مقدار خونریزی قاعدگی چقدر باید باشد؟! متخصصین مینت پاسخ می دهند.

در بحث مقدار خونریزی قاعدگی، با نظراتی متفاوتی مواجه شدیم. بسیاری از کاربران مقدار خونریزی قاعدگی زیادی دارند، در حالیکه این مقدار در بعضی از آن ها در حد چند قطره است و قاعدگی بسیار سبکی دارند.

آیا می دانید مقدار نرمال خونریزی قاعدگی چقدر است؟ و اینکه چطور مقدار خونریزی ماهیانه را می توان اندازه گیری کرد؟

در این مقاله یک قاعدگی نرمال را بررسی می کنیم و اگر علائمی وجود دارد که از آن رنج می برید، راهکارهای درمانی آن را ارائه می دهیم:

خونریزی نرمال قاعدگی چقدر است؟

قاعدگی در بین خانم ها متفاوت است، در حقیقت یک خانم می تواند قاعدگی های متنوعی را در طول زندگیش تجربه کند. اکثر خانم ها دارای سیکل 28 روزه هستند و دوره قاعدگیشان معمولا بین 7-3 روز طول می کشد. بعضی از خانم ها به صورت طبیعی قاعدگی سنگین تری دارند.

 

اپلیکیشن مینت

یک قاعدگی کاملا منظم در هیچ خانمی اصلا وجود ندارد.

تنها حجم خونریزی نیست که تعیین کننده نرمال یا غیرنرمال بودن قاعدگی است، بلکه باید تمامی فاکتورهای قاعدگیتان را در نظر بگیرید. به جای اینکه به دنبال این باشید که خونریزی قاعدگیتان نرمال است یا خیر، میبایست تمامی ویژگی های پریود خود را بشناسید. همین شناخت قاعدگی باعث می شود هر نوع اختلالی که در قاعدگیتان پیش بیاید، راحت آن را شناسایی کنید.

سیکل قاعدگی ممکن است چیزی در بازه 35-21 روز باشد و این کاملا طبیعی است، حال اگر تعداد روزهای سیکل قاعدگی، دو روز کم و زیاد شود طبیعی است، اما اگر بیش تر از 3-2 روز کم و زیاد شود باید پیگیری کنید.

چگونه خونریزی زیاد قاعدگی را کنترل کنیم؟

یکی از راهکارهای خانگی بسیار موثر در کاهش خونریزی قاعدگی استفاده کمپرس یخ است. موقع استفاده از کمپرس یخ روی شکم باید برای جلوگیری از آسیب به پوست از یک پارچه تمیز زیر کمپرس آب یخ استفاده کنید، این کار را به مدت 20 دقیقه انجام دهید و اگر خونریزی شدید دارید، می توانید چندین بار در طول روز آن را تکرار کنید.

مصرف مکمل آهن به کاهش خونریزی قاعدگی بسیار کمک می کند؛ چون میزان کم ذخایر آن در بدن باعث افزایش خونریزی می شود، که مکمل های آهن با برندهای متنوعی در داروخانه ها موجود هستند.

تعداد راهکارهای خانگی و دارویی بسیار متنوعی وجود دارد که هرکدام با توجه به اینکه چه علائمی را دارید، کاربرد دارند و نحوه استفاده از آن ها نیز متفاوت است و هر کدام شرایط خاصی دارند. به همین دلیل بخشی را تحت عنوان راهکارهای تسکین علائم قاعدگی به اپلیکیشن مینا اضافه کردیم که در این قسمت بتوانید علائم خود را انتخاب و با توجه به آن راهکار مناسب و شرایط استفاده را دریافت کنید.

قسمت راهکارهای تسکین علائم قاعدگی اپلیکیشن مینت

قسمت راهکارهای تسکین علائم قاعدگی اپلیکیشن مینت

اپلیکیشن مینت را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس به قسمت دکتر مینت و پس از آن قسمت راهکارهای تسکین علائم قاعدگی مراجعه کنید.دانلود اپلیکیشن

مقدار خونریزی قاعدگی چه اندازه باشد تا آن خونریزی زیاد و سنگین تلقی شود؟!

مقدار نرمال خونریزی قاعدگی

مقدار نرمال خونریزی قاعدگی

در شرایط نرمال، خونریزی قاعدگی 12-5  قاشق غذاخوری است که ماهیانه از دست می رود و حجمی برابر 50-30 میلی لیتر دارد. اگر خونریزیتان مقداری سنگین تر یا سبک تر از این مقدار نرمال باشد، باز هم طبیعی است.

خونریزی سنگین پریودی معمولا در روزهای ابتدایی قاعدگی اتفاق می افتد و هرچقدر به روزهای پایانی قاعدگی نزدیک تر شوید، خونریزی سبک تر می شود. داشتن چند لخته خون، در خونریزی قاعدگی نیز نرمال است.

منوراژی وقتی اتفاق می افتد که یک خانم از قاعدگی طولانی و خونریزی قاعدگی سنگین رنج می برد. منوراژِی معمولا به معنی از دست دادن بیش از 12 قاشق غذاخوری یا بیش از 80 میلی لیتر خون در هر دوره قاعدگی است.

اگر لخته های خونی که در خونریزی قاعدگی وجود دارند، بیشتر از 2.5 سانتی متر قطر داشته باشند، به آن قاعدگی سنگین می گویند. قاعدگی های طولانی مدت نیز می توانند، غیر طبیعی باشند. اگر قاعدگیتان بیشتر از 7 روز طول بکشد، می تواند نشان دهنده منوراژی باشد.
پلی منوراژی به سیکل های قاعدگی گفته می شود که کمتر از 21 روز طول کشیده و باعث تکرر در قاعدگی شود و معمولا به علت ناتوانی تخمدان در آزاد سازی تخمک ایجاد می شود.

هر شرایطی که باعث قاعدگی سنگین و طولانی و تکرر آن شود و باعث از دست دادن حجم خون زیادی شود، کم خونی را در فرد پایه گذاری کرده و در صورت وجود کم خونی، آن را تشدید می کند.

خونریزی شدید قاعدگی دلیل اصلی بیماری آنمی فقر آهن در بانوان است.

چگونه می توانم بفهمم که چه مقدار خون در خونریزی قاعدگی از دست داده ام:

با توجه به مطالبی که در قسمت بالا گفته شد، می دانید که ماهانه حین قاعدگی چه مقدار خون باید از دست بدهید، اما معمولا به چه روشی این مقدار خونریزی قاعدگی را می توانید اندازه گیری کنید؟

واقعا اندازه گیری مقدار خون از دست رفته حین قاعدگی سخت است. خوشبختانه چند راهکار جهت اندازه گیری مقدار خون از دست رفته قاعدگی وجود دارد.

اندازه گیری مقدار خون از دست رفته قاعدگی، به نوع وسیله بهداشتی بستگی دارد که حین قاعدگی استفاده می شود.

 

 

 1. اگر از تامپون استفاده کنید:

تامپون ها سایز مشخصی دارند که یک حجم مشخصی از مایع به اندازه 5 میلی لیتر را جذب می کنند. تامپون های با جذب قوی و بسیار بالا، دو برابر این مقدار خون را جذب می کنند. با این حال اصلا پیشنهاد نمی کنیم که در تعویض تامپون ها، تا زمانی که کاملا آغشته و پر از خون جذب شده شوند، تاخیر ایجاد کنید. حتما می بایست تامپون ها را هر 6-4 ساعت تعویض کنید.

برای محاسبه مقدار خون از دست رفته در هر قاعدگی میبایست؛ تعداد تامپون هایی را که استفاده کرده اید، بشمارید و با توجه به اینکه هر تامپون تا چه اندازه ای خون را به خود جذب کرده، متناسب با زمان تعویض آن ها، خون از دست رفته را محاسبه کنید.

 1. پد های بهداشتی

استفاده از پد های بهداشتی

استفاده از پد های بهداشتی

بیشتر مشابه تامپون ها هستند، قدرت جذب پد های بهداشتی با توجه به برند و مدل های مختلف، متفاوت است. با این حال اکثر پد ها با سایز نرمال، همان مقدار مشخص خونی را که تامپون ها نگه می دارند، به خود جذب می کنند. یعنی حدود 5 میلی لیتر و پدهای با قدرت جذب بالاتر، مقدار بیشتری خون، حدود 10 میلی لیتر را به خود جذب می کنند. اگر دچار شک هستید که قدرت جذب محصول مورد استفاده، چه اندازه است، روی بسته بندی آن را مطالعه کنید. ابتدا میبایست تعداد پد های بهداشتی مورد استفاده در خونریزی قاعدگی را بدانید و پس از آن به راحتی می توانید مقدار خون از دست رفته را محاسبه کنید.

 1. اگر از فنجان های قاعدگی استفاده می کنید:

فنجان قاعدگی، آسان ترین روش برای اندازه گیری خونریزی قاعدگی است. بسیاری از فنجان ها دارای علامت و اعدادی جهت اندازه گیری هستند. حتی اگر از فنجان هایی استفاده کردید که علائمی برای اندازه گیری نداشته باشد، قبل از استفاده از فنجان، می توانید حجم آن را اندازه گیری کنید و پس از هر بار استفاده، مقدار خونریزی قاعدگی را حین خالی کردن داشته باشید.

فنجان قاعدگی

فنجان قاعدگی

در طول خونریزی قاعدگی، مدام در حال از دست دادن خون نیستید، لکه مایعات دیگر، مثل موکوز، تقریبا 64 درصد خونریزی قاعدگی را شامل می شود. این بدین معنی است که خون، تنها 36 درصد حجم خونریزی خارج شده از رحم را تشکیل می دهد.

نهایتا برای محاسبه مقدار خون از دست رفته، حین دوره قاعدگی:

 1. میبایست تعداد محصول بهداشتی استفاده شده در طی این مدت( پد یا تامپون) که آغشته به خونریزی قاعدگی هستند را بشمارید.
 2. آن را در 5 میلی لیتر برای محصولات با قدرت جذب معمولی و در 10 میلی لیتر برای محصولات با قدرت جذب بالا، ضرب کنید.
 3. حال این عدد به دست آمده را در 0.36 ضرب کنید، چون تنها 36 درصد خونریزی قاعدگی، از خون تشکیل شده است.

مثال

برای مثلا اگر 9 عدد پد با قدرت جذب بالا در دوران قاعدگی استفاده شود، این پد ها 90 میلی لیتر خونریزی را به خود جذب کرده اند. 90 را در 0.36 ضرب می کنیم که مقدار خون از دست رفته مشخص شود: 32.4 میلی لیتر خون از دست رفته که در رنج نرمال است.

چه چیزی باعث قاعدگی با خونریزی کم می شود؟

داشتن یک پریود بسیار سبک، می تواند به علت دلایل خاصی باشد:

یک سری از دلایل خونریزی قاعدگی سبک را بررسی می کنیم:

خونریزی سبک قاعدگی

خونریزی سبک قاعدگی

 • یائسگی

تغییرات در مقدار خونریزی قاعدگی یکی از نشانه های اولیه یائسگی است.

 • بارداری

بسیاری از خانم ها بر این باورند که امکان قاعدگی حین بارداری وجود ندارد، اما همیشه این مورد صادق نیست. خونریزی که در زمان بارداری زود هنگام ایجاد می شود، یک پریودی واقعی نیست، بلکه خونریزی است که در همان روزهای قاعدگی، انتظار آن را داشته اید، که این خونریزی به علت لانه گزینی رویان یا بارداری خارج از رحمی و یا نشانه ای از یک سقط تهدید کننده می تواند باشد. اگر حین قاعدگیتان، احساس بیماری می کنید، حتما تست بارداری بدهید.

چه چیزی باعث پریود سنگین و خونریزی شدید قاعدگی می شود؟

خونریزی سنگین قاعدگی، بسیار خطرناک است، چونکه می تواند باعث از دست دادن سلول های خونی و آنمی فقر آهن، در بانوان شود. نزدیک به یک سوم خانم ها در سنی که از نظر جنسی فعال هستند، از آنمی که در نتیجه قاعدگی ایجاد شده است، در بخشی از زندگی خود رنج می برند.

بعضی از دلایل رایج که باعث منوراژی می شوند، شامل:

 • اندومتریوز
 • IUD
 • بیماری ها عفونت لگنی
 • فیبروم های رحمی
 • پلیپ های رحمی
 • آدنومیوزیس
 • مشکلات تیروئیدی
 • سندروم تخمدان پلی کیستیک
 • مشکلات انعقادی

چه موقع میبایست توسط پزشک ویزیت شوم؟

شما بهترین کسی هستید که بدن خود را به خوبی می شناسید، پس هر موقع تغییرات غیرطبیعی را در سیکل خود مشاهده کردید، به دکتر مراجعه کنید. اگر منوراژی یا خونریزی های شدید را تجربه کرده اید، پزشک تنها کسی است که می تواند به شما کمک کند.

بنابر علائم، پزشک تست های مختلفی را اجرا می کند تا مشکلاتتان را تشخیص دهد. در این میان می توانداز تست های عکس رنگی یا تست خون استفاده کند تا دلیل خونریزی غیرطبیعی را تشخیص دهد. به محض اینکه دلیل آن تشخیص داده شد، درمان های مناسب آن، تجویز می شود.

بسیاری از خونریزی های غیر طبیعی با قرص های هورمونی خوراکی درمان می شوند. اگر از آنمی رنج می برید، پزشکتان باید مکمل های خوراکی را برایتان تجویز کند. باید دقیقا بدانید که پس از خونریزی های شدید چه بخورید تا کمبود خونتان جبران شود. در این میان پروتئین ها، مرکبات و سبزیجات سبز برگ برای تقویت سطوح هموگلوبین بسیار موثر هستند.

راحت ترین راه برای مقابله  با مشکلات قاعدگی، دنبال کردن سیکلتان است. در این صورت اطلاعات بسیار زیادی درباره قاعدگیتان در اختیار پزشکتان قرار می دهید.

یک نظر

 1. Mahsajamali پاسخ

  سلام من سیزده سالمه دوبار پریود شدم با سیکل سی و پنج روزه ولی این بار نوزده روز گذشته و دیروز چند لکه کم رنگ تو لباس زیرم دیدم ولی اهمیت ندادم،ولی امروز یهو خون اندازه پریودیم امد،خیلی ترسیدم باید چیکار کنم علتش چیه؟نکنه پرده ی بکارتم پاره شده؟
  ولی بگم از دو یا سه روز قبلش به یه دلیلی خیلی استرس دارم یه جایی خوندم استرس باعث به هم ریختن قاعدگی میشه،نظر شما چیه ترو خدا جواب بدین من ادم خجالتی هستم رو نمیشه به مامانم،بگم.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهسا جون سلام، همونطور که خودت اشاره کردی استرس یکی از مهمترین دلایل بهم ریختن تاریخ قاعدگی هستش. سعی کن آروم باشی، کاملا طبیعیه. هیچ ربطی به پرده بکارت نداره . اگر در سیکل های بعدیت بازهم دچار بی نظمی شدی، حتما به پزشک مراجعه کن.

 2. Yalda.marbouti پاسخ

  سلام من سیزده سالمه و فقط سه روزه که پریود شدم اما خیلی زیاده اصلا نمیتونم با یه نوار بهداشتی کنترلش کنم نمیدونم باید چیکار کنم

 3. goli پاسخ

  سلام من 17سالمه 4سالی میشه که پریود میشم و همیشه هم خونریزی خیلی شدید داشتم طوری که با یه نوار بهداشتی نمیشد کنترلش کرد اما این 2ماه است که فقط لکه هایی خیلی خیلی کم دیده میشه علتش چیه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   گلی جان سلام، اینکه حجم خونریزی شما تغییر کرده، دلایل مختلفی مثل، استرس، تغییر موقعیت مکانی و آب و هوا،تخمدان پلی کیستیک، مشکلات تیروئید و هورمونال و … داره که باید برای فهمیدن علت به پزشک مراجعه کنید و درمان لازم رو شروع کنید.

 4. .سلماز پاسخ

  سلام من ماه پیش ب علت مسافرت از قرص استفاده کردم تا پریود نشم ولی بعد از قطع کردن قرص ها پریود شدم اما مقدار و مدتش خیلی کم و کوتاه بود این ماه ب فاصله بیست و نه روز پریود شدم اما مقدارش باز هم کم بود منظورم از مقدار کم یعنی مثل ماه های گذشته نبود لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی نگرانم ک نکنه نزدیک ب یایسگی نباشم ۳۸ ساله هستم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلماز جان سلام. مصرف قرص های حاوی هورمون روی میزان و رنگ خونریزی تاثیر میذارن. جای نگرانی نیست و این مسئله ربطی به یائسگی زودرس نداره.

 5. اعظم نصیری پاسخ

  سلام من دختری ۱۲ ساله دارم ..اولین پریود ایشون ۹۸/۴/۳۱ رخ داد و خیلی هم شدید بود…سیکل بعدی با همون شدت و در تاریخ ۹۸/۶/۲۰ شروع شد…آیا این نا منظمی و شدت خونریزی طبیعیه و به مرور رفع میشه یا باید به پزشک مراجعه کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   اعظم جان سلام. ثابت و طبیعی شدن حجم خونریزی و طول دوره های قاعدگی در دختر خانم هایی که اولین پریود رو تجربه میکنن، زمان بره و ممکنه یکی ، دو سال طول بکشه. نگران نباشین.https://www.mintapp.ir/اولین-پریود/ مطالعه این مطلب سایتمون براتون مفیده.

 6. سارا پاسخ

  با سلام و احترام
  من ۴۲ ساله هستم …مدت چند ماه است که پریودهای من تغییر کرده..سه روز اول خونریزی دارم ولی بعد تا یک هفته فقط لکه بینی قهوه ای رنگ دارم…البته سابقا اینجور نبودم و بعد یک هفته کاملا پاک میشدم… آیا نیاز به مراجعه به پزشک دارم ..در ضمن سیکلها هم تقریبا مرتب و هر ۲۸ روز است… تقریبا یکسال قبل هم پاپ اسمیر دادم که سالم بود..لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سارا جان سلام، حتما به پزشک مراجعه کنین، لکه بینی های بین دو پریود، دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. که در سن بالای 40 سال بیشتر مشکوک به اندومتریوز، نازک شدن اندومتر، وجود فیبروم های رحمی یا عدم تعادل هورمونی ، استرس هستش و ممکنه دلایل دیگه ای داشته باشه.

 7. سارا پاسخ

  سلام وقتتون به خیر…من ۴۲ ساله هستم..چند ماهیه پریودم تغییر کرده به این شکل که طول دوره خونریزی سه روز شده و بعدش به مدت یک هفته لکه بینی قهوه ای رنگ دارم..از نظر شروع سیکل هم مرتبم .. سال قبل تست پاپ اسمیر دادم که سالم بود …آیا مشکل خاصی وجود داره و نیاز هست به پزشک مراجعه کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 8. شادی صدیق پاسخ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من ماه قبل تو پریود تاخیر داشتم حدود ۱۹ روز و بعد ۲۱ روز پریود شدم و بعد ۱۰ روز دوباره پریود شدم و اولش لکه بینی بود الان خونریزی زیاد شده و لخته های بزرگ دفع میشه نمیدونم مشکلم چیه لطفا کمکم کنید

 9. مائده پاسخ

  سلام قاعدگی من هشت روزه است و خون ریزی شدیدی دارم واین من اذیت مکنه چون تند تند باید پدمو عوض کنم اونقدر شدیده که مجبور می شم سه تا سه تا یا چهار تا چهار تا پد بذارم چیکار کنم که خون ریزیم کم بشه خیلی عصبیم می کنهه

 10. Baran پاسخ

  با سلام من دختری ۱۴ ساله هستم که حدود ۱ سال و نیمه که پریود میشم. و از همون موقع که پریود میشدم یک ماه ۴ روزه بود پریودم ماه بعدش ۷ روزه و تا الان هم در همین رواله اما به تاخیر افتادگی خیلی کمی دارم که در حد ۲-۳ روزه. آیا مشکلی دارم تروخدا جوابمو بدین.از ۹۷/۲/۱ پریود شدم

 11. مهسا پاسخ

  سلام بعد از اینکه دوره تموم شده باشه و کامل خوب شد.۲ یا ۳ روز بعد ممکن هست که خون قاعدگی داخل واژن مونده باشه؟

   1. مهسا پاسخ

    بعد ۳ روز که خوب شدم رابطه جنسی داشتم و حین رابطه خونریزی اتفاق افتاد.ممکنه که همون خون قاعدگی باشه؟ یا اینکه پرده بکارت اسیب دیده؟

   2. sama پاسخ

    باسلام من دختری ۲۰ساله هستم پریودی نامنظم دارم مثلا ۱۵هر ماه که پریود میشدم دو ماه دوبار همون ۱۵میشدم ماه سوم اومد ۲۰این ماهم ۲۸نیازه که ب دکتر مراجعه کنم؟

 12. مریم دل بخش پاسخ

  سلام مریم هستم مجرد متولد 70هستم از روز اول و تا سه روز پریود م زیاد هستش به هیچ عنوان نمیدونم از جا م بلند بشم و حتی راه بر م نمیدونم چه کار باید بکنم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام مریم جان، برای کاهش حجم خونریزیتون میتونید داروی ترانگزامیک اسید رو ۸ ساعت و مفنامیک اسید رو هر ۸ ساعت یک عد مصرف کنید. داروی ریپاون هم برای کاهش حجم خونریزی مفیده

   1. نیلوفر پاسخ

    سلام
    من ۴ماه پیش سقط داشتم و بعد از اینکه سه ماه از سقطم میگذره یک ماه خونریزیم بدلیل استفاده از قرص ارگونین خیلی زیاد شد طوری که تا روز ۱۴ جنسی ادامه داشت
    آیا احتمال داره که در این ماه به دلیل طولانی شدن خونریزی تخمکی از تخمدان آزاد نشده باشه؟

 13. سمانه پاسخ

  سلام
  من ۲۷سالمه دو هفته پیش پریود شدم پنج روز طول کشید چهار روپیش از قرص لوژستورل استفاده کردم خونریزی شدم روز اول کامل خونریزی بودم الان چند روزه روزها لکه بینی دارم شب ها تو خواب خونریزی زیاد میشم بعد خونم قهوی کدرهستش ایا لازم به پزشک مراجعه کنم یانه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سمانه جان سلام، خونریزی و لکه بینی بعد مصرف لونژیل کاملا طبیعیه. نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

 14. زینب ملکزاده پاسخ

  بعد از لوپ انداختن عادت ماهانه ام دو برابر شده چکار کنم .لطفا راهنمای کنید ممنون میشم

 15. زینب ملکزاده پاسخ

  سلام لطفا راهنمایی ام کنید.مدت سه ماه اس لوپ انداختم و سه ماه است که در عادت ماهانه ام دوبرابر ماهای قبل خون میاد نمیدانم چکار کنم ؟

 16. ستاره پاسخ

  سلام من دو روزه پریود شدم و میخوام برای سفری که در پیش دارم قرص جلو گیری از پریودی بخورم 20 سالمه و دختر هستم لطفا بگین که ضرر داره و اینکه اگه وسط پریودی از خون جلوگیری کنیم ممکنه چه اسیب هایی بزنه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ستاره جان سلام، پس از آغاز خونریزی نمیتونید از قرص های جلوگیری برای کنترل خونریزی استفاده کنید، بی فایدس. شما میتونید قرص مدروکسی پروژسترون رو هر ۸ ساعت به همراه قرص ترنسید هر ۸ ساعت مصرف کنید، با این حال بازهم لکه بینی رو خواهید داشت.

   1. فروغ... پاسخ

    سلام
    31سالمه
    من سه ماه اقدام به بارداری کردم
    آزمایش هام هورمونی و غیره خوب بود
    فقط سونو نمای مولتی فولیکولار یا pcomرا نشان داد اما آندومتر و بقیه خوب بود
    و بدون دارو تو سیکل 12 فولیکول 19 داشتم
    اما باردار نشدم
    همسر هم آزمایش اسپرم دادند نرمال بود
    فقط متفورمین و فولیک اسید مصرف می کنم
    سیکلم 30 روزه س
    این ماه در سیکل 27تا 29پریود سه روز لکه بینی خیلی کم داشتم(قهوه ای) و در سیکل 30 یه ترشح زرد داشتم و قطع شد
    تا روز 31 پریود شدم
    اما پریود این ماهم فقط سه روز بود و دو روز لک و کاملا قطع شد
    (معمولا 6 روزه س یعنی سه روز خونریزی نرمال و به تدریج کم میشه و لک بینی و پریودی تمام میشه)
    آیا مشکلی دارم؟

 17. محسن پاسخ

  سلام من و نامزدم رابطه حفاظت نشده داشتیم و بعدش قرص اورژانسی استفاده کرد البته ماه قبلش هم استفاده کرده بود و چون پریودی با تاخیر اتفاق و افتاد و پریودی یک روزه بود قرص سقط جنین هم مصرف کرد البته بی بی چک هم منفی میزنه آیا میتونه ولی با گذشت ۵روز فقط لکه بینی قهوه ای داره و هیچ خون ریزی دیگه ای نداره ایا احتمال بارداری هست

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام
   احتمال بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 18. زهرا جوادی پاسخ

  سلام من 17سالمه ازدواج کردم و یکبار سقط انجام دادم..بعد سقط پریودی اولم سه روزه بود ولی بعد اون شدم هفت روزه فقط سه روز اول خونریزیم طبیعی هست تا روز هفتم فقط لکه قهوه ای هست،البته قبل از بارداری پریودیم سه روزه بودبخاطر چیه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام، تقریبا تا ۶ ماه پس از سقط، وضعیت پریود مثل سابق نیست، تعداد روزهای خونریزیتون با گذشت زمان مثل قبل میشه.

 19. ستاره شرقی پاسخ

  سلام خسته نباشین .من پلی کیستیک دارم و اوایل پریودهام منظم داشتم الان پریودهام دو روز و ایندفعه یک روز شد .خیلی ناراحتم ۳۴ ساله هستم فرزند هم ندارم .دلیلش چی میتونه باشه و درمان به چه صورته؟درمان داره؟

 20. اکرم امامی پاسخ

  سلام
  من ۳۷ ساله هستم اکثر مواقع پریودی منظمی دارم ولی ماه پیش ۴ روز بعد از اتمام پریودیم لخته های خیلی زیاد و بزرگی از بدنم خارج شد
  لطف میکنید علت آن را بگید

 21. ارمیتا امامی پاسخ

  سلام
  من ۳۷ سالمه همیشه پریودی منظمی داشتم
  ولی این سری ۵ روز بعد از اتمام پریودیم لخته های خون زیادی از بدنم خارج شد دلیلش چی هست
  لطفا راهنماییم کنید

 22. Fatemeh پاسخ

  سلام خسته نباشین…
  من قبلا خون ریزی زیادی داشتم ولی الان دو ماهه که خونریزیم کمتر شده‌..ک کاملا حس میشه…
  این طبیعیه؟من خیلی نگرانم…
  البته من تو طول این دو ماه از قرص فیفول و سلن پلاس استفاده میکردم…

 23. عاطفه پاسخ

  سلام.من ماه پیش آی یو دی گذاشتم الان این ماه پریودیم۱۰روزه شده وهنوزقطع نشده بایدچه کارکنم آیامشکلی هستش؟؟؟

 24. صبا پاسخ

  سلام من سی سالمه سه ساله زایمان کردم خونریزی قبل زایمانم متوسط بود یعنی نه زیاد بود نه کم ولی الان بعد سه سال بعضی وقتا خون ریزیم زیاده اذیت میشم قرص آهن هم دیگه نخوردم بعد شیردهی باید چکار کنم که کمتر بشه دو روز اول بیشتره ۴.۵ تا نوار عوض میکنم فکرکنم قبلا روزی سه بار عوض میکردم.وزنمم کمه

 25. زهرااحمدلو پاسخ

  سلام من مدت چندماه هست که وقتی پریودمیشم تاپنج شش روزشدیدنمیشه
  یعنی اصلالخته خون نمیادوولی بعدش خونریزی شدیدپیدامیکنم وپریودم تاده روزیابیشترطول میکشه
  تاقبل ازاین خونریزی عادی داشتم و۸روزه بود
  لطف کنیدراهنماییم کنید

 26. Zrasdssn پاسخ

  سلام
  من بعد از رابطه با همسرم براي بار اول
  خونريزي پريودم نسبت به ماه هاي گذاشته كه باكره بودم كم تر شده
  ايا مشكل جدي هستش؟ يا طبيعيه؟

 27. زهره5140 پاسخ

  سلام خسته نباشید خواستم بگم من پریودیم خیلی خیلی شدیده جوری ک نمیتونم پاشم.شب تا صبح تو دسشویی ام.. از جامم ک بلند میشم یهو خون میریزه ب همراه لخته..قاعدگیم 21 روزس…خیلی عذتب میکشم جوری ک الان نمیتونم برم درس بخونم…جام بخدا هی تو دسشویی…دوران پریودیمم 7 روزس

 28. نازنین پاسخ

  سلام من خانمی هستم ۲۹ساله دارای دو فرزند سیکل ماهیانه ام ۳۰ روزه هست .پریودم هر ۳۰ روز اتفاق میوفته ولی دوسیکل اخرم خون پریودم خیلی کم شده به اندازه یه قاشق که فقط یه نوار استفاده میکنم .سونوگرافی رحم وتخمدان رفتم گفت هیچ مشکلی نداری .به نظر شما مشکلم چیست .

 29. Bahar پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من ۳۰ سالمه فیبروم رحمی دارم ۱ سانتی هس وجای بدی نیس.قصد بارداری دارم.دقیقا از روز آخر تخمک گذاری لکه بینی داشتم لکه های قهوه ای رنگ، الان روز ۲۶قاعدگی قبلی هستم که پریود شدم شدید هس و درد زیاد دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

 30. یاسمن پاسخ

  سلام حالتون خوبه خسته نباشید !!!
  من ۱۹ سالمه و دوره قاعدگیم بین ۲۳ ۲۴ روزه هر سری که پریود میشم اولش با لکه های سیاه شروع میشه و لخته هایی هم میبینم دو روز دوم شدیده و بعدش کم میشه اما الان این دوره پریودم بعد دو روز که زیاد بود یهویی قطع شده مشکلش چیه؟؟متاهل هم هستم یعنی امکان داره باردار باشم؟؟اخه چطوری من که نزدیکی بدون جلوگیری نداشتم

  1. مهری پاسخ

   سلام روزتون خوش.من خانمی ۴۵ ساله یه مدت خونریزی های شدید داشتم گفتند ضخامت رحم دارم کودتاژ کردند تاثیری نداشت که گفتند هیسترکتومی باید بشم دکترم راعوض کردم ایشون پروژسترون تجویز کردند بمدت چند ماه که تقریبا کنترل شد ولی بعد از قطع قرص یبار نریود شدم وتقریبا سه ماه پریود نشدم ولی دراینمدت دوسه بار لکه بینی داشتم ولی تو اینمدت بخاطر قرنطینه ونبودن دکتر نشدبرم بعد از اینمدت که رفتم سونو انجام شد دوباره ضخامت داشتم ۱۸ میلی که گفتند بازم باید کورتاژبشم ولی هنوز انجام ندتدم الان که مریود شدم خونریزی ودرد شدید دارم چه قرصی میتونم بخورم فعلا واینکه قبل بهم گفتن هایپرپلازی ساده دارم والانم همینو احتمال دادند میخواستم ببینم ممکنه مچبوربشم رحمم را دربیارم یانه وکلا علت ضخامت مجدد رحم چیه متشکرم از پاسخگویی تون ببخشید طولانی شد

 31. یاسمن پاسخ

  سلام….من دوره پریود ۲۵ ۲۴ روزه رو دارم…هر سری پریودم با دوردز اول لکه بینی سیاه با بوی ترشی شروع میشه و دو روز وسط خیلی زیاد میشه حجم خونریزی و بعلش کم کم قطع میشه این سری همینطوری شروع شد اما یهویی قطع شد ۱۹ سالمه و متاهلم رابطه بدون جلوگیری ام نداشتم ینی امام بارداری وجود داره؟؟؟

 32. پریسا اکبری پاسخ

  سلام من قرص خوردم چون دوران پریودیم بی نظم شده بود بعد دوبار به فاصله یک هفته پریود شدم بار دوم پریودیم خیلی شدید با لخته های بزرگ لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم

 33. مهتاب پاسخ

  سلام من 14سالمه بار دوم پریود میسم بار اول فقط ۲، ۳ لکه بود اما الان خیلی شدید شده ایا علت نگران کننده ای داره لطفا زود تر جوابمو بدین

 34. عاطفه پاسخ

  سلام و وقت بخیر من ۲۸ سالمه و مجرد هستم‌ چند سالی هست که قاعدگیم خیلی نامنظم هست تا یک سال پیش قاعدگیم که شروع میشد تا ۳ ۴ روزه لکه بینی داشتم بعد خونریزی داشتم که به دکتر هم مراجعه کردم انچنان خوب نشدم ولی تازگی بدتر شدم تا ۱۰ روز لکه بینی دارم و بعد خونریزی دارم(الانم تحت درمان دکتر هستم و دکترم گفتن هم فیبروم دارم هم تنبلی تخمدان) در ضمن بگم که من یه ۳ ۴ ماهی هست رازیانه و تخم شوید و بومادرون در مواقعی که قاعده نیستم مصرف میکنم الان با این روند چیکار کنم؟؟؟داروهای گیاهیمو کنسل کنم و دیگه نخورم چون احساس میکنم از موقعی که اینها رو میخورم وضعم بدتر شده

 35. شقايق پاسخ

  سلام من پريودم با ده روز تاخير انجام شد ولي خونريزيم در روز اول معمولي رو به كم وبعد درحد لك به رنگ قرمز از بيبي چك استفاده كردم منفي بود ماه پيش پريودم يك هفته زودتر بود و بادرد زياد شروع شد ونسبتا سنگين چه كاربايد بكنم

 36. شیرین باویلی پاسخ

  سلام خانم دکتر من ازدواج کردم و هر ماه یه دونه قرص اورژانسی مصرف کردم سه ماه یعنی کلا واسه هر ماه یه دونه الان پریود هام نامنظم شده و تا روز هفتم شدیدا خونریزی دارم، ولی درست روز ۷ تموم میشم ولی رنگ خونریزیم روشن تره الان چی کار کنم

 37. Quiine پاسخ

  سلام من 13 سالمه و در روز پنجم پریودی مقدار خیلی کمی در حد نصف ناخون دیدم ایا الان پریود هستم؟؟

 38. زينب پاسخ

  سلام وقت بخير
  من 18 سالمه خونريزي من يک ماه ميشه که شروع نشده و زيادکمرم درد ميکنه
  ازدواج کردم
  ممنون

 39. ستره پاسخ

  سلام
  يک ماه وچنر روز ميشه خونريزي من بند شده مشکله کمزوري من است يا مشکل ديگر
  ممنون

 40. Fatemeh raeisi پاسخ

  سلام من ۱۲سالمه ۲ساله که پریود شدم من قاعدگی سنگینی . سیکل قاعدگیم بیشتر از ۱۰ روز و کم تر از ۲۰ روز است . وقتی هم میاد یا ۹ روز طول میکشه یا بیشتر از نه روز .
  بعضی وقت بیشتر از نه روز طول میکشه
  میخوام دایلش رو بدونم پس اگه میشه به طور کامل برام توضیح بدین و بگین مشکلی دارم یا نه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   عزیزم ممکنه ریتم بدنت به همین شکل باشه. اگه با این شرایط مشکل داری، میتونی به پزشک مراجعه کنی تا بررسی بیشتری انجام بده

 41. Fatemeh raeisi پاسخ

  سلام من ۱۲ سالمه تقریبا نزدیک ۲ ساله که پریود میشم ولیسیکل پریودم بیشتر از ده روز و کم تر از بیست روز طول میکشه وقتی هم میاد ۹ یا بیشتر از ۹ روز طول میکشه تا تموم بشه من خیلی نگرانم میترسم مشکلی داشته باشم بعضی وقت هم که میاد به اندازه یک قطره میاد روزای اول بعد یک دفعه زیاد میشه خونریزی شدید وقتی که خونریزی شدید میاد تو ۹ روز تموم میشه ولی وقتی عادی بیادبیشتر از نه روز طول میکشه میخواستم بگم خوب دلیلش رو بصورت کامل برام توضیح بدین تا بدونم مشکلی دارم یا نه

 42. اسرا پاسخ

  با سلام خدمت شما خانوم دکتر عزیز
  من ۴۳ سالمه و سیکل ماهانه من این ماه خیلی سبکتر شد در ماههای قبل از ۱۳ الی ۱۴ پد استفاده میکردم ولی این ماه به ۴ پد تغییر کرد البته این تغییرات یکبار هم دو سال پیش از پدهای ۱۷ و ۱۸ تا به ۱۴ و ۱۳ تغییر کرد و این ماه ( اردیبهشت) به ۴ و ۵ تا میخواستم سوال بپرسم که آیا یائسه میشم ؟ در سالای قبل پریودیم منظم بوده و در فاصله ۲۸ تا یکماه انجام میشده ولی کمتر از یکسال این دوره از ۲۷ و ۸ روز تا ۳۵ روز هم تغییر میکنه . میخواستم بپرسم اینا از نشانه های یائسگی هست ؟ خیلی نگرانم .
  ممنونم

 43. تارا پاسخ

  سلام من ۱۷ یالمه ۵ سال هست پریود میشم اما سیکل پریودیم همیشه ۴ یا ۵ روز تغییر میکنه
  ۲۸ روزه یا ۲۱ روزه میشم.

 44. فرناز پاسخ

  سلام
  خسته نباشید
  من روز ١٩ ام پريود شدم بعد تا روز ٢١ ام اوكي شدم و خونريزي ام تمام شد
  و روز ٢٢ ام سكس داشتم
  اما روز ٢٤ لكه خون ديدم اما ٢٥ ام چيزي نديدم
  و بعد دوباره روزه ٢٦ لكه خون ديدم
  وروز ٢٨ ام خون ريزي داستم و روز ٢٩ ام کامل پریود شدم
  این مدت استرس داشتم‌
  اما هیچ وقت این مدل نبود پریودیم
  میشه راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close