تاثیر ارگاسم زنان در احتمال بارداری

بدیهی است که زنان بدون رسیدن به ارگاسم نیز می‌توانند باردار شوند اما آیا  تاثیر ارگاسم زنان در احتمال بارداری را می شود نادیده گرفت؟

پاسخ این موضوع شناخته شده نیست. هدف از ارگاسم زنان هنوز مسئله‌ای پیچیده برای محققان است. در حالی که برخی معتقدند رسیدن به ارگاسم تنها بخشی از لذت جنسی برای زن است برخی دیگر معتقدند به طور حتم روشی برای کمک به باروری است.

فرضیه‌های مربوط به تاثیر ارگاسم زنان در احتمال بارداری

دو فرضیه اصلی در این رابطه وجود دارد.

فرضیه اول

بر اساس یکی از فرضیه‌ها احساس آرامش و خواب آلودگی زن بعد از رسیدن به ارگاسم می‌تواند زمینه ساز حرکت راحت‌تر اسپرم و در نتیجه افزایش احتمال باروری در زنان باشد. از سوی دیگر این موضوع هنوز مشخص نشده که آیا دراز کشیدن در پایان رابطه جنسی می‌تواند به بارداری کمک کند یا خیر. بر اساس تحقیقاتی که در زمینه درمان کمک باروری به روش IUI انجام شد ثابت ماندن و بی تحرکی افقی بعد از تلقیح می‌تواند احتمال بارداری را افزایش دهد.

 

اپلیکیشن مینت

فرضیه دوم

نظریه دیگر به این موضوع اشاره دارد که انقباضات رحمی به مایع منی که در نزدیکی دهانه رحم رسوب می‌کند، برای بالا رفتن از لوله‌های فالوپ کمک می‌کند. بر اساس نتایج یک مطالعه و اندازه گیری مایع منی دفع شده بعد از اتمام رابطه جنسی، مشخص شد ، رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان، یک دقیقه یا کمتر قبل از انزال در مردان ، می‌تواند سبب احتباس بیشتر اسپرم شود. اما ارگاسم زودتر در فاصله زمانی بیشتر از یک دقیقه قبل انزال مردان سبب احتباس کمتر اسپرم می‌شود.

اما اگر ارگاسم بعد از انزال رخ دهد چه اتفاقی میفتد؟

بر اساس مطالعات، اگر زن بعد از مرد و تا فاصله 45 دقیقه‌ای از آن به ارگاسم برسد احتباس اسپرم بالاتر از حد معمول است. این مطالعه اشاره‌ای به آمار بارداری در زنان بعد از ارگاسم نداشته است.

نظریه تکامل ارگاسم

شاید در گذشته رسیدن به ارگاسم در بارور شدن یک زن موثر بوده است اما امروزه به دلیل تکامل، دیگر اینگونه نیست. در زنان فرآیند تخمک گذاری، چه رابطه جنسی برقرار کنند و چه نکنند، اتفاق می‌افتد. اما در انسان‌های اولیه چطور؟  شاید رسیدن به ارگاسم زمینه ساز تخمک گذاری بوده است. دقیقا مشابه آنچه در برخی پستانداران می‌بینیم. در گربه سانان اگر رابطه جنسی برقرار نشود تخمک گذاری نیز وجود نخواهد داشت. تحریک کلیتورال با آزاد سازی هورمون‌ها و انقباضات عضلانی و ارگاسم همراه است. در انسان‌های اولیه شاید همین تحریک و ترشح هورمون‌ها زمینه ساز تخمک گذاری بوده است. اما با تکامل انسان  تخمک گذاری‌ها منظم شده و چه بسا فاصله کلیتوریس از کانال واژن نیز به همین دلیل است. البته این بدان معنی نیست که ارگاسم زن بدون هدف است اما شاید در مقایسه با قبل، از اهمیت آن کاسته شده است.

آیا بین میزان ارگاسم و پتانسیل باروری در یک زن ارتباطی وجود دارد؟

ارتباط ارگاسم و پتانسیل باروری

ارتباط ارگاسم و پتانسیل باروری

همانطور که گفته شد در این رابطه اطلاعات کمی موجود است اما بر اساس نتایج مطالعه‌ای در رابطه با میزان ارگاسم و تعداد فرزندان در زنان، که روی 8 هزار خواهر و بردار و افراد دوقلو انجام شد به اثبات رسید بین میزان دفعات ارگاسم و تعداد فرزندان ارتباط ضعیف اما معنی داری وجود دارد. اما اگر در این بین به عوامل محیطی توجه شود این راتباط از بین می‌رود. همچنین هیچ ارتباط ژنتیکی بیم میزان ارگاسم و باروری در زنان وجود ندارد. بر اساس این مطالعه توانایی یا ناتوانایی یک زن در رسیدن به ارگاسم هیچ تاثیری بر باروری‌اش ندارد.

ارگاسم زن و افزایش باروری مردانه

برقراری ارتباط جنسی طولانی‌تر و برانگیختگی جنسی قبل از انزال می‌تواند سبب افزایش تعداد اسپرم در مردان شود. بر اساس نتایج تحقیقی در همین رابطه، وقت گذاشتن مردان برای به ارگاسم رساندن زن می‌تواند سبب بهبود کیفیت مایع منی شود. تحقیق دیگری در همین رابطه روی رابطه جنسی دهانی نیز انجام شد. بر اساس این تحقیق این نوع رابطه جنسی که هم در انسان و هم در دیگر حیوانات دیده می‌شود باعث افزایش حجم مایع منی در نرها در مقاربت جنسی بعدی می‌شود.

ارتباط ارگاسم، تخمک گذاری و بارداری

صرف نظر ازتاثیر ارگاسم زنان در احتمال بارداری، بهتر است بدانید تخمک گذاری و بارداری روی ارگاسم تاثیر می‌گذارند. در روزهای قبل از تخمک گذاری سطح استروژن افزایش می‌‌یابد و این موضوع در رسیدن زن به ارگاسم نقش مهمی ایفا می‌کند. سطح بالاتر استروژن همچنین در افزایش مخاط دهانه رحم دخیل است. این مخاط محیطی ایده ال برای زنده ماندن و تحرک اسپرم ایجاد می‌کند و از سوی دیگر با لزج کردن واژن میل جنسی را افزایش می‌دهد و احتمال رسیدن زن به ارگاسم را بالا می‌برد.

در دوره تخمک گذاری و در بارداری نیز به دلیل افزایش جریان خون در ناحیه لگن احتمال رسیدن به ارگاسم بالاتر است و بسیاری از زنان در این زمان برای نخستین بار به ارگاسم می‌رسند.

این سئوال مطرح می‌شود که آیا ارگاسم در بارداری برای جنین مضر نیست؟

در پاسخ باید گفت جز در موارد خاص پزشکی که طبق توصیه متخصص برقراری رابطه جنسی منع شده است در موارد دیگر نباید نگران ارگاسم در دوران بارداری بود.

ارگاسم برای جنین بی خطر و برای سلامتی عاطفی و جسمی خانم‌ها مفید است.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close