی به ارگاسم ختم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close