ترشح سفید نشانه بارداری است؟

ترشح سفید نشانه بارداری است؟

ترشحات واژن انواع مختلفی دارند و بررسی هر کدام از آن ها می تواند نشانه ای از وضعیت سلامتی شما باشد. یکی از سوالاتی که اکثر خانم هایی که در دوران اقدام به بارداری قرار دارند، با آن مواجه می شوند، این است که آیا ” ترشح سفید نشانه بارداری است؟ ” یا اینکه در اوایل بارداری آیا ترشحات خاصی را تجربه می کنیم؟ در این در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.

ترشح سفید نشانه بارداری است؟

در حالیکه بسیاری از بانوان ترشحات سفید را تجربه می کنند، اما لزوما این ترشحات نشانه ای از بارداری نیستند. اما بسیاری از بانوان باردار در پاسخ به سوال ” ترشح سفید نشانه بارداری است؟ ” گزارش داده اند که در اوایل بارداری به خصوص در سه ماهه اول بارداری، ترشحات چسبناک، سفید و زرد کمرنگی را تجربه کرده اند.

همزمان با شروع بارداری، سطح هورمون ها در بدن افزایش پیدا می کند و جریان خون نیز در واژن افزایش پیدا می کند که این دو عامل از دلایل بروز ترشحات هستند. افزایش ترشحات در بارداری به دلیل پیشگیری از ابتلا به انواع عفونت ها رحمی و نرم کردن دیواره واژن است.

اگر هر کدام از علائم زیر را دیدید، حتما به پزشک مراجعه کنید:

اپلیکیشن مینت

  • بوی بد
  • احساس سوزش
  • احساس خارش
  • تمایل ترشحات زرد به رنگ سبز
  • بیش از حد آبکی یا چسنده بودن ترشحات

هرکدام از این علائم، می تواند نشانه ای از عفونت باشد.

با توجه به توضیحات بالا از کجا بفهمم که ترشح سفید من نشانه بارداری است؟

همانطور که گفتیم داشتن ترشحات سفید، لزوما نشانه بارداری نیست، اما می تواند از علائم بارداری نیز باشد. چنانچه رابطه محافظت نشده داشته اید و به بارداریتان مشکوک هستنید، می توانید از بی بی چک استفاده کنید و چنانچه دو خط صورتی پر رنگ را کنار هم دیدید، به معنی پاسخ مثبت بارداری است.

آیا به جز بی بی چک هم می توان به بارداری پی برد؟

چنانچه به بی بی چک دسترسی ندارید یا نمیخواهید از بی بی چک استفاده کنید، می توانید از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت استفاده کنید. با پاسخ دادن به سوالات این تست، شرایط رابطه‌تان شبیه سازی شده و با توجه به عوامل موثر در بارداری و علائمی که دارید، احتمال بارداریتان تخمین زده می شود. چنانچه احتمال بارداریتان بالاتر از 70 درصد بود، حتما از بی بی چک یا تست خون بارداری با توجه به تجویز پزشک استفاده کنید.

اپلیکیشن مینت را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کرده، به بخش دکتر مینت مراجعه کنید و تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید.

دانلود اپلیکیشن
اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *