داشتن شکم تخت در دو ماه

چگونه در دو ماه شکم تخت داشته باشیم؟

بسیاری از افراد آروز دارند شکم تخت داشته‌باشند اما رسیدن به این آرزو، اندکی سخت است و نیاز به تمرین مداوم و برنامه‌ریزی دقیق دارد. داشتن چربی اضافی در شکم نه تنها تناسب اندام را بر هم می‌زند بلکه باعث بروز بیماری‌های قلبی و عروقی نیز می‌شود. در این مطلب سعی می‌کنیم راهکارهای مناسب برای داشتن شکم تخت و لاغری شکم را بیان کنیم.

تحرک بیشتر شکم تخت تر !

یکی از ابتدایی‌ترین کارها و در عین حال ساده‌ترین روش برای داشتن شکم تخت و کاهش وزن، استفاده از تمامی فرصت‌ها برای تحرک است. استفاده از پله به جای آسانسور، پیاده‌روی و انجام فعالیت‌های روزانه از جمله فعالیت‌هایی است که می‌تواند به کاهش وزن و کاهش چربی‌های اضافی در بدن منجر شود.

تمرین و ورزش کردن

که در رسیدن به تناسب اندام و چربی‌سوزی بدن، خصوصا چربی‌های اطراف شکم، موثر است.

ورزش‌ها و تمرینات هوازی

ورزش‌های هوازی، در تقویت بدن، کاهش سایز کمر، سوزاندن کالری و سلامت افراد موثر است. طبق تحقیقات، باید در هفته 150 تا 300 دقیقه ورزش هوازی، در برنامه تمرینی افراد، قرار بگیرد. تمرین‌های هوازی از قبیل پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری، قایق‌رانی و….یعنی به طور متوسط باید هر فرد روزانه، 20 تا 40 دقیقه، به یکی از این ورزش‌ها بپردازد.

اپلیکیشن مینت

پیاده‌روی منظم در رسیدن به این هدف یعنی داشتن شکم تخت و صاف، بسیار موثر است. ورزشی سبک و ساده و در عین حال بسیار راه‌گشا در جهت حفظ سلامتی و کاهش وزن. البته داشتن رژیم غذایی مناسب هم در کنارآن ضروری است.

کاهش کالری دریافتی بدن؛ همان چیزی که شما را موفق می‌کند!

کاهش مصرف کالری در رژیم غذایی، از موارد موثر در داشتن شکم تخت و رسیدن به تناسب اندام است. به طوری‌که میزان دریافت کالری بدن باید روزانه، 500 تا 1000 کالری کم شود تا حدود 1 کیلوگرم از وزن بدن فرد در یک هفته، کاهش یابد.

از طرفی نرسیدن کالری به میزان کافی به بدن هم، خود، دردسر ساز است. چراکه کالری کم، به کاهش متابولیسم بدن منجر می‌شود. لذا مصرف آن نباید به کلی حذف شود و یا روند کاهش آن در رژیم غذایی، طولانی گردد.

تغییر سبک غذایی؛ مهم‌ترین رکن داشتن شکم تخت

تغییر سبک زندگی برای داشتن شکم تخت

تغییر سبک زندگی برای داشتن شکم تخت

بالا بردن سطح کیفیت غذا و دوری از غذاهای چرب، هله هوله، فست فود، شیرینی جات، چیپس و پفک و..

به جای استفاده از این مواد، در رژیم غذایی روزانه باید غذاهای سالم و خانگی و مصرف پروتیین قرار بگیرد. خوردن غذای مغذی، فیبر، آب، ویتامین‌ها، مواد معدنی، دانه‌های کامل، آجیل، حبوبات، میوه و سبزی، لبنیات، ماهی، گوشت سفید برای داشتن شکم تخت، موثرند.

پروتیین کافی نیز سبب می‌شود متابولیسم بدن افزایش یافته اشتها کم شود و وزن، کاهش یابد. این کاهش چربی بدن، به ویژه در اطراف کمر و دور شکم، قابل مشاهده‌است.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات‌ها

کربوهیدرات‌ها، در ایجاد چربی‌های دور شکم بسیار موثرند و محدود کردن مصرف آن‌ها می‌تواند باعث تناسب اندام و لاغری شکم شود.

محدود کردن مصرف کربوهیدرات‌ها هم‌چنین در سلامتی بدن نیز بسیار موثر است. در رژیم‌های غذایی که در آن، مصرف کربوهیدرات‌ها محدود شده باشد، سایز کمر، کاهش می‌یابد.

ایستادن زیاد

به وسیله ایستادن، عضلات بیشتری برای حفظ تعادل بدن فعال می‌شوند و انرژی بیشتری مصرف می‌گردد و این نکته، در کاهش وزن نیز موثر است. هم‌چنین در هنگام ایستادن، میزان تنفس نیز افزایش می‌یابد.

ممنوعیت استفاده از کالری مایع

آب میوه و نوشیدنی‌های انرژی زا که با قند و کالری مایع، جذب بدن می‌شوند وزن را افزایش می‌دهند. این نوشیدنی‌ها حاوی فروکتوز هستند که به طور مستقیم در افزایش چربی‌های شکم اثر دارد لذا برای داشتن شکم تخت، باید استفاده از آن‌ها در رژیم غذایی حذف شود.

نوشیدن آب؛ تاثیر بسیار زیاد در تختی شکم

داشتن شکم تخت

داشتن شکم تخت

مصرف آب، طی چند مرحله به کاهش وزن و چربی‌سوزی کمک می‌کند. در ابتدا با کاهش وزن، موقتا به افزایش متابولیسم بدن مدد می‌رساند. سپس، مصرف آب قبل از غذا می‌تواند ضمن ایجاد احساس سیری در فرد، به کاهش اشتها و کم‌خوری بینجامد و به کاهش وزن منجر شود. در مرحله بعد، مصرف آب به حل مشکل یبوست و کاهش التهاب شکم کمک می‌کند و در رسیدن به شکم تخت موثر است.

مصرف فیبر؛ نکته مهم داشتن شکم تخت

مصرف فیبر به خصوص اگر محلول باشد در  چربی‌سوزی به ویژه در ناحیه شکم، بسیار موثر است. فیبر، آب زیادی را جذب می‌کند و به بدن می‌رساند. بنابراین جذب غذا از طریق دستگاه گوارش، کاهش می‌یابد. با این روش، غذا مدت بیشتری در معده باقی می‌ماند و احساس سیری ناشی از آن، به مصرف کمتر غذا کمک می‌کند.

هم‌چنین مصرف فیبر محلول، توان جذب کالری را در بدن کاهش می‌دهد. طبق تحقیقات، هر 10 گرم افزایش فیبر در رژیم غذایی، حدود 7/5 درصد چربی بدن را در 5 سال کاهش می‌دهد. از جمله این محصولات، می‌توان دانه‌های روغنی، حبوبات، زغال اخته، جو و… را نام برد.

استفاده از محصولات پروبیوتیک

یکی دیگر از راه‌های کاهش چربی شکم و رسیدن به شکم تخت و تناسب اندام، محصولات پروبیوتیک و استفاده از آن‌هاست. از جمله این محصولات، می‌توان ماست و دوغ را نام برد.

پروبیوتیک‌ها باکتری‌های زنده‌اند که نقشی موثر در کاهش وزن دارند. افراد چاق، ترکیبی متفاوت از این باکتری‌ها را نسبت به سایرین دارند و مصرف منظم محصولات پروبیوتیک می‌تواند تعادل باکتری‌های روده را حفظ کند و تجمع چربی‌های شکم را از بین ببرد.

 

 

تنفس از طریق شکم برای داشتن شکم تخت

نفس کشیدن از طریق شکم به جای ریه‌ها، از مواردی است که در ریلکسیشن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تمرین، به جای ریه‌ها، شکم باد می‌شود و سپس با فروبردن آن، بازدم اتفاق می‌افتد.

انقباض شکم

بدین صورت که در طول روز، مدام شکم را به داخل فرو بریم و منقبض نماییم.

درمان یبوست و پیش به سوی تخت شدن شکم

بسیاری از چربی‌های شکمی به دلیل عملکرد ناصحیح و ناموفق سیستم گوارشی و روده‌ها شکل می‌گیرند. یبوست، یکی از عوارض این کارکرد نادرست است که باعث می‌شود چربی، در اطراف شکم جمع شود.

بنابراین برای لاغری شکم و داشتن شکم تخت، قبل از هر چیز باید یبوست، درمان شود. باید استفاده از خوراکی‌ها و مواد غذایی که آب بیشتری به بدن می‌رسانند و یبوست را درمان می‌کنند، در رژیم غذایی قرار بگیرد. استفاده از غلات سبوس‌دار و میوه‌ها و سبزی‌جات و نوشیدن آب زیاد روزانه یک و نیم لیتر در روز و به حداقل رساندن مصرف نوشابه‌های گازدار، راهکاری جهت مداوای یبوست و عملکرد صحیح روده‌ها و دستگاه‌های گوارشی است.

ماساژ شکم؛ تاثیر گذار در رسیدن به هدف

راهکار دیگر برای داشتن شکم تخت، ماساژ شکم است. این روش، بسیار ساده است. می‌توان در هنگام دراز کشیدن موقع استراحت و یا دوش گرفتن، از این روش استفاده کرد. باید ماساژ شکم را با حرکات دورانی از سمت ناف شروع کرد و با حرکات چرخشی به سمت ران، ادامه داد.

استفاده از گن

بعضی معتقدند با استفاده از بعضی وسایل و تجهیزات از قبیل گن نیز می‌توان به لاغری مورد نظر در بدن، دست یافت. گن، با فرم دهی به بدن و جمع کردن شکم، به داشتن کمری باریک و شکم تخت، کمک می‌کند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *