درمان چاقی

درمان چاقی در دو ماه، رژیم و ورزش

یکی از بزرگترین معضلاتی که جهان امروز با آن روبه‌روست پدیده چاقی است، این مسئله نه تنها از نظر زیبایی مورد اهمیت واقع می‌شود، بلکه به دلیل بیماریی‌هایی که افراد در اثر چاقی به آنها مبتلا می‌شوند مثل دیابت یا انواع بیماری‌های قلبی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه رژیم‌های غذایی، انواع دم‌نوش ها، ورزش‌ها و اعمال جراحی برای رسیدن به اندام دلخواه توسط مردم سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. دراین مقاله کوتاه قصد داریم به بیان نکاتی در مورد درمان چاقی در کوتاه‌مدت بپردازیم.

بهترین روش‌های درمانی برای چاقی

راه‌های درمانی زیادی برای رسیدن به اندام دلخواه وجود دارد، مهمترین نکته در درمان چاقی، علت آن است. اما در اکثر مواقع چاقی در اثر سبک غلط زندگی و عادات غذایی ایجاد شده و در اثر اصلاح این موارد خیلی زود می‌توانید تاثیرات شگفت‌انگیز آن را روی کاهش وزن و تناسب‌اندام خود مشاهده کنید.

رژیم‌های غذایی

رژیم‌های غذایی متنوعی در سراسر دنیا وجود دارد که افراد برای رسیدن به وزن دلخواه و درمان چاقی از آنها استفاده می‌کنند، رژیم های پروتئینه، رژیم‌های مدیترانه‌ای، رژیم‌های بدون کربوهیدرات و چربی و … در حالت کلی مهمترین نکته در انتخاب رژیم سلامتی جسمی و روانی فرد مبتلا به چاقی است. بسیاری از رژیم‌ها شاید در ظاهر باعث کاهش وزن می‌شوند اما مضرات بسیاری نیز برای سلامتی بدن دارند، بنابراین توصیه ما این است که حتما رژیم لاغری متناسب با وضعیت بدنی خود را از یک متخصص تغذیه دریافت کنید. تا دچار عوارضی مثل سردرد، بی‌حالی، ریزش مو، استپ وزنی و … نشوید.

رژیم غذایی و درمان چاقی

رژیم غذایی و درمان چاقی

مکمل‌های لاغری

تبلیغات بسیاری در مورد مکمل‌ها و داروهای مختلف تحت عنوان داروهای چربی‌سوز وجود دارد که بسیاری از افراد جامعه را برای رسیدن به وزن دلخواه در مدت زمان کوتاه ترغیب می‌کند. نکته مهم در مورد این مکمل‌های رژیمی این است که، داروها تاثیر مستقیمی بر سلامتی انسان دارند، متاسفانه اکثر این قرص‌ها و مکمل‌های دارویی فاقد کارایی لازم بوده و بیشتر جنبه تبلیغاتی و در برخی موارد جنبه سودجویی دارند، بنابراین در صورتی که پزشک متخصص دارویی جهت لاغری یا کمک به کاهش وزن برای شما تجویز نکرده باشد، استفاده خودسرانه از این داروهای تبلیغاتی و به ویژه آن دسته از داروهایی که تحت عنوان داروهای گیاهی و بدون منبع موجه و مشخص دارویی می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.

اپلیکیشن مینت

دم‌نوش‌های لاغری

اخیرا دم‌نوش‌های لاغری زیادی تحت عناوین مختلف و با نام دم‌نوش‌های لاغری به شکل گسترده‌ای تبلیغ می‌شوند. اگرچه برخی ادویه‌ها، گیاهان دارویی و میوه‌ها ممکن است در کاهش وزن موثر باشند و اصطلاحا چربی‌سوز بوده و متابولیسم بدن را افزایش دهند اما این تاثیر آنقدر نیست که در یک مدت زمان کوتاه و بدون ورزش و تحرک و رژیم غذایی مناسب و به تنهایی باعث لاغری شما شود. متاسفانه این تبلیغات بسیار غیر واقعی بوده و نتیجه‌ای که مد نظر افراد چاق است را به هیچ عنوان حاصل نمی‌کنند.

ورزش و تحرک برای درمان چاقی

ورزش‌های زیادی از جمله ورزش‌های هوازی، کار با وزنه، پیاده‌روی، طناب، تردمیل، دوچرخه، حلقه و … وجود دارند که افراد به منظور رسیدن به وزن دلخواه آنها را به هم توصیه می‌کنند، شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم حتی ورزش کردن نیز به تنهایی نمی‌تواند عامل موثری در کاهش وزن محسوب شود، انجام حرکات ورزشی باید با توجه به سلامت جسمانی، توان بدنی و در شرایط ایمن و تحت نظر مربی ورزشی انتخاب شده و انجام گیرد، در غیر این‌صورت ممکن است باعث آسیب رسیدن به بدن شده و عوارض بلند مدتی مثل کمر درد، زانو درد، آرتروز و سایش مفصل‌ها به دنبال داشته باشد.

درمان چاقی در دو ماه

این تیتر کمی تبلیغاتی به‌نظر می‌رسد اما باید بدانید در صورتی که در مسیر درست قرار داشته باشید، این اتفاق شدنی است. مهمترین نکته در درمان چاقی کوتاه مدت، انتخاب یک سبک زندگی درست است، این مسئله می‌تواند شامل تغییر عادات غذایی و پیروی از رژیم‌های متناسب با شرایط جسمانی در کنار انجام حرکات ورزشی است.

بیشتر افراد تصور می‌کنند که با انجام تمرینات هوازی شدید و یا رژیم‌های سخت‌گیرانه می‌توانند به هدف خود برسند اما باید بگوییم تنها روش‌هایی موفق خواهند بود که بتوانید در بلندمدت آنها را دنبال کرده و از نتایج آن بهره‌مند شوید، بنابرارین اگر قصد دارید که یک کاهش وزن اصولی و بدون عوارض را تجربه کنید باید یک رژیم غذایی اصولی متناسب با اضافه وزن و شرایط بدنی خود از متخصص تغذیه دریافت کرده و در کنار آن زیر نظر یک مربی ورزشی حرکات صحیح ورزشی را چند روز در هفته انجام دهید. این حرکات می‌تواند در کنار ورزش‌های عمومی‌تری چون پیاده روی یا حرکات کششی باعث شود تا شما راحت‌تر به اندام دلخواه خود رسیده و وزن کم کنید.

درمان چاقی و کلام آخر

توجه داشته باشید که چاقی مسئله‌ای نیست که در کوتاه مدت به آن دچار شده باشید، بنابراین رسیدن به وزن دلخواه در زمان کوتاه نیز جز در روش‌های جراحی نمی‌تواند واقعیت داشته باشد و ممکن است تحت تاثیر این مسئله عوارض بلندمدتی مثل بیماری‌ها گوارشی یا ریزش مو در انتظار شما باشد. پس سعی کنید با تغییر سبک زندگی خود به آرامی و به شکلی اصولی به وزن دلخواه خود برسید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *