دو پریود در ماه

دو پریود در ماه؛ آیا جای نگرانی وجود دارد؟

آیا دو پریود در ماه طبیعی است؟!

یک سیکل قاعدگی نرمال برای یک زن بالغ چیزی حدود 21 تا 35 روز است. اگرچه تغییر روزهای سیکل قاعدگی در هر ماه خیلی هم عجیب نیست، برخی از ماه ها کوتاه تر می شود و برخی بلند تر و در برخی از موارد نیز با دو پریود در ماه سورپرایز خواهید شد!

در بسیاری از موارد دو پریود در ماه توجیهی منطقی دارد و جای نگرانی وجود ندارد. اما اگر این اتفاق مکررا تکرار شد، علائم بدنتان را کنترل کنید. در ادامه این مقاله در مورد علل دو پریود در ماه پیشتر خواهید آموخت.

دو پریود در ماه برای اولین بار

اگر سیکل قاعدگی کوتاهی دارید، قاعدتا هر دو هفته یک بار که پریود شوید؛ مشکلی در آن وجود ندارد، اما اگر سیکل قاعدگی طبیعیتان  28 روز یا بیشتر است، پس تغییر بزرگی مانند دو بار پریود شدن در ماه ممکن است برایتان مقداری عجیب و نگران کننده باشد. درحالیکه در بسیاری از موارد یک اتفاق غیر نرمال است، بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید خونریزی واژن می تواند نشانه ای از شرایط پزشکی خاصی باشد و ممکن است آن را با خونریزی قاعدگی اشتباه بگیرید. خونریزی می تواند نشانه هر کدام از عوامل زیر باشد:

بارداری

یکی از نشانه های اولیه و رایج در بین خانم های باردار، ایجاد خونریزی ملایم به علت فرایند لانه گزینی رویان در رحم مادر است. به همین دلیل اگر دچار خونریزی شدید و رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید باید حتما از بابت احتمال بارداری، اطمینان حاصل کنید.

 

اپلیکیشن مینت

اما چگونه می توان فهمید که باردار هستید؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بارداری به عوامل و علائم بسیار زیادی بستگی دارد. اگر بخواهیم به تعدادی از این عوامل اشاره کنیم می توان به روز رابطه با توجه به سیکل قاعدگی و فاصله از زمان تخمک گذاری، تعداد رابطه، نامنظم یا منظم بودن پریود و علائم اصلی بارداری نام برد. اما توجه کنید که صرف داشتن تعداد معدودی از این علائم حتما نشانه بارداری نیست و باید همگی علائم و عوامل را در کنار هم بررسی کنید تا بتوان در رابطه با احتمال بارداری صحبت کرد.

به همین دلیل و برای اینکه در این باره بیشتر سردرگم نشوید؛ تصمیم گرفتیم به کمک دکتر فائزه شهبازی، قسمت تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت را راه اندازی کنیم. در این قسمت به تعداد زیادی سوال پاسخ خواهید و با توجه به شرایطی که دارید، احتمال بارداریتان مشخص خواهد شد.

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

برای دسترسی به این قسمت، کافیست اپلیکیشن را از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس به قسمت دکتر مینت و بخش تست بارداری آنلاین مراجعه کنید و به سوالات آن پاسخ دهید. دانلود اپلیکیشن

عفونت های منتقل شونده جنسی

عفونت های منتقل شونده جنسی ممکن است باعث بروز خونریزی یا ترشحات واژن بشوند.

سقط

سقط معمولا همراه با خونریزی شدید واژینال است. اگر باردار هستید و خونریزی شبیه به خونریزی قاعدگی را تجربه کردید، سریعا پزشک خود را ملاقات کنید.

قاعدگی دو هفته یک بار یا لکه بینی؟ چه تفاوتی دارند؟

اگر خونریزی داشتید و انتظار پریودی نیز ندارید، در قدم اول لازم است بدانید که این خونریزی قاعدگی است یا لکه بینی:

 •  اگر خونریزی به حدی شدید است که باید درعرض چند ساعت تامپون یا پد بهداشتی خود را تعویض کنید، این خونریزی، خونریزی قاعدگی است. این خون معمولا قرمز تیره یا روشن، قهوه ای یا صورتی است.
 • اگر خونریزی به حدی نیست که پد بهداشتی یا تامپون، غرق در خون شوند. این خونریزی، لکه بینی است. رنگ  این خون معمولا قهوه ای یا قرمز تیره است.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با لکه بینی اینجا کلیک کنید.

دلایل اصلی سیکل قاعدگی کوتاه و دو پریود در ماه

دلایل اصلی دو پریود در ماه

چه چیزی دو بار پریود در ماه را به وجود می آورد؟ ممکن است به دلیل سیکل قاعدگی کوتاه یا شرایط پزشکی خاصی باشد که منجر به خونریزی واژینال شود.

تعدادی از دلایل دو بار پریود در ماه عبارتند از:

 1. اندومتریوز:

  این شرایط هنگامی رخ می دهد که بافت های رحم به طور غیرطبیعی رشد کرده و به سایر مناطق بدن رشد می کنند. علائم اندومتریوز شامل درد و دردهای شکمی و خونریزی نامنظم واژینال است. در برخی از موارد خونریزی می تواند بسیار سنگین و همانند خونریزی قاعدگی باشد. پزشک معمولا اندومتریوز را با آزمایشی های لگنی و اولتراسوند تشخیص می دهد، اما متد اصلی برای تشخیص اندومتریوز، لاپاروسکوپی است که جراحی سبکی به همراه دارد.

 2. پیش از یائسگی:

  پیش از یائسگی می تواند تحت شرایطی مانند دو پریود در ماه باشد. این همان قاعدگی است که از نشانه های پیش از یائسگی است و به دلیل تغییر هورمون ها در بدن رخ می دهد. طول زمان دوران پیش از یائسگی در بانوان متفاوت است و تا ده سال نیز می تواند متغیر باشد. در این سال ها ممکن است سیکل های کوتاه تر یا بلند مدت تر، خونریزی های شدید یا سبک تر و جا انداختن قاعدگی را تجربه کنید. هنگامیکه در طول یک سال هیچ قاعدگی را تجربه نکردید، در دوران یائسگی قرار دارید.

 3. فیبروم های رحمی:

  فیبروم ها، غده های داخل رحم هستند. این غده ها معمولا سرطانی یا بدخیم نیستند، اما می توانند موجب خونریزی شدید در طول سیکل قاعدگی شوند. سایر علائم فیبروم های رحمی عبارتند از:

 • تکرر ادرار
 • احساس فشار یا پر بودن در ناحیه لگنی
 • کمردرد
 • رابطه جنسی دردناک

پزشک معمولا فیبروم های رحمی را با اجرای آزمایش های لگنی یا اولتراسوند تشخیص می دهد.

 1. مشکلات تیروئیدی:

  مشکلات تیروئیدی مانند پرکاری غده تیروئید یا کم کاری آن، می تواند دو بار پریود در ماه را به وجود بیاورد و همچنین ممکن است سیکل قاعدگیتان را نامنظم کند. در کم کاری غده تیروئید، غده تیروئید کم فعالیت است و نمی تواند مقدار کافی از هورمون های تیروئیدی را تولید کند. علائم و نشانه های کم کاری تیروئیدی عبارتند از:

 • احساس سرما مداوم
 • یبوست
 • احساس مداوم خستگی
 • خونریزی شدید قاعدگی
 • رنگ پریدیگی
 • ضربان قلب کند
 • صورت پف کرده
 • افزایش وزن

در پرکاری تیروئید، غده تیروئید بسیار فعال است و مقدار زیادی هورمون تیروئید تولید می کند. علائم و نشانه های پرکاری تیروئید عبارتند از:

 • احساس مداوم گرما
 • پرش پلک چشم
 • اسهال
 • عصبانیت
 • کم خوابی
 • کاهش وزن
 • ضربان قلب سریع

اگر هرکدام از علائم بالا را داشتید به دکتر مراجعه کنید و نگران نباشید چه که هم پرکاری و هم کم کاری تیروئید، قابل درمان است.

سایر دلایلی که ممکن است باعث کوتاه شدن سیکل قاعدگی و دو پریود در ماه شوند، می توان به استرس، استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری، افزایش یا کاهش شدید وزن و بیماری اشاره کرد.

یک نظر

 1. سعیده پاسخ

  سلام من ۱۸ سالمه و بتازگی حدودا یک ماه مصرف قرص های ۲۱ روزه رو قطع کردم .
  آیا دو بار پریود شدن در یک ماه به سندرم پلی کیستیک مربوط می شه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سعیده جان سلام، سندروم تخمدان پلی کیستیک، نشانه های مختلفی داره. که یکی از بارز ترین آنها وجود کیست های متعدد و ریز در داخل تخمدان هاست. ابتدا باید سونوگرافی انجام دهید. وجود لکه بینی و بی نظمی قاعدگی نیز می تونه وجود داشته باشه اما بدون انجام آزمایشات هورمونی و سونو نمی توان تشخیص قطعی داد.

   1. Fatemeh پاسخ

    سلام من این ماه چند روز قبل محرم پریود شدم و پاک شدم باز امروز ک اخر شهریوره پریود شدم مشکلی هست؟بگم که حدودا دوماه پیش یه هفته قرص لاغری خوردم از وقتی که این قرصو خوردم موقع پریود شدن درد شدیدی دارم الانم ک تو این ماه دوبار شدم مشکل چیه

  2. فاطمه پاسخ

   سلام من دوماهه خونریزی نامنظم داره و پاک میشم و بعد ده روز دوباره پدیود میشم. ازمایش و سونو هم سالم بود .سابقه سرطان وفیبروم و دراوردن رحم هم داریم خیلی نگرانم نمیدونم چه کنم

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    فاطمه جان سلام، بنظر من حتما آزمایشاتون رو تکرار کنید . عملکرد تیروئید هم چک بشه. ممکنه اختلالتون دلایل دیگه ای داشته باشه مثل استرس یا تغییرات آب و هوایی یا مصرف داروهایی که روی سیکلتون دارن تاثیر میذارن.

 2. الهام پاسخ

  سلام خسته نباشید .علت این که آدم تو یک ماه دو بار پریود شه چی هست….
  و من دکتر پوست رفته بودم برام دارو نوشت بعد دیگه قرص هارو انداختم حالا صبح از خواب بیدار شدم دیدم پریود شدم .هنوز به وقت پریودم مونده …چطوری درمان کنم …زود قطع شه…ممنون کمکم کنید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام الهام جان، به احتمال زیاد علت دو پریود در ماه و بی نظمی های این چنینی، نوسانات هورمونیه که شما باید برای تنظیم قاعدگیتون حتما به پزشک مراجعه کنید تا سطح هورمونیتون بررسی بشه.https://www.mintapp.ir/بارداری-با-پریود-نامنظم/ میتونید دلایل پریود نامنظم رو توی این لینک مطالعه کنید.

 3. Sdf پاسخ

  سلام من جدیدا چند بار رابطه مقعدی رو تجربه کردم .
  و برای اولین بار دوبار در ماه پریود شدم که اولین پریودیم برای اولین بار در طول چند سال اصلا دردی احساس نکردم و فقط روز اول کمی خونریزی داشتم اما تا ۴ روز بعد فقط لکه بود … این نیاز به مراجعه به دکتر داره ؟ یا اگه تکرار شد باید مراجعه کنم ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید خیلی میترسم ینی ممکنه این بخاطره رابطه باشه و عفونت کرده باشم ؟؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، تغیرر در روند قاعدگی، هیچ ارتباطی با رابطه ی مقعدی نداره. اگر پریودتون مجددا دچار اختلال شد به پزشک مراجعه کنید. مطلب سایتمونم میتونید مطالعه کنید. لینکشو اینجا میذارمhttps://www.mintapp.ir/anal-sex-points/

    1. Sakineh پاسخ

     سلام من ۱۹ سالمه .دقیقا دو هفته بعد از تمام شدن پریودی اولم دوباره شدم ،اون هم بعد از رابطه واژینالی ک داشتم روز اول کمی لکه بینی داشتم روز بعدش متوقف شد روز سوم دوباره شروع شد و روز چهارم شدید شد مثل خونریزی قاعدگی دل درد هم دارم . من خیلی می ترسم ممکن مشکلی برام پیش اومده باشه دکتر ؟ آیا باید به پزشک مراجعه کنم ؟ ممنون میشم پاسخ بدهید .

 4. Sohila پاسخ

  سلام من ماهگذشته دو بار پریود شدم با فاصله ۱۸ روزه الانم ۸روز گذشته از موقع پریودیم درد سینه هام هم خیلیه تورم هم دارن اولین باره اینجوری شدم امکان داره باردار باشم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سهیلا جان، خیر احتمال بارداری نیست. ولی برای پیگیری نوسانات هورمونیتون حتما پزشک مراجعه کنید.

 5. محدثه پاسخ

  سلام خسته نباشید من چند روز بعد از پایان قاعدگیم با همسرم رابطه داشتم و پرده بکارتم پاره شد و دچار خونریزی شدم ،،همینطور دو روز بعد از خونریزی مجدد حین رابطه متوجه خونریزی شدم و چهار روز بعدش هم لکه بینی داشتم آیا این خطرناکه و باید به پزشک مراجعه کنم یا خیر؟لطفا راهنماییم کنید

 6. محدثه پاسخ

  سلام خسته نباشید من چند روز بعد از پایان قاعدگیم با همسرم رابطه داشتم و پرده بکارتم پاره شد و دچار خونریزی شدم ،،همینطور دو روز بعد از خونریزی مجدد حین رابطه متوجه خونریزی شدم و چهار روز بعدش هم لکه بینی داشتم آیا این خطرناکه و باید به پزشک مراجعه کنم یا خیر؟

  1. Z.E پاسخ

   سلام
   این ماه 10روز بعد از پریود مجددا پریود شدم و یک هفته بعد پاک شدن پریود دوم لکه بینی دارم.
   دلیلش چی هست؟
   چون اولین باره

 7. Mohaddese پاسخ

  سلام من چند روز بعد از قاعدگیم با همسرم رابطه داشتم و پرده بکارتم پاره شد و خونریزی داشتم ، دو روز بعدش هم حین رابطه متوجه خونریزی شدم ،چهار روز بعد هم دچار لکه بینی شدم ایا این خطرناکه و باید به پزشک مراجعه کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

 8. امینی پاسخ

  سلام من 18سالمه. من دوماه پیش که پریود شدم بعد از یک هفته باز شدم.رفتم دکتر آزمایش دادم و سونوگرافی گفت مشکلی نیس قرص دوفاستون رو بهم داد تا پنجاه روز ادامه دادم ولی دیروز باز بعد یک هفته بعد پریود دوباره شدم:(باید چیکار کنم مشکل از چیه؟؟

 9. Me پاسخ

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم.میخواستم ببینم در طول ۲هفته ۲بار پریود بشی دلیل خاصی داره؟جای نگرانی نیست؟ چون من قاعدگی نانظم داشتم دکتر رفتم قرص بهم داده اونا رو ۱هفته ای هست دارم مصرف میکنم ممکن بخاطره استفاده داروها باشه؟

 10. faeze پاسخ

  سلام من 10 مرداد سقط با قرص داشتم که منجر به خونریزی شدید تا دوهفته به صورت متوالی شد و من دکتر مراجعه نکردم. یک هفته بعد تاریخ 2شهریور پریود شدم که خونریزی سنگین داشتم و یک هفته طول کشید . الان تاریخ 17 شهریور ینی دقیقا 2 هفته بعد از آخرین پریودی دوباره پریود شدم میخواستم بدونم این طبیعی هست یا خیر؟ ممنونتون میشم.

 11. زهراحسین پور پاسخ

  من متاهل هستم فکر میکنم حدودا دویاه سه ماهه که دوبار پریود میشم خیلی میترسم چیزی خطرناک باشه

 12. یاس پاسخ

  تو این دو ماه اخیر من تو هر ماه دوبار پریود میشم و نگرانم و در کل تاریخ پریودیم کامل بهم ریخته با اینکه این سه سالی هست که پریود میشم… دلیلش چی میتونه باشه؟چیز نگران کننده ای هست؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، شما حتما باید به پزشک مراجعه کنی که دلیل نوسانات هورمونی رو متوجه بشی. و درمان رو براتون شروع کنن.

 13. Fatemeh پاسخ

  سلام خسته نباشید.من یه بار قبل ۷ روز قبل محرم پریود شدمو پاک شدم یبارم امروز که ۳۱ شهریوره.میخواسم ببینم مشکلیه بگم که حدودا دوماه پیش یه هفته قرص لاغری سی گل بوستانو میخوردم و موقع پریود شدن ازونموقع درد شدیدی دارم و الانم این میخواسم ببینم مشکل چیه؟؟؟

 14. سولماز بيات پاسخ

  سلام وقت بخير
  من تقريبا ٤٠ تا ٥٠ روز يك بار پريود ميشم،دفعه اول سر موعد پريود شدم و بعد از ٧ روز مثه هميشه پاك شدم بعد از گذشت ٥ روز دوباره پريود شدم،شب قبل خيلى عصبى شدم و حدس زدم بخاطر همون عصبى شدن بود،قرص ويتاگنوس تهيه كردم،چند روز خوردم تا اينكه متوجه شدم عوارض اون قرص دارم(حالت تهوع و دل پيچه)٣ روز بود پاك شده بودم ك قرص قطع كردم،شبى ك قرص نخوردم فرداش دوباره پريود شدم،اندفعه حدود ١٠ روز ادامه داشت ك البته ٣ روز آخر فقط خون آبه بود در حد چند لكه…بعد از ٢ ٣ روز ك پاك شدم،يه كيسه سيب زمينى ٤٠ كيلويى بلند كنم وهمون لحظه دوباره پريود شدم! اينكه ميگن كمرم شل شده درسته؟

 15. مریم پاسخ

  سلام من به مدت دو ماه قرص سیپروترون مصرف کردم از ده روز بعد مصرف قرص پر یود شدم الان الان نزدیک دو ماه هر دوهفته یک بار پریود میشم البته خون ریزیم خیلی کمه در حد لکه بینی این طبیعیه یا نه؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مریم جان سلام، یکی از عوارض مصرف قرص های جلوگیری از بارداری وجود لکه بینی در ماه های ابتدایی مصرف هستش. بعد از چندین سیکل مصرف دارو، علائم برطرف میشه.

 16. آتی پاسخ

  سلام من فیبروم دارم شش سانته . از نیمه شهریور پریودیم ده روزی یبار یعنی شش روز پریود چهار روز پاک دوباره پریود . دلیلش چیه مجردم ۴۵ساله ام

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، همونطور که خودتونم اشاره کردین، نوسانات هورمونیتون بخاطر وجود فیبروم هستش. حتما برای درمان اقدام کنید.

 17. SANAZTAVAKOLI پاسخ

  سلام
  از خرداد ماه تا الان یرپود چند روز جلو میفتاد طوری که هر ماه من 5 به 5 پریود میشدم شد 1خرداد به 29تیر بعد 25مرداد بعد 18شهریور امروز 6مهر هستش یعنی 18روز بع از پاک شدن دباره پریود شدم
  در کل این چندین سال من هر ماه پریودیم 3 روز بوده

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام ساناز جان، حتما به پزشک مراجعه کن، دچار نوسانات هورمونی شدی که دلایل مختلفی ممکنه داشته باشه باید بررسی بشه. مثل مشکلات تیروئیدی، استرس، تخمدان پلی کیستیک، اندومتریوز،…

 18. فاطمه پاسخ

  سلام من نزدیک پنج ماه هر ماه دو بار پریود میشم سنو دادم فقط یکم عفونت داشتم اونم رف شده نزدیک س بارم از قرص اضطراری استفاده کردم ممکنه مال این قرص باشه

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، بله ممکنه که قرص های اورژانسی که چندین ماه پشت هم استفاده بشن، پریود هارو مختل کنن. باید برای پیگیری بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 19. ساناز پاسخ

  سلام خسته نباشید.میخواستم بگم من الان4روزه پاک شدم البته بعد2ماه پریودشدم الان دوباره بعد4روز دوباره به خونریزی انداختم ایامشکلی جدی هستش یانه واینکه تازه اومدم سرخونه خودم به اون صورت رابطه ای ندارم فقط بعدپاک شدنم رابطه داشتم وبخاطراسترسی ک داشتم یک قرص اورژانسی خوردم تاحالاهم این مشکل نداشتم ک بخوام2بار درماه پریودبشم.قبلش دردزیرشکم وپهلوداشتم یکجوری بود که قولنج میکردم ولی فکراینکه بخوام دوباره مریض بشم نمیکردم.میشه کمکم کنیدکه مشول جدی یانه به پزشک مراجعه کنم یانه؟؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ساناز جان سلام، پریود مجدد بعد مصرف قرص اورژانسی طبیعیه. اگه قاعدگیتون مجددا دچار اختلال شد، نیازه که به پزشک مراجعه کنین.

 20. ساناز پاسخ

  سلام خسته نباشید.میخواستم بگم من الان4روزه پاک شدم البته بعد2ماه پریودشدم الان دوباره بعد4روز دوباره به خونریزی انداختم ایامشکلی جدی هستش یانه واینکه تازه اومدم سرخونه خودم به اون صورت رابطه ای ندارم فقط بعدپاک شدنم رابطه داشتم وبخاطراسترسی ک داشتم یک قرص اورژانسی خوردم تاحالاهم این مشکل نداشتم ک بخوام2بار درماه پریودبشم.قبلش دردزیرشکم وپهلوداشتم یکجوری بود که قولنج میکردم ولی فکراینکه بخوام دوباره مریض بشم نمیکردم.میشه کمکم کنیدکه مشکل جدی یانه به پزشک مراجعه کنم یانه؟؟؟؟

 21. فاطمه پاسخ

  سلام خسته نباشید ببخشید من 24 روز پیش پریود شدم و چند روز بعد تموم شد ولی دوباره 12 روز پیش پریود شدم و بعد از 6 روز پریودم تموم شد ولی هنوز لکه بینی دارم
  دلیلش چیه؟
  رابطه جنسی دارم ممکنه به اون ربط داشته باشه؟
  خیلی ممنون

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، دو پریود در ماه و لکه بینی بخاطر رابطه جنسی نیست. دچار نوسانات هورمونی شدید، باید حتما پزشک نتخصص زنان مراجعه کنید.

 22. سپیده پاسخ

  سلام خسته نباشید من 18 سالم و دوهفته پیش پریود شدم ولی الآن بازم پریود شدم ولی خونریزی شدیدی نداشتم و رنگ خون قهوه ای رنگ بود وقتی صبح پاشدم دیدم پریودم نه دردی داشتم نه کمرم درد میکرد نه چیزی و تنها چند قطره خون قهوه ای رنگ بود . آیا من مشکلی دارم ؟! چی کار باید کنم ؟!

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سپیده جان سلام، لکه بینی نیمه ی سیکل غالبا بعلت تخمک گذاری هستش. اگه ادامه دار بود باید برای پیگیری بیشتر به پزشک مراجعه کنین .

 23. حمیرا محمودی پاسخ

  با سلام من الان در ماه حدود ۲۰ روز پریودهستم چندبار به پزشک مراجعه کردم داروهای مختلف بهم دادن خوب نشدم سونوگرافی دادم و هیچ مشکلی نداشتم خواهشا اگه کسی میدونه بهم بگه چه مشکلی دارم و باید چکار کنم

 24. نسيم باقري پاسخ

  سلام من ادنوما هيپوفيز دارم وپرولاكتين بالا و پريود نامنظم و اين اواخر كه دارو مصرف ميكنم هر ١٠ روز دارم پريود ميشم و ٢.٣ روز طول ميكشه چه بايد كنم

 25. کیمیا فخریان پاسخ

  سلام ببخشید من آخرین بار ۲۲آذر پریود شدم و بعد یه هفته با همسرم رابطه داشتم و بعد قرص اورژانسی خوردم بعد ۷دی پریود شدم انگار تو یه ماه دو بار میخواستم ببینم احتمال حاملگی هست یا نه خیلی نگرانم تروخدا زود پاسخ بدید😭😔؟؟؟

 26. شکیبا پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من یک هفته بعد از پاک شدنم رابطه داشتم بعد قرص اورژانسی مصرف کردم صبحش خونریزی داشتم به مدت ۵ روز بعد باز ۵ روز پاک بودم از دیشب دوباره خونریزی دارم علتش چیه
  تا حالا اصلا اینجوری نشدم همیشه قرص اورژانسی میخوردم یا پریودم زودتر میشد یا یه هفته ده روز بعد مصرف قرص پریود میشدم ولی اینبار روز بعدش
  همیشه پریودام منظم بوده لطفا کمک کنین خیلی نگرانم البته اینبار بعد از رابطه کمی احساس سوزش و خارش هم داشتم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   شکیبا جان سلام، با مصرف متعدد قرص اورژانسی دچار نوسان هورمونی شدید. کاملا طبیعیه این شرایط و در صورت مصرف مجدد اورژانسی، سیکلتون مثل همین حالت بهم میریزه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close