بارداری در پریودی

آیا بارداری در پریودی امکان پذیر است؟! دکتر فائزه شهبازی پاسخ می‌ دهد.

بارداری در پریودی

در طول این سال ها که با بیماران زیادی در ارتباط بودم، همواره یکی از سوالات بانوان در رابطه با بارداری در پریودی بوده است و بارداری در قاعدگی به یکی از دغدغه های بانوان، به خصوص در زوج های جوان تبدیل شده است. در این مقاله سعی داریم به سوالات زیر به تفصیل پاسخ دهیم:

آیا بارداری در پریودی امکان پذیر است؟

شانس بارداری در پریودی خیلی پایین است اما احتمالش وجود دارد. بارداری در پریودی برای اکثر خانم ها بعید است، اما چیزی نیست که غیر ممکن باشد. اگر قصد بارداری دارید، معمولا قاعدگی، زمان مناسبی برای داشتن رابطه جنسی نیست.

بارداری کاملا به این موضوع وابسته است که تخمک گذاری در سیکل قاعدگی چه موقعی اتفاق می افتد. روز تخمک گذاری از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است. و حتی در یک سیکل از یک فرد، ممکن است با سیکل دیگر متفاوت باشد. جدا ازینکه نزدیکی در دوران خونریزی قاعدگی پسندیده نیست، اما با این وجود داشتن رابطه در این دوره از نظر باروری بی نتیجه خواهد بود. بارداری در پریودی زمانی اتفاق می افتد که:

 1. تخمک گذاری در آن سیکل زود اتفاق بیفتد.
 2. عادت ماهانه بیشتر از 5روز طول بکشد.

دلیل اینکه چرا بارداری در قاعدگی اتفاق می‌افتد، پاسخ قطعی ندارد، با این حال همیشه استثنا وجود دارد. خانم هایی که سیکل ماهانه کوتاه تری داشته باشند، شانس بارداری در قاعدگی بالاتری دارند. اگر سیکل قاعدگی کوتاه تر باشد(24-21روز) نشانگر این است که تخمک گذاری زودتر اتفاق می‌افتد.

 

اپلیکیشن مینت

اسپرم ها می توانند دو یا سه روز و یا بیش از 5 روز در واژن زنده بمانند. اگر که رابطه جنسی در اواخر سیکل قاعدگی انجام شود، احتمال بارداری در 5-4 روز پس از آن وجود دارد. البته به شرطیکه تخمک گذاری زود اتفاق بیفتد.

در بیشتر بانوان، تخمک گذاری در روز 14 سیکل اتفاق نمیفتد، در حقیقت تخمک گذاری تنها در 30درصد از بانوان دقیقا طبق اطلاعاتی که در منابع ثبت شده است، اتفاق می‌افتد.

اگر با فرض اینکه تخمک گذاری در روز 14 سیکل اتفاق افتد، 5روز قبل از آن، یعنی از روز نهم سیکل، بازه‎ احتمال باروری ایجاد می‌شود. بنابراین از 5روز قبل از روز تخمک گذاری، ممکن است باروری پیش بیاید. به عنوان مثال اگر تخمک گذاری، روز نهم سیکل اتفاق بیفتد، از روز سوم سیکل، حتمال باروری وجود دارد.

هرچه روز نزدیکی به روز تخمک گذاری نزدیک تر باشد، شانس باروری افزایش می‌یابد. اگر روز نزدیکی، یک روز قبل از تخمک گذاری باشد، در بهترین حالت ممکن 30درصد احتمال بارداری وجود دارد و اگر نزدیکی 5روز قبل از تخمک گذاری باشد، شانس باروری به کمتر از 5 درصد می‌رسد.این بدین معنی است که اگر تخمک گذاری زودتر از موقع، در سیکل قاعدیگتان اتفاق بیفتد و بازه باروری در روزهای پایانی قاعدگی شروع شود، بازهم شانس بارداری در این روزها چندان بالا نیست.

چطوری همین الان بفهمم باردار هستم یا نه؟!

بعد از چند مدت که این مقاله را در سایت منتشر کردیم، دوباره سوالات زیادی در رابطه با احتمال بارداری در شرایط مختلف پرسیده شد ( نظرات این مقاله را ببینید!)

اینکه در چه روزی از سیکل قرار داشته اید، چه نوع رابطه ای داشته اید، از چه روش های جلوگیری تا کنون استفاده کرده اید، در هنگام رابطه سرما خوردگی داشته اید یا خیر، چند بار رابطه داشته اید، چه نوع علائمی دارید و چندین عوامل دیگر وجود دارد که همگی در رابطه با پاسخ سوال آیا باردار هستید یا خیر موثر هستند.

به توضیحات خانم دکتر شهبازی در رابطه با احتمال بارداری در پریودی، در ویدیوی زیر توجه کنید:

به همین دلیل تصمیم گرفتیم  تست بارداری آنلاین را با در نظر گرفتن همه این علائم، در اپلیکیشن مینت قرار بدهیم تا با توجه به هر شرایطی که در آن قرار دارید، احتمال بارداریتان مشخص شود.

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

نمونه ای از پاسخ تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت

کافیست اپلیکیشن را از طریق لینک زیر دانلود کنید، وارد قسمت دکتر مینت بشوید و گزینه تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید و به همه سوالات پاسخ بدهید تا احتمال بارداری مشخص شود.دانلود اپلیکیشن

آیا امکان بارداری قبل از پریودی وجود دارد؟

دلیل بارداری در دوران قاعدگی

دلیل بارداری در دوران قاعدگی

در این سوال منظور از بارداری قبل از پریودی از نظر زمانی، بارداری درست قبل از شروع شدن خونریزی پریودی است.

شانس بارداری قبل از پریودی کاملا پایین است. برای بانوانی که یک سیکل قاعدگی نرمال (30-28 روزه) یا بیشتر دارند و سیکل هایشان مرتب است، مطمئنا می‌توان گفت که تخمک گذاری در روزهای 20-11 سیکل اتفاق می‌افتد.

تخمک هایی که آزاد می‌شوند، تنها 12 الی 24 ساعت، فرصت باروری دارند. پس از این مدت قدرت باروری خود را از دست می‌دهند و دفع می شوند. می توان گفت، روزهای قبل از قاعدگی، امن ترین دوران سیکل قاعدگی هستند، که می توان در این روزها نزدیکی داشت و احتمال بارداری صفر است.

تعداد روزهای امن در افرادی که دارای سیکل طولانی تری هستند، بیشتر و افرادی که دارای سیکل کوتاه هستند، کمتر است.

اگر زمان دقیق تخمک گذاری را بدانید و 40-36 ساعت پس از تخمک گذاری صبر کنید و نزدیکی نداشته باشید، احتمال بارداری را پشت سر گذاشته اید و پس از 40ساعت می توانید با خیال آسوده تخمک گذاری داشته باشید. ولی اگر قصد باردارری دارید، این زمان اصلا برای نزدیکی مناسب نیست و باید در روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود دارد، اقدام کنید.

با این توضیحاتی که دادید، ممکنه که باردار باشم، میتونم از قرص های اورژانسی استفاده کنم؟! چه قرصی و چه تعدادی مصرف کنم؟!

این سوال بسیاری از مخاطبان مینت است! باز هم می توانید نظرهای پایین را بخوانید و متوجه این موضوع شوید!

 

 

اسم قرص های اورژانسی برای همه آشنا است اما اکثرا با روش استفاده از این قرص ها آشنا نیستند.

ببنید این نکته خیلی مهم است که چند ساعت از رابطه محافظت نشده تان گذشته است و با توجه به برند هر قرص و تعداد ساعات گذشته، چه تعداد از این قرص ها را مصرف کنید. توجه کنید که اگر این قرص ها را به درستی مصرف نکنید، احتمال بارداری وجود دارد و تاثیر گذاری آن ها کاهش پیدا می کند. به این نکته هم توجه کنید که قرص اورژانسی، همانطور که از نامش مشخص است، یک روش دائمی نیست و حداکثر باید دو یا سه بار در سال از این روش استفاده کنید.

به دلیل اینکه بسیاری از بانوان با روش استفاده از این قرص ها آشنا نبودند، قسمت روش استفاده از قرص های اورژانسی را به اپلیکیشن مینت اضافه کردیم. در این قسمت با توجه به تعداد ساعات گذشته از رابطه و نوع برند قرص مصرفی، نحوه استفاده از این قرص اورژانسی را یاد خواهید گرفت.

قسمتی از سوالات بخش نحوه استفاده از قرص های اورژانسی اپلیکیشن مینت

قسمتی از سوالات بخش نحوه استفاده از قرص های اورژانسی اپلیکیشن مینت

برای این کار کافیست اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت و سپس نحوه استفاده از قرص های اورژانسی شوید و به سوالات این بخش پاسخ دهید تا نحوه استفاده از قرص به شما اعلام شود. دانلود اپلیکیشن

آیا می توانم یک روز قبل از پریودم باردار شوم؟ با وجود اینکه یک پریود نرمال دارم.

امکان بارداری، یک روز قبل از پریودی

امکان بارداری، یک روز قبل از پریودی

این سوال اغلب توسط کاربران پرسیده می شود و پاسخش از یک تصور غلط نشئت می گیرد که بانوان در دوره پریودی باردار نمی شوند!!!

بعضی از بانوان در زمان تخمک گذاری، لکه بینی را تجربه می کنند و گمان می شود که این لکه بینی، خون پریودی است. درحالیکه این دوران بالاترین احتمال بارداری را داراست و اگر در این زمان (زمانیکه لکه بینی به دلیل تخمک گذاری رخ داده است.) نزدیکی صورت بگیرد، قطعا بارداری اتفاق می افتد.

یک مورد نادر دیگر وقتی است که تخمک گذاری دقیقا قبل از اتمام پریودی اتفاق می افتد، یا زمانیکه تنها چند روز از اتمام پریودی گذشته است، اتفاق می افتد. اگر در این روزها، رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشد و تخمک گذاری دقیقا در این زمان های نام برده شده اتفاق بیفتد، با وجود داشتن یک سیکل نامنظم، احتمال بارداری وجود دارد.

به یاد داشته باشید که اسپرم تا 5 روز می تواند درون بدن زنده بماند. پس اگر روز قبل از پریودیتان نزدیکی داشته باشید، احتمال باروری درحالیکه پریودی نرمالتان را به صورت لکه بینی دارید، وجود دارد.

آیا بارداری پس از پریودی رخ می دهد؟

بله. بارداری می تواند، درست پس از عادت ماهانه اتفاق بیفتد. پس از آنکه عادت ماهانه به پایان برسد، وارد بازه باروری می شوید. در سیکل های معمولی که 30-28 روزه هستند، روزهایی که احتمال بارداری بسیار زیاد است (21-11)، اسپرم ها می توانند، 3-2 روز و حتی 5 روز زنده بمانند. اگر عادت ماهانه، 7-5 روز طول بکشد و رابطه جنسی درست پس از اتمام پریودی انجام شود، وارد بازه باروری می شوید و  احتمال باردار شدن وجود دارد.

اگر خونریزی قاعدگی در روز ششم به اتمام برسد و در روز هفتم نزدیکی داشته باشید و تخمک گذاری در روز یازدهم باشد، اسپرم از روز ششم تا 5روز پس از آن در لوله های فالوپ منتظر می ماند تا بارداری اتفاق بیفتد، البته، امکان اینکه درست پس از اتمام پریودی، بارداری اتفاق بیفتد، کم است. هرچه از روزهای اتمام پریودی می گذرد و فاصله میگیریم و به سمت جلو میرویم، شانس بارداری بالا می رود. اگرکه قصد بارداری دارید، این بازه باروری بهترین زمان برای شروع نزدیکی است. داشتن رابطه روزانه در طی این بازه (یعنی 14 روز) شانس بارداری را افزایش می دهد.

بهترین زمان بارداری پس از پریودی، چه زمانی است؟!

بهترین زمان اقدام به بارداری پس از پریودی

بهترین زمان اقدام به بارداری پس از پریودی

اگر دو روز قبل از روز تخمک گذاری یا دقیقا همان روز تخمک گذاری (زمانیکه یک تخمک از یک تخمدان آزاد می شود) نزدیکی انجام شود، احتمال بارداری به بیشترین مقدار خود می رسد.

روز تخمک گذاری معمولا دو هفته قبل از شروع پریودی سیکل آینده است، البته این زمان متغیر است، پس برای باردار شدن می بایست از روش های مختلفی برای تشخیص و پیشبینی روز تخمک گذاری استفاده کنید.

در این قسمت به 3 روش برای پیشبینی روز تخمک گذاری جهت رسیدن به بهترین زمان برای بارداری پس از پریودی اشاره می کنیم:

 • اگر سیکل قاعدگی منظمی دارید، از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده کنید، تا بازه باروریتان را مشخص کنید.
 • متد دیگر این است که علائم و نشانه هایی که مختص زمان تخمک گذاری هستند را در خود پیگیری کنید. مثل تغییر دمای بدن و ترشحات موکوزی رحمی
 • از کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنید.

آیا امکان پریودی در بارداری وجود دارد؟

خیر. معمولا غیر ممکن است زمانیکه یاردار هستید، پریود نیز بشوید.

زمانیکه بارداری اتفاق می افتد، بدن هورمونی به نام HCG آزاد می‌ کند که پریودی را متوقف می کند اما این امکان وجود دارد که باردار باشید و یک مقدار خونریزی سبک، درست در همان روزهای دوره قاعدگی داشته باشید که به آن خونریزی لانه گزینی می گویند. اگر باردار هستید و خونریزی یا لکه بینی دارید، حتما با پزشک خود در ارتباط باشید و این موضوع را جدی بگیرید.

راه های جلوگیری از بارداری در دوران قاعدگی

همیشه ریسک بارداری، حتی زمانیکه در دوران قاعدگی هستید وجود دارد. بسیار مهم است که از یک روش جلوگیری از بارداری برای طولانی مدت استفاده کنید.

روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد:

 1. کاندوم مردانه
 2. کاندوم زنانه
 3. قرص های خوراکی ضد بارداری ترکیبی (COC)
 4. قرص های خوراکی ضد بارداری که فقط محتوی پروژسترون هستند.
 5. پچ های جلوگیری از بارداری
 6. روش های قابل بازگشت و طولانی اثر جلوگیری از بارداری، مثل ایمپلنت ها (کاشتنی ها) و IUD
 7. آمپول های تزریقی طولانی اثر (سه ماهه)
[تعداد: 7    میانگین: 4/5]

یک نظر

 1. شکیبا پاسخ

  سلام دکتر. ممنون از مطالب خوبتون. اینکه با عدد و رقم بارداری در پریودی رو توضیح دادید، خیلی به من کمک کرد و کاملا این سوال بارداری در پریودی رو برام حل کرد. ممنون از سایت خوبتون.

 2. سهیلا پاسخ

  سلام دکتر ممنون از توضیحات و سایت بسیار آموزنده
  یه سوال من روز دوم پریودیم نزدیکی داشتم و جلوگیری هم نکردم ولی خونریزی داشتم بعد از نزدیکی خونریزی به مرور قطع شد خیلی زودتر از موعد تموم شدن پریودی ،امکان بارداری الان وجود داره کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم که مطمئن بشم ؟؟؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سهیلا جان، احتمال بارداری بسیار پائین هستش و نیازی به نگرانی نیست. ولی جهت اطمینان، شما میتونید 12 روز پس از رابطه آزمایش خون انجام بدید.

   1. بهروزآغشته پاسخ

    سلام خانم دکتر خوبین
    میخاسم بپرسم نامزدم باکره هست منم بعداینک ارضاشدم دسم ب اسپرم خوردنخوردنمیدونم ولی منم واژن باانگشتم بازیش دادم الان۱ماه گذشته سفتی شکم و خون قهوه ای درست۲۸روزبعداز انجام اون کار شروع شده یعنی احتمال بارداری …هست؟

  2. زرلشت پاسخ

   من تازه ازدواج کردم چند بعد از عروسی پریود شدم آلان روز ششم مریضی من است چگونه بفهمم تخمک گذاری را و هیچ لکه در صورتم نیست و من بعد روز سه پریودی تا حالا نزدیک شدم

  3. aarqvn پاسخ

   سلام .من روز ٧پریودی رابطه داشتم باپریودی های اکثرا ۵روزه ـ٢۰ساعت بعد دوتا قرص Hd و ١٢ساعت بعد یک قرص خوردم و همه ٢١قرص رو خوردم و الان ٢روز از تموم شدن قرصها میگذره و هنوز پریود نشدم
   حالت تهوع و یبوست هم دارم ایا احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟

 3. Soheila پاسخ

  سلام دکتر ممنون از توضیحات و سایت بسیار آموزنده
  یه سوال من روز دوم پریودیم نزدیکی داشتم و جلوگیری هم نکردم ولی خونریزی داشتم بعد از نزدیکی خونریزی به مرور قطع شد خیلی زودتر از موعد تموم شدن پریودی ،امکان بارداری الان وجود داره کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم که مطمئن بشم ؟؟؟؟؟

 4. تارا پاسخ

  سلام
  در زمان لكه بينى قبل از پريود نزديكى داشتم چه طور ميتونم پيشگيرى كنم؟ ايا خوردن قرص ضد باردارى تأثير دارد؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   تارا جون سلام، برای پیشگیری از بارداری در شرایط اورژانسی، میتونید داروی لوونورژسترل 1.5 رو تا 72 ساعت پس از رابطه مصرف کنید. اما برای پیشگیری طولانی مدت ، انتخاب نوع قرص بسته به شرایط پزشکیتان متغیر خواهد بود.

   1. صوفیا پاسخ

    سلام خانوم دکتر.من به تازگی عقد کردم و هنوز باکره ام.14 مرداد به مدت 10 روز لکه بینی داشتم(فقط لکه بینی) و 27 مرداد ماه دوباره با درد و خونریزی شدیدی پریود شدم.روز 4 و 5 با همسرم رابطه بدون دخول داشتیم و من از همون موقع نگران بودم که نکنه احتمال بارداری وجود داشته باشه با دست خودم که آغشته شده باشه به اسپرم.با وجود اینکه خونریزی شدیدی داشتم و تا 8 روز هم طول کشید.من اصولا سیکلم کمتر از 26 روزه ولی امروز که 25 شهریور ماه هست هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم.آیا امکان بارداری وجود داره؟

  2. مهسا پاسخ

   سلام و عرض ادب خودمت خانم دکتر… ببخشید من ی سوالی داشتم… من1روز مونده به پریودیم نزدیکی داشتم 28هرماه پریود میشم 27نزدیکی داشتم و الان که یکم هس هنوز پریود نشدم آیا این تاخیراحتمال بارداری هست؟ لطفا راهنمایی کنید… البته سرگیجه وحالت تهوع هم که همیشه قبل پریودی داشتم الانم دارم… ممنونم..

 5. aarqvn پاسخ

  سلام من درروز ٧پریودی نزدیک داشتم بدون وسایل جلوگیری معمولا پریودیم ۵روزس
  ایا احتمال بارداری هست؟

   1. aarqvn پاسخ

    مرسی از پاسختون فقط من ٢۰ساعت بعد قرص HDمصرف کردم
    و مرتب دارم استفاده میکنم ایا بازم احتمالش هست؟؟؟

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     قرص HD به عنوان یک روش اورژانسی جلوگیری از بارداری باید طبق دستور زیر استفاده شود:
     تا 72ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده، اول مصرف 2 HD و پس از 12 ساعت، مصرف 2 HD دیگر.
     اگر به این صورت استفاده کرده باشید، احتمال بارداری به صفر می رسد.

     1. aarqvn

      خیر اینجوری مصرف نکردم
      احتمال بارداری بالا میره؟
      روش دیگه ای برای باردارنشدن نیست؟من اصلا نمیخام باردار بشم

     2. دکتر شهبازی نویسنده

      اگر به روشی که گفتم خدمتتون مصرف نشده باشه هیچ تاثیری در جلوگیری از بارداری نداره و احتمال بارداری هست. در موارد اورژانسی بغیر از اچ دی میتونید قرص لونژیل 1.5 رو یک بار مصرف کنید بصورت تک دوز یعنی نیازی به تکرار مصرف آن نیست.

     3. فرزانه

      سلام.
      من ۵ روز پیش آخرین دونه قرص صورتی(دارو نما نیست) دروسبلا رو خوردم و دیروز لکه بینی پریودیم شروع شد و امروز خونریزیم
      دیشب رابطه داشتم احساس میکنم ممکنه مقداری آب داخل رفته باشه
      و اینکه چون دیگه قرص دروسبلا پیدا نمیشه من روکین خریدم برای دوره بعدیم که فکر میکنم باید از امشب یا فردا شب بخورم
      آیا با این شرایط احتمال بارداری هست؟ من قرص اورژانسی بخورم یا نه؟
      و اینکه خیلی زود حامله میشم حتی با آب پیش من حامله شدم

     4. دکتر شهبازی نویسنده

      فرزانه جان سلام، قرص روکین رو بجای دروسبلا استفاده کنید، همون مقدار تاثیرگذاری رو داره و نگران بارداری نباشید. حتما قرص رو طبق دستور همیشگی استفاده کنید.

     5. فرزانه

      سلام.
      من ۵ روز پیش آخرین دونه قرص صورتی(دارو نما نیست) دروسبلا رو خوردم و دیروز لکه بینی پریودیم شروع شد و امروز خونریزیم
      دیشب رابطه داشتم و احتمال میدم مقداری آب داخل شده باشه احتمال بارداری هست؟
      نمیدونم قرص اورژانسی بخورم یا نه؟
      و خیلی زود حامله میشم حتی تاحالا با آب پیش هم حامله شدم

  1. آیدا محمدی پاسخ

   سلام خسته نباشید من در روز اول پریودی رابطه داشتم ولی از پشت. آیا امکان بارداری وجود دارد در این صورت که شاید آب منی وارد واژن شده باشد؟

    1. آیدا محمدی پاسخ

     تشکر از پاسخگوییتون، اما به تازگی لکه هایی پوستی سیاه رنگ روی بدنم دیده میشود، آیا جای نگرانی وجود دارد؟

 6. م. رادی پاسخ

  سلام
  من در تاریخ ۱۱ مرداد لونژیل مصرف کردم و در تاریخ ۱۷ مرداد پریود شدم ولی بعد از یک روز خونریزی قطع شد و در تاریخ ۱۹ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم ولی بلافاصله بعد از رابطه دوباره خونریزی داشتم آیا امکان بارداری وجود دارد؟ تاریخ پریود اصلی من ۱ مرداد بوده.
  ممنونم

 7. فاطمه مطهری پاسخ

  ‏سلام وقتتون بخیر.
  من 23ام تیر پریود شدم.روز 14 مردادنزدیکی محافظت نشده داشتم. 18 ساعت بعد 2 تا قرص اوسیز75 باهم خوردم.نه پریود شدم و نه لکه بینی دارم. آیا احتمال بارداری وجود داره ؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، خیر احتمال بارداری نیست. و شاید دچار لکه بینی بشید و در زمان مقرر، پریود نشید. نگران نباشید.

 8. لیلا پاسخ

  سلام من روز سوم قاعدگیمه ورابطه محافظت نشده داشتم ونمیدونم چیکارکنم آیا قرص ضد بارداری که یدونه هست توبسته اش بخورم از بارداری جلوگیری میشه یانه؟ لطفا کمکم کنید خیلی میترسم

  1. رها پاسخ

   سلام من چند ساعت بعد از رابطه محافظت نشده بلافاصله زمان پریودم بود و پریود شدم و پنج روز دیگه پاک شدم آیا نیاز به مصرف قرص دارم یا نه؟؟؟

    1. مهسا پاسخ

     سلام و عرض ادب خودمت خانم دکتر… ببخشید من ی سوالی داشتم… من1روز مونده به پریودیم نزدیکی داشتم 28هرماه پریود میشم و6روزهم طول میکشه دوران پریودیم تا پاک بشم 27نزدیکی داشتم و الان که یکم هس هنوز پریود نشدم آیا این تاخیراحتمال بارداری هست؟ لطفا راهنمایی کنید… البته سرگیجه وحالت تهوع هم که همیشه قبل پریودی داشتم الانم دارم… ممنونم..

     1. دکتر شهبازی نویسنده

      مهسا جان سلام، خیر احتمال بارداری نیست‌. علائمتون بخاطر سندروم پیش از قاعدگیه و طبیعیه🌱🌱🌱

  2. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام لیلا جان، احتمال بارداری در روز سوم قاعدگی بسیار ناچیز است، اگر سیکل قاعدگیتان کمتر از 26 روز است اورژانسی مصرف کنید. در غیر این صورت نیازی نیست.

   1. ftme پاسخ

    سلام.من دوران قاعدگیم خیلی خیلی نامنظم و به رنگ تیره هست میخواستم بدونم امکان داره باردار باشم و لکه بینی داشته باشم تا چند روز؟؟امروز هم رابطه داشتم و بعد از رابطه چند لکه خون تیره دیدم.این علایم بارداری نیست؟؟؟البته این رو هم بگم همسرم بعد از هر رابطمون مجبورم میکرد قرص اورزانسی بخورم تقریبا هفته ای ۳ باراز ورقه دوتایی.این مدل پریودی ربطی به این قرص ها داره؟؟؟

 9. رها پاسخ

  سلام من چند ساعت بعد از رابطه محافظت نشده بلافاصله زمان پریودم بود و پریود شدم و پنج روز دیگه پاک شدم آیا نیاز به مصرف قرص دارم یا نه؟؟؟

 10. ستایش رجبی پاسخ

  سلام من روز ۵ پریودی رابطه بدون محافظت داشتم و همون روز ۲ تا قرص روکین تا ۳ روز‌ مصرف کردم
  احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام ستایش جان،

   شما باید از روش های اورژانسی استفاده می کردید و چنانچه سیکل کوتاهی داشته باشید مثلا 26 روز، احتمال بارداری وجود دارد

 11. ستایش رجبی پاسخ

  من کلا پریودم‌ نا منظمه ماهه پیش چهاردهم شدم این ماه هجدهم از کجا بفهمم‌ سیکل‌م‌ کوتاهه یا بلند

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   عزیزم هر ماه طول سیکل خودتون رو محاسبه کنید و میانگین بگیرید، اگر هم قاعدگیتون خیلی نامنظم بود باید برای تنظیمش پزشک مراجعه کنید چون برای پیش بینی زمان تخمک گذاری دچار مشکل میشید.

 12. نسيم حسين بابا پاسخ

  سلام خسته نباشيد
  من از امپول ضد بارداري استفاده كردم دو تا سه ماهه رو باهم زدم الان از اون موقعه پريود نميشم از زمان اتمام دوره امپول دو ماه گذشته يعني شش ماه تموم شده چيكار بايد بكنم لطفا كمكم كنيد 🙏😔

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نسیم جان سلام، یکی از عوارض روش جلوگیری از بارداری تزریقی، قطع پریودی حتی تا یکسال پس از آخرین نوبت تزریق است. از یک روش جلوگیری از بارداری دیگری استفاده کنید و به مرور قاعدگیتون تنظیم میشه.

 13. Zahra sadegi پاسخ

  سلام.من ۱۷ام مرداد ماه قرص اورژانسی خوردم.و ۲۴ام همین ماه لکه بینی داشتم.در حد پریود نیست فقط لکه است.دیروز رابطه ای داشتم که مایع ریخت داخل .میخاستم بپرسم ببینم امکان بارداری هست؟و من باز باید قرض اورژانسی بخورم؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید ک بتونم بوقتش قرص مصرف کنم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام زهرا جان، بله شما باید مجدا اورژانسی مصرف کنید. و احتمال بارداری وجود داره.

  2. شقایق پاسخ

   با سلام و احترام
   من ۲۶ماه قبل(شهریورماه) پ. شدم، معمولا پ. بین ۵تا۸ روز اتمام پیدا میکنه، در حین نزدیکی یعنی امروز ۲۲ مهرماه، پ. شدم، و مقداری از مایع منی وارد واژنم شد، آیا احتمال بارداری وجود داره؟ قرص اورژانسی اچ دی میتونم استفاده کنم؟ پ. رو دچار اختلال و قطع خونریزی نمیکنه؟ بزرگوار ممنون میشم پاسخم رو بفرمایید، چون اصلا قصد بارداری ندارم، سپاسگزارم

 14. زهرا سادات پاسخ

  سلام خانم دکتر من پریودیم۹روزس
  ولی از روز هفتم خونریزیم کمه و لکه بینی دارم دو روز آخر
  اگر روز ۸نزدیکی داشته باشم و با توجه به اینکه قرص خوردم وللی اگر حامله شوم آیا بچه ولدالحیض میشود!؟ و مشکلی از لحاظ جسمی ‌ ..در آینده ندارد؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام، از نظر جسمی مشکلی برای جنین وجود نداره و برای مشکل شرعیتون بهتره به توضیحات مرجع تقلیدتون مراجعه کنید.

 15. aarqvn پاسخ

  سلام .من روز ٧پریودی رابطه داشتم باپریودی های اکثرا ۵روزه ـ٢۰ساعت بعد دوتا قرص Hd و ١٢ساعت بعد یک قرص خوردم و همه ٢١قرص رو خوردم و الان ٢روز از تموم شدن قرصها میگذره و هنوز پریود نشدم
  حالت تهوع و یبوست هم دارم ایا احتمال بارداری هست؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ارغوان جان سلام، شما میبایست 12 ساعت بعد، دو قرص اچ دی استفاده میکردید ولی یک قرص مصرف کردید و روش اورژانسی درست نبوده و نیازی به ادامه مصرف قرص ها نبوده. احتمال بارداری بسیار کمه اگر از موقع قاعدگیتون گذشت و پریود نشدید از بی بی چک استفاده کنید.

 16. فاطمه پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم من تو دوران عقدم و با همسرم رابطه داشتم منی داخل واژنم ریخته نشد ولی بعد از تمیز کردن با دسمال ادامه دادیم ممکنه منی داخل واژن ریخته باشه دفعه دوم و احتمال بارداری وجود داره؟
  روز سوم پریودیم این اتفاق افتاد و پریود من نامنظمه
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

 17. فاطمه سادات رضوانیان پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم من تو دوران عقدم و با همسرم رابطه داشتم منی داخل واژنم ریخته نشد ولی بعد از تمیز کردن با دسمال ادامه دادیم ممکنه منی داخل واژن ریخته باشه دفعه دوم و احتمال بارداری وجود داره؟
  روز سوم پریودیم این اتفاق افتاد و پریود من نامنظمه
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

 18. الناز پاسخ

  سلام خانم دکتر عزیز من سیکل ۲۸ تا ۳۰ روزس تقریبا ۳۱ هر ماه یا یکم ماه بعد پریود میشم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم ولی دقیقا یه ساعت بعدش پریود شدم ۳ روز خون میومد الان یه ماه گذشته و اینکه من دیروز با دو روز تاخیر رفتم ازمایش بتای خون دادم زیر ۱ بود ایا باید بازم ازمایش بدم یا الکی نگرانم دکتر جان ؟

 19. باران پاسخ

  سلام خانم دکتر من ۲۰ سالمه تخم دان هام فعالیتش خیلی کمه پرییودی قبلیم دکترزنان بهم دوتا آمپول دادبرای فعال شدن تخم دان ها واستفاده کردم روز ۱۳پرییودی رفتم سونو گفت ۲تا تخمک ۱۹میلی سمت راستت داری و تا شب آزاد میکنه و نزدیکی داشتیم الان ۱۶روز از روز۱۳پرییودی میگذره و خیلی الان دردزیرشکم دارم نمیدونم چیکارکنم تست هم زدم منفی بود.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   باران جان سلام، بعد از گذشت 16 روز از زمان تخمک گذاری، بارداری کاملا مشخص می شود. اگر تست رو به درستی انجام داده اید، میتونید به پاسخش اعتماد کنید. علائمتون ممکنه علائم پیش از قاعدگی باشه.

 20. لیلی پاسخ

  سلام
  من دقیقا روز قبل پریودی رابطه بدون دخول داشتم و هنوز باکره ام و پریودیم هم کاملا منظمه اما دو روز از زمان چرخه قاعدگی منظمم میگذره و حتی لکه ای مشاهده نکردم مبنی بر پریود شدنم .. آیا امکان حاملگی وجودداره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام لیلی جان، خیر احتمال بارداری نیست مگر اینکه سیکل های کوتاه و کمتر از 26 روز داشته باشید.

 21. samandh پاسخ

  سلام خسته نباشید من الان دو دوره قرص یاز مصرف کردم و بعد از تموم شدن قرص یکشنبه 3 شهریور پریود شدم و دوباره از روز 8 شهریور شروع به خوردن قرص یاز کردم امروز 9 شهریور نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه

 22. مهدی خدابنده لو پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من چهاروم با خانومم رابطه داشتم و نه ام پریود شده
  ایا احتمال بارداری هست؟؟؟

 23. مژگان پاسخ

  سلام خسته نباشید من در روز ششم پریودیم رابطه داشتم آیا امکان بارداری وجود داره من قرص بخورم یا نه پریودی های من هم ده روزه اس

 24. Fateme پاسخ

  سلتم خسته نباشید
  من بارداری خارج رحمی داشتم وعمل شدم ویک لوله رو برداشتن ۱۴مردادعمل شدم وبعدش خونریزی داشتم به نشانه پریودی که باحساب من که همیشه۲۸روزه پریودمیشدم دوباره۱۲شهریورپریودشدم وشبش رابطه باکاندوم داشتم(امارابطه ازعقب شوهرم خواست که بدون کاندوم بودوآب منی خودشوعقب ریخت)بعدش که من خواستم خودم رواول بادستمال تمیزکنم دیدم همه ی اون آب هاجلوی واژن هستن ونمیدونم داخل واژن رفته یانه والان میخواستم بدونم باردارمیشم یانه مرسی تروخداجواب بدین ممنون

  1. احمد پاسخ

   مدت یک سال می شود که بعد از همبستری با همسرم قاعده گی همسرم قطع میگردد ولی همسرم باردار نمی شود و پزشک میگوید که هیج مشکلی هم درهمسرتان نیست نمی دانم چی کنم علل باردار نشدن همسرم چی است درحالیکه سه طفل هم دارم و مدت چهارسال از تابلیت ضد بارداری همسرم استفاده نموده بود لطفا مرا راهنمایی کنید تشکر

 25. ساحل پاسخ

  مدت یک سال می شود که بعد از همبستری با همسرم قاعده گی همسرم قطع میگردد ولی همسرم باردار نمی شود و پزشک میگوید که هیج مشکلی هم درهمسرتان نیست نمی دانم چی کنم علل باردار نشدن همسرم چی است درحالیکه سه طفل هم دارم و مدت چهارسال از تابلیت ضد بارداری همسرم استفاده نموده بود لطفا مرا راهنمایی کنید تشکر

 26. میلاد پاسخ

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر من خانومم یک روز پریودیش عقب افتاد بعدش قبل از پریودی رابطه داشتیم که بلافاصله همونجا خونریزی کرد ولی اولش خفیف سیکلش سی روزس پنج شش روز هم ازون رابطه میگذره خونریزیش بعد از شش روز قطع شد الان میگه یه روزه دلدرد هستش یکمم حالت تهوع داره میخواستم بپرسم احتمال بارداری هست؟

 27. مهسا پاسخ

  سلام خانوم دکتر، من چند ساعت قبل از پریود شدنم رابطه جنسی داشتم که یه مقدار کم مایع منی داخل ریخته شد، زمان پریودی من هم ۳ الی ۴ روزه هست …میخواستم ببینم با توجه به اینکه بعد از ۵ ساعت از رابطه جنسی ام پریود شدم، احتمال بارداری من وجود داره؟

 28. ستاره پاسخ

  سلام خسته نباشيد خانم دكتر
  روز اول پريوديم رابطه داشتم و اكثر مواقع روزهاي اول لكه بيني دارم بعد از دخول خونريزي داشتم و روز بعدش دوباره خون قهوه اي داشتم و بعد از اون ديگه تميز شدم ايا امكان باردار شدن هس؟ممنون ميشم بهم زودتر جواب بدين

   1. مهسا پاسخ

    سلام ، من پريوديم 3 روزه هست ، و روز اول پريودي نزدیکی داشتم ، بعدش خونریزی داشتم هنوز ، ولی روز دوم خونریزی تقریبا قطع شد ، با توجه به اینکه نوشتید تا 5 روز اسپرم زنده هست ، الان باید قرص اورژانسی مصرف کنم ?

 29. Nil پاسخ

  سلام ببخشید
  من چند روز قبل از پریدم رابطه داشتم شک دارم که ممکن کمی مایع منی وارد بدنم شده باشه
  اگه پرید بشم احتمال بارداری هنوز وجود داره؟ ممکن ماه بعد حماله بشم

 30. Fatemeh پاسخ

  سلام خانم دکتر من روز۵ پریود نزدیکی داشتم و جلوگیری نکردم و مایع منی داخل ریخته شد البته بعدش سریع رفتم دسشویی و انگار ک همش خارج شد از بدنم سیکل پریودم تقریبا همیشه منظمه بین۲۵تا۲۸روزه احتمال بارداری وجود داره ؟تا همین روز۵م ظهرش لکه بینی داشتم

 31. Setare پاسخ

  سلام من رابطه جنسي از مقعد داشتم و نميدونم كه مايعي داخل واژن ريخته شده و يا نه ولي سه روز بعد پريود شدم ايا احتمال بارداري هست؟

 32. Zahra پاسخ

  سلام من ۵ روز پریود بودم روز ششم نزدیکی داشتم و یک ساعت بعدش خونریزیم بازم شروع شد ایا احتمال بارداری وجود داره؟؟

  1. سارینا پاسخ

   سلام.‌آیا امکان داره از طریق (فقط پیشاب) که روی‌ آلت تناسلیه من بریزه حامله شم؟
   من ۷ شهریور رابطه بدون دخول داشتم(باکره ام) و ده روز بعدش یعنی ۱۷ شهریور پریود شدم(ماه قبل ۲۴ام پریود شده بودم) آیا امکان داره با وجود پریودی حامله هم شد؟ چند جا خوندم اینو. ممنون میشم جواب بدید

 33. سانی پاسخ

  من روز 6 پریودی دو بار نزدیکی داشتم ولی بلافاصله بعدش تخلیه کردم زمان پریودی من معمولا 5 روزه هستش؟ محبت میکنید بهم بگید آیا احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟

 34. مرضیه پاسخ

  سلام خانم دکتر من پس از اتمام پریودم تا پریود بعدیم هرروز و گاهی روزی چند بار برای بارداری اقدام کردم. ولی بارداری رخ نداد فقط سیکلم از چهل روزه به ۲۷ روزه تغییر پیدا کرد. از دو هفته قبل از پریودی هم دلدرد خفیف تجربه میکنم . تا به حال هم قرص ضد بارداری قبلا نخورده بودم فقط سنم که از ۲۵ گذشته بود پریودم ۴۰ روزه شده بود الان ۲۸ سال دارم. واسه بارداری من و همسرم ناامید شدیم چون در طول ماه علائم بارداری مثل حالت تهوع و خستگی و حتی افزایش حجم شکم هم تجربه میکنم خیلی هم زود رنج میشم ولی اتفاقی نمیفتد

 35. Ali پاسخ

  سلام دکتر من حدود ۱۰ روز پیش با نامزدم رابطه داشتم دخول کم وارده واژنش شد البته کاندوم هم داشتم فرداش خونریزی کرده خیلی خیلی کم قبلش یک عد قرص ضدبارداری هم استفاده کرده بود الان طبق عادت ماهانه پریود شده و درد شدید داره احتمال بارداری هست از آب منی که داخل واژن رفته باشه نمیدونم

 36. سحر نوری پاسخ

  سلام دکتر من هنگامی که پرسود بودم رابطه از مقعد داشتم و بعضیا میگفتن اگر که همسرم دستش به اسپرمش خورده باشه و به ناحیه تناسلی من زده باشه با این که من پرده دارم ولی باردار میشم یکم برام مسخره بود ولی ترسیدم
  این درست نیست دیگه؟

 37. مهدی بادیه نشین پاسخ

  سلام خانم دکتر ببخشید من تازه عقد کردم البته با اصرار خانواده خانمم و الان متوجه شدم پس از سه هفته که خانمم داره قرص جلوگیری میخوره با جلد زرد رنگ در صورتی که ما اصلا رابطه ای نداشتیم ازش پرسیدم گفتم واسه چی میخوری گفت اگه نخورم پریود میشم دائما یه شب حواسشو پرت کردم دقیقا فرداش پریود شد آیا احتمال این وجود داره این خانم مشکل داره و حامله نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 38. مهدی پاسخ

  سلام خانم دکتر ببخشید من تازه عقد کردم البته با اصرار خانواده خانمم و الان متوجه شدم پس از سه هفته که خانمم داره قرص جلوگیری میخوره با جلد زرد رنگ در صورتی که ما اصلا رابطه ای نداشتیم ازش پرسیدم گفتم واسه چی میخوری گفت اگه نخورم پریود میشم دائما یه شب حواسشو پرت کردم دقیقا فرداش پریود شد آیا احتمال این وجود داره این خانم مشکل داره و حامله نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام، قرص های جلوگیری از بارداری تنها برای کنترل بارداری استفاده نمیشن، موارد استفاده ی متفاوتی داره مثلن کسایی که میخان برن زیارت یا به دلایل دیگه نمیخان پریود بشن، قرص مصرف میکنن. برای تنظیم سیکل پریودی، کنترل هورمون های بدن و کیست های تخمدانی هم استفاده میشه. ارتباطی با توانایی بارداری در آینده و اینگونه مسائل نداره.

 39. مریم پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر….من دیشب رابطه نزدیکی داشتم و امروز پریود شدم ایا برای جلوگیری از بارداری ناخواسته لازمه قرص ضدبارداری هم مصرف کنم؟

 40. مریم پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر….من دیشب رابطه نزدیکی داشتم و امروز هم موعد پریودم بود و پریود شدم…. آیا برای جلوگیری از بارداری لازمه قرص ضدبارداری هم استفاده کنم؟

 41. نگین پاسخ

  سلام دکتر ،من روز دوم پریودیم رابطه داشتم و منی داخل واژن ریخته شد ،الان روز چهارم پریودیم هست و اصلا خون ریزی ندارم ،احتمال بارداری وجود داره برام ؟؟دوره ی پریودیم 7 روزه هس ،لطفا کمکم کنید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نگین جان سلام، خیر احتمال بارداری نیست. کاهش خونریزی ماهانه ممکنه دلیل دیگه ای داشته باشه.

 42. محدثه پاسخ

  سلام خانم دكتر
  ببخشيد من دقيقا ٣ روز قبل پريودم تموم شده و امروز با نامزدم رابطه داشتم ولى محافظت نشده بود ولى سر التش فقط به طور اتفاقى حدود ٣ سانت وارد واژن من شد هيچ گونه منى هم ريخته نشد داخل واژن حالا شايد يكم اب منى كه قبل انزال از سر الت خارج ميشه بوده باشه ولى خيلى سريع خارج كرد
  احتمال باردارى وجود دارد؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   محدثه جان سلام، بارداری در برخورد اسپرم و تخمک اتفاق میفته، گاهی پیش آب حاوی اسپرم هستش و نمیشه نادیده گرفت. از یه روش جلوگیری دائمی برای سیکل های بعدی استفاده کنید.

 43. بهروزآغی پاسخ

  سلام خانم دکتر نامزدم باکره هسش درست بعداز۱۳ ۱۴روزبعدپریودبعداینک ارضاشدم منی نمیدونم ب انگشتم خورد نخوردواژن رو بازیش دادم زمان پریودش شدولی همش باخون قهوه ای لخته گذروند شکم دردنداشت ولی بعداز۲۸روزاز روز بازی کردن بازم شروع ب ریختن خون قهوه ای و همراه سفتی شکم ایا میتونه بارداری باش؟

  1. مونا پاسخ

   سلام خسته نباشین
   من در روز ۷ پریودیم رابطه داشتم ولی دخولی انجام نشد و حتی اسپرمیم وارد واژنم نشد ولی امکانش هست با پیشاب حامله بشم؟لطفا جواب بدین این مسئله خیلی واسم مهمه
   من پریودیمم نامنظمه و الان ۱ هفته گذشته خیلی نگرانم

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    سلام عزیزم، بله احتمال بارداری با پیشاب در صورتی که پیشاب حاوی اسپرم باشه، وجود داره. باید تست بارداری بدید.

  2. Mohammmad پاسخ

   سلام
   نامزد من باکره است
   من یه بار ارضا شدم.برای بار دوم فقط آلتم با واژن تماس داشته.فقط بهاش تماس داشته.
   دو ساعت پریود شده و خونریزی پریودی شروع شده.
   خانم دکتر الان احتمال بارداری است؟
   چکار باید کرد.لطفا جواب بدید

 44. شقایق پاسخ

  با سلام و احترام
  من ۲۶ماه قبل(شهریورماه) پ. شدم، معمولا پ. بین ۵تا۸ روز اتمام پیدا میکنه، در حین نزدیکی یعنی امروز ۲۲ مهرماه، پ. شدم، و مقداری از مایع منی وارد واژنم شد، آیا احتمال بارداری وجود داره؟ قرص اورژانسی اچ دی میتونم استفاده کنم؟ پ. رو دچار اختلال و قطع خونریزی نمیکنه؟ بزرگوار ممنون میشم پاسخم رو بفرمایید، چون اصلا قصد بارداری ندارم، سپاسگزارم

  1. آسنا پاسخ

   سلام .من روز اخر ۷پریود نزدیکی کردم هرچند خونریزی نداشتم
   احتمال بارداری هست انشاله.پریودمم منظمه

   1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

    سلام عزیزم،
    احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
    از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 45. فاطیما پاسخ

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من 8ماه قبل پریود شدم 18رابطه داشتیم قرص اورژانشی مصرف کردم 26باز رابطه داشتیم بلافاصله بعدازچن ساعت از رابطه دوباره پریود شدم و قرص مصرف نکردم
  آیا احتمال بارداریم هست ؟
  الان ۲۲این ماه من هنوز پریود نشدم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطیما جان سلام، باردار نیستید ولی برای جلوگیری از بارداری، حتما از یک روش مطمئن و همیشگی استفاده کنین. مصرف اورژانسی نباید هز دوبار در سال، بیشتر بشه

 46. فائزه پاسخ

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من ۸ماه قبل پریود شدم ۱۸رابطه داشتیم و قرص اورژانشی مصرف کردم ۲۶باز رابطه داشتیم بلافاصله بعداز چن ساعت پریود شدم و هیچ قرصی یا کاری برای جلوگیری نکردم
  آیا احتمال بارداری هست
  الان ۲۲این ماه هست و پریود نشدم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم، اگه سیکل پریودی کوتاه و زیر ۲۶ روز داشته باشین و تخمک گذاریتون زودتر از موقع اتفاق بیفته آره امکان داره.

 47. Raha پاسخ

  سلام تارای مهربون
  من موقع رابطه پریود شدم و منی وارد بدنم شد
  ایا بارداری ممکنه ؟ باید قرص تنسی مصرف کنم ؟؟

 48. مریم پاسخ

  سلام خسته نباشین من یه روز،بعد اتمام پریود با همسرم رابطه داشتم که اب ایشون ریخته شد داخل واژنم وبعد از چند دقیقه من دستشویی رفتم وخودمو شستم واز فرداش کمی پهلوی چپم درد میکنه ایا امکان بارداریدهست ممنون میشم جواب بدین

 49. مریم پاسخ

  سلام خسته نباشین من یه روز،بعد اتمام پریود با همسرم رابطه داشتم که اب ایشون ریخته شد داخل واژنم وبعد از چند دقیقه من دستشویی رفتم وخودمو شستم واز فرداش کمی پهلوی چپم درد میکنه ایا امکان بارداریدهست ممنون میشم جواب بدین

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مریم جان سلام، بله احتمال بارداری وجود داره که با شستن واژن پس از رابطه، نمیتونید از باراری ناخواسته جلوگیری کنین. باید از روش اورژانسی استفاده میکردید.

 50. هستي پاسخ

  سلام خانوم دكتر خسته نباشيد
  ببخشيد سوال داشتم
  ميخواستم بپرسم تخمك گذاري من كدوم روز اتفاق ميفته ?
  سيكل سي روز منظمي دارم
  ميخوام باردار شم
  ممنون ميشم جواب بديد

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   هستی جان سلام، به احتمال خیلی زیاد ، روز های ۱۵، ۱۶ ، ۱۷ تخمک گذاری اتفاق میفته. که در این روزها بیشتر نزدیکی داشته باشید.

 51. Mohammmad پاسخ

  سلام
  نامزد من باکره است
  من یه بار ارضا شدم.برای بار دوم فقط آلتم با واژن تماس داشته.فقط بهاش تماس داشته.
  دو ساعت پریود شده و خونریزی پریودی شروع شده.
  خانم دکتر الان احتمال بارداری است؟
  چکار باید کرد.لطفا جواب بدید

 52. سلی پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم نمیدونم اسپری ریخته شده رو واژن یا ن اما با برا اطمینان قرص اچ دی هم مصرف کرده الان امروز زمان پریودیش هست دیروز لکه بود امروز دیگه لکه نیس میگن بنظرتون باردارهستن یا ن

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام،
   احتمال بارداری به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 53. احسان پاسخ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر بزرگوار
  من تو روز 4م پریودی با نامزدم از عقب نزدیکی داشتم و موقع ارضا شدن نمیدونم تو عقب ریخته یا جلو
  نامردم پریودیش تاسه روز بعدش ادامه داشت و تواین سه روز حالت تهوع شدید گرفته بود و استفراغ
  الان ده روز از اون نزدیکی میگزره ایا احتمال بارداری هست؟؟ اگ هست باید چیکار کنم

 54. لیلا پاسخ

  سلام خانم دکتر. یه سوال داشتم
  من دیروز چهارمین روز پریودیم بود و دیشب با همسرم رابطه ی بدون دخول داشتیم
  یعنی لباس زیر داشتیم
  بعد یه مقدار از منی همسرم که به لباس زیرش خورده بود، خورد به کشاله ی ران و تقریبا اطراف واژنم
  ممکنه باردار شم؟
  سیکل قاعدگی نامنظم دارم، و قاعدگی معمولا 5_6 روزه س
  البته روز چهارم هم خیلی خیلی کم خونریزی دارم و یه جورایی حالت لکه بینی هست.

  ممنون میشم اگه پاسخ بدید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 55. فاطمه پاسخ

  سلام من یک ابان چهارشنبه پریود شدم و از صبح امروز ۶ ابان خونریزی نداشتم و با همسرم رابطه داشتم و جلوگیری هم نکردیم . و وقتی دستشویی رفتم یک مقدار لخته های نازک دفع کردم . میخواستم بدونم امکان بارداری هست یا نه؟ و اگر باشه خطرناک نیست؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، رابطه محافظت نشده در دوران امن بوده که احتمال بارداری بسیار پائینه، مگر اینکه تخمک گذاری زودتر از موقع اتفاق بیفته یا سیکل های کوتاهی داشته باشین که بارداری اتفاق بیفته و مشکلی نداره.

 56. Nill پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من روز اول پریودم رابطه داشتم البته بدون دخول
  و اینکه رابطم رابطه دهانی بود
  و در حد ۲ ثانیه و اینکه اصلا نه مایع منی بود و نه مایع قبل از اون
  امکان باردار شدن هست؟؟،من باکره ام

 57. Nill پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من روز اول پریودم رابطه داشتم البته بدون دخول
  و اینکه رابطم رابطه دهانی بود
  و در حد ۲ ثانیه و اینکه اصلا نه مایع منی بود و نه مایع قبل از اون
  امکان باردار شدن هست؟؟،من باکره ام
  اگر جواب بدین ممنون میشم

 58. فروغ عناتی پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من هر تاریخی که پرید بشم ،ماه بعد ۶ روز قبل از اون تاریخ پرید میشم، ۱۴ مهر پرید شدم و باید ۸ آبان مجددا پرید میشدم ولی امروز ۱۰ آبان هستش و من فقط یکم حالت تیر کشیدن حس میکنم، من ۳ و ۴ آبان یعنی ۵ روز قبل از پریدم با همسرم رابطه حفاظت نشده داشتم آیا امکان بارداری هست، بینهایت استرس دارم

 59. فروغ پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من هر تاریخی که پرید بشم ماه بعد ۶ روز قبل از اون تاریخ دوباره پرید میشم،۱۴ مهرماه پرید شدم و می بایست ۸ آبان ماه دوباره پرید میشدم ولی امروز۱۰ آبان ماه هستش و هیچگونه لکه بینی هم ندارم،۳ آبان یعنی ۵ روز مونده ب پریدم با همسرم رابطه محافظت نشده داشتم با توجه به اینکه تنها رابطمون تو این بازه بوده ،امکان بارداری هستش و اینکه بی نهایت استرسشو دارم، لطفاً راهنماییم کنید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فروغ جون سلام، خیر احتمال بارداری نیست. رابطه در بازه ی امن سیکل بوده، تعویق پریودی به دلایل دیگه هستش احتمالا.

 60. Rose پاسخ

  سلام من ساعت اول پریودیم نزدیکی داشتم و تمام منی شوهرم داخل واژنم ریخت بعد از رابطه وقتی خودمو تمیز کردم متوجه شدم پریودم ۳ ساعت بعدش قرص اورژانسی خوردم الان پریودم همون شب قطع شده احتمال حاملگی هست؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام عزیزم،
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 61. حنانه پاسخ

  سلام‌خانم دکتر روزتون بخیر
  من تاریخ ۱۸ شهریور پریود شدم
  ۴ مهر نزدیکی محافظت نشده داشتم با نامزدم البته بدون دخول بود و انگشت ایشون که پیشاب روی اون بود به واژنم مالیده شد
  ۲۴ ساعت بعد قرص تنسی ۱.۵ خوردم و روز ۱۶ مهر هم پریود شدم
  و باز ۱۶ آبان هم خونریزیم شروع شده
  و امروز کمی پهلوم درد میکنه
  احتمال بارداری هست؟

 62. علی پاسخ

  سلام. نامزد من 14 روز بعد از شروع پریودش به دلیل مصرف اورژانسی دوباره پریود شد و بیست روز بعد از این پریودش رابطه ی بدون دخول و در برخود پیشاب با واژن داشتیم صبحش لکه بینی روشن داشت و شب بعدش دوباره پریود شد. آیا احتمال بارداری تو این شرایط وجود داره؟

 63. زهرا محمدی پاسخ

  سلام خانم دکتر خسته نباشید.من دوهفته بعد از شروع قاعدگی نزدیکی محافظت نشده داشتم و مطمئن نیستم منی واردم شده یا نه.۲۳ روز بعدش پریود شدم که یه هفته عقب انداخته بودم.ایا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام
   احتمال بارداری شما به عوامل مختلفی بستگی داره و با توجه به این عوامل میشه مشخص کرد که احتمال بارداری چقدر هست.
   از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت سپس تست بارداری آنلاین بشید و به سوالات ما پاسخ بدید تا احتمال بارداری مشخص بشه

   http://cafebazaar.ir/app/?id=com.nikaat.mintapp&ref=share

 64. سحر پاسخ

  سلام.اگ نزدیکی در دوره تخمک گذاری نباشه و ۶ روز قبل از پریودی باشه احتمال بارداری وجود داره؟؟؟
  رابطه ازپشت بوده و منم باکره ولی احتمال میدم ک شاید منی ب واژن نزدیک شده باشه..
  از قرص اضطراری هم استفاده نکردم..
  الان ۴ شب میگذره از نزدیکی.. لطفا راهنمایی کنید مرسی

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سحر جان، ممکنه که احتمال کمی وجود داشته باشه؛ برای اطمینان بیشتر لطفا اپلیکیشن رو نصب کنید و تست بارداری آنلاین رو انجام بدید

 65. mahsaa پاسخ

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر
  خانوم دکتر من دوهفته پیش رابطه بدون دخول داشتم و باکرم درحد مالیدن بود
  و الان پریود شدم ایا امکان بارداری هست؟
  خواهشا جواب بدید

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   مهسا جان سلام،

   هنگامیکه پریود بشید، دیگه امکان بارداری وجود ندارد، مگه اینکه خونریزیتون، ناشی از خونریزی پریودی نباشه، مثلا خونریزی لانه گزینی باشه

 66. سارا سالیان پاسخ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر . من پریودیم ۱۰ روزه اس روز هشتم نزدیکی داشتم و منی کاملا وارد واژنم شد حالا میخام ببینم امکان بارداری وجود داره یا نه؟؟
  متشکرم از پاسختون🙏

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سارا جان سلام، در صورتی که سیکل قاعدگی کوتاهی داشته باشید، احتمال بارداری وجود داره. باز هم برای اطمینان بیشتر، اپلیکیشن رو نصب کنبد و تست بارداری آنلاین بدید.

 67. سارا پاسخ

  سلام خانم دکتر من یک روز قبل پریود رابه محافظ نشده داشتم بهداون 5 روز پریود بودم الان منتظر پریودی بعدی هستم ولی خیلی استرس دارم یعنی من حامله ام لطفا جواب بدید ممنونم

 68. مهسا پاسخ

  سلام خانم دکتر، ببخشید من و شوهرم 6 ماه قصد بچه دار شدن داریم، من قاعدگی منظم دارم و همیشه 7 روزه است، این دفعه هم سروقت پریود شدم، اما مقدار خونریزی کم بود، دو روز با کمی خونریزی بود، یعنی ممکنه باردار باشم؟ ممنون از پاسخگویی تون

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام مهسا جان، حتما باید تست بارداری انجام بدید. ممکنه خونریزی لانه گزینی اتفاق افتاده باشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

 

اپلیکیشن مینت

 

Close