انزال مردان

هر آنچه لازم است در رابطه با انزال مردان بدانید

انزال به معنی رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی هنگام تحریک جنسی است. اینکه چطور این اتفاق می‌‌افتد و چطور مایع منی بالا می‌آید و به بیرون می‌ریزد و حاوی چه ترکیباتی است از سئوالات رایج است. در رابطه با این موضوع و انزال مردان در این مقاله صحبت می‌کنیم.

ترکیبات مایع منی

انزال به زمانی اطلاق می‌شود که مایع منی در هنگام ارگاسم از بیضه‌ها خارج شود. گرچه گاهی ممکن است فرد بدون رسیدن به انزال نیز دچار پیش انزالی شود. در این شرایط با برانگیخته شدن، یک یا دو قطره مایع آلکالین که در غدد کوپر تولید شده است، خارج می‌شود که اینکار سبب خنثی شدن محیط اسیدی مجرای ادراری خواهد شد.

پس از پیشاب ارگاسم سبب انزال کامل خواهد شد. گرچه همیشه نعوظ سبب انزال نمیشود، اما اگر انزال رخ دهد مایع منی وارد مجاری ادراری شده و در ابتدا با شدت و میزان بالا و بعد با حجم کم به بیرون می‌ریزد.

دلیل رنگ سفید و خامه‌ای مایع منی وجود اسپرم در آن است. 65 درصد مایع منی در هر انزال از وزیکول‌های منی و 35 درصد از پروستات می‌آید و 5 درصد از دیگر مایعات بدن تشکیل شده است.

 

اپلیکیشن مینت

انزال

در هر ارگاسم حدود 2 تا 3 میلی متر مایع منی که معادل یک قاشق چایخوری است خارج می‌شود اما گذشته از کیفیت و غلظت مایع منی که نشان دهنده تراکم اسپرم در آن است شدت پرش مایع منی هم می‌تواند متفاوت بوده و در برخی مردان به 90 سانتی متر برسد. اما اگر این جهش در شما زیاد نیست نگران نباشید چون به طور میانگین مایع منی باید بین 17 تا 25 سانتی متر جهش کند.

چندین ارگاسم متوالی

احتمال ارگاسم‌های متوالی در زنان بیش از مردان است و اکثر مردان در هر یکی-دو ساعت تنها می‌توانند یک بار انزال داشته باشند. با این حال به ندرت برخی مردان در 2 ساعت می‌توانند 2 انزال و گاه 3 تا 4 انزال را تجربه کنند.

باروری

میزان و فاصله‌ای که مایع منی جهش می‌کند هیچ تاثیری در قدرت باروری مردان ندارد و حتی میزان بسیار اندکی از مایع منی می‌تواند سبب بارداری زن شود. به همین دلیل است که حتی پیشآب هم می‌تواند سبب بارداری در خانم شود. به طورکلی در هر بار انزال، مایع منی حاوی 39 میلیون و در هر میلی متر مربع حاوی 15 میلیون اسپرم است که می‌تواند سبب بارداری شود. اما پایین‌تر بودن میزان اسپرم از این حد به معنی این نیست که فرد نمی‌تواند بارور باشد یا راهی برای افزایش باروری وجود ندارد. اگر دچار مشکلات ناباروری هستید مایع منی و غلظت اسپرم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تعداد اسپرم شمارش می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *