میزان نرمال رابطه جنسی زوجین

برای این سئوال هیچ جواب مشخصی وجود ندارد. بسیاری از مسایل از جمله سن، سلامت، استرس، خلقیات و میل جنسی در میزان  نرمال رابطه جنسی تاثیرگذار است.

فواید رابطه جنسی زوجین

داشتن یک رابطه جنسی سالم باعث می‌شود روابط بین زوجین مستحکم تر شود و روابط سالم تری بین آنها شکل بگیرد. از سوی دیگر رابطه جنسی فوایدی برای سلامت داشته و می‌تواند سبب بهبود خلق و خو، کاهش فشارهای عصبی، تقویت سیستم ایمنی، کاهش فشار خون، کاهش درد و کاهش احتمال بروز بیماری‌های قلبی شود. به عبارت ساده تر تنها زوجین هستند که می‌توانند تشخیص دهند میزان طبیعی و نرمال رابطه جنسی برای هر دوی آنها چقدر است.

بررسی‌های پژوهشگران نشان داده است داشتن رابطه جنسی مرتب حتی بیش از پول می‌تواند سبب احساس خوشبختی در روابط زوجین شود. اکثر زوج‌ها به طور طبیعی و میانگین یک بار در هفته رابطه جنسی دارند که این موضوع سبب افزایش احساس نزدیکی بین زوجین شده و به آنها این احساس را منتقل می‌کند که روابط جنسی سالم و فعالی دارند. روابط جنسی برخلاف تصور بسیاری از افراد هرگز دچار روزمرگی نمی‌شود و همیشه برای زوجین جدید و لذت بخش است.

میزان نرمال رابطه جنسی و رضایت از آن

جالب است بدانید زوجینی که بیش از یک بار در هفته نزدیکی می‌کنند احساس رضایت و شادی بیشتری در مقایسه با زوجینی دارند که به طور میانگین یک بار در هفته مقاربت دارند.

 

اپلیکیشن مینت

بسیاری از زوج‌ها گمان می‌کنند رابطه جنسی روی رضایت جنسی آنها تاثیرگذار است اما تاثیری در شادی آنها در زندگی ندارد. جالب است بدانید که از نظر 90 درصد زوجین رابطه جنسی خوب روی کیفیت زندگی مشترک تاثیر دارد و از نظر 50 درصد زوجین گرچه رابطه جنسی لذت بخش است اما برای داشتن یک رابطه خوب الزامی نیست. در عین حال طبق آمار 50 درصد مردان و دو سوم زنان از ناکافی بودن روابط جنسی خود گله دارند.

نگاهی به عوامل دخیل در روابط جنسی

سن و سلامت از عوامل اصلی دخیل در برقراری روابط جنسی هستند. با افزایش سن مشکلات جنسی بروز می‌کند که از آنجمله می‌توان به اختلالات نعوظ، کم میلی یا بی میلی جنسی، اضطراب و اختلالات انزالی اشاره کرد.

اهمیت کیفیت و کمیت روابط جنسی

کیفیت روابط جنسی از کمیت آن مهم تر است. در حالی که جنبه‌های جسمی روابط جنسی برای مردان مهم است زنان از روابط احساسی طی آن لذت می‌برند. در طول رابطه جنسی در مورد مسایلی که سبب لذت طرف مقابل از رابطه می‌شود صحبت کنید. اگر از میزان روابط راضی نیستید از طرف مقابل بخواهید تعداد دفعات مقاربت را افزایش دهد و در کنار نزدیکی به برقراری ارتباط و گفت و گو با هم نیز ادامه دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close