نحوه استفاده از کانسیلر

20 نکته برای نحوه استفاده حرفه ای از کانسیلر

اگر شما هم مثل بسیاری از خانم‌ها گمان‌ می‌کنید کانسیلر از لوازم آرایشی بی استفاده در کیف آرایش است که نهایتا‌ می‌توانید از آن برای پوشاندن سیاهی دور چشم یا لک پوستی‌تان استفاده کنید در اشتباهید. در این مقاله 20 نکته آرایشی را به شما آموزش‌ می‌دهیم که‌ می‌توانید نحوه استفاده حرفه ای از کانسیلر را یاد بگیرید.

نکته شماره 1: زیر چشم‌تان با کانسیلر یک مثلث بکشید

نحوه استفاده صحیح از کانسیلر

نحوه استفاده صحیح از کانسیلر

یکی از اشتباهات رایج در نحوه استفاده از کانسیلر زیر چشم این است که خانم‌ها بجای کشیدن یک مثلث برعکس با کانسیلر، تنها زیر چشم یک خطر پر رنگ‌ می‌کشند. این موضوع بجای آنکه سبب محو شدن تیرگی زیر چشم شود تنها ناحیه‌ای روشن را به وجود‌ می‌آورد که مرکز توجه‌ می‌شود. نحوه استفاده درست از کانسیلر زیر چشم باید قاعده مثلت زیر چشم و نوک آن به سمت گونه‌تان باشد.

نکته شماره 2: اول از فاندیشن استفاده کنید

اکثر خانم‌ها در اولین قدم آرایش، از کانسیلر استفاده‌ می‌کنند در صورتی که این کار اشتباه است و اگر بجای فاندیشن اول از این وسیله آرایشی استفاده کنید در مرحله بعد به دنبال استفاده از فاندیشن و کرم پودر تمام کانسیلر پاک‌ می‌شود. اگر اهل آرایش نیستید و تنها از کانسیلر استفاده‌ می‌کنید این موضوع مشکلی ندارد اما اگر قصد آرایش کامل دارید با فاندیشن شروع کنید.

نکته شماره 3: قبل از سایه زدن کانسیلر به پلکتان بزنید

استفاده از کانسیلر روی پلک ها

استفاده روی پلک ها

برای پیشگیری از چروک شدن و افتادگی پلک بعد از سایه زدن کافی است ابتدا کمی کانسیلر پشت پلکتان بمالید و با خیال راحت سایه اسموکی بزنید.

 

اپلیکیشن مینت

نکته شماره 4: برای پوشاندن جوش‌ها از کانسیلر سبز استفاده کنید

اگر از کانسیلر همیشگی روی جوش‌ می‌زنید و تفاوتی حس نمی‌کنید این بار نوع سبز آن را امتحان کنید. مقداری از آن را با گوش پاک کن دقیقا روی جوش بزنید و به اطراف پخش نکنید. بعد از کانسیلر معمولی در اطراف جوش استفاده کنید تا محو شود و در نهایت روی آن پنکیک استفاده کنید.

نکته شماره 5: از کانسیلر روی بدنتان بزنید

این وسیله آرایشی تنها مخصوص صورت نیست و از آن روی سینه و کمر برای ایجاد سایه روشن‌ می‌توانید استفاده کنید. به ترتیب اول از کانسیلر و بعد پودر استفاده کنید و اینکار را به فاصله هر 5 دقیقه تا جایی تکرار کنید که به نتیجه دلخواه برسید.

نکته شماره 6: اگر کانسیلر نداشتید از فاندیشن کمک بگیرید

اگر در شرایطی بودید که نیاز بود جوش یا لکی را پوشش دهید ولی کانسیلر نداشتید از کرم پودر یا فاندیشن استفاده کنید. نکته مهم اینجاست که فاندیشن را روی لک بزنید و صبر کنید تا کمی بماسد و خشک شود بعد اطراف آن را محو کنید. اگر صبر نکنید و به محض زدن کرم پودر به دنبال محو آن روی پوست باشید به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

نکته شماره 7: زیر ابرویتان را هایلایت کنید

هایلایت زیر ابرو به کمک کانسیلر

هایلایت زیر ابرو

اگر سایه روشن همراه ندارید‌ می‌توانید به کمک کانسیلری که یک پایه از پوست‌تان روشن تر است، استخوان زیر ابرو را برجسته تر نشان دهید. در این شرایط چشمان شما شاداب تر و سرزنده تر به نظر‌ می‌رسد.

نکته شماره 7: زیر چشم را با کانسیلر پوشش دهید

پوشاندن زیر چشم به کمک کانسیلر

پوشاندن زیر چشم

اگر زیر چشمان‌تان بیش از اندازه طبیعی تیره است با کمک کانسیلر هلویی یا نارنجی آن را بپوشانید. برای پوشاندن از انگشت حلقه استفاده کرده و آن را را با ضربات آرام زیر چشم بزنید. بهترین انگشت برای این کار انگشت حلقه است زیرا قدرتش به نسبت کمتر از سایر انگشتان است و‌ میزان فشار درست را به زیر چشم برای این منظور وارد‌ می‌کند.

نکته شماره 9: با ترکیب رنگ‌ها آشنا شوید

بهتر است اگر‌ می‌خواهید آرایش زیبایی داشته باشید کمی با رنگ‌های اصلاحی آشنا شوید. گرچه انتخاب رنگ‌های اصلاحی به رنگ پوست شما بستگی دارد اما به طور کل‌ می‌توان گفت کانسیلر صورتی کم رنگ برای پوشاندن پوست رنگ پریده یا لک‌های روشن آبی رنگ است.  نوع هلویی مناسب لک‌هایی به رنگ آبی یا بنفش است و روی پوست نه روشن و نه تیره خوب جواب‌ می‌دهد. انواع صورتی-نارنجی یا گلبهی برای لک‌های تیره یا پوشش دهی پوست تیره مناسب است. رنگ زرد نیز برای رنگ‌ پوست‌های زیتونی یا برنزه و استفاده زیر سایه‌های بنفش یا رنگ‌های تیره تر ایده‌ال است. کانسیلر سبز نیز برای خنثی کردن قرمزی کاربرد دارد و در نهایت بنفش کم رنگ بهترین کمک برای پوشاندن تن زرد است.

نکته شماره 10: کرم دور چشم، هایلایتر و کانسیلر را برای پوشاندن پف چشم با هم مخلوط کنید

اگر چشمان پف کرده یا خسته دارید کانسیلر و کرم دور چشم و هایلایتر را با هم ترکیب کرده و آن را زیر ابرو بمالد. به این ترتیب چشم‌ها بازتر و شاداب تر به نظر‌ می‌رسند.

نکته شماره 11:

نحوه استفاده صحیح از کانسیلر

نحوه استفاده صحیح از کانسیلر

بعد از اینکه کالسیلر را به اطراف چشم مالیدید برای طبیعی تر شدن جلو آن دستمال کاغذی را یک لایه کرده و آرام روی آن فشار دهید تا چربی اضافه آن گرفته شود.

نکته شماره 12: ایرادات خط چشم را بپوشانید

رفع ایرادات خط چشم به کمک کانسیلر

رفع ایرادات خط چشم

اگر حین خط چشم کشیدن دست‌تان لرزید از یک قلموی باریک استفاده کنید. آن را به کانسیلر آغشته کرده و خطای آرایشی را پوشش دهید.

نکته شماره 13: از کانسیلر به عنوان خط لب استفاده کنید

استفاده از کانسیلر به عنوان خط لب

استفاده به عنوان خط لب

از این وسیله آرایشی برای خط کشیدن دور لب استفاده کنید. بعد از آن از اینکه چقدر لب‌ها زیباتر و برجسته تر به نظر‌ می‌رسند به وجد‌ می‌آیید.

نکته شماره 14: لب‌ها را برجسته کنید

برجسته کردن لب ها

برجسته کردن لب ها

برای برجسته کردن لب‌ می‌توان قسمت‌ میانی لب را با کانسیلر روشن بپوشانید و بعد آن را با انگشت به اطراف محو کنید و در نهایت از برق لب روی آن استفاده کنید.

نکته شماره 15: فرم لب‌ها را تغییر دهید

نحوه استفاده از کانسیلر برای تغییر فرم لب ها

نحوه استفاده از کانسیلر برای تغییر فرم لب ها

برای تغییر شکل لب‌ها، لب را به طور کامل با کانسیلر پوشش دهید و بعد با کمک خط لب، خط جدیدی دور لب بکشید و از رژلب برای پر کردن آن استفاده کنید.

نکته شماره 16: خط ابرو را مشخص کنید

برای مشخص کردن کمان ابرو‌ می‌توانید بالا و پایین کمان ابرو را با کانسیلر روشن تر از پوست‌تان خط بکشید و با کمک انگشت محوش کنید.

مشخص کردن خط ابرو

مشخص کردن خط ابرو

نکته شماره 17: با دو رنگ کانسیلر صورت را گریم کنید

برای کانتورینگ صورت و ایجاد سایه روشن‌ می‌توانید از دو رنگ کانسیلر کمک بگیرید. یک رنگ باید دو شماره از رنگ پوست‌تان تیره تر و دیگری دو شماره روشن تر باشد. از رنگ روشن تر روی نقاطی از چهره که نور را بیشتر منعکس‌ می‌کند مثل تیغه بینی، بین ابروها و روی گونه‌ها و از رنگ تیره تر روی فک و پیشانی استفاده کنید. بعد به کمک فرچه تمیز آنها را در هم محو کنید تا صورت‌تان زیباتر به نظر برسد.

نکته شماره 18: استخوان ترقوه را برجسته تر کنید

استفاده از کانسیلر برای برجسته کردن استخوان سینه

استفاده برای برجسته کردن استخوان سینه

همانند آنچه در عکس‌ می‌بینید بالا و پایین استخوان ترقوه را با کانسیلر تیره‌تر و‌ میان آن را با رنگ روشن‌تر پوشش دهید و بعد با فرچه در هم محوشان کنید تا استخوان سینه زیباتر به نظر برسد.

 

 

نکته شماره 19: مرطوب کننده خود را با کانسیلر مخلوط کنید

مقداری کانسیلر مایع به مرطوب کننده خود بیافزاید تا پوست‌تان شاداب تر و مرطوب تر از همیشه به نظر برسد.

نکته شماره 20: نترسید و مواد را با هم مخلوط کنید

برای آنکه ظاهر پوست زیبا شود باید فرمول مخصوص به پوست خود را بیابید پس نترسید و محصولات و انواع کانسیلرها را با هم ترکیب کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *