بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟

بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟

” بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟ ” این سوالی است که ذهن اکثر کسانیکه می خواهند از بی بی چک استفاده کنند را به خود درگیر می کند و زمان استفاده از بی بی چک به یکی از چالش های آن ها تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم به سوال ” بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟ ” به صورت کامل و مفصل پاسخ دهیم.

بارداری چگونه اتفاق می افتد؟

برای پاسخ به سوال ” بی بی چک چند روز بستن نطفه جواب میده؟ ” ابتدا باید با روند به وجود آمدن بارداری آشنا شوید. باید بگوییم که در هر سیکل قاعدگی دورانی به نام دوران باروری و تخمک گذاری وجود دارد. در این دوران تخمک آزاد شده و هر تخمک آزاد شده، 24 ساعت زمان لازم دارد تا با اسپرم لقاح را انجام داده و رویان تشکیل شود. ( به اصطلاح نطفه بسته شود.) به این نکته توجه کنید که تخمک تا 24 ساعت پس از رها سازی زنده می ماند، اما اسپرم تا 5 روز در محیط واژن می تواند زنده بماند. پس از این فرایند، سپس رویان در دیواره رحم لانه گزینی می کند. پس از لانه گزینی نطفه، هورمون HCG در بدن شروع به تولید شدن میکند.

بی بی چک چگونه بارداری را نشان می دهد؟

در بالا توضیح دادیم که پس از لانه گزینی رویان، هورمون های HCG در بدن تولید می شوند. این هورمون ها در سطح خون و ادرار پخش می شوند. بنابراین بی بی چک با سنجیدن سطح HCG موجود در ادرار بارداری را تشخیص می دهد. اما لازم است که میزان این هورمون ها به حد نصاب مشخصی برسند تا بی بی چک توانایی تشخیص بارداری را داشته باشد و چنانچه زودتر از موعد از آن استفاده کنید؛ ممکن پاسخ منفی کاذب بگیرید.

بنابراین، با توجه به توضیحات بالا، بی بی چک حداقل 10 روز بعد از بستن نطفه جواب میده و زودتر از این زمان نمی تواند پاسخ دقیقی را ارائه دهد.

آیا می توان بلافاصله بعد از رابطه، احتمال بارداری را تشخیص داد؟

همانطور که گفتیم بی بی چک ده روز بعد از رابطه ( حداقل) و تست خون حداقل یک ماه بعد از رابطه به زمان نیاز دارد تا بارداری را تشخیص دهد. اما شما می توانید با بررسی عوامل تاثیر گذار در بارداری، احتمال بارداری را حتی بلافاصله بعد از رابطه تخمین بزنید.

اپلیکیشن مینت

اما این عوامل، چه عواملی هستند؟ عواملی که در بارداری تاثیر گذار هستند و شما به کمک آن ها می توانید احتمال بارداری را حتی بلافاصله بعد از رایطه تخمین بزنید؛ عبارتند از:

  • زمان رابطه با توجه به دوران تخمک گذاری و سیکل قاعدگی
  • تعداد رابطه
  • شرایط زوجین ( قدرت باروری، سن، اضافه وزن، کمبود وزن و….)
  • سابقه پزشکی
  • سابقه استفاده از روش های جلوگیری از بارداری
  • نظم سیکل قاعدگی
  • و….

بنابراین به کمک ارزیابی این عوامل تا درصد زیادی می توانید احتمال بارداریتان را تخمین بزنید.

تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت و تخمین احتمال بارداری بلافاصله پس از رابطه

پس از اینکه نکات بالا را توضیح دادیم، بسیاری از کاربران این سوال را داشتند که چگونه این عوامل را در نظر بگیرند. بنابراین تصمیم گرفتیم به کمک دکتر فائزه شهبازی، تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت را راه اندازی کنید. با پاسخ دادن به سوالات این تست، رابطه شما شبیه سازی شده و با توجه به عوامل بالا و علائم و شرایطی که دارید، احتمال بارداریتان حتی بلافاصله بعد از رابطه تخمین زده می شود.

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

برای دسترسی به این قسمت، اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس به بخش دکتر مینت و تست بارداری آنلاین مراجعه کنید و به سوالات آن پاسخ دهید.دانلود اپلیکیشن

سوالات متداول

بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟

حداقل ده روز بعد از رابطه به زمان نیاز دارید تا از این تست بارداری استفاده کنید.

آیا می توان بلافاصله بعد از رابطه، احتمال بارداری را تشخیص داد؟

بله، به کمک تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، می توانید بلافاصله بعد از رابطه، احتمال بارداریتان را تخمین بزنید.

پاسخ مثبت بی بی چک چه شکلی است؟

چنانچه دو خط صورتی پر رنگ را کنار هم مشاهده کردید، به معنای مثبت بودن تست، یک خط صورتی به معنای منفی بودن تست و یک خط پر رنگ کنار یک خط کمرنگ، به معنای دقیق نبودن تست و لزوم تکرار مجدد آن در روزهای آتی است.

تست خون HCG چند روز بعد از رابطه، احتمال بارداری را نشان می دهد؟

برای انجام این تست و تخمین احتمال بارداری، به یک ماه زمان نیاز دارید. (یک ماه زمان پس از رابطه)

اشتراک‌گذاری
تیم محتوای دکتر فائزه شهبازی

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *