رابطه دهانی

هر آنچه در مورد رابطه جنسی دهانی باید بدانید

تمامی زوج ها در طول رابطه زناشویی خود حداقل یک بار رابطه جنسی دهانی را تجربه می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با نکات کلی که در مورد این نوع رابطه باید بدانید بنویسیم.

پیش از هرچیز اشاره به چند نکته ضروری است:

  • رابطه جنسی دهانی نیز یک نوع رابطه جنسی واقعی محسوب می‌شود گرچه شاید میزان لذت آن از دخول کمتر باشد.
  • هر شخصی بوی طبیعی خاص به خود را دارد اما بهتر است قبل از آغاز رابطه خود را بشویید و خشک کنید. هرگز از خوشبوکننده ها برای این ناحیه استفاده نکنید.
  • مادامی که فردی در سلامت کامل باشد اندام تناسلی او نیز بدبو نخواهد بود گرچه نوع مواد غذایی دریافتی می‌تواند تا حدی بر بوی بدن و بوی ناحیه تناسلی تاثیر بگذارد. پس اگر قرار است رابطه دهانی برقرار کنید تا جای ممکن از خوردن سیر، پیاز و کلم خودداری کنید. در عوض مصرف موادی همچون آناناس، پاپایا، جوزهندی، دارچین و کرفس سبب خوشبویی می‌شود.
  • در رابطه با شکل رابطه از همسر خود سئوال کنید.

رابطه جنسی دهانی و بیماری‌های مقاربتی

این نوع رابطه شاید منجر به بارداری نشود اما می‌تواند سبب ابتلا به بیماری‌های عفونی جنسی یا همان بیماری های مقاربتی شود. هر نوع تماس پوست به پوست که سبب آلوده شدن ترشحات بدن شود می‌تواند زمینه‌ساز انتقال بیماری‌های آمیزشی باشد. در نتیجه رابطه جنسی معمول، مقعدی یا دهانی همگی زمینه‌ساز انتقال این دست بیماری‌ها هستند.

در این نوع رابطه، احتمال انتقال این بیماری‌ها به جنین در دوران بارداری صفر است. از جمله بیماری‌های عفونی جنسی که از رابطه جنسی دهانی نیز قابل انتقالند می‌توان به بیماری های زیر اشاره کرد:

برخی بیماری‌های عفونی جنسی علامت‌دار نیستند اما در صورتی که با علامتی همراه شوند ممکن است دچار گلودرد، زخم یا زگیل در دهان و حلق یا تورم غدد لمفاوی شوید.

 

اپلیکیشن مینت

در صورتی که این نوع از رابطه را نیز دارید؛ بهتر است از نظر بیماری‌های مقاربتی بررسی شوید. اگر زخم یا ناهنجاری در دهان دارید حتما در رابطه با آن با دندانپزشک‌تان صحبت کنید و فراموش نکنید برخی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی می‌تواند سبب سرطان دهان شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close