تقویم تخمک گذاری مینت

ماشین حساب و تقویم تخمک گذاری مینت و انتخاب جنسیت فرزند به کمک آن

چنانچه در دوران اقدام به بارداری به سر می برید، احتمال چند سوال برایتان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. اینکه چطور زمان تخمک گذاری را مشخص کنید و اینکه آیا می توان به کمک آن جنسیت فرزندمان را خودمان انتخاب کنبم یا خیر؟ در این مقاله ماشین حساب و تقویم تخمک گذاری مینت را معرفی می کنیم که به کمک این اپلیکیشن می توانید پاسخ سوالات را به راحتی بگیرید.

تقویم تخمک گذاری مینت و تشخیص دقیق ترین زمان تخمک گذاری

اپلیکیشن مینت

اپلیکیشن مینت

به کمک تقویم تخمک گذاری مینت، می توانید سیکل قاعدگی خود را شبیه سازی کنید و به کمک آن، بازه تخمک گذاری را مشخص کنید. با پاسخ دادن به این سه سوال ماشین حساب تخمک گذاری مینت، سیکل قاعدگی خود را شبیه سازی می کنید:

  • متوسط طول سیکل قاعدگی
  • متوسط طول دوران خونریزی قاعدگی
  • تاریخ آخرین پریود

همانطور که در شکل بالا می بینید، بازه آبی رنگ نشان دهنده دوران تخمک گذاری است که دایره کمرنگ میانه آن نیز به معنای بیشترین شانس آزاد سازی تخمک در این روز است. همچنین زمانی که وارد این دوران می شوید، اپلیکیشن مینت برایتان یاداور ارسال می کند و می توانید از ورود به دوران تخمک گذاری اطلاع پیدا کنید.

آیا می توان به کمک زمان تخمک گذاری، جنسیت فرزندمان را خودمان انتخاب کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری، در کنار چند روش علمی دیگر تا 75% امکان پذیر است. 25% مابقی نیز به مسائل ژنتیکی و وراثت مرتبط است که کاری برای آن نمی توان انجام داد. اما با رعایت چند راهکار علمی تا حدود زیادی می توانید در انتخاب جنسیت فرزند آینده‌تان تاثیر گذار باشید. این راهکارها عبارتند از:

اپلیکیشن مینت

  • تنظیم زمان رابطه با توجه به تخمک گذاری
  • تغذیه هدفمند
  • میزان قلیایی یا اسیدی بودن محیط واژن
  • میزان قلیایی یا اسیدی بودن خون زوجین

اما در عمل چه اتفاقی می افتد؟

اگر بخواهیم بطور خلاصه توضیح دهیم، دو نوع کروموزوم وجود دارد، کروموزوم x و کروموزوم y. تخمک تنها کروموزوم x دارد و اسپرم ممکن است کروموزوم x یا y داشته باشد. اسپرم هایی که کروموزوم y را دارند، نسبت به اسپرم هایی که کروموزوم x دارند، حساس تر، آسیب پذیر تر و ضعیف تر بوده و بطور کلی سریع تر از بقیه از بین می روند و یا توانایی لقاح را از دست می دهند.

بنابراین با توجه به حساس بودن کروموزوم y، هماهنگی زمان تخلیه اسپرم در محیط واژن و آزاد سازی تخمک بسیار مهم است. به همین دلیل تنظیم زمان رابطه با توجه به تخمک گذاری، اهمیت زیادی در تعیین جنسیت فرزند را دارا است.

برای تعیین جنسیت چگونه زمان رابطه را با توجه تخمک گذاری تنظیم کنیم؟

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

به کمک این نمودار بخش تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری ماشین حساب و تقویم تخمک گذاری مینت می توانید زمان رابطه‌تان را با توجه به جنسیت دلخواه فرزندتان تنظیم کنید و همچنین می توانید به کمک راهکارهایی که در این بخش ارائه شده، سه عامل دیگر، یعنی تغذیه هدفمند و اسیدی یا قلیایی بودن محیط واژن و خون را رعایت کنید و تا حدود زیادی در تعیین جنسیت فرزند آینده تان تاثیر گذار باشید.

برای دسترسی به این بخش کافیست اپلیکیشن و تقویم تخمک گذاری مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، به بخش دکتر مینت مراجعه کنید و قسمت راهکارهای تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری را انتخاب کنید و راهکارهای آن را به دقت و با توجه به نمودار ارائه شده، رعایت کنید. دانلود اپلیکیشن

اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *