پیلاتس

هر آنچه لازم است در مورد پیلاتس ، قبل از اولین جلسه کلاس بدانید

پیلاتس چیزی جز یک برنامه تناسب اندام نیست و شامل ورزشی با حرکات آهسته و کنترل شده است که به تقویت عضلات، افزایش استقامت بدنی و تثبیت وزن کمک می‌کند. نام این ورزش از روی نام خالق آن جوزف پیلاتس در سال 1920 در آلمان گرفته شده است او این ورزش را برای رقصندگان آسیب دیده ابداع کرد. در مقالات قبلی در رابطه با یوگا صحبت کرده بودیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه پیلاتس میز صحبت کنیم.

در کلاس پیلاتس چه اتفاقی می‌افتد؟

این موضوع بستگی زیادی به نوع ثبت نام شما دارد. اما در تمام کلاس‌های پیلاتس زیر انداز و دستگاه‌های ورزشی وجود دارد. تمرینات این ورزش را میتوان بدون دستگاه هم انجام داد اما استفاده از دستگاه گزینه‌های بیشتری را در اختیار ورزشکار قرار می‌دهد و او را بیشتر به چالش می‌کشد. در صورتی که بدون دستگاه بخواهید کار کنید به یک حلقه پیلاتس و توپ ورزشی مخصوص نیاز دارید.

پیلاتس دو سبک کلاسیک و نوین دارد و اینکه در کدام بخش ثبت نام کنید نوع تمرینات شما را متمایز می‌سازد. در سبک کلاسیک 34 حرکت دقیق هر جلسه با ترتیب مشخصی تکرار می‌شوند. در کلاس‌های مدرن اما تمرینات با رقص‌های خلاقانه ترکیب شده‌اند. در ابتدای شروع کلاس لازم است با یک سری اصطلاحات ورزشی نظیر کنترل و تعادل، تراز، منحنی C، غلتیدن و رول شدن و … آشنا شوید. مربی در مورد هر یک از این اصطلاحات به طور کامل توضیح می‌دهد و کمک می‌کند تا دقیقا متوجه آن شوید.

برای انجام این ورزش چه باید بپوشیم؟

یک شلوار استرج، سینه بند مناسب ورزشی و جوراب های مخصوص

 

اپلیکیشن مینت

چند بار در هفته باید پیلاتس انجام داد؟

برای کسب بهترین نتیجه 2 تا 3 بار تمرین در هفته لازم است.

آیا این ورزش سبب کاهش وزن می‌شود؟

آیا پیلاتس سبب کاهش وزن می شود؟

آیا پیلاتس سبب کاهش وزن می شود؟

این موضوع به مقدار فعالیت شما بستگی دارد. در مطالعه‌ای کوچک در دانشگاه پاموککاله در ترکیه، مشخص شد وزن و سایز در زنانی که هفته‌ای سه بار پیلاتس به مدت هشت هفته کار می‌کنند کاهش می‌یابد و BMI  به حد نرمال می‌رسد. زنان در این تحقیق از قبل اضافه وزن داشته و غیرفعال بودند.

اگر در حال حاضر مشغول ورزش هستید و وزن کم نمی‌کنید نیز اضافه کردن پیلاتس به تقویت عضلات کمک کرده و باعث کاهش وزن خواهد شد.

پیلاتس چه مزایای دیگری دارد؟

این ورزش سبب افزایش استقامت و انعطاف پذیری عضلات می‌شود. در مطالعه‌ای که مشروح نتایج آن در مجله پزشکی ورزشی و آمادگی جسمانی منتشر شد نشان داد پس از تنها هشت هفته تمرین پیلاتس، انعطاف پذیری بدنی افراد بالاتر می‌رود و به تقویت عضلات کمر کمک می‌کند.

ورزش پیلاتس با چه عوارضی همراه است؟

در کل این ورزش بسیار ایمن و بی خطر است. با این وجود اگر آسیب دیدگی خاصی دارید بهتر است در رابطه با آن با مربی صحبت کنید. اگر باردارید می‌توانید در کلاس‎های معمول پیلاتس شرکت کنید اما برای پیشگیری از بروز هر نوع آسیبی بهتر است در مورد این موضوع مربی را باخبر کنید. اگر باردار هستید می توانید سراغ ورزش هایی مانند یوگا نیز بروید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله یوگا در بارداری را مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *