google-site-verification=2ljcTGl3W9DLC-5dwvlfO3nKgV3qcboUHEe6wqCibB0

بارداری در پریودی

آیا بارداری در پریودی امکان پذیر است؟! دکتر فائزه شهبازی پاسخ می‌ دهد.

بارداری در پریودی

در طول این سال ها که با بیماران زیادی در ارتباط بودم، همواره یکی از سوالات بانوان در رابطه با بارداری در پریودی بوده است و بارداری در قاعدگی به یکی از دغدغه های بانوان، به خصوص در زوج های جوان تبدیل شده است. در این مقاله سعی داریم به سوالات زیر به تفصیل پاسخ دهیم:

آیا بارداری در پریودی امکان پذیر است؟

شانس بارداری در پریودی خیلی پایین است اما احتمالش وجود دارد. بارداری در پریودی برای اکثر خانم ها بعید است، اما چیزی نیست که غیر ممکن باشد. اگر قصد بارداری دارید، معمولا قاعدگی، زمان مناسبی برای داشتن رابطه جنسی نیست.

بارداری کاملا به این موضوع وابسته است که تخمک گذاری در سیکل قاعدگی چه موقعی اتفاق می افتد. روز تخمک گذاری از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است. و حتی در یک سیکل از یک فرد، ممکن است با سیکل دیگر متفاوت باشد. جدا ازینکه نزدیکی در دوران خونریزی قاعدگی پسندیده نیست، اما با این وجود داشتن رابطه در این دوره از نظر باروری بی نتیجه خواهد بود.

 

 

بارداری در پریودی زمانی اتفاق می افتد که:

 1. تخمک گذاری در آن سیکل زود اتفاق بیفتد.
 2. عادت ماهانه بیشتر از 5روز طول بکشد.

دلیل اینکه چرا بارداری در قاعدگی اتفاق می‌افتد، پاسخ قطعی ندارد، با این حال همیشه استثنا وجود دارد. خانم هایی که سیکل ماهانه کوتاه تری داشته باشند، شانس بارداری در قاعدگی بالاتری دارند. اگر سیکل قاعدگی کوتاه تر باشد(24-21روز) نشانگر این است که تخمک گذاری زودتر اتفاق می‌افتد.

اسپرم ها می توانند دو یا سه روز و یا بیش از 5 روز در واژن زنده بمانند. اگر که رابطه جنسی در اواخر سیکل قاعدگی انجام شود، احتمال بارداری در 5-4 روز پس از آن وجود دارد. البته به شرطیکه تخمک گذاری زود اتفاق بیفتد.

در بیشتر بانوان، تخمک گذاری در روز 14 سیکل اتفاق نمیفتد، در حقیقت تخمک گذاری تنها در 30درصد از بانوان دقیقا طبق اطلاعاتی که در منابع ثبت شده است، اتفاق می‌افتد.

اگر با فرض اینکه تخمک گذاری در روز 14 سیکل اتفاق افتد، 5روز قبل از آن، یعنی از روز نهم سیکل، بازه‎ احتمال باروری ایجاد می‌شود. بنابراین از 5روز قبل از روز تخمک گذاری، ممکن است باروری پیش بیاید. به عنوان مثال اگر تخمک گذاری، روز نهم سیکل اتفاق بیفتد، از روز سوم سیکل، حتمال باروری وجود دارد.

هرچه روز نزدیکی به روز تخمک گذاری نزدیک تر باشد، شانس باروری افزایش می‌یابد. اگر روز نزدیکی، یک روز قبل از تخمک گذاری باشد، در بهترین حالت ممکن 30درصد احتمال بارداری وجود دارد و اگر نزدیکی 5روز قبل از تخمک گذاری باشد، شانس باروری به کمتر از 5 درصد می‌رسد.

این بدین معنی است که اگر تخمک گذاری زودتر از موقع، در سیکل قاعدیگتان اتفاق بیفتد و بازه باروری در روزهای پایانی قاعدگی شروع شود، بازهم شانس بارداری در این روزها چندان بالا نیست.

آیا امکان بارداری قبل از پریودی وجود دارد؟

دلیل بارداری در دوران قاعدگی

دلیل بارداری در دوران قاعدگی

در این سوال منظور از بارداری قبل از پریودی از نظر زمانی، بارداری درست قبل از شروع شدن خونریزی پریودی است.

شانس بارداری قبل از پریودی کاملا پایین است. برای بانوانی که یک سیکل قاعدگی نرمال (30-28 روزه) یا بیشتر دارند و سیکل هایشان مرتب است، مطمئنا می‌توان گفت که تخمک گذاری در روزهای 20-11 سیکل اتفاق می‌افتد.

تخمک هایی که آزاد می‌شوند، تنها 12 الی 24 ساعت، فرصت باروری دارند. پس از این مدت قدرت باروری خود را از دست می‌دهند و دفع می شوند. می توان گفت، روزهای قبل از قاعدگی، امن ترین دوران سیکل قاعدگی هستند، که می توان در این روزها نزدیکی داشت و احتمال بارداری صفر است.

تعداد روزهای امن در افرادی که دارای سیکل طولانی تری هستند، بیشتر و افرادی که دارای سیکل کوتاه هستند، کمتر است.

اگر زمان دقیق تخمک گذاری را بدانید و 40-36 ساعت پس از تخمک گذاری صبر کنید و نزدیکی نداشته باشید، احتمال بارداری را پشت سر گذاشته اید و پس از 40ساعت می توانید با خیال آسوده تخمک گذاری داشته باشید. ولی اگر قصد باردارری دارید، این زمان اصلا برای نزدیکی مناسب نیست و باید در روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود دارد، اقدام کنید.

آیا می توانم یک روز قبل از پریودم باردار شوم؟ با وجود اینکه یک پریود نرمال دارم.

امکان بارداری، یک روز قبل از پریودی

امکان بارداری، یک روز قبل از پریودی

این سوال اغلب توسط کاربران پرسیده می شود و پاسخش از یک تصور غلط نشئت می گیرد که بانوان در دوره پریودی باردار نمی شوند!!!

بعضی از بانوان در زمان تخمک گذاری، لکه بینی را تجربه می کنند و گمان می شود که این لکه بینی، خون پریودی است. درحالیکه این دوران بالاترین احتمال بارداری را داراست و اگر در این زمان (زمانیکه لکه بینی به دلیل تخمک گذاری رخ داده است.) نزدیکی صورت بگیرد، قطعا بارداری اتفاق می افتد.

یک مورد نادر دیگر وقتی است که تخمک گذاری دقیقا قبل از اتمام پریودی اتفاق می افتد، یا زمانیکه تنها چند روز از اتمام پریودی گذشته است، اتفاق می افتد. اگر در این روزها، رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشد و تخمک گذاری دقیقا در این زمان های نام برده شده اتفاق بیفتد، با وجود داشتن یک سیکل نامنظم، احتمال بارداری وجود دارد.

به یاد داشته باشید که اسپرم تا 5 روز می تواند درون بدن زنده بماند. پس اگر روز قبل از پریودیتان نزدیکی داشته باشید، احتمال باروری درحالیکه پریودی نرمالتان را به صورت لکه بینی دارید، وجود دارد.

آیا بارداری پس از پریودی رخ می دهد؟

بله. بارداری می تواند، درست پس از عادت ماهانه اتفاق بیفتد. پس از آنکه عادت ماهانه به پایان برسد، وارد بازه باروری می شوید. در سیکل های معمولی که 30-28 روزه هستند، روزهایی که احتمال بارداری بسیار زیاد است (21-11)، اسپرم ها می توانند، 3-2 روز و حتی 5 روز زنده بمانند. اگر عادت ماهانه، 7-5 روز طول بکشد و رابطه جنسی درست پس از اتمام پریودی انجام شود، وارد بازه باروری می شوید و  احتمال باردار شدن وجود دارد.

اگر خونریزی قاعدگی در روز ششم به اتمام برسد و در روز هفتم نزدیکی داشته باشید و تخمک گذاری در روز یازدهم باشد، اسپرم از روز ششم تا 5روز پس از آن در لوله های فالوپ منتظر می ماند تا بارداری اتفاق بیفتد، البته، امکان اینکه درست پس از اتمام پریودی، بارداری اتفاق بیفتد، کم است. هرچه از روزهای اتمام پریودی می گذرد و فاصله میگیریم و به سمت جلو میرویم، شانس بارداری بالا می رود. اگرکه قصد بارداری دارید، این بازه باروری بهترین زمان برای شروع نزدیکی است. داشتن رابطه روزانه در طی این بازه (یعنی 14 روز) شانس بارداری را افزایش می دهد.

بهترین زمان بارداری پس از پریودی، چه زمانی است؟!

بهترین زمان اقدام به بارداری پس از پریودی

بهترین زمان اقدام به بارداری پس از پریودی

اگر دو روز قبل از روز تخمک گذاری یا دقیقا همان روز تخمک گذاری (زمانیکه یک تخمک از یک تخمدان آزاد می شود) نزدیکی انجام شود، احتمال بارداری به بیشترین مقدار خود می رسد.

روز تخمک گذاری معمولا دو هفته قبل از شروع پریودی سیکل آینده است، البته این زمان متغیر است، پس برای باردار شدن می بایست از روش های مختلفی برای تشخیص و پیشبینی روز تخمک گذاری استفاده کنید.

در این قسمت به 3 روش برای پیشبینی روز تخمک گذاری جهت رسیدن به بهترین زمان برای بارداری پس از پریودی اشاره می کنیم:

 • اگر سیکل قاعدگی منظمی دارید، از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده کنید، تا بازه باروریتان را مشخص کنید.
 • متد دیگر این است که علائم و نشانه هایی که مختص زمان تخمک گذاری هستند را در خود پیگیری کنید. مثل تغییر دمای بدن و ترشحات موکوزی رحمی
 • از کیت های تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنید.

آیا امکان پریودی در بارداری وجود دارد؟

خیر. معمولا غیر ممکن است زمانیکه یاردار هستید، پریود نیز بشوید.

زمانیکه بارداری اتفاق می افتد، بدن هورمونی به نام HCG آزاد می‌ کند که پریودی را متوقف می کند اما این امکان وجود دارد که باردار باشید و یک مقدار خونریزی سبک، درست در همان روزهای دوره قاعدگی داشته باشید که به آن خونریزی لانه گزینی می گویند. اگر باردار هستید و خونریزی یا لکه بینی دارید، حتما با پزشک خود در ارتباط باشید و این موضوع را جدی بگیرید.

راه های جلوگیری از بارداری در دوران قاعدگی

همیشه ریسک بارداری، حتی زمانیکه در دوران قاعدگی هستید وجود دارد. بسیار مهم است که از یک روش جلوگیری از بارداری برای طولانی مدت استفاده کنید.

روش های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد:

 1. کاندوم مردانه
 2. کاندوم زنانه
 3. قرص های خوراکی ضد بارداری ترکیبی (COC)
 4. قرص های خوراکی ضد بارداری که فقط محتوی پروژسترون هستند.
 5. پچ های جلوگیری از بارداری
 6. روش های قابل بازگشت و طولانی اثر جلوگیری از بارداری، مثل ایمپلنت ها (کاشتنی ها) و IUD
 7. آمپول های تزریقی طولانی اثر (سه ماهه)

یک نظر

 1. شکیبا پاسخ

  سلام دکتر. ممنون از مطالب خوبتون. اینکه با عدد و رقم بارداری در پریودی رو توضیح دادید، خیلی به من کمک کرد و کاملا این سوال بارداری در پریودی رو برام حل کرد. ممنون از سایت خوبتون.

 2. سهیلا پاسخ

  سلام دکتر ممنون از توضیحات و سایت بسیار آموزنده
  یه سوال من روز دوم پریودیم نزدیکی داشتم و جلوگیری هم نکردم ولی خونریزی داشتم بعد از نزدیکی خونریزی به مرور قطع شد خیلی زودتر از موعد تموم شدن پریودی ،امکان بارداری الان وجود داره کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم که مطمئن بشم ؟؟؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام سهیلا جان، احتمال بارداری بسیار پائین هستش و نیازی به نگرانی نیست. ولی جهت اطمینان، شما میتونید 12 روز پس از رابطه آزمایش خون انجام بدید.

  2. زرلشت پاسخ

   من تازه ازدواج کردم چند بعد از عروسی پریود شدم آلان روز ششم مریضی من است چگونه بفهمم تخمک گذاری را و هیچ لکه در صورتم نیست و من بعد روز سه پریودی تا حالا نزدیک شدم

  3. aarqvn پاسخ

   سلام .من روز ٧پریودی رابطه داشتم باپریودی های اکثرا ۵روزه ـ٢۰ساعت بعد دوتا قرص Hd و ١٢ساعت بعد یک قرص خوردم و همه ٢١قرص رو خوردم و الان ٢روز از تموم شدن قرصها میگذره و هنوز پریود نشدم
   حالت تهوع و یبوست هم دارم ایا احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟

 3. Soheila پاسخ

  سلام دکتر ممنون از توضیحات و سایت بسیار آموزنده
  یه سوال من روز دوم پریودیم نزدیکی داشتم و جلوگیری هم نکردم ولی خونریزی داشتم بعد از نزدیکی خونریزی به مرور قطع شد خیلی زودتر از موعد تموم شدن پریودی ،امکان بارداری الان وجود داره کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم که مطمئن بشم ؟؟؟؟؟

 4. تارا پاسخ

  سلام
  در زمان لكه بينى قبل از پريود نزديكى داشتم چه طور ميتونم پيشگيرى كنم؟ ايا خوردن قرص ضد باردارى تأثير دارد؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   تارا جون سلام، برای پیشگیری از بارداری در شرایط اورژانسی، میتونید داروی لوونورژسترل 1.5 رو تا 72 ساعت پس از رابطه مصرف کنید. اما برای پیشگیری طولانی مدت ، انتخاب نوع قرص بسته به شرایط پزشکیتان متغیر خواهد بود.

   1. صوفیا پاسخ

    سلام خانوم دکتر.من به تازگی عقد کردم و هنوز باکره ام.14 مرداد به مدت 10 روز لکه بینی داشتم(فقط لکه بینی) و 27 مرداد ماه دوباره با درد و خونریزی شدیدی پریود شدم.روز 4 و 5 با همسرم رابطه بدون دخول داشتیم و من از همون موقع نگران بودم که نکنه احتمال بارداری وجود داشته باشه با دست خودم که آغشته شده باشه به اسپرم.با وجود اینکه خونریزی شدیدی داشتم و تا 8 روز هم طول کشید.من اصولا سیکلم کمتر از 26 روزه ولی امروز که 25 شهریور ماه هست هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم.آیا امکان بارداری وجود داره؟

 5. aarqvn پاسخ

  سلام من درروز ٧پریودی نزدیک داشتم بدون وسایل جلوگیری معمولا پریودیم ۵روزس
  ایا احتمال بارداری هست؟

   1. aarqvn پاسخ

    مرسی از پاسختون فقط من ٢۰ساعت بعد قرص HDمصرف کردم
    و مرتب دارم استفاده میکنم ایا بازم احتمالش هست؟؟؟

    1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

     قرص HD به عنوان یک روش اورژانسی جلوگیری از بارداری باید طبق دستور زیر استفاده شود:
     تا 72ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده، اول مصرف 2 HD و پس از 12 ساعت، مصرف 2 HD دیگر.
     اگر به این صورت استفاده کرده باشید، احتمال بارداری به صفر می رسد.

     1. aarqvn

      خیر اینجوری مصرف نکردم
      احتمال بارداری بالا میره؟
      روش دیگه ای برای باردارنشدن نیست؟من اصلا نمیخام باردار بشم

     2. دکتر شهبازی نویسنده

      اگر به روشی که گفتم خدمتتون مصرف نشده باشه هیچ تاثیری در جلوگیری از بارداری نداره و احتمال بارداری هست. در موارد اورژانسی بغیر از اچ دی میتونید قرص لونژیل 1.5 رو یک بار مصرف کنید بصورت تک دوز یعنی نیازی به تکرار مصرف آن نیست.

     3. فرزانه

      سلام.
      من ۵ روز پیش آخرین دونه قرص صورتی(دارو نما نیست) دروسبلا رو خوردم و دیروز لکه بینی پریودیم شروع شد و امروز خونریزیم
      دیشب رابطه داشتم احساس میکنم ممکنه مقداری آب داخل رفته باشه
      و اینکه چون دیگه قرص دروسبلا پیدا نمیشه من روکین خریدم برای دوره بعدیم که فکر میکنم باید از امشب یا فردا شب بخورم
      آیا با این شرایط احتمال بارداری هست؟ من قرص اورژانسی بخورم یا نه؟
      و اینکه خیلی زود حامله میشم حتی با آب پیش من حامله شدم

     4. فرزانه

      سلام.
      من ۵ روز پیش آخرین دونه قرص صورتی(دارو نما نیست) دروسبلا رو خوردم و دیروز لکه بینی پریودیم شروع شد و امروز خونریزیم
      دیشب رابطه داشتم و احتمال میدم مقداری آب داخل شده باشه احتمال بارداری هست؟
      نمیدونم قرص اورژانسی بخورم یا نه؟
      و خیلی زود حامله میشم حتی تاحالا با آب پیش هم حامله شدم

  1. آیدا محمدی پاسخ

   سلام خسته نباشید من در روز اول پریودی رابطه داشتم ولی از پشت. آیا امکان بارداری وجود دارد در این صورت که شاید آب منی وارد واژن شده باشد؟

    1. آیدا محمدی پاسخ

     تشکر از پاسخگوییتون، اما به تازگی لکه هایی پوستی سیاه رنگ روی بدنم دیده میشود، آیا جای نگرانی وجود دارد؟

 6. م. رادی پاسخ

  سلام
  من در تاریخ ۱۱ مرداد لونژیل مصرف کردم و در تاریخ ۱۷ مرداد پریود شدم ولی بعد از یک روز خونریزی قطع شد و در تاریخ ۱۹ مرداد رابطه محافظت نشده داشتم ولی بلافاصله بعد از رابطه دوباره خونریزی داشتم آیا امکان بارداری وجود دارد؟ تاریخ پریود اصلی من ۱ مرداد بوده.
  ممنونم

 7. فاطمه مطهری پاسخ

  ‏سلام وقتتون بخیر.
  من 23ام تیر پریود شدم.روز 14 مردادنزدیکی محافظت نشده داشتم. 18 ساعت بعد 2 تا قرص اوسیز75 باهم خوردم.نه پریود شدم و نه لکه بینی دارم. آیا احتمال بارداری وجود داره ؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   فاطمه جان سلام، خیر احتمال بارداری نیست. و شاید دچار لکه بینی بشید و در زمان مقرر، پریود نشید. نگران نباشید.

 8. لیلا پاسخ

  سلام من روز سوم قاعدگیمه ورابطه محافظت نشده داشتم ونمیدونم چیکارکنم آیا قرص ضد بارداری که یدونه هست توبسته اش بخورم از بارداری جلوگیری میشه یانه؟ لطفا کمکم کنید خیلی میترسم

  1. رها پاسخ

   سلام من چند ساعت بعد از رابطه محافظت نشده بلافاصله زمان پریودم بود و پریود شدم و پنج روز دیگه پاک شدم آیا نیاز به مصرف قرص دارم یا نه؟؟؟

  2. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام لیلا جان، احتمال بارداری در روز سوم قاعدگی بسیار ناچیز است، اگر سیکل قاعدگیتان کمتر از 26 روز است اورژانسی مصرف کنید. در غیر این صورت نیازی نیست.

   1. ftme پاسخ

    سلام.من دوران قاعدگیم خیلی خیلی نامنظم و به رنگ تیره هست میخواستم بدونم امکان داره باردار باشم و لکه بینی داشته باشم تا چند روز؟؟امروز هم رابطه داشتم و بعد از رابطه چند لکه خون تیره دیدم.این علایم بارداری نیست؟؟؟البته این رو هم بگم همسرم بعد از هر رابطمون مجبورم میکرد قرص اورزانسی بخورم تقریبا هفته ای ۳ باراز ورقه دوتایی.این مدل پریودی ربطی به این قرص ها داره؟؟؟

 9. رها پاسخ

  سلام من چند ساعت بعد از رابطه محافظت نشده بلافاصله زمان پریودم بود و پریود شدم و پنج روز دیگه پاک شدم آیا نیاز به مصرف قرص دارم یا نه؟؟؟

 10. ستایش رجبی پاسخ

  سلام من روز ۵ پریودی رابطه بدون محافظت داشتم و همون روز ۲ تا قرص روکین تا ۳ روز‌ مصرف کردم
  احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام ستایش جان،

   شما باید از روش های اورژانسی استفاده می کردید و چنانچه سیکل کوتاهی داشته باشید مثلا 26 روز، احتمال بارداری وجود دارد

 11. ستایش رجبی پاسخ

  من کلا پریودم‌ نا منظمه ماهه پیش چهاردهم شدم این ماه هجدهم از کجا بفهمم‌ سیکل‌م‌ کوتاهه یا بلند

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   عزیزم هر ماه طول سیکل خودتون رو محاسبه کنید و میانگین بگیرید، اگر هم قاعدگیتون خیلی نامنظم بود باید برای تنظیمش پزشک مراجعه کنید چون برای پیش بینی زمان تخمک گذاری دچار مشکل میشید.

 12. نسيم حسين بابا پاسخ

  سلام خسته نباشيد
  من از امپول ضد بارداري استفاده كردم دو تا سه ماهه رو باهم زدم الان از اون موقعه پريود نميشم از زمان اتمام دوره امپول دو ماه گذشته يعني شش ماه تموم شده چيكار بايد بكنم لطفا كمكم كنيد 🙏😔

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   نسیم جان سلام، یکی از عوارض روش جلوگیری از بارداری تزریقی، قطع پریودی حتی تا یکسال پس از آخرین نوبت تزریق است. از یک روش جلوگیری از بارداری دیگری استفاده کنید و به مرور قاعدگیتون تنظیم میشه.

 13. Zahra sadegi پاسخ

  سلام.من ۱۷ام مرداد ماه قرص اورژانسی خوردم.و ۲۴ام همین ماه لکه بینی داشتم.در حد پریود نیست فقط لکه است.دیروز رابطه ای داشتم که مایع ریخت داخل .میخاستم بپرسم ببینم امکان بارداری هست؟و من باز باید قرض اورژانسی بخورم؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید ک بتونم بوقتش قرص مصرف کنم

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام زهرا جان، بله شما باید مجدا اورژانسی مصرف کنید. و احتمال بارداری وجود داره.

 14. زهرا سادات پاسخ

  سلام خانم دکتر من پریودیم۹روزس
  ولی از روز هفتم خونریزیم کمه و لکه بینی دارم دو روز آخر
  اگر روز ۸نزدیکی داشته باشم و با توجه به اینکه قرص خوردم وللی اگر حامله شوم آیا بچه ولدالحیض میشود!؟ و مشکلی از لحاظ جسمی ‌ ..در آینده ندارد؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   زهرا جان سلام، از نظر جسمی مشکلی برای جنین وجود نداره و برای مشکل شرعیتون بهتره به توضیحات مرجع تقلیدتون مراجعه کنید.

 15. aarqvn پاسخ

  سلام .من روز ٧پریودی رابطه داشتم باپریودی های اکثرا ۵روزه ـ٢۰ساعت بعد دوتا قرص Hd و ١٢ساعت بعد یک قرص خوردم و همه ٢١قرص رو خوردم و الان ٢روز از تموم شدن قرصها میگذره و هنوز پریود نشدم
  حالت تهوع و یبوست هم دارم ایا احتمال بارداری هست؟؟؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   ارغوان جان سلام، شما میبایست 12 ساعت بعد، دو قرص اچ دی استفاده میکردید ولی یک قرص مصرف کردید و روش اورژانسی درست نبوده و نیازی به ادامه مصرف قرص ها نبوده. احتمال بارداری بسیار کمه اگر از موقع قاعدگیتون گذشت و پریود نشدید از بی بی چک استفاده کنید.

 16. فاطمه پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم من تو دوران عقدم و با همسرم رابطه داشتم منی داخل واژنم ریخته نشد ولی بعد از تمیز کردن با دسمال ادامه دادیم ممکنه منی داخل واژن ریخته باشه دفعه دوم و احتمال بارداری وجود داره؟
  روز سوم پریودیم این اتفاق افتاد و پریود من نامنظمه
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

 17. فاطمه سادات رضوانیان پاسخ

  سلام خانم دکتر روزتون بخیر ببخشید من یه سوال داشتم من تو دوران عقدم و با همسرم رابطه داشتم منی داخل واژنم ریخته نشد ولی بعد از تمیز کردن با دسمال ادامه دادیم ممکنه منی داخل واژن ریخته باشه دفعه دوم و احتمال بارداری وجود داره؟
  روز سوم پریودیم این اتفاق افتاد و پریود من نامنظمه
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

 18. الناز پاسخ

  سلام خانم دکتر عزیز من سیکل ۲۸ تا ۳۰ روزس تقریبا ۳۱ هر ماه یا یکم ماه بعد پریود میشم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم ولی دقیقا یه ساعت بعدش پریود شدم ۳ روز خون میومد الان یه ماه گذشته و اینکه من دیروز با دو روز تاخیر رفتم ازمایش بتای خون دادم زیر ۱ بود ایا باید بازم ازمایش بدم یا الکی نگرانم دکتر جان ؟

 19. باران پاسخ

  سلام خانم دکتر من ۲۰ سالمه تخم دان هام فعالیتش خیلی کمه پرییودی قبلیم دکترزنان بهم دوتا آمپول دادبرای فعال شدن تخم دان ها واستفاده کردم روز ۱۳پرییودی رفتم سونو گفت ۲تا تخمک ۱۹میلی سمت راستت داری و تا شب آزاد میکنه و نزدیکی داشتیم الان ۱۶روز از روز۱۳پرییودی میگذره و خیلی الان دردزیرشکم دارم نمیدونم چیکارکنم تست هم زدم منفی بود.

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   باران جان سلام، بعد از گذشت 16 روز از زمان تخمک گذاری، بارداری کاملا مشخص می شود. اگر تست رو به درستی انجام داده اید، میتونید به پاسخش اعتماد کنید. علائمتون ممکنه علائم پیش از قاعدگی باشه.

 20. لیلی پاسخ

  سلام
  من دقیقا روز قبل پریودی رابطه بدون دخول داشتم و هنوز باکره ام و پریودیم هم کاملا منظمه اما دو روز از زمان چرخه قاعدگی منظمم میگذره و حتی لکه ای مشاهده نکردم مبنی بر پریود شدنم .. آیا امکان حاملگی وجودداره؟

  1. دکتر شهبازی نویسنده پاسخ

   سلام لیلی جان، خیر احتمال بارداری نیست مگر اینکه سیکل های کوتاه و کمتر از 26 روز داشته باشید.

 21. samandh پاسخ

  سلام خسته نباشید من الان دو دوره قرص یاز مصرف کردم و بعد از تموم شدن قرص یکشنبه 3 شهریور پریود شدم و دوباره از روز 8 شهریور شروع به خوردن قرص یاز کردم امروز 9 شهریور نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه

 22. مهدی خدابنده لو پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من چهاروم با خانومم رابطه داشتم و نه ام پریود شده
  ایا احتمال بارداری هست؟؟؟

 23. مژگان پاسخ

  سلام خسته نباشید من در روز ششم پریودیم رابطه داشتم آیا امکان بارداری وجود داره من قرص بخورم یا نه پریودی های من هم ده روزه اس

 24. Fateme پاسخ

  سلتم خسته نباشید
  من بارداری خارج رحمی داشتم وعمل شدم ویک لوله رو برداشتن ۱۴مردادعمل شدم وبعدش خونریزی داشتم به نشانه پریودی که باحساب من که همیشه۲۸روزه پریودمیشدم دوباره۱۲شهریورپریودشدم وشبش رابطه باکاندوم داشتم(امارابطه ازعقب شوهرم خواست که بدون کاندوم بودوآب منی خودشوعقب ریخت)بعدش که من خواستم خودم رواول بادستمال تمیزکنم دیدم همه ی اون آب هاجلوی واژن هستن ونمیدونم داخل واژن رفته یانه والان میخواستم بدونم باردارمیشم یانه مرسی تروخداجواب بدین ممنون

  1. احمد پاسخ

   مدت یک سال می شود که بعد از همبستری با همسرم قاعده گی همسرم قطع میگردد ولی همسرم باردار نمی شود و پزشک میگوید که هیج مشکلی هم درهمسرتان نیست نمی دانم چی کنم علل باردار نشدن همسرم چی است درحالیکه سه طفل هم دارم و مدت چهارسال از تابلیت ضد بارداری همسرم استفاده نموده بود لطفا مرا راهنمایی کنید تشکر

 25. ساحل پاسخ

  مدت یک سال می شود که بعد از همبستری با همسرم قاعده گی همسرم قطع میگردد ولی همسرم باردار نمی شود و پزشک میگوید که هیج مشکلی هم درهمسرتان نیست نمی دانم چی کنم علل باردار نشدن همسرم چی است درحالیکه سه طفل هم دارم و مدت چهارسال از تابلیت ضد بارداری همسرم استفاده نموده بود لطفا مرا راهنمایی کنید تشکر

 26. میلاد پاسخ

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر من خانومم یک روز پریودیش عقب افتاد بعدش قبل از پریودی رابطه داشتیم که بلافاصله همونجا خونریزی کرد ولی اولش خفیف سیکلش سی روزس پنج شش روز هم ازون رابطه میگذره خونریزیش بعد از شش روز قطع شد الان میگه یه روزه دلدرد هستش یکمم حالت تهوع داره میخواستم بپرسم احتمال بارداری هست؟

 27. مهسا پاسخ

  سلام خانوم دکتر، من چند ساعت قبل از پریود شدنم رابطه جنسی داشتم که یه مقدار کم مایع منی داخل ریخته شد، زمان پریودی من هم ۳ الی ۴ روزه هست …میخواستم ببینم با توجه به اینکه بعد از ۵ ساعت از رابطه جنسی ام پریود شدم، احتمال بارداری من وجود داره؟

 28. ستاره پاسخ

  سلام خسته نباشيد خانم دكتر
  روز اول پريوديم رابطه داشتم و اكثر مواقع روزهاي اول لكه بيني دارم بعد از دخول خونريزي داشتم و روز بعدش دوباره خون قهوه اي داشتم و بعد از اون ديگه تميز شدم ايا امكان باردار شدن هس؟ممنون ميشم بهم زودتر جواب بدين

   1. مهسا پاسخ

    سلام ، من پريوديم 3 روزه هست ، و روز اول پريودي نزدیکی داشتم ، بعدش خونریزی داشتم هنوز ، ولی روز دوم خونریزی تقریبا قطع شد ، با توجه به اینکه نوشتید تا 5 روز اسپرم زنده هست ، الان باید قرص اورژانسی مصرف کنم ?

 29. Nil پاسخ

  سلام ببخشید
  من چند روز قبل از پریدم رابطه داشتم شک دارم که ممکن کمی مایع منی وارد بدنم شده باشه
  اگه پرید بشم احتمال بارداری هنوز وجود داره؟ ممکن ماه بعد حماله بشم

 30. Fatemeh پاسخ

  سلام خانم دکتر من روز۵ پریود نزدیکی داشتم و جلوگیری نکردم و مایع منی داخل ریخته شد البته بعدش سریع رفتم دسشویی و انگار ک همش خارج شد از بدنم سیکل پریودم تقریبا همیشه منظمه بین۲۵تا۲۸روزه احتمال بارداری وجود داره ؟تا همین روز۵م ظهرش لکه بینی داشتم

 31. Setare پاسخ

  سلام من رابطه جنسي از مقعد داشتم و نميدونم كه مايعي داخل واژن ريخته شده و يا نه ولي سه روز بعد پريود شدم ايا احتمال بارداري هست؟

 32. Zahra پاسخ

  سلام من ۵ روز پریود بودم روز ششم نزدیکی داشتم و یک ساعت بعدش خونریزیم بازم شروع شد ایا احتمال بارداری وجود داره؟؟

  1. سارینا پاسخ

   سلام.‌آیا امکان داره از طریق (فقط پیشاب) که روی‌ آلت تناسلیه من بریزه حامله شم؟
   من ۷ شهریور رابطه بدون دخول داشتم(باکره ام) و ده روز بعدش یعنی ۱۷ شهریور پریود شدم(ماه قبل ۲۴ام پریود شده بودم) آیا امکان داره با وجود پریودی حامله هم شد؟ چند جا خوندم اینو. ممنون میشم جواب بدید

 33. سانی پاسخ

  من روز 6 پریودی دو بار نزدیکی داشتم ولی بلافاصله بعدش تخلیه کردم زمان پریودی من معمولا 5 روزه هستش؟ محبت میکنید بهم بگید آیا احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟؟

 34. مرضیه پاسخ

  سلام خانم دکتر من پس از اتمام پریودم تا پریود بعدیم هرروز و گاهی روزی چند بار برای بارداری اقدام کردم. ولی بارداری رخ نداد فقط سیکلم از چهل روزه به ۲۷ روزه تغییر پیدا کرد. از دو هفته قبل از پریودی هم دلدرد خفیف تجربه میکنم . تا به حال هم قرص ضد بارداری قبلا نخورده بودم فقط سنم که از ۲۵ گذشته بود پریودم ۴۰ روزه شده بود الان ۲۸ سال دارم. واسه بارداری من و همسرم ناامید شدیم چون در طول ماه علائم بارداری مثل حالت تهوع و خستگی و حتی افزایش حجم شکم هم تجربه میکنم خیلی هم زود رنج میشم ولی اتفاقی نمیفتد

 35. Ali پاسخ

  سلام دکتر من حدود ۱۰ روز پیش با نامزدم رابطه داشتم دخول کم وارده واژنش شد البته کاندوم هم داشتم فرداش خونریزی کرده خیلی خیلی کم قبلش یک عد قرص ضدبارداری هم استفاده کرده بود الان طبق عادت ماهانه پریود شده و درد شدید داره احتمال بارداری هست از آب منی که داخل واژن رفته باشه نمیدونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *