اگر بعد از رابطه پریود شویم احتمال بارداری هست؟

اگر بعد از رابطه پریود شویم احتمال بارداری هست؟

اگر بعد از رابطه پریود شویم احتمال بارداری هست؟ ” در این مدت که همراه با کاربران وبسایت مینت بوده ایم، این سوال به یکی از سوالات رایج کاربران تبدیل شده است. (سوالات مقاله بارداری در پریودی را ببینید) در این مطلب می خواهیم به سوال ” اگر بعد از رابطه پریود شویم احتمال بارداری هست؟ ” به صورت کامل پاسخ دهیم.

پاسخ این سوال در نگاه اول بسیار ساده است و پاسخ آن نیز ” خیر ” است. اما…

در شرایطی پاسخ این سوال می تواند مثبت باشد. آن هم این است که خونریزی و لکه بینی لانه گزینی را با خونریزی دوران قاعدگی اشتباه بگیرید.

اما خونریزی لانه گزینی چیست؟

پس از اینکه بعد از رابطه، اسپرم به تخمک رسید، رویان یا همان نطفه تشکیل می شود. این رویان برای تغذیه و رشد بیشتر به سمت دیواره رحم می رود و در آنجا لانه گزینی می کند. هنگامی که رویان در دیواره رحم لانه گزینی کرد، مقدار بسیار کمی از رحم ریزش می کند و باعث می شود لکه بینی و خونریزی سبکی را تجربه کنید.

اپلیکیشن مینت

بنابراین اگر کسی به شما گفت که من پریود شدم ولی باز هم باردار بودم، به او بگویید که تو پریود نشده ای، تنها خونریزی لانه گزینی را تجربه کرده ای و اشتباها فکر کرده ای که خونریزی قاعدگی داری!

حالا این سوال پیش می آید که:

چطور خونریزی لانه گزینی را از خونریزی قاعدگی تشخیص دهیم؟

همان طور که در بالا توضیح دادیم، چنانچه خونریزی قاعدگی را با خونریزی لانه گزینی اشتباه بگیرید، پاسخ سوال ” اگر بعد از رابطه پریود شویم احتمال بارداری هست؟ ” مثبت می شود. برای تفکیک این دو از هم بهتر است از تست بارداری یا بی بی چک استفاده کنید و اگر دو خط صورتی را دیدید، به معنی باردار بودنتان است. اما گر بی بی چک در دسترس ندارید یا نمی خواهید از بی بی چک استفاده کنید، می توانید از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت استفاده کنید.

تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت چکار می کند؟

در این تست شرایط رابطه شما شبیه سازی شده، عوامل موثر در بارداری در نظر گرفته شده و با توجه به علائمی که دارید، احتمال بارداریتان تخمین زده می شود. چنانچه بالاتر از 60 درصد احتمال بارداری داشتید، حتما به پزشک جهت آزمایش های بیشتر یا بی بی چک مراجعه کنید.

برای دسترسی به تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، روی لینک زیر کلیک کنید، اپلیکیشن مینت را نصب و به قسمت دکتر مینت مراجعه کنید و تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید و به سوالات آن پاسخ دهید. دانلود اپلیکیشن

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *