بهترین راه لاغری

بهترین راه لاغری چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

امروزه به دلیل شیوه زندگی مدرن، مشکل بسیاری از افراد، چاقی یا اضافه وزن است. این افراد در آرزوی لاغر شدن هستند و راه‌های زیادی را برای رسیدن به این هدف، امتحان می‌کنند. اضافه وزن و چاقی نه تنها تناسب اندام را بر هم می‌زند بلکه عامل به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌هاست. روش‌های زیادی برای لاغر شدن وجود دارد که هر یک به نوبه خود می‌تواند بهترین راه لاغری باشد. در زیر به چند نمونه از روش‌های لاغری اشاره می‌شود.

مراقبت از تغذیه برای لاغری

بهترین راه لاغری این است که مراقب آنچه به عنوان خوراکی و مواد غذایی، مصرف می‌کنیم باشیم. به طور نمونه پرهیز از خوردن شیرینی‌جات و نشاسته، می‌تواند ما را در داشتن اندامی خوش فرم، یاری رساند.

نداشتن استرس و کم خوابی

استرس باعث اضافه وزن می‌شود. این عامل، هم‌چنین از طریق اثرگذاری بر ساعات خواب و بیداری افراد، در اضافه شدن وزن، دخیل است. کم خوابی نیز به دلیل داشتن استرس در افراد اتفاق می‌افتد. می‌توان گفت رابطه‌ای دو سویه بین این دو برقرار است.

به طور کلی کم خوابی، عوارض بدی را برای بدن به همراه دارد که یکی ازاین عوارض، استرس است. استرس می‌تواند با افزایش سطح هورمون‌هایی از قبیل کورتیزول و به دنبال آن، ایجاد احساس گرسنگی در افراد، آن‌ها را به خوردن غذای بیشتر و رسیدن به وزن بیشتر، سوق دهد.

اپلیکیشن مینت

خوب و به موقع و زود خوابیدن نقش موثری در کاهش استرس افراد دارد. هم‌چنین مصرف بعضی از خوردنی‌ها نیز می‌تواند باعث کم خوابی شود از جمله: مصرف شکر که باعث محرومیت از خواب آرام می‌شود. محرومیت از خواب، سبب می‌شود که فرد در طول روز نتواند به اندازه کافی فعالیت فیزیکی داشته باشد و یا ورزش کند و دچار اضافه وزن شود.

خوردن محصولات لبنی

استفاده از محصولات لبنی، باعث اضافه وزن و چاقی می‌شوند. برای داشتن برنامه‌ای برای لاغر شدن باید مصرف محصولات لبنی کاهش یابد.

مصرف ویتامین و مکمل‌های غذایی

مصرف ویتامین

مصرف ویتامین

ویتامین‌های مختلف و مکمل‌های غذایی تاثیر بسیار در لاغر شدن افراد دارند. به عنوان نمونه کمبود ویتامین دی در بدن، باعث می‌شود مقادیر زیادی چربی در ناحیه شکم و.. جمع شده باعث اضافه وزن شود. بنابراین مصرف به اندازه ویتامین دی نیز در کاهش وزن، موثر است.

ورزش و فعالیت فیزیکی یکی از بهترین راه های لاغری

به طور کلی، می‌توان گفت بهترین راه لاغری ، ورزش کردن است. فعالیت فیزیکی از قبیل پیاده‌روی، علاوه بر کاهش وزن و داشتن اندامی مناسب، در حفظ سلامتی افراد نیز موثر است.

چک کردن هورمون‌ها

عدم تعادل هورمون‌های بدن، از جمله مواردی است که به چاق شدن، کمک می‌کند. یکی از این هورمون‌ها هورمون تیرویید است که در چاقی و لاغری، موثر است.

بسیاری از افراد در نتیجه عدم تعادل هورمون تیرویید و منظم نبودن عملکرد این هورمون، دچار چاقی می‌شوند و در نتیجه عملکرد ضعیف آن به افزایش وزن، دچار می‌شوند. خستگی، خشکی پوست، افزایش وزن و.. نشان‌گر بد عمل کردن هورمون تیرویید است و بلافاصله برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کرد.

آب خوردن

اگر قبل از هر وعده غذایی، حدود نیم ساعت پیش از غذا، یک لیوان آب مصرف شود احساس گرسنگی، کمتر می‌شود و فرد، کمتر غذا می‌خورد و به افزایش وزن، دچار نمی‌شود.

مصرف میان وعده‌ها، بهترین راه لاغری

به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین راه های لاغری ، آب خوردن میان وعده است. راهی سریع و در دسترس همه.

خوردن میان وعده‌های غذایی نیز در کاهش اشتها و خوردن زیاد، موثر است. بنابراین بهترین راه لاغری این است که با خوردن 4 یا 5 میان وعده، از احساس گرسنگی زیاد، بکاهیم تا به افزایش وزن، دچار نشویم.

طناب زدن

طناب زدن، یکی از بهترین راه های لاغری

طناب زدن، یکی از بهترین راه های لاغری

عده زیادی از افراد، معتقدند طناب زدن بهترین راه لاغری است. طناب زدن هم ورزش است هم ساده و هم در دسترس همگان. از طرفی در خانه هم به راحتی می‌توان، این ورزش را انجام داد.

بعضی از متخصصین معتقدند 10 دقیقه طناب زدن در روز، به اندازه 45 دقیقه دویدن، بر سلامتی افراد، اثر دارد.

طناب زدن در کاهش احساس گرسنگی مفید است. کم شدن اشتها ، به نوبه خود سبب کاهش وزن می‌شود. چرا که فرد، تمایل کمتری برای خوردن غذا در خود احساس می‌کند.

طناب زدن علاوه بر این‌که به گفته بسیاری از اهل فن، بهترین راه لاغری است؛ موجب بهبود ضربان قلب و فشار خون نیز می‌گردد. هم‌چنین طناب زدن باعث می‌شود تراکم استخوان‌ها بهبود یافته، از پوکی استخوان جلوگیری شود.

بنابر آنچه گفته شد بهترین راه لاغری و جلوگیری از افزایش وزن این است که:

رژیم غذایی کم کالری، داشته‌باشیم و از خوردن فست فودها و نشاسته و شیرینی‌جات پرهیز کنیم.

نوشیدنی‌های شیرین از برنامه غذایی روزانه‌مان حذف شوند.

 

 

از مواد غذایی موثر در لاغری مانند سیزیجات و میوه‌ها استفاده کنیم.

در طول روز از چای و قهوه استفاده کنیم. نوشیدن چای و قهوه باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شوند و در کاهش وزن موثرند.

غذاهای کامل و سالم و پروتیین‌ها به ویژه در وعده صبحانه استفاده شود.

شیوه صحیح غذا خوردن نیز در کاهش وزن موثر است. غذا را باید آرام و بدون استرس مصرف کرد تا فرایند  هضم، به خوبی انجام گیرد.

 

 

 

 

 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *