پسردار سدن یا همان پسرزایی

پسرزایی و تمامی نکات لازم برای پسر دار شدن

در این چند وقت که همراه کاربران مینت بوده ایم، یکی از سوالات پر تکرار آن ها، ارائه راهکارهایی برای پسر دار شدن بوده است و اینکه اصلا راهی برای اینکه شانس پسرزایی را بالا ببریم وجود دارد یا خیر؟ و اقداماتی که در دوران اقدام به بارداری در این راستا انجام می دهیم، چقدر تاثیر گذار هستند؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات می پردازیم و در ایدامه راهکارهای برای پسر دار شدن را ارائه می دهیم.

آیا می توان شانس پسر دار شدن را بالا برد؟

پاسخ به این سوال می تواند بسیاری از ابهامات تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری را برطرف کند. باید بگوییم شما می توانید تا حدودی در پسر دار یا دختر دار شدنتان تاثیر گذار باشید؟ اما این مقدار چقدر است؟ باید بگوییم که به رعایت راهکارهای تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری، تا 75 درصد می توانید در انتخاب جنسیت فرزند آینده‌تان موثر باشید. اما 25 درصد مابقی به مسائل ژنتیکی و وراثت شما بستگی دارد. بنابراین ممکن است تمامی راهکارهای لازم را به درستی انجام دهید، اما با توجه به ژنتیک خانوادگی که دارید، ممکن است 25 درصد باقیمانده بر نتیجه کار تاثیر گذار باشد.

پسر دار شدن به چه عواملی بستگی دارد؟

باید بگوییم چه برای پسر دار شدن و چه برای دختر دار شدن 4 عامل اصلی وجود دارد که باید آن را در دوران اقدام به بارداری رعایت کنید. این 4 عامل عبارتند از:

  • زمان رابطه با توجه به زمان دقیق تخمک گذاری
  • اسیدی یا قلیایی بودن محیط واژن
  • اسیدی یا قلیایی بودن خون
  • نوع تغذیه و رژیم غذایی

هر کدام از این عوامل توضیحات مفصلی دارند که برای توضیحات بیشتر می توانید اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، به بخش دکتر مینت مراجعه کنید و قسمت تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری را انتخاب کنید.

اپلیکیشن مینت

دانلود اپلیکیشن

در این قسمت علاوه بر توضیحات سه عامل دیگر، نموداری را بر اساس دوران تخمک گذاری دریافت می کنید که به شما می گوید چه زمانی رابطه داشته باشید تا شانس جنسیت فرزند مورد علاقه‌تان را بالا ببرید.

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

بخش تعیین جنسیت اپلیکیشن مینت

همانطور که در نمودار بالا می بینید برای این کاربر خاص، بیشترین شانس پسرزایی 23م است و بیشترین شانس دخترزایی 19م است. بنابراین چنانچه قصد پسر دار شدن دارد، نباید در 19م رابطه داشته باشد و در روز 23م نیز حتما رابطه داشته باشد تا شانس پسرزایی بالا برود.

این عوامل چگونه در پسرزایی موثر هستند؟

برای پاسخ به این سوال، به یک سری اطلاعات پایه نیاز دارید. فاکتور تعیین کننده در تعیین جنسیت کروموزوم است. در کل دو نوع کروموزوم وجود دارد. کروموزوم X و کروموزوم Y. تخمک یا همان سلول جنسی بانوان تنها دارای کروموزوم X است. اما اسپرم ها ممکن است کروموزوم X یا Y را داشته باشند. بنابراین اسپرم هایی که دارای کروموزوم Y هستند، نسبت به اسپرم هایی که کروموزوم Y دارند، حساس تر، ضعیف تر و آسیب پذیر تر هستند و به طور کلی می توان گفت که نسبت به بقبه عمر کوتاه تر دارند و زودتر از بین می روند و توانایی لقاخ و تشکیل رویان را از دست می دهند.

همچنین تخلیه اسپرم در محیط واژن، ممکن است قبل، حین یا پس از تخمک گذاری صورت بگیرد. بنابراین با توجه به حساس بودن کروموزوم Y، هماهنگی زمان تخلیه اسپرم در محیط واژن و آزادسازی تخمک بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل مهمترین عامل برای پسر دار شدن، زمان رابطه با توجه به زمان دقیق تخمک گذاری است. شما می توانید با توجه به زمان تخمک گذاریتان شانس پسرزایی خود را بالا ببرید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که چنانچه اسپرم Y با تخمک (X) لقاح پیدا کند، جنسیت فرزنده تان پسر می شود و چنانچه اسپرم X با تخمک (X) لقاح پیدا کند و رویان را تشکیل دهد، جنسیت فرزند، دختر می شود.

 

 

 

 

به این نکته نیز توجه کنید که شناخت بازه تخمک گذاری، اهمیت بسیار بالایی دارد و تا زمانیکه بر شناخت دوران تخمک گذاری تسلط نداشته باشید، نه تنها در بارداری موفق نخواهید شد، بلکه در تعیین جنسیت و انتخاب فرزند آینده‌تان نیز نمی توانید کاری انجام دهید.

برای شناخت دوران باروری یا همان تخمک گذاری نیز می توانید به اپلیکیشن مینت مراجعه کنید، مشخصات قاعدگیتان از جمله طول سیکل قاعدگی، طول دوره خونریزی و تاریخ آخرین پریود را وارد کنید تا سیکل قاعدگیتان شبیه سازی شده و دوران تخمک گذاری مشخص شود.

اپلیکیشن مینت

اپلیکیشن مینت

نکته پایانی در رابطه با پسرزایی

همانطور که گفتیم برای تعیین جنسیت در دوران اقدام به بارداری، 4 عامل ( بدون در نظر گرفتن ژنتیک) تاثیر گذار هستند. بنابراین باید همه این عوامل را با هم رعایت کنید تا بتوانید شانس تعیین جنسیت فرزندتان را بالا ببرید. بنابراین این 4 عامل را فراموش نکنید:

  • زمان برقراری نزدیکی با توجه به تخمک گذاری
  • اسیدی یا بازی بودن خون زوجین
  • اسیدیته واژینال
  • رژیم مخصوص تعیین جنسیت
اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *