درمان لاغری

فوت و فن های درمان لاغری در کمتر از دو ماه

یکی از مسائلی که این روزها برای بسیاری افراد، دغدغه شده، درمان لاغری است. البته لاغری به خودی خود، بیماری محسوب می‌شود که به درمان نیاز داشته باشد، اما اگر لاغری شما از حدی گذشته باشد که به سلامتی و زندگی روزمره‌تان آسیب می‌رساند، باید برای رفع آن اقدام کنید.

همه ما میدانیم که روشی مؤثرتر و بهتر از ورزش کردن و کنترل تغذیه برای رفع این مورد وجود ندارد، پس در این نوشتار به سراغ این دو مقوله رفته‌ایم. اگر شما هم به دنبال راه‌حلی هستید تا در دوماً، وزن اضافه کنید، لاغری خود را درمان کنید و به تناسب اندام برسید، پس این مقاله را از دست ندهید.

تأثیر ورزش در افزایش وزن

لاغری یا چاقی، حسب فاکتورهای مخلفی در بدن اتفاق می‌افتند. از ژنتیک و عملکرد هورمون‌ها در بدن گرفته تا تغذیه و عوامل محیطی دیگر. یکی از عمده دلایل اما، تغذیه است. غذایی که ما می‌خوریم و مقدار آن، نقشی تعیین کننده در وزن و تناسب اندام ما دارد.

تصور عمومی این است که ورزش کردن متابولیسم بدن را بالا بوده و با افزایش چربی سوزی، باعث لاغری می‌شود. در مورد افزایش وزن اما، روش اصولی و صحیح، دقیقاً ورزش کردن است. شما نیاز دارید تا حجم پیدا کنید و نباید اجازه دهید این حجم اضافی از چربی تشکیل شده باشد.

اپلیکیشن مینت

برای درمان لاغری، چگونه ورزش کنیم؟

مهم‌ترین توصیه‌ها در این مورد این هستند که:

  • حتماً از متخصصان و مربیان آموزش دیده، برنامه بگیرید.
  • تا حد امکان به صورت حضوری این کار را بکنید تا مربی طبق فیزیک شما برنامه بنویسد.
  • حتماً زمانبندی مشخصی برای ورزش کردن داشته باشید و به برنامه خود پایبند بمانید.
  • حداقل ۳ روز در هفته ورزش کنید.
  • پیش از شروع، وزن خود را یادداشت کرده و قسمت‌های مختلف بدن خود را اندازه‌گیری کنید تا نتایج ملموس تری به دست آورید.
  • صبور باشد.

چه ورزش‌هایی انجام دهیم؟

ورزش های مناسب برای درمان لاغری

ورزش های مناسب برای درمان لاغری

برای درمان لاغری ، مناسب است که ورزش‌های هوازی و قدرتی را در کنار هم پی بگیرید. مثلاً اگر ۴ روز ورزش می‌کنید، ۲ روز را به ورزش‌های هوازی اختصاص داده و ۲ روز دیگر را به ورزش‌های قدرتی بپردازید. ورزش‌های قدرتی به تشکیل ماهیچه و افزایش حجم و در نتیجه وزن شما کمک می‌کنند.

برای درمان لاغری چگونه غذا بخوریم؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش وزن باید در خاطر داشته باشید، تغذیه است، به خصوص در کنار ورزش. شما باید برنامه منظمی برای قبل و بعد ورزش خود داشته باشید که بهتر است برای تهیه آن به متخصصان تغذیه مراجعه کنید.

خوردن مواد غذایی پروتئینی، کربوهیدرات‌ها و چربی ها به بدن کمک می‌کنند تا عضله سازی کرده و حجم بگیرد. اگر برنامه غذایی خود را به درستی پیش نبرید، ممکن است نتیجه عکس دیده و لاغرتر هم بشوید. غذا برای بدن ضروری و حیاتی است.

 غذا خوردن چگونه لاغری را درمان می‌کند؟

هر ماده غذایی که ما می‌خوریم، دارای مقداری انرژی است که به آن کالری گفته می‌شود. کالری‌ها در بدن به سوخت تبدیل می‌شوند. بخشی از آنها صرف هضم و کارکرد دستگاه‌های حیاتی می‌شوند و بخشی در انجام فعالیت‌های روزمره به ما کمک می‌کنند.

بدن هر شخص، بسته به نوع زندگی او، به مقدار مشخصی کالری روزانه نیاز دارد تا زنده بماند، اگر کالری دریافتی از این مقدار کمتر شود، فرد لاغر شده و اگر بیشتر شود، او چاق می‌شود. به فرایندی که بدن در آن، کالری را برای کارهای مختلف می‌سوزاند، متابولیسم گفته می‌شود.

چگونه با ورزش و تغذیه افزایش وزن داشته باشید؟

برای اینکه بتوانید در مدتی کوتاه، لاغری را درمان کرده و به وزن موردنظر خود برسید، مهم است:

  • ریشه لاغری را دریابید: مهم است که بدانید دلیل لاغری شما چیست. امکان دارد مبتلا به بیماری خاص بوده یا پرکاری تیروئید داشته باشید یا حتی برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن شما کم باشند. در این شرایط لازم است ابتدا این مانع را از سر راه بردارید. اگر به درمان نیاز است، مراحل آن را طی کنید و اگر نیاز است مواد خاصی مثل ویتامین‌ها مصرف کنید، آنها را در برنامه تغذیه خود بگنجانید.
  • صبور باشید: نکته مهم بعدی صبر است، برای اینکه بدن شما به تغییرات جدید عادت کرده و وزن اضافه کنید، مدتی زمان نیاز است. صبور باشید و به بدن خود اجازه دهید در آرامش، مسیر درست را بپیماید.
  • ادامه دهید: تغییر وزن، به مقدار زیادی به عامل زمان وابسته است. در هر زمان و هر دوره از زندگی، بدن ما بسته به عادات زندگی، دستخوش تغییراتی می‌شود. از طرفی، این تغییرات، ثابت نیستند و مدام عوض می‌شوند. پس اگر می‌خواهید وزن ایده آل خود را حفظ کنید باید به روند خود ادامه دهید، مرتب ورزش کنید و از برنامه غذایی سالم پیروی کنید. در واقع باید سبک زندگی خود را عوض کنید.
  • ناامید نشوید: ممکن است با وجود تلاش بسیار برای لاغری، نتیجه مطلوبی به دست نیاورده باشید. نگران نباشید، ابتدا باید سلامتی خود را بر هر چیز دیگر ارجح بدانید و یادتان نرود شما در هر صورت زیبا هستید و باید برای زندگی تلاش کنید. شما لایق دوست داشتن و دوست داشته شدن هستید.

چگونه در دو ماه، لاغری را درمان کنیم؟

در این نوشتار به بررسی درمان لاغری پرداختیم. لاغری امری است که برای برخی افراد ناخوشایند بوده و سعی در رفع آن دارند. گفتیم که بهترین روش برای این کار، صحیح ورزش کردن و رعایت برنامه غذایی مناسب است. البته پیش از اینها، مهم است وضعیت سلامتی خود را به طور کامل چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *