آموزش کشیدن خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم حرفه ای سال 2020

خط چشم باعث می‌شود چشم‌ها درشت تر به نظر برسند و حتی فرم چشم‌ها را می‌تواند اصلاح کند. اگر تا بحال خط چشم نکشیده‌‌اید با کمی تمرین در اینکار ماهر می‌شوید. در این مقاله آموزش کشیدن خط چشم حرفه ای سال 2020 را با کمک انواع خط چشم های موجود خواهید دید. در مقالات قبلی نیز در رابطه سایر تکنیک های آرایشی مانند نحوه استفاده از کانسیلر، انتخاب تونر، میسلار واتر و … صحبت کرده ایم؛ که می توانید به آن ها مراجعه کنید.

انواع خط چشم های آرایشی

آموزش کشیدن خط چشم با خط چشم مدادی

آموزش کشیدن خط چشم با خط چشم مدادی

آموزش کشیدن خط چشم با خط چشم مدادی

خط چشم‌‌‌های مدادی ظاهری طبیعی و زیبا در چشم ایجاد می‌کند و به کاربردن‌شان نیز ساده است زیرا همانند سایر مدادها در دست گرفته می‌شوند و می‌توان از آنها استفاده کرد. اگر مداد را با فشار کم روی پلک بکشید نمایی طبیعی و سایه مانند ایجاد می‌کند و اگر فشار بیشتری اعمال کنید خط چشم پر رنگ و دودی می‌شود. در عین حال برخلاف خط چشم‌‌‌های مایع که ممکن است وارد چشم شده و سوزش ایجاد کنند، ترکیباتش وارد چشم نمی‌شود.

  • خط چشم‌‌‌های مایع به دو شکل ماژیکی و قلمویی در بازار موجودند. برای بکارگیری آنها کافی است خطی بکشید و هر جایی که خالی افتاد را با قلمو پر کنید. به کمک این نوع خط چشم‌ها انواع خط‌‌‌های ظریف یا ضخیم و انواع مدل‌‌‌های خط چشم را می‌توانید ترسیم کنید.
آموزش کشیدن خط چشم با خط چشم مایع

آموزش کشیدن خط چشم با خط چشم مایع

  • خط چشم‌‌‌های ژلی انواعی هستند که با قلمویی جداگانه به فروش می‌رسند و استفاده از آنها ساده است. این محصول مناسب کشیدن خط چشم گربه‌ای است و نکته مهم اینجاست که بعد از هر بار استفاده باید قلمو را بشویید تا سبب عفونت چشم نشود.
آموزش کشیدن خط چشم ژلی

آموزش کشیدن خط چشم ژلی

چطور خط چشم بکشم؟

روش استفاده از خط چشم مایع

  • آن را تکان دهید تا ترکیبات آن با هم خوب مخلوط شوند. در آن را باز کرده و قلمو را بیرون بکشید. اگر سر قلمو مقدار زیادی مایع دارد سر قلمو را به لبه ظرف بکشید تا اضافات آن گرفته شود.
  • از وسط پلک بالا شروع کرده و قلمو را از وسط به سمت گوشه چشم بکشید و سعی کنید قلمو تا جای ممکن به لبه و محل رویش مژه نزدیک باشد. سپس از گوشه داخلی چشم خط را به سمت وسط پلک کشیده و دو لبه خط را به هم برسانید.
  • حالا به خطی که کشیده‌‌اید نگاه کنید و اگر نقصی وجود دارد آن را اصلاح کنید. اگر فضایی بین خط کشیده شده و مژه خالی مانده پرش کنید. اگر به اشتباه خطی کشیده شده است، به کمک گوش پاک کن مرطوب آن پاک کنید. کافی است کمی گوش پاک کن را در کرم زده و روی آن ناحیه فشار دهید و به آرامی بکشید تا خط اشتباه پاک شود.
  • اگر دوست دارید خط چشم‌تان دنباله داشته باشد در انتها می‌توانید برای آن دنباله بکشید. دنباله بر حسب مدل خط چشمی که انتخاب می‌کنید می‌تواند کوتاه یا بلند باشد. می‌توانید از یک کارت ویزیت برای کشیدن خطی صاف کمک بگیرید. کارت را لبه بیرونی چشم‌تان بگذارید و بالای آن در امتداد خط چشم خط بکشید. از نوار چسب هم می‌توانید برای این منظور استفاده کنید. نوار چسب را طوری بچسبانید که گوشه بیرونی چشم را به انتهای دنباله ابرو وصل کند و در امتداد آن دنباله کوتاه یا بلند بکشید.

روش استفاده از مداد چشم

برای کشیدن خط با مداد چشم ابتدا مداد را بتراشید. نوک تیز مداد باعث می‌شود خط چشم زیباتری داشته باشید. اگر می‌خواهید خط چشم ضخیم و سایه مانند خلق کنید بهتر است نوک مداد تیز نبوده و گرد باشد. برای تیز کردن نوک مداد از مداد تراش استفاده کنید و برای گرد کردنش کافی است نوک مداد را روی دستمال کاغذی حرکت دهید.

نوک مداد خود را بر حسب نوع خط چشمی که دوست دارید داشته باشید باید به حرارت مناسب برسانید. اگر نوک مداد سفت است کمی به آن با سشوار حرارت دهید. اگر نوک مداد نرم شده کمی آن را خنک کنید. می‌توانید برای 10 دقیقه آن را در فریزر قرار دهید. مداد سفت و خشک، خط چشم کم رنگ تری می‌دهد و مداد چشم نرم خط پر رنگ تری ایجاد می‌کند.

 

اپلیکیشن مینت

برای کشیدن خط، دست چپتان را بالا سر برده و گوشه بیرونی چشم را به بیرون بکشید. آرنج دست راست‌تان را روی یک صندلی قرار دهید تا لرزشی نداشته باشد و بعد با بستن پلک از بیرون به داخل خط بکشید.

از خط‌های کوتاه و بریده برای کشیدن خط چشم استفاده کنید. می‌توانید روی خط چشم اصلی از رنگ‌‌‌های دیگر هم کمک بگیرید تا خط چشم را برجسته تر و بزرگتر نشان دهید.

هر چه خط چشم شما به خط مژه نزدیک تر باشد خط چشم طبیعی تر به نظر می‌رسد. پس سعی کنید برای طبیعی جلو دادن خط چشم آن را باریک و کنار خط رویش مژه بکشید.

برای زیباتر شدن می‌توانید از یک سایه طبیعی مثلا بژ یا قهوه‌ای برای محو کردن خط چشم استفاده کنید.

همانند خط چشم روی پلک بالا می‌توانید خطی زیر چشم هم بکشید. برای رسم این خط دست چپتان را زیر چشم گذاشته و کناره آن را به بیرون بکشید. هر چه خط چشم زیرین را بلندتر بکشید چشم کوچکتر به نظر می‌رسد. برای زیباتر شدن بهتر است دنباله خط چشم پایین نصف خط چشم بالایی باشد. می‌توانید روی خط چشم از سایه یا مداد قهوه‌ای نیز برای طبیعی تر شدن خط زیر چشم استفاده کنید

روش استفاده از ژل چشم

ژل خیلی سریع خشک می‌شود. پس بعد از باز کردن در ظرف فورا یک سمت قلمو را به آن آغشته کرده و سریعا خط چشم را بکشید. اگر احساس کردید ژل خشک شده کمی به آن گرما دهید. گرم کردن ظرف در کف دست معمولا کفایت می‌کند.

برای کشیدن خط چشم، از گوشه بیرونی و از گوشه درونی به سمت وسط، قلمو را حرکت دهید. بعد چشم را باز کرده و قسمت‌‌‌های خالی را پر کنید.

می‌توانید خط بالای خط چشم را با کمی سایه محو کنید تا طبیعی تر و زیباتر به نظر برسد.

چطور از سایه استفاده کنیم؟

برای سایه زدن باید ابتدا پایه آرایشی یا بیس داشته باشید. برای این منظور از یک سایه خنثی کمک بگیرید و آن را سراسر پلک بکشید. سپس از یک سایه کمی پر رنگ تر استفاده کرده و روی پلک را با آن پوشش دهید. از یک فرچه یا پد تمیز برای محو سایه‌ها در هم استفاده کنید.

در مرحله بعد از سایه‌ای تیره تر در گوشه بیرونی چشم استفاده کنید. هر چه بیرون تر می‌روید رنگ سایه باید تیره تر شود تا سایه دودی داشته باشید.

برای آنکه چشم‌ها زیباتر شوند می‌توان کمی سایه براق تر و روشن تر در میانه پلک اضافه کرد.

مرحله آخر کشیدن خط چشم است. اگر از خط چشم ژلی استفاده می‌کنید مطمئن شوید که قلمو تمیز است و توده سایه به سر آن نچسبیده است.

در نهایت دنباله خط چشم را تا جایی که دوست دارید ادامه دهید.

بعد از اتمام کشیدن خط چشم می‌توان از ریمل یا مژه مصنوعی استفاده کرد. هر دوی این محصولات به درشت تر و زیبا به نظر رسیدن چشم‌ها کمک می‌کنند. قبل از ریمل زدن می‌توانید از فر مژه هم استفاده کنید تا به مژگان‌تان حالت دهید. گرم کردن فرمژه با سشوار باعث می‌شود مژه‌ها سریع تر و راحت تر حالت بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close