چگونه تونر مناسب پوست خود را بیابیم؟

اکثر مردم نمی‌دانند که آیا لازم است از تونرها استفاده کنند یا خیر یا اینکه اصلا تونر چیست.در توصیف تونرها باید گفت به منظور پاک کردن صورت پیش از استفاده از مرطوب کننده‌ها‌ می‌‌توان از تونرها برای پاک کردن آلاینده‌ها و روغن و مابقی آرایش و متعادل کردن ph پوست کمک گرفت. این موارد به کنترل آکنه نیز کمک‌ می‌کنند. به عبارت ساده‌تر مایع تونر پوست را کاملا تمیز کرده ، سلول‌های مرده را از روی پوست برمی‌دارد و با تمیز کردن و بستن منافذ باز پوستی برای پوست‌های مستعد آکنه مفیدند.

تونرها با ترکیبات قابض پوستی چه تفاوتی دارند؟

عمده تفاوت‌ میان این دو وجود الکل است. گرچه برخی تونرها هم حاوی الکلند اما فرمول‌های بدون الکل آنها نیز موجود است. تونرهای بدون الکل مسلما برای پوست مناسب تر از ترکیبات قابض الکل دار هستند. بر خلاف قابض‌ها از تونرها‌ می‌توان به طور روزانه استفاده کرد. ترکیبات قابض در کوچک کردن منافذ پوست همانند تونرها موثرند اما ترکیبات حاوی الکل بویژه در افرادی که پوست حساسی دارند، پوست را خشک‌ می‌کنند. از جمله ترکیبات محصولات قابض کننده پوست‌ می‌توان به لوسیون کالامین، سرکه مقطر، نیترات نقره  و روغن فندق اشاره کرد. از این ترکیبات بهتر است بعد از گزیدگی حشرات، عفونت‌های قارچی و تحریکات جزئی پوست استفاده کنید.

چطور تونر مناسب پوستمان را بیابیم؟

 • در درجه اول یک تونر بدون الکل انتخاب کنید. برای سایر ترکیبات باید به نوع پوست توجه داشته باشید.
 • اگر پوست مستعد آکنه دارید تونر بدون الکل حاوی اسید آلفا هیدروکسی انتخاب کنید که مانع از پوسته پوسته شدن پوست میشود و آن را تمیز و درخشان‌ می‌کند. ph متوسط این نوع تونرها برخلاف ترکیبات تحریک کننده‌ای همانند رتینوئیدها مناسب پوست‌های حساس است.
 • در پوست مستعد آکنه تونر حاوی اسید سالیسیلیک هم‌ می‌تواند مفید باشد گرچه این ترکیب برای پوست‌های حساس توصیه نمی‌شود.
 • برخی تونرها حاوی روغن‌ها و عصاره‌های گیاهی‌اند اما با وجود طبیعی بودن مناسب پوست‌های حساس نیستند.

چگونه از تونرها استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از تونر

نحوه استفاده از تونر

اگر پوست حساسی دارید ابتدا با پاک کننده‌های ملایم پوست‌تان را تمیز کنید. پاک کننده صورت نباید حاوی سدیم لوریل سولفات و اسانس باشد. بعد از آن به کمک پنبه یا پدهای آرایشی از تونر بدون الکل استفاده کنید و آن را آرام روی صورت بمالید و اجازه دهید به آرامی خشک شود. اگر پوست چرب یا مختلط دارید از تونر بدون الکل در روز و شب استفاده کنید اما اگر پوست‌تان خشک و حساس است تنها یک بار از تونرها استفاده کنید و بعد از پاک کردن صورت با تونر از مرطوب کننده‌ها کمک بگیرید.

هر آنچه باید در مورد پاک کننده‌ها و تونرها بدانید

 • افرادی که پوست‌های حساسی دارند در اثر استفاده از محصولات پاک کننده پوست، دچار واکنش‌های آلرژیک‌ می‌شوند.
 • برای داشتن پوستی زیبا و جوان مهم است که از چه نوع پاک کننده‌ای استفاده‌ می‌کنید. تونرهای بدون صابون و بدون الکل مناسب پوست‌های حساسند و نه تنها به آن لطمه نمی‌زنند بلکه‌ می‌توانند کمک کنند مواد مورد نیاز و روغن‌های تغذیه کننده بهتر وارد پوست شوند.
 • وجود برخی ترکیبات در تونرها برای پوست‌های حساس مناسب نیستند و‌ می‌توانند مشکل ایجاد کنند. از جمله این ترکیبات‌ می‌توان به سدیم لوریل سولفات که در صابون‌ها موجود است و خاصیت کف کنندگی دارد اشاره کرد.
 • بهتر است برای پوست‌های حساس تونرهای فاقد این ترکیب و فاقد عصاره‌های گیاهی را انتخاب کنید. ترکیبات گیاهی نیز گرچه به نظر طبیعی‌ می‌رسند اما بدون عارضه نیستند.
 • پس برای شب تونرهای بدون صابون و الکل را انتخاب کنید و اگر پوست حساسی ندارید صبح‌ها نیز برای شاداب شدن و آماده کردن پوست برای آرایش از همین تونرها کمک بگیرید و به یاد داشته باشید هرگز از یک پارچه زبر برای خشک کردن پوست استفاده نکنید و اجازه دهید پوست در معرض هوا خود به خود خشک شود.

6 توصیه برای افزودن تونر به آرایش روزانه

اگر دچار مشکل آکنه یا چربی صورت هستید برای پوشاندن آن بیشتر آرایش نکنید بلکه از یک تونر ملایم استفاده کنید تا با برداشتن چربی اضافه از روی پوست و حذف آلاینده‌ها و گرد و غبار به بسته شدن منافذ باز پوستی کمک کند.

 

اپلیکیشن مینت

تونرها چه فایده‌ای دارند

تونر ها چه فایده ای دارند؟

تونر ها چه فایده ای دارند؟

تونر برای فردی که پوست مستعد آکنه دارد یا افرادی که بعد از پاک کردن آرایش نیاز به محصولی برای پاک کردن مجدد و بیشتر پوست‌شان دارند یا کسانی که از ضد آفتاب استفاده می‌کنند مناسب است. از جمله مزایای استفاده از تونر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث بسته شدن منافذ باز پوستی می‌شود

برای این منظور پد را به تونر آغشته کرده و روی پوست بمالید تا با برداشتن چربی اضافه روی پوست به بسته شدن منافذ باز پوستی کمک کند.

 • ph پوست را متعادل می‎کند

پوست به طور طبیعی اسیدی است و ph خنثی بین 5 تا 6 است. صابون خاصیت قلیایی دارد و حالت اسیدی پوست را از بین می‌برد. در این شرایط پوست برای بازگرداندن خود به حالت طبیعی نیاز به تلاش بیشتری دارد و گاه چربی بیشتری ترشح می‌کند. استفاده از تونر به بازگرداندن پوست به تعادل کمک می‌کند.

 • یک لایه محافظتی ایجاد می‌کند

تونرها به بسته شدن منافذ باز پوستی بعد از شستشوی پوست کمک می‌کنند و باعث کاهش نفوذپذیری ناخالصی‌ها و آلاینده‌های محیطی می‌شوند. تونرها حتی با کلر و مواد سخت درون آب نیز مقابله کرده و آنها را از بین ببرد.

 • همانند مرطوب کننده عمل می‌کند

برخی تونرها رقیق کننده هستند و به افزایش رطوبت پوست کمک می‌کنند.

 • سبب تازه شدن پوست می‌شود

استفاده از تونر بجای شستن پوست در برخی شرایط می‌تواند مفید باشد و سبب شادابی پوست شود.

 • از رشد موهای زاید پیشگیری می‌کند

تونرها حاوی گلیکولیک اسید یا سایر اسیدهای هیدروکسی آلفا هستند و به جلوگیری از رشد موهای زاید کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close