درمان انزال زودرس در کوتاه ترین مدت

انزال زودرس به زمانی اطلاق می‌شود که طی رابطه جنسی مرد زودتر از حالت طبیعی و خیلی سریع‌تر از آنچه خود می‌خواهد یا همسرش دوست دارد، دچار انزال می‌شود. انزال زودرس یک شکایت شایع جنسی است و از هر 3 مرد یک نفر هر از گاهی دچار آن می‌شود. از آنجایی که این موضوع همیشگی نیست و گهگاهی رخ می‌دهد جای نگرانی ندارد اما در صورتی که همیشه در رابطه جنسی در کمتر از یک دقیقه به انزال می‌رسید، قادر به تاخیر انداختن انزال در طول مقاربت در تمام موقعیت‌‌ها نیستید، احساس پریشانی و نا‌امیدی دارید و این موضوع از برقراری رابطه جنسی پیشگیری می‌کند، بهتر است در مورد آن با متخصص مشورت کنید.

فاکتورهای روانی و جنسی در انزال پیش از موقع نقش دارند. اکثر مردان از صحبت در مورد این موضوع شرم دارند اما این اختلال قابل درمان است و به کمک مشاوره و به کارگیری تکنیک‌‌‌های جنسی و مصرف برخی داروها می‌توان به بهبود رابطه جنسی کمک کرد.

 علائم انزال زودرس

علامت اصلی این مشکل، عدم توانایی در به تاخیر انداختن انزال پیش از یک دقیقه بعد از دخول است. این مشکل ممکن است در تمام شرایط حتی هنگام استمناء رخ دهد.

انزال زودرس به چند دسته طبقه بندی می‌شود:

 •  مادام العمری یا اولیه:

انزال زودرس مادام العمر یعنی فرد از همان ابتدای شروع رابطه جنسی دچار انزال زودرس بوده است.

 

اپلیکیشن مینت

 •  اکتسابی یا ثانویه:

  این نوع انزال زمانی رخ می‌دهد که مرد در روابط جنسی خود دچار انزال زودرس نبوده اما پس از مدتی به آن دچار شده است.

بسیاری از مردان گمان می‌کنند به این مشکل دچارند اما علایم آن را ندارند. این دسته از مردان ممکن است دچار انزال زودرس متغیر طبیعی باشند‌‌‌، که شامل دوره‌‌‌های انزال سریع و دوره‌‌‌های انزال طبیعی است.

چه موقع باید به متخصص مراجعه کرد؟

در صورتی که پیش از زمانی که دوست دارید به انزال می‌رسید حتما با متخصص مشورت کنید. انزال زودرس اختلالی شایع و درمان پذیر است. مشاوره با متخصص می‌تواند نگرانی‌‌‌های مربوط به این موضوع را رفع کند. گاهی مرد تنها مبتلا به انزال زودرس گهگاهی طبیعی است. میانگین انزال طبیعی از زمان دخول معمولا 5 دقیقه است.

 علل زود انزالی

دلایل زود انزالی

دلایل زود انزالی

علت دقیق این مشکل، مشخص نیست. قبلاً تصور می‌ شد دلیل آن روانشناختی باشد اما امروز اثبات شده دلیل آن تعاملات پیچیده‌ای از جمله عوامل روانشناختی و بیولوژیکی است.

دلایل روانشناختی

از جمله دلایل روانشناختی دخیل، می‌توان به تجربیات اولیه جنسی، سوء استفاده جنسی، تصویر بد از بدن، افسردگی، نگرانی از انزال زودرس و احساس گناه از برقراری رابطه که سبب عجله در رابطه جنسی می‌شود، اشاره کرد. از دیگر دلایل در این دسته می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •  اختلالات نعوظی:

مردانی که در طول مقاربت جنسی نگران نعوظ یا حفظ آن هستند، برای پیشگیری از خراب شدن رابطه به محض نعوظ در برقراری رابطه جنسی عجله می‌کنند که این موضوع می‌تواند با انزال زودرس همراه شود.

 • اضطراب:

بسیاری از مردان مبتلا به این مشکل به دلیل تصویر بدنی یا ناتوانایی از برقراری جنسی، اضطراب دارند که این موضوع می‌تواند سبب انزال زودرس در آنها شود.

 • تغییر در روابط

در صورتی که در روابط جنسی سابق، مردی به دلیل رضایت از رابطه دچار این مشکل نبوده یا انزال زودرس گهگاهی طبیعی را تجربه کرده است با تغییر رابطه یا بروز برخی مسایل شخصی، ممکن است فرد دچار انزال زودرس شود.

 دلایل بیولوژیکی

برخی عوامل بیولوژیکی در بروز انزال زودرس تاثیر گذارند. از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح غیر طبیعی هورمون‌ها
 • سطح غیر طبیعی برخی ترکیبات شیمیایی در مغز به نام انتقال دهنده‌‌‌های عصبی‌‌‌
 • التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادراری
 • صفات ارثی

عوامل دخیل در بروز انزال زودرس

عوامل مختلفی می‌ توانند احتمال انزال زودرس را افزایش دهند‌‌‌، از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  اختلالات نعوظی

  افرادی که دچار نوعی از اختلالات نعوظی‌ هستند، بیشتر در معرض احتمال ابتلا به انزال زودرس قرار دارند. ترس از از دست دادن نعوظ می‌تواند سبب شتاب در رابطه جنسی شود.

 •  فشار عصبی

  استرس‌‌‌های عاطفی یا ذهنی می‌ تواند در انزال زودرس نقش داشته باشد و توانایی فرد برای تمرکز و آرامش در روابط جنسی را محدود کند.

مشکلاتی که در پی انزال زودرس ایجاد می شود

مشکلاتی که در پی انزال زودرس ایجاد میشود

مشکلاتی که در پی انزال زودرس ایجاد میشود

این مشکل می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شخصی شود. از آن جمله می‌توان به استرس در روابط فردی و مشکلات باروری به دلیل انزال زودرس و عدم انزال داخل رحمی، اشاره کرد.

نحوه تشخیص

پزشک برای تشخیص این مشکل اطلاعاتی در رابطه زندگی جنسی و تاریخچه پزشکی می‌پرسد و در صورت لزوم معاینه انجام خواهد داد. در صورتی که فرد هم به زود انزالی و هم اختلالات نعوظی دچار باشد پزشک برای بررسی سطح هورمون‌های مردانه آزمایش خون تجویز می‌کند. در برخی موارد پزشک فرد را به اورولوژیست یا روانشناس ماهر در حوزه اختلالات جنسی ارجاع می‌دهد.

 انواع درمان ها

از جمله گزینه‌‌‌های درمانی رایج برای این مشکل، می‌توان به تکنیک‌‌‌های رفتار درمانی، بی حسی موضعی، مصرف داروها و مشاوره با روانپزشک اشاره کرد. فراموش نکنید یافتن درمان مناسب یا درمان‌های ترکیبی برای یافتن روش درمانی درست نیازمند وقت و زمان است. در اکثر موارد رفتار درمانی در کنار دارو درمانی مؤثرترین روش درمان است.

 • رفتار درمانی

گاهی اقدامات درمانی برای پیشگیری از این مشکل، ساده بوده و شامل خودارضایی یک یا دو ساعت قبل از مقاربت است. پزشک گاهی توصیه می‌کند از مقاربت برای یک دوره زمانی خودداری کنید و به بازی‌‌‌های جنسی دیگر بپردازید تا فشار از برخوردهای جنسی برداشته شود.

 •  تمرینات لگنی

ضعف عضلات کف لگنی در این مشکل دخیل است و انجام تمرینات تقویتی از جمله تمرینات کگل می‌‌تواند به تقویت این عضلات و رفع مشکل زودانزالی کمک کند.

برای انجام این دسته تمرینات ابتدا باید عضلات کف لگنی خود را شناسایی کنید. برای این منظور ادرار خود را در میانه آن برای چند ثانیه قطع کرده و دقت کنید که کدام عضلات درگیر می‌شوند. همین کار را برای مانع شدن از خروج گاز شکمی انجام دهید. وقتی عضلات مربوطه را شناسایی کردید در هر شرایط و وضعیتی (گرچه در حالت دراز کشیده راحت‌تر است) سعی کنید با منقبض کردن این عضلات آنها را تقویت کنید. عضلات را هربار برای 3 ثانیه منقبض نگه دارید و بعد به آن 3 ثانیه استراحت دهید. با تقویت شدن عضلات این تمرین را در حال پیاده روی، نشستن یا ایستادن ادامه دهید.

برای حصول بهترین نتیجه تنها روی عضلات لگنی تمرکز کنید و عضلات شکمی یا ران را منقبض نکنید. این تمرینات را 3 بار در روز هر بار 10 مرتبه تکرار کنید.

 

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close