نقطه جی و احتمال وجود آن

در سال 1950، یک پزشک آلمانی زنان و زایمان به نام ارنست گرافنبرگ یک ناحیه اروتیک خاص را معرفی کرد که در دیواره درونی و بالایی واژن قرار دارد و از آن زمان، نقطه جی موضوع بسیاری از مباحثات جنسی و علمی بوده است.

برخی زنان ادعا دارند که با تحریک نقطه جی لذت بسیار زیادی را تجربه میکنند. با این حال، دیگر خانم ها از پیدا نکردن این نقطه و اینکه ممکن است نقطه G نداشته باشند، ابراز نارضایتی داشته اند. پیدا کردن این نقطه میتواند برای زنان بسیار لذت بخش بوده و چالش جالبی را برای زوج ها به وجود آورد.

با این حال، لازم به ذکر است افرادی که نمیتوانند نقطه جی خود را بیایند یا قصد ندارند آن را پیدا کنند، باز هم میتوانند از رابطه جنسی خود لذت ببرند.

نقطه جی چیست؟

این نقطه نمونه ای از ناحیه محرک جنسی است. نقطه جی که با نام ناحیه گرافنبرگ یا نقطه گرافنبرگ نیز شناخته میشود، یک ناحیه محرک جنسی درون واژن است. ناحیه محرک جنسی ناحیه ای است که نسبت به تحریک جنسی حساس است.

 

اپلیکیشن مینت

طبق گزارشات برخی افراد، تحریک این نقطه میتواند منجر به انزال یا ترشح مایع روان کننده بسیار بیشتری حین رابطه جنسی شود. به گفته دیگران این نقطه به داشتن ارگاسم با کیفیت تر کمک کرده و باعث می شود از طریق دخول نیز به ارگاسم رسید. واکنش افراد نسبت به تحریک این نقطه متفاوت است.

برخی زنان نمیتوانند نقطه جی خود را بیابند یا باور دارند که این نقطه ندارند. برای دیگر زنان تحریک این نقطه دردناک و ناخوشایند است. به گفته برخی افراد لذت تحریک نقطه جی با دیگر محرکها تفاوت دارد.

نقطه جی کجاست؟

تجربه افراد از نقطه جی کمی متفاوت است. با این حال، تقریباً تمامی آنها گفته اند که این حساسیت را در دیواره بالایی درون واژن احساس کرده اند. این نقطه حدوداً 3-2 سانتی متر است و درون واژن قرار دارد. به گفته برخی افراد اگر این نقطه را لمس کنید، کمی برآمده است و یا برای اینکه چیزی احساس کنند باید آن را محکم فشار دهند.

عده ای دیگر گفته اند که هنگام لمس این نقطه، احساس ادرار به آنها دست داده است، ظاهراً به این دلیل که این نقطه زیر مثانه قرار گرفته است. در نتیجه شاید بهتر باشد پیش از گشتن به دنبال این نقطه، مثانه را خالی کنید.

یافتن نقطه جی

یافتن نقطه جی

یافتن نقطه G

یافتن نقطه جی نیازمند کمی آزمون و خطاست. برای بالا بردن احتمال یافتن آن، میتوانید راهکارهای زیر را انجام دهید:

  • انواع مختلف تحریکات جنسی مانند خشن، آرام، لرزشی یا ضربهای را امتحان کنید
  • از ابزارهای منحنی شکلی که برای تحریک نقطه جی طراحی شده اند، استفاده کنید
  • پوزیشن های جنسی خود را تغییر دهید تا دسترسی بهتری به این ناحیه داشته باشید
  • چندین نقطه مختلف داخل واژن را تحریک کرده و فشار دهید. سعی کنید به اینکه کدامیک لذت بخش تر هستند توجه کنید.
  • بدون حضور شریک جنسیتان، به دنبال نقطه جی بگردید.
  • از آنجایی که ممکن است این ناحیه حساس باشد و تحریک طولانی مدت باشد، بهتر است ریتم دلخواه خود را یافته و در حالتی باشید که کنترل کامل داشته باشید.

تحریک دهانه رحم چیست و آیا بی خطر است؟

تحریک دهانه رحم نوعی تحریک جنسی است که به گفته بسیاری از افراد میتواند منجر به ارگاسم های پی در پی و انزال بانوان شود.

دیگر نقاط محرک جنسی در زنان

برای اغلب زنان حساس ترین و مهم ترین ناحیه محرک، کلیتوریس است. بسیاری از زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک کلیتوریس نیاز دارند.در برخی دیگر ممکن است این نقطه به صورت غیرمستقیم کلیتوریس یا ریشه های آن که به دیواره واژن نیز میرسند را تحریک کنند.

برخی از زنان از تحریک سینه ها یا نوک پستان لذت میبرند و یا نوع خاصی از تحریک کلیتوریس یا واژن را ترجیح میدهند. هر قسمت بدن میتواند محرک جنسی باشد و واکنش هر فرد نسبت به لمس آنها متفاوت است. بحث درمورد این نقاط و تلاش برای یافتن آنها میتواند به کشف نقاط محرک و منابع لذت بخش جدید کمک کند.

راهنمایی هایی برای داشتن رابطه جنسی سالم

هیچ راهکار یا سبک جنسی خاصی وجود ندارد که برای همه مؤثر باشد.

در عوض، رابطه جنسی سالم یعنی یافتن بهترین راه ها برای لذت بردن هر دو طرف. صحبت کردن در این باره حین رابطه جنسی و پس از آن میتواند به بهبود رابطه جنسی کمک کند.

افرادی که به یافتن پوزیشن های مناسب برای تحریک نقطه جی و بالا بردن احتمال به ارگاسم رسیدن علاقه مند هستند، میتوانند روشهای زیر را امتحان کنند:

  • پوزیشن هایی را انتخاب کنید که دخول واژینال از پشت را ممکن میسازند. در زوجین، مرد باید پشت سر زن بایستد و باسن زن رو به بالا باشد. میتوانید روی چند بالش دراز بکشید.
  • بهتر است خانم کنترل بیشتری روی تحریک داشته باشد. هنگامی که خانم رو باشد، میتوانند جهت و شدت تحریک را کنترل کند و یافتن این نقطه آسان تر خواهد بود.
  • در زمان دخول، با استفاده از دست، کلیتوریس را تحریک کنید.
  • رابطه دهانی. زنانی که شریک جنسیشان تمایل دارد از طریق دهان با آنها رابطه داشته باشد، بیشتر به ارگاسم خواهند رسید. شریک جنسی میتواند از طریق دهان کلیتوریس و با استفاده از انگشتان این نقطه را تحریک کند.

پژوهش ها و نظرات اخیر

ممکن است محل قرارگیری این نقطه در زنان متفاوت باشد. نظرات دانشمندان درمورد این نقطه هنوز به نتایج کامل و جامع نرسیده است. برخی مقالات پژوهشی – که مؤلف بیشترآنها مرد هستند – اصرار دارند که نقطه جی وجود ندارد و زنانی که میگویند نقطه جی دارند، تجارب خود را به درستی تعبیر نمیکنند.

تجزیه و تحلیلی که در سال 2012 بر روی اظهارات علمی درمورد نقطه جی انجام شد، نتوانست اطلاعات جامعی را درمورد این نقطه یافته و یا محلی دقیق برای آن شناسایی کند. با این حال این پژوهش نتوانست دریابد که به عقیده بسیاری از زنان، نقطه جی وجود دارد. یک پژوهش دیگر در سال 2012 نیز به بررسی تجربه زنان از نقطه جی پرداخت. این پژوهشگران از 1804 خانم دوقلو درمورد تجربه آنها از نقطه جی سئوال پرسیدند.

56 درصد آنها گفته بودند که نقطه جی دارند. با این حال، پژوهشگران تأثیرات ژنتیک را کنترل کردند و به چنین نتیجه ای نرسیدند که دوقلوهایی که ژنهای مشترک بیشتری دارند، نقطه جی دارند. یافته های این پژوهش نشان داد که عوامل دیگری در یافتن نقطه جی، یا تعیین یک نقطه خاص به عنوان نقطه جی در زنان نقش دارند.

برداشت نهایی

برداشت پژوهشگران از یافته های این پژوهش این بود که هیچ اساس فیزیولوژیکی برای این نقطه وجود ندارد. با این حال، این نتیجه گیری به معنی نادیده گرفتن نظرات و تجارب اکثریت زنانی بود که در پژوهش شرکت کرده بودند. مقاله ای که در سال 2010 در مجله سلامت جنسی چاپ شده بود، نظرات متناقض چندین متخصص را بیان کرده است.

 

 

یکی از متخصصان ادعا دارد که این نقطه در زنان مختلف، متفاوت است و به همین دلیل است که برخی افراد میتوانند آن را بیابند در حالی که دیگران نمیتوانند. به گفته دیگر متخصصان، نقطه جی وجود ندارد. بیشتر پژوهش های علمی در تعیین محل نقطه جی ناموفق بوده اند. نمیتوان گفت که دلیل آن این است که پیدا کردن این نقطه دشوار است و یا به این دلیل است که چنین نقطه ای وجود ندارد.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از زنان مرتباً درمورد داشتن این نقطه صحبت میکنند، پژوهش هایی که ادعا دارند چنین نقطه ای وجود ندارد ممکن است در نتیجه گیری خود عجله کرده باشند. با توجه به دشواری هایی که در اندازه گیری و تعبیر تجربیات زنان از نقطه جی وجود دارد، به نظر میرسد که نقطه جی همچنان موضوع بحث متخصصان باقی بماند.

پیشنهاد مینت

افرادی که به یافتن نقطه جی علاقه مندند، برای اثبات تجارب خود به پژوهش های علمی نیاز ندارند. همچنین افرادی که نمیتوانند نقطه جی خود را بیابند، نیازی نیست به گشتن ادامه دهند. چه با وجود این نقطه و چه بدون آن، میتوان از رابطه جنسی لذت برد.

زوج ها باید در این باره با هم صحبت کنند، برنامه ها و اهداف خود را تعیین کنند و سپس مناسب ترین راهکار را برای خود بیابند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close