علائم صد درصد جنین پسر

علائم صد درصد جنین پسر که باید بدانید

در باورهای قدیمی‌ برخی از عادات مادر به عنوان علائم صد درصد جنین پسر در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر با سونوگرافی جنسیت جنین با دقت بالایی انجام می‌شود. با این حال افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف ( سبک زندگی، اعتقادات، موقعیت جغرافیایی، وضعیت خانوادگی و مالی)  به این امکانات دسترسی ندارند، در این شرایط تجربیات قدیمی می‌تواند به آنها کمک کند تا جنسیت جنین را قبل از تولد حدس بزنند. برخی دیگر نیز می‌خواهند قدرت و اعتبار این علائم را به اثبات برسانند.

پس از بارداری، بدون شک اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که فرشته کوچک من دختر است یا پسر؟ در دنیای امروز برای بسیاری از والدین جنسیت جنین مهم نیست، آنها فقط کنجکاو و ذوق زده هستند و می‌خواهند شرایط را بر طبق جنسیت نوزاد مهیا کنند. اینکه چقدر این علائم صحت دارند، نیازمند پژوهش‎های علمی است. در ادامه به برخی از باورهای عمومی در این زمینه اشاره خواهد شد.

علائم صد درصد جنین پسر و برآمدگی شکم

در باور عمومی این اعتقاد وجود دارد که نوع برآمدگی شکم، جنسیت جنین را نشان خواهد داد. در این حالت گفته می‌شود اگر برآمدگی شکم به سمت پایین باشد، نوزاد احتمالا پسر است. افراد زیادی به این موضوع باور دارند، اما باید بدانید نمی‎تواند با قطعیت و شواهد علمی این موضوع را تایید کرد. برآمدگی شکم در دوران بارداری به عواملی مانند اضافه وزن، چند قلو بودن، تیپ بدنی و قدرت عضلات بستگی خواهد داشت.

برخی بر این باور هستند که تغییرات پوست مادر نیز می‎تواند از علائم صد درصد جنین پسر باشد. در این حالت مادر با آکنه در صورت و خشکی پوست دست مواجه خواهد شد. اما علم بر این باور است که اگر مادر در طول بارداری از خشکی پوست رنج می‎برد، به این دلیل است که آب کافی دریافت نکرده و از پوست خود به خوبی مراقبت نمی‌کند. برای حل این مشکل، کافی است در طول روز هشت لیوان آب بنوشید.

اپلیکیشن مینت

آیا تیره بودن رنگ ادرار از علائم صد درصد جنین پسر است؟

علائم صد درصده جنین پسر

علائم صد درصده جنین پسر

از دیگر باورهای عمومی این است که رنگ ادرار می‎تواند نشان‌دهنده جنسیت جنین باشد. مادرانی که در طول بارداری ادرار تیره دارند، احتمالا پسر به دنیا خواهند آورد. اما علم در این رابطه نظر دیگری دارد. نمی‌توان انکار کرد که با بررسی ادرار مادر، می‌توان اطلاعات مفیدی از شرایط پزشکی او را به دست آورد، اما به طور حتم جنسیت جنین را مشخص نخواهد کرد. عوامل زیادی وجود دارند که بر pH بدن تاثیر می‌گذارند که از آن جمله می‎توان به رژیم غذایی، مکمل و داروها اشاره کرد.

از اشتهای زیاد نیز به عنوان یکی دیگر از علائم صد درصد جنین پسر یاد می‎شود. در این رابطه علم، کمی با احتیاط نظر خود را بیان کرده است. شواهد علمی نشان می‌دهد زنانی که در طول بارداری اشتهای خوبی دارند، معمولا پسر به دنیا می‎آورند.

 جنین پسر و تهوع صبحگاهی

این اعتقاد وجود دارد که اگر در طی بارداری به تهوع صبحگاهی مبتلا نمی‌شوید، احتمالا جنسیت جنین پسر است. در این مورد نیز علم این اعتقاد را تایید نمی‌کند. بسیاری از زنان به تهوع صبحگاهی مبتلا نبوده‌اند و در عین حال نوزاد دختر به دنیا آورده‎اند. بنابراین نمی‎توان با قطعیت اعلام کرده که عدم وجود تهوع صبحگاهی به منزله این است که پسردار خواهید شد.

همچنین گفته می‎شود زنانی که در طی بارداری رشد موی خوبی دارند، نوزاد پسر خواهند داشت. در این رابطه باید بدانید که با حاملگی تغییرات اساسی در هورمون‌ها رخ خواهد داد. افزایش استروژن منجر به رشد مو در این دوران خواهد شد.

ضربان قلب و جنسیت جنین

قلب اولین عضوی است که در جنین شروع به شکل‌گیری و رشد می‌کند. براساس باورهای قدیمی و سنتی، ضربان قلب پایین از علائم صد درصد جنین پسر است. قلب جنین در هر دقیقه بین 120 تا 160 تپش خواهد داشت. هر گونه تغییری که در ضربان قلب بوجود می‌آید، بیشتر به سن حاملگی بستگی دارد ونمی‌توان آن را به جنسیت نوزاد نسبت داد.

داشتن پاهای سرد نیز از دیگر علائم صد درصد جنین پسر یاد شده است. علم در این رابطه فاکتورهای زیادی را دخیل می‌داند. از جمله آنها می‎توان به گردش خون ضعیف در بدن مادر، کم خونی، نوروپاتی و کم کاری تیروئید اشاره کرد.

برخی دیگر نیز بر این باور هستند که تمایل مادر به خوردن غذاهای خاص جنسیت جنین را مشخص خواهد کرد. زنانی که به خوردن شوری و یا ترش علاقمند هستند، نوزادان پسر به دنیا خواهند آورد. علم در این رابطه نیز با این باور هم عقیده نیست. اگر بدن شما در طی بارداری به غذایی خاص تمایل دارد، نشان‌دهنده نیازهای بدن است. برای مثال اگر به خوردن گوشت علاقه پیدا کرده‌اید، یعنی با کمبود آهن مواجه هستید و یا اگر میل به شوری دارید، یعنی بدن با کمبود چربی‌های سالم مواجه است. بنابراین نمی‎توان با قطعیت گفت، تمایل به غذایی خاص می‎تواند جنسیت جنین را مشخص کند.

اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *