علائم لقاح موفق

علائم لقاح موفق در روزهای اول ، از کجا بفهمیم لقاح صورت گرفته؟

چنانچه در دوران افدام به بارداری به سر می برید و رابطه نیز داشته اید یا اینکه رابطه محافظت نشده داشته اید و نمی خواهید باردار شوید، احتمالا اکنون این سوالات برایتان پیش آمده است: ” علائم لقاح موفق در روزهای اول چیست؟ ” ، ” از کجا بفهمیم لقاح صورت گرفته؟ ” در این مقاله سعی کی کنیم به طور مفصل در رابطه با این موضوعات صحبت کنیم.

از کجا بفهمیم لقاح صورت گرفته؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای یک اقدام به بارداری موفق عوامل زیادی دخیل هستند. با بررسی این عوامل تا حدی می توانید پاسخ سوال ” از کجا بفهمیم لقاح موفق صورت گرفته؟ ” را پیدا کنید.

چنانچه برای تشخیص لقاح موفق عجله ندارید، می توانید 10 الی 12 روز پس از رابطه صبر کنید، تا چنانچه باردار بودید، علائم بارداری یا همان علائم لقاح موفق در روزهای اول ظاهر می شوند و همچنین می توانید از بی بی چک نیز استفاده کنید، چنانچه دو خط صورتی پر رنگ را کنار هم مشاهده کردید، به معنای بارداریتان است.

در این میان خونریزی لانه گزینی و عقب افتادن پریود، از علائم لقاح موفق در روزهای اول هستند. خونریزی یا لکه بینی لانه گزینی، یک خونریزی بسیار سبک تر از خونریزی قاعدگی است که در اثر لانه گزینی رویان در دیواره رحم رخ می دهد. همچنین به تعویق افتادن قاعدگی نیز از علائم اصلی لقاح موفق در روزهای اول به شمار می رود.

اپلیکیشن مینت

حالا این سوال پیش می آید که:

چگونه می توانم در سریع ترین زمان ممکن بفهمم لقاح صورت گرفته یا نه؟

همانطور که در بالا نیز گفتیم با بررسی برخی از عوامل مهم و دخیل در بارداری می توانید پاسخ این سوال را بیابید. در این میان می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

زمان رابطه با توجه به سیکل قاعدگی و زمان تخمک گذاری

برای یک لقاح موفق، رسیدن اسپرم به تخمک ضروری است. به این نکته توجه کنید که اسپرم تا 5 روز داخل محیط واژن و رحم زنده می ماند، اما تخمک تنها 24 ساعت پس از رها سازی زنده می ماند. بنابراین شناسایی زمان تخمک گذاری و داشتن رابطه در آن زمان، بسیار مهم و ضروری است.

سابقه استفاده از روش های جلوگیری از بارداری

با قطع استفاده از برخی روش های جلوگیری از بارداری (برخی از روش های هورمونی)، بلافاصله قدرت باروری بازنمیگردد و ممکن است از یک ماه تا چند ماه تاخیر داشته باشد. بنابراین نوع روش جلوگیری از بارداری که در گذشته استفاده کرده اید، بسیار مهم است.

نظم سیکل قاعدگی

این عامل نیز در تخمک گذاری به موقع و تشکیل لقاح بسیار مهم است.

از دیگر عواملی که در تشکیل لقاح موفق موثر هستند، عبارتند از:

  • استرس
  • تعداد رابطه
  • قد و وزن و شرایط فیزیکی
  • سابقه پزشکی
  • و….

بنابراین با در نظر گرفتن این عوامل و علائمی که دارید، می توانید احتمال بارداریتان را تخمین بزنید.

تخمین احتمال بارداری به کمک تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

در تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، تمامی عوامل بالا در نظر گرفته شده، با پاسخ دادن به سوالات آن می توانید شرایط رابطه خود را شبیه سازی کنید و احتمال بارداریتان بر اساس عوامل و علائمی که دارید (حتی بلافاصله بعد از رابطه) تخمین بزنید. برای دسترسی به این قسمت، اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید و به قسمت دکتر مینت و سپس تست بارداری آنلاین مراجعه کنید. دانلود اپلیکیشن

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *